Skip to content
Aktualizacja: 18/04/2023

Podziel się na:

Europejskie miasta są doskonałe na wiosenną wycieczkę ze względu na łagodny klimat, bliskie położenie i niezliczone atrakcje. Temperatury w końcu pozwalają nam na ponowne spacery w parkach i na odprężające przechadzki atrakcyjnymi uliczkami pięknych miast Europy. Zapraszamy zatem na wiosenną wycieczkę, która doda Wam sił po zimie i zapewni cudowne chwile relaksu w pierwszych wiosennych promieniach słońca. Sprawdźcie, które pięć miast Europy szczególnie warto odwiedzić tej wiosny.

Wiedeń, Austria

Wiedeń ma do zaoferowania wiele wyjątkowych przeżyć. Gdy tylko ustąpi mroźna zima, do głosu dochodzi budząca się do życia przyroda. Pierwsze promienie wiosennego słońca czynią to miasto jeszcze zacniejszym i ciekawszym. Będąc w Wiedniu, koniecznie należy odwiedzić chociaż jedną tradycyjną wiedeńską kawiarnię. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać duszę miasta i zobaczyć, skąd czerpali inspirację światowej sławy intelektualiści, tacy jak Stefan Zweig, Sigmund Freud. Usiądźcie więc na tarasie wybranej kawiarni i chłońcie atmosferę miasta przy pierwszych wiosennych promieniach słońca.

Stolica Austrii jest popularnym celem podróży dla każdego. Niezależnie od tego, czy interesuje Was historia, sztuka, nowoczesna architektura czy muzyka, Wiedeń zaspokaja każdy gust. Pamiętajcie, że doskonała komunikacja miejska (dobrze rozbudowana sieć metra i tramwajów) znacznie ułatwia turystom podróżowanie. Można podróżować od jednej atrakcji do drugiej, nie tracąc wiele czasu. Łatwo jest także dotrzeć do budzącej się okolicznej przyrody. Warto również skorzystać z wiosennej pogody i zobaczyć jak najpiękniejsze ogrody miasta wracają do życia. Pałac Schönbrunn jest obowiązkowym punktem wycieczki do Wiednia! Letnia rezydencja cesarza Franza Josefa zachwyca zwiedzających imponującymi fontannami, pomnikami, posągami i urzekającą konstrukcją ogrodową zwłaszcza w pięknej wiosennej scenerii.

Park Schönbrunn, Wiedeń, Austria

Wiosenny wyjazd do Wiednia to także okazja do zobaczenia najstarszego istniejącego na świecie ogrodu zoologicznego. Podziwiajcie zwierzęta, które ciekawe pierwszych promieni słonecznych będą wesoło biegać po wybiegach. Relaksujące i słoneczne popołudnie można spędzić również w wiedeńskim Praterze. Obok wiedeńskiego punktu orientacyjnego, diabelskiego młyna i parku przygód jest tu także mnóstwo zielonej przestrzeni do odpoczynku.

Szukacie eleganckiego i romantycznego miasta? Wiedeń zaprasza na weekend pełen spacerów, muzeów, pięknych parków i rozrywki. Przeczytajcie nasz poradnik, w którym znajdziecie najlepsze rady na wycieczkę do stolicy Austrii wiosną, a artykule: Szlakami sztuki i historii — odkryj malowniczy Wiedeń.

Lizbona, Portugalia

Urocza Lizbona jest wspaniałym celem podróży przez cały rok, ale jest szczególnie cudowna wiosną. Przyjemne temperatury i słoneczne dni sprawiają, że miasto jest przyjemnością do zwiedzania, z fantastycznymi barami i restauracjami, piękną architekturą, piaszczystymi plażami i żywymi kolorami na każdej brukowanej ulicy – zwykle w postaci historycznych fasad. To także świetna baza wypadowa na jednodniowe wycieczki do magicznych miejsc, takich jak Sintra, Cascais czy Evora.
Ponieważ wysoki sezon jeszcze się nie rozpoczął, lokalne ceny są bardzo niskie, a ulice, muzea i restauracje nie są jeszcze tak zatłoczone. W Lizbonie każda ulica jest ciekawą atrakcją samą w sobie. Specyficzna architektura domów z malowanymi ceramicznymi dachówkami i wąskie uliczki charakteryzują to niepowtarzalne miasto.

Najlepszym sposobem na ich podziwianie jest przejazd zabytkowym tramwajem linii 28. Przejeżdżając przez stare miasto, można szybko zorientować się w innych zabytkach, takich jak na przykład malownicza Katedra Sé Patriarcal.

Nie przegapcie również czerwonego wiszącego mostu. Most oferuje zapierający dech w piersiach widok i powinien pozostać w Waszej pamięci. Obok mostu znajduje się słynny posąg Chrystusa, który ma ponad 82 metry wysokości, co na wielu zrobi ogromne wrażenie. W godzinach wieczornych można się stąd cieszyć świeżym i ciepłym powietrzem oraz rozległym widokiem na miasto i morze.

Lizbona, Portugalia

Co jeszcze warto zobaczyć i zrobić w wiosennej Lizbonie? Sprawdźcie nasz przewodnik, w którym opisujemy wszystkie najważniejsze atrakcje stolicy Portugalii. Najwyższy czas zapanować wiosenną podróż! Najlepsze miejsce w Portugalii wiosną? Lizbona.

Barcelona, Hiszpania

Po długiej zimie, w czasie której wszyscy woleli posiedzieć w domu, wreszcie nadszedł czas, aby ponownie podróżować. W Barcelonie znów jest cieplej i jeszcze piękniej. Warto wtedy zajrzeć do Parc de la Ciutadella. Położona tuż obok słynnej dzielnicy Born, ta zielona przestrzeń jest prawdopodobnie największym parkiem w Barcelonie. Można tu znaleźć różne aktywności, takie jak wycieczki łodzią lub karmienie wielu ptaków w parku. Innym parkiem, który jest niezwykle ciekawym miejscem to park Labyrinth d'Horta — choć nie znajduje się w centrum miasta, to z pewnością warto go odwiedzić. Ścieżki labiryntowe wplecione w bajkową scenerię ucieszą każdego, a szczególnie świetnie bawią się tam dzieci.

Parc de la Ciutadella, Barcelona, Hiszpania

Sagrada Familia to wspaniała budowla sakralna, dzieło życia Antoniego Gaudiego, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynny punkt orientacyjny Barcelony jest jednym z najbardziej imponujących zabytków hiszpańskiej metropolii. Styl Gaudiego, który możecie tam zaobserwować jest niepowtarzalny i wyjątkowy. Nie ma tu prostych linii i gładkich ścian, ale raczej organiczne kształty, kwiatowe wzory i struktury, które zapożyczył ze świata roślin. Wśród chrząszczy, pająków i motyli jego figury opowiadają historię narodzin Chrystusa.
Po dniu pełnym spokojniejszych atrakcji możecie imprezować na słynnej Ramblas, ale także w dzielnicach Gràcia lub Barri Gòtic. Polecamy również odpocząć na miejskich plażach i w barach tapas. Możliwości są nieskończone!

Nie możecie się zdecydować czy wolelibyście spędzić spokojny weekend, czy może jednak macie ochotę zaszaleć? Jeśli macie takie wątpliwości, to Barcelona jest odpowiedzią. W naszym przewodniku znajdziecie dokładny opis zarówno bardziej spokojnych, jak i szalonych atrakcji. Przeczytajcie poniższy artykuł i zaplanujcie wymarzony wiosenny wyjazd! Spokojny wyjazd, czy czas na odrobinę szaleństwa? Odkryj uroki Barcelony.

Paryż, Francja

Nic nie pobije wiosny w Paryżu, to wręcz idealna pora roku na wyjazd do miasta zakochanych! Może się to wydawać banalne, ale Paryż na zawsze pozostanie jednym z najpiękniejszych miast Europy. Pogoda na wiosnę jest zwykle ładna i ciepła. Jest też dużo mniej turystów w porównaniu z latem, co sprawia, że wiosna jest jednym z najlepszych okresów na zwiedzanie Paryża. Poza tym oglądanie kwitnących kwiatów w całym Paryżu to niezapomniane przeżycie. Możecie zobaczyć nie tylko magnolie i kwiaty wiśni, ale także róże i inne piękne kwiaty.

Żadna wycieczka do Paryża nie byłaby kompletna bez wizyty na Wieży Eiffla, więc rozpocznijcie swoją podróż właśnie tam. Jeśli chcecie wejść na szczyt wieży, aby podziwiać niesamowite widoki na Paryż, pamiętajcie o wcześniejszej rezerwacji biletów. Z Wieży Eiffla możecie przejść się do Łuku Triumfalnego i koniecznie wejdźcie na jego szczyt, aby podziwiać jedne z najlepszych widoków w Paryżu. Kontynuujcie słynną aleją Champs Elysée do Place de la Concorde i Luwru. Samo muzeum wymaga co najmniej kilku godzin, więc zdecydujcie czy wolicie zwiedzać muzeum, czy usiąść na ławce i chłonąć wiosenną atmosferę Paryża.

Wieża Eiffla, Paryż, Francja

Jeśli macie czas, wybierzcie się na mały objazd przez 9. dzielnicę, gdzie znajdziecie jedną z najbardziej znanych (i najpiękniejszych) galerii na świecie, Galleries Lafayette. I oczywiście nie przegapcie katedry Notre Dame, która jest obecnie w trakcie renowacji po pożarze w 2019 roku. Nawet jeśli tylko po to, by rzucić okiem na imponującą fasadę, jest to pozycja obowiązkowa w Paryżu. Jeśli planujecie przyjechać w okolicach Wielkanocy, możecie też wybrać się na koncerty i zasmakować pysznych czekoladowych jajek!

Rozkwitajacy Paryż nie ma sobie równych jeśli chodzi o cel romantycznego wyjazdu na weekend. Dlatego też przygotowaliśmy przewodnik po pięknych miejscach, w których możecie zobaczyć piękne drzewa i krzewy kwitnące na wiosnę. Od bajkowo kwitnących wiśni, przez bzy, aż po magnolie. Kliknijcie poniższy link, by dowiedzieć się więcej! Rozkwitający Paryż — wyjątkowa podróż na wiosenny weekend.

Rzym, Włochy

W Rzymie, między końcem lutego a czerwcem temperatury są łagodne, a światło słoneczne zachwyca, oświetlając domy i ulice miasta. To urocze miasto na Półwyspie Apenińskim, które tysiące lat temu było siedzibą jednej z najwspanialszych cywilizacji, zaprasza Was do zwiedzania i odpoczynku. Spacerując po mieście, można podziwiać doskonale zachowane pozostałości rzymskiej cywilizacji, od wspaniałego Koloseum po Panteon. Największe atrakcje Rzymu to właściwie architektura, gdyż na każdym kroku można uchwycić jeden z jego pomników, budowli sakralnych, pałaców czy fontann. Jednak zabytki o charakterze historycznym to nie wszystko. Prawdziwy urok miasta kryje się w jego wąskich uliczkach, wspaniałych placach i doskonałym jedzeniu, w sposobie życia, który ze względu na swój urok został przedstawiony w wielu klasycznych filmach.

Duża część Rzymu jest sklasyfikowana na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczne miasto jest jednym z najważniejszych historycznie miast, dlatego też stanowi centrum muzealne, artystyczne i kulturalne Włoch. Jednym z najbardziej znanych symboli Rzymu jest Fontanna di Trevi. Uważa się, że jeśli wrzucicie do niej szczęśliwą monetę, spełni ona Wasze życzenie. Szacuje się, że każdego dnia w fontannie zbiera się 3 tysiące euro. Fontanna mierzy 26 metrów wysokości i 49 metrów szerokości i jest jedną z najbardziej znanych fontann na świecie.

Fontanna Di Trevi, Rzym, Włochy

Nie mniej ciekawe jest Koloseum, czyli starożytny amfiteatr, skądinąd największy zachowany na świecie. Jego budowę rozpoczęto 72 roku za panowania Wespazjana, a zakończono osiem lat później. Zachwyci Was również Panteon, jeden z najwspanialszych rzymskich zabytków. Ogromna budowla była uważana za świątynię bogów i posiada jedną z największych kopuł na świecie. Będąc w Rzymie, warto również odwiedzić Watykan, czyli najmniejsze państwo świata, które znajduje się w objęciach stolicy Włoch.

Marzy Wam się wiosenny weekend w Rzymie bez rujnowania wakacyjnego budżetu? Sprawdźcie nasz przewodnik, w którym opisujemy najlepsze sposoby, aby spędzić tani weekend pełen atrakcji w stolicy Włoch! Tani weekend w Rzymie — jak przeżyć przygodę w stolicy Włoch?