Skip to content
Aktualizacja: 09/08/2022

Podziel się na:

Jeśli jesteście zapalonymi podróżnikami, najpewniej odwiedziliście Brukselę przynajmniej raz. Bruksela jest idealnym miastem przesiadkowym, w długich międzykontynentalnych podróżach, oferuje także wiele połączeń pociągiem do europejskich stolic, takich jak Paryż, czy Amsterdam.

Jeśli zwiedziliście stolicę Belgii podczas wakacji czy też krótkiego weekendowego wypadu, musimy powiedzieć, że jeszcze nie czas, aby odhaczyć ten kraj z listy podróżniczych celów do zrealizowania i ruszyć dalej. Belgia to nie tylko Bruksela, odkryjcie wiele innych, wspaniałych miast wartych odwiedzenia.

 

5 miast do odwiedzenia w Belgii na niezapomniane wycieczki!

 

1. Brugia 

O Brugii usłyszycie wyłącznie słowa pochwały. Jest to jedno z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych belgijskich miast, znajdujące się w czołówce na liście podróżników z całego świata.  

Jak się tam dostać? 

Zarezerwujcie bilety lotnicze do Brukseli, a następnie wybierzcie autobus Flixbus bezpośrednio z lotniska, który zawiezie Was na dworzec w Brugii. Kwadrans spaceru i już będziecie na starym mieście.  

Wiosna i lato są tu cudowne, a jesień to przepiękne krajobrazy i cała paleta barw. Nie można też pominąć zimy, bo jarmark bożonarodzeniowy i domki z piernika w duchu świąt sprawią, że zakochacie się w niepowtarzalnym klimacie Brugii.  

Co można robić w Brugii? 

Z atrakcji koniecznie wejdźcie na Wieżę Belfry z Wielkim Dzwonem, podziwiajcie Markt centralny plac Brugii i widok na całe miasto, a następnie wybierzcie się na przejażdżkę łodzią po kanałach, odwiedź Kościół NMP, Bazylikę Świętej Krwi i Browar De Halve Maan z degustacją. Nie możecie pominąć wszystkich sklepów z czekoladą, kosztujcie pralin z chili, bazylią, jagodami lub innymi niezwykłymi smakami. 

 

2. Gandawa 

Wielu podróżników twierdzi, że Gandawa nie może się równać z Brugią, chociaż oferuje równie klimatyczne brukowane uliczki i domy z piernika w sezonie zimowym. Oceńcie sami, czy to stwierdzenie jest prawdziwe. Gandawa to także miasto uniwersyteckie, zamieszkałe i odwiedzane przez studentów. 

Jak się tam dostać? 

Najprostszym sposobem jest lot do Brukseli Charleroi i wypożyczenie samochodu na lotnisku, dzięki czemu będziecie bardzo elastyczni w odkrywaniu kolejnych belgijskich miast, możecie również wybrać pociąg do Gandawy z Brugii lub Brukseli. 

Gandawa, z zamkiem Gravensteen

Co możesz robić w Gandawie? 

Główną atrakcją miasta jest zamek Gravensteen, który zauważycie najpewniej jako jeden z pierwszych i stanie się on waszym punktem orientacyjnym, a my szczerze polecamy zwiedzić to miejsce. Ciekawą opcją jest rejs łodzią po kanałach miejskich, który pozwoli Wam podziwiać zamek z innej perspektywy. Odwiedźcie również Muzeum Designu i udajcie się na poszukiwania Graffiti Street.  

 

3. Ostenda 

Gdy już zwiedzicie Gandawę i Brugię, pojedźcie nieco dalej pociągiem i odwiedźcie Ostendę. W szczególności piękną, długą plażę, wyglądającą bajecznie podczas odpływu, kiedy ogromnym pasem piasku można przejść z jednego końca na drugi.   

Na wizytę w Ostendzie wystarczy Wam spokojnie jeden dzień, więc polecamy zaplanować krótką wycieczkę, aby spędzić czas nad Morzem Północnym. 

 

4. Antwerpia 

Antwerpia to urocze miasto, które skradnie Wasze serca od momentu przybycia na Dworzec kolejowy Antwerpia Centralna. Budynek jest tak spektakularny, że zanim opuścicie dworzec, zatrzymajcie się na kilka chwil, aby podziwiać architekturę i niepowtarzalną atmosferę. 

Centralny Dworzec Kolejowy w Antwerpii

Co robić w Antwerpii? 

Spacerujcie po starym mieście, podziwiając charakterystyczne, przepiękne budynki – zachęcamy do wyłonienia wyjątkowej pierwszej trójki i ostrzegamy, że będzie to bardzo trudne zadanie. Odwiedźcie także Dom Rubensa oraz wejdźcie do katedry Matki Najświętszej Marii Panny, aby zachwycić się wnętrzem.  

 

5. Durbuy 

Nawet jeśli nie jest to znane miejsce, Durbuy jest wyjątkowe, szczególnie polecane tym którzy chcą odkrywać mniej znane magiczne zakątki. Kręte brukowane uliczki, budynki porośnięte roślinami i kwiatami oraz rustykalna atmosfera miasteczka natychmiast Was oczaruje! 

Durbuy, Belgia.

 

Mając na uwagę wszystkie mniej i bardziej znane miejsca, Belgia jest doskonałym krajem do zwiedzenia w Europie, niezależnie od tego, do którego obszaru się wybierzecie. A jeśli jeszcze nie zwiedziliście Brukseli, to stolica jest idealna, aby to właśnie w niej rozpocząć podróż po Belgii.