Skip to content
Aktualizacja: 10/11/2022

Podziel się na:

Od kilku dni otacza nas atmosfera zbliżającego się Halloween, niezależnie od tego, czy Halloween jest Twoim ulubionym świętem, czy jesteś jedną z tych osób, które z utęsknieniem oczekują na Boże Narodzenie, miejsca przedstawione w artykule nie pozostaną Ci obojętne. Od czasu do czasu wszyscy przecież pragniemy poczuć zastrzyk adrenaliny.  

 

Oto 5 miejsc, które warto odwiedzić w Halloween, aby poczuć upiorną atmosferę, tajemnicze atrakcje i przerażające historie! 

 

1. Dublin i Dolina Boyne, Irlandia 

Historia Halloween jest dla Ciebie niezwykle interesująca i koniecznie chcesz być tam, gdzie to wszystko ma swój początek? Zatem city break w Dublinie jest idealnym wyborem. Wybierz się na jednodniową wycieczkę do doliny Boyne, aby wziąć udział w Festiwalu Puca, poświęconym starożytnym tradycjom irlandzkim i celtyckim. 

Mówi się, że upiorne Halloween narodziło się właśnie Irlandii na Samhain, święto oznaczające przejście od „jasnej połowy” do „ciemnej połowy” roku. W tym czasie ludzie kończyli zbierać owoce ziemi, po czym przygotowywali się do zimy i przepędzenia złych duchów, które z łatwością mogły dostać się do naszego świata. Jednym z nich jest Puca, duch, który dał nazwę festiwalowi. 

Zarezerwuj bilety lotnicze do Dublina już teraz i odkryj jego tajemnice! 

Dublin, Irlandia

 

2. Edynburg, Szkocja 

Kolejnym przystankiem dla wielbicieli Halloween jest Szkocja i Edynburg. Powiada się, że jest to dom dla jednych z najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie, powstała nawet mapa nawiedzonych miejsc, które możesz odkryć. 

Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, wybierz Edynburg, który zapewni Ci idealną oprawę i atmosferę do świętowania. Tutaj również obchodzone jest Samhain w formie Samhuinn Fire Festival, który odbywa się w Halloween na Calton Hill. 

Ponadto opowieści mówią, że miasto jest nadal nawiedzane przez duchy, takie jak Bezgłowy Perkusista, który nawiedza Zamek w mieście, oraz duch Sir George'a Mackenziego, którego ponoć można spotkać na słynnym Greyfriars Kirkyard. 

Pisarka J.K. Rowling również spacerowała ulicami Edynburga, co było dla niej inspiracją do stworzenia nikczemnego i tajemniczego bohatera Toma Riddle'a. 

 

3. Bruksela, Belgia 

Bruksela może nie ma długiej historii związanej z Halloween, jest jednak miejscem, które czyni to święto ważnym wydarzeniem w mieście. Wiele lokali i barów w okolicy Saint-Gilles i poza nią organizuje imprezy tematyczne. 

Wejdź do Le Cercueil (nazwa oznacza „trumnę” po francusku) przynajmniej raz. Miejsce to jest dość straszne przez cały rok, a teraz szczególnie.  

Na FRU.PL możesz szybko zarezerwować tanie loty do Brukseli

 

4. Praga, Czechy 

Czechy na pewno nie są pierwszym krajem, który przychodzi na myśl, planując podróż w klimacie Halloween, ale gotycka architektura Pragi sprawi, że zmienisz zdanie. Stolica może być zarówno urocza, jak i tajemnicza po zachodzie słońca, kiedy latarnie oświetlają gotyckie budowle, boczne, mroczne i tajemnicze uliczki. 

Warto zarezerwować wycieczkę na Halloween, podczas której odwiedzisz opuszczone klasztory, katedry i dawne cmentarze oraz poznasz ukryte historie miasta. Gwarantujemy, jest ich więcej, niż przypuszczasz. 

Na FRU.PL znajdziesz idealne bilety lotnicze do Pragi

Katedra św. Wita, Praga, Czechy

 

5. Kopenhaga, Dania 

Dania to idealny kierunek na jesienno-zimowe podróże, ale także na przerażające przygody. 

Słynne Ogrody Tivoli w Kopenhadze przebierają się co roku w Halloween, zaledwie trzy tygodnie przed 31 października. Zaplanuj wycieczkę, aby na własne oczy zobaczyć ponad 20 000 dyń i poczuć upiorną atmosferę!  

Ogrody Tivoli, Kopenhaga, Dania


Wreszcie, niezależnie od wybranego kierunku Twojej podróży, nie zapomnij zarezerwować biletów lotniczych na FRU.PL i wybrać FRU Trip Protect — nawet podczas Halloween, adrenalina na lotnisku jest zbędna, lepiej poczuć ją po dotarciu do wybranego miejsca.