Skip to content

Rzym, Wenecja, Mediolan, Florencja, Neapol to włoskie miasta, które są absolutnie wspaniałe, ale też, czy wam się to podoba, czy nie, będziecie je odkrywać z tysiącami innych turystów. I nawet jeśli uwielbiacie krótkie i intensywne city breaki, czasem odczuwamy silną potrzebę spokojnych wakacji, podczas których możemy po prostu cieszyć się klasycznym dolce far niente. 

Tak więc, jeśli kochacie Włochy, chcecie wyjechać na kilka dni i odpocząć w uspokajającej przestrzeni, oto 5 najlepszych miejsc we Włoszech, idealnych na spokojne wakacje z dala od tłumów i zgiełku! 

 

1. Sirmione, Lombardia 

Zazwyczaj wszyscy wybierają słynne jezioro Como, a świetną alternatywą jest jezioro Garda i jego artystyczne miasteczko Sirmione znacznie mniej zatłoczone, ale nie mniej spektakularne i klimatyczne.  

Sirmione to idealne miejsce na spędzenie kilku relaksujących dni. Możecie tutaj odwiedzić zamek Scaligero, stanowisko archeologiczne Grotte di Catullo i kościół San Pietro in Mavino, ale możecie też godzinami cieszyć się scenerią na plażach Jamajki lub Spiaggia Lido delle Bionde

Sirmione, Lombardia, Włochy

Jak tam dotrzeć: najłatwiej wybrać bilety lotnicze do Mediolanu, dalej pociągiem do Sirmione (podróż trwa około dwie godziny) .

 

2. Portovenere, La Spezia, Liguria  

Regiony La Spezia i Cinque Terre są zawsze pełne ludzi i słusznie, ponieważ zasługują na to, by choć raz je odwiedzić. 

Jeśli jednak szukacie ucieczki od grup turystów i chcecie podziwiać tutejsze piękno, udajcie się do Portovenere, uroczego miasteczka, mniej popularnego niż Cinque Terre, a równie klimatycznego, z podobnymi krajobrazami jednak znacznie bardziej kameralną atmosferą. 

Będąc na miejscu, polecamy odwiedzić Zamek Doria i relaksować się na jednej z plaż, gdzie będziecie mogli cieszyć się pięknym widokiem tak charakterystycznym dla regionu.

Jak tam dotrzeć: najłatwiej polecieć do Genui, a następnie wsiądź do lokalnego pociągu (podróż zajmie około dwóch godzin). 

 

3. Isola Bella, Jezioro Maggiore 

Jak sama nazwa wskazuje, wyspa jest niesamowicie piękna i nadal stanowi jeden z ukrytych włoskich skarbów. Znajduje się w północnej części Włoch, nad jeziorem Maggiore i wraz z wyspami Isola dei Pescatori oraz Isola Madre, tworzy archipelag Wysp Boromejskich.   

Wyspę oprócz kameralnej i cichej atmosfery (zamieszkuje tutaj około 50 mieszkańców) wyróżnia, cudowne naturalne otoczenie i wspaniały Palazzo Borromeo. Pałac i otaczające go fantastyczne ogrody zachęcają do długich, odprężających spacerów. 

Palazzo Borromeo, Isola Bella, Włochy

Jak tam dotrzeć: polecieć do Mediolanu, a następnie wsiądź do pociągu w kierunku jednego z miast: Stresa, Laveno, Pallanza i Intra, z którego odpływają promy na wyspę.  

 

4. Procida, Neapol 

Neapol jest bez wątpienia jednym z najbardziej ruchliwych miejsc we Włoszech. Miasto tętni życiem, skutery, mieszkańcy, odwiedzający, wszyscy wprowadzają do miasta atmosferę chaosu. Turyści co rok gromadzą się w regionie, aby odwiedzić miasto i jego okolice: wyspę Capri (równie zatłoczoną), Pompeje i Wezuwiusza. 

Wyjątkowym, cichym, idyllicznym miejscem odpowiednim do spokojnego doświadczania włoskiego klimatu i odpoczynku jest wyspa Procida. Kolorowe krajobrazy, domy wzniesione na klifach i widoki oczarują Was i sprawią, że będziecie wracać w to miejsce, zawsze, kiedy zapragniecie uciec od tempa życia i tłumów.  

Jak tam dotrzeć: wybrać tani lot do Neapolu, a na wyspę popłynąć promem. 

 

5. Saturnia, Grosseto, Toskania  

Dla większości podróżników szukających destynacji we Włoszech Saturnia jest kompletni pomijanym miejscem podróży. Jest wiele innych, znacznie bardziej znanych regionów i miast! 

Jeśli jednak szukacie relaksu, koniecznie wybierzcie się do tego starożytnego uzdrowiska w pobliżu Grosseto. Oto Terme di Saturnia, nieodkryty lokalny klejnot, który zaoferuje Wam chwile pełne relaksu i wytchnienia.  

Saturnia, Grosseto, Toskania , Wlochy

Korzystajcie z basenów i źródeł wody termalnej w niezwykłym otoczeniu przyrody. Nie przegapcie także Cascata del Mulino z przepięknymi widokami, które jeszcze nie są popularne wśród turystów.   

Jak tam dotrzeć: najlepiej samochodem z Rzymu, Florencji lub Perugii.  

  

Każde z tych miejsc jest wyjątkowe, pełne cudownych krajobrazów, nieodkrytych zakątków, przyjacielskich mieszkańców oraz niepowtarzalnej atmosfery. Zaplanujcie kolejną podróż z FRU.PL!