Skip to content

Zastanawiasz się nad jesienną podróżą, ale koniecznie chcesz wybrać miejsce, w którym deszcz nie pokrzyżuje Twoich planów odkrywania i poznawania.  
A może nie lubisz spacerów pod parasolem, dlatego szukasz kierunku, w którym nawet kapryśna pogoda nie będzie miała znaczącego wpływu na Twoje plany.  

Przedstawiamy zatem kilka kierunków, w których deszcz nie będzie przeszkodą do spędzenia udanego, jesiennego urlopu.  

Wybrane przez nas europejskie miasta pełne są wszelakich atrakcji i muzeów, po których możesz wędrować cały dzień, nie zwracając najmniejsze uwagi na deszczową aurę na zewnątrz.  

Trzeba jednak przyznać, że każde z nich wygląda romantycznie i malowniczo, nawet skąpane w ulewnym deszczu.   

 

5 europejskich miast wartych odwiedzenia, nawet gdy ciągle pada deszcz

 

1. Paryż 

Paryż jest niewątpliwie piękny, bez względu na panującą pogodę. Jeśli nie jesteś fanem spacerów w deszczu, mamy dla Ciebie długą listę ciekawych muzeów i miejsc do zobaczenia.  

Kiedy czytasz „Paryż” i „muzea”, najpewniej w głowie już masz: Centrum Georges Pompidou, Luwr i Muzeum Orsay, w których zatracisz się na wiele godzin i które z pewnością zostawią w Twojej pamięci niezwykle wspomnienia.  

To nie wszystko, we Francji jest około 300 muzeów, o najróżniejszej tematyce, dzięki czemu jest idealna na jesienne i zimowe podróże, aby deszcz nie przeszkadzał w realizacji planu.  

W przerwie od odwiedzin w muzeach usiądź w paryskim bistro, napij się kawy i rozkoszuj się lokalną, niespieszną atmosferą. Szczególnie polecamy: Le Bistrot Paul Bert, Café de la Nouvelle Mairie czy Les Philosophes

Warto już teraz, zarezerwować bilet do Paryża i oczekiwać na kolejną podróż.  

 

2. Londyn 

Oto kolejna europejska stolica, w której nie można się nudzić — nawet gdy deszcz pada cały dzień, cóż wiemy, że pogoda w Londynie jest mocno kapryśna.  

Polecamy rozpocząć spacer po muzeach od słynnego Muzeum Brytyjskiego, dalej Galeria Narodowa, Muzeum Wiktorii i Alberta oraz Tate Modern łączące sztukę brytyjską z sztuką współczesną całego świata. Koniecznie wybierz się również do Churchill War Rooms, tajnych podziemi używanych podczas II wojny światowej.  

Kiedy nadejdzie czas na lunch, poznaj różnorodne smaki na Borough Market, a wieczorem przysiądź w klasycznym angielskim pubie, niech atmosfera miasta Cię pochłonie.  

Nie zwlekaj i zaplanuj lot do Londynu

Londyn
 

3. Berlin 

W Berlinie jest tak zwana „Wyspa Muzeów”, więc każdy deszczowy dzień można z powodzeniem spędzić w innym muzeum, a jest w czym wybierać. Muzeum Pergamońskie z imponującą kolekcją sztuki starożytnej, islamskiej i orientalnej. Muzeum Bodego oraz wiele innych pomniejszych muzeów i galerii, które zabiorą Cię w podróż po historii i kulturze.  

Nie możesz pominąć Muzeum NRD, w tym interaktywnym muzeum zobaczysz dawne życie mieszkańców Niemiec, w pobliżu znajduje się katedra Berliner Dom, również ją odwiedź, warto.  

Berlin to miasto pełne kawiarni, w których z powodzeniem przeczekasz ulewny deszcze, wejdź do The Barn Cafe, gwarantujemy, że nie pożałujesz!  

W deszczowe wieczory nie ma opcji na nudę, oferta berlińskich klubów jest bardzo duża i każdy znajdzie coś dla siebie, warto rozważyć wizytę w: Berghain, KitKatAbout Blank, ale pamiętaj, że to tylko kilka z całej gamy rozmaitości.  

Wyszukaj swój lot do Berlina na FRU.PL i planuj swoją podróż.  

Berlin

 

4. Wiedeń 

Myśląc o podróży do Wiednia, większość wybiera grudzień i czas Bożego Narodzenia, aby cieszyć się świąteczną atmosferą. Powiemy Ci, że jesień w stolicy Austrii jest równie piękna, a dodatkowo jest znacznie mniej turystów, w listopadzie też zaczynają się targi i przygotowania do świąt.  

Jeśli kierunkiem Twojej jesiennej podróży został Wiedeń i cóż, rozpadało się na dobre, nie martw się. Możesz odwiedzić wiele pięknych muzeów: Galerię Albertina, Belweder, Katedrę Św. Szczepana i Cesarskie Krypty pod Kościołem Kapucynów.  

Dla spragnionych wrażeń polecamy odwiedzić Haus der Musik, interaktywne muzeum poświęcone muzyce i dźwiękowi, a także Muzeum Historii Naturalnej, w którym zobaczysz modele dinozaurów, wyglądającego i wydającego dźwięki alozaura oraz największą kolekcję meteorytów na świecie.  

Aby w pełni wejść w wiedeńską atmosferę, wypij cappuccino w Café Central najpiękniejszej kawiarni w mieście i spędź wieczór w Operze Wiedeńskiej.  

Zobacz i zarezerwuj loty do Wiednia.  

 

5. Florencja 

Rzym jest skansenem i miastem, które ciężko zwiedza się, gdy pada deszcz, za to Florencja jest całkiem inna, nawet deszczowa pogoda daje mnóstwo możliwości. Każdy dzień, możesz spędzić w innym muzeum lub galerii i poznawać sztukę, historię i kulturę.  

Obowiązkowym punktem programu jest Galeria Uffizi, z dziełami Michała Anioła, Da Vinciego, Botticellego i Caravaggia. Natomiast jedno z najsłynniejszych dzieł Michała Anioła — posąg Dawida zobaczysz w Galerii Akademii

Wartym odwiedzenia jest Muzeum Galileo, szczególnie jeśli jesteś pasjonatem nauki. Dla ciekawych nowych trendów ze świata mody polecamy Gucci Garden oraz Muzeum Salvatore Ferragamo.

Znajdź swój lot do Florencji na naszej stronie internetowej.   

Galeria Uffizi, Florencja