Skip to content

Jeśli rezerwowałeś wycieczkę w ciągu ostatniego roku, na pewno modliłeś się do Boga Lotów Nieodwołanych i wysłałeś przynajmniej jeden list do Bogini Lotnisk. Prawdopodobnie zrobiłeś też mały manifestacyjny rytuał, aby lot odbył się sprawnie, bez komplikacji wprowadzonych przez linie lotnicze lub inne zaangażowane instytucje. 

Jeśli nie jesteś aż tak uduchowiony i nie wierzysz w magiczne moce albo jesteś po prostu zapobiegawczym realistą i potrzebujesz jak najwięcej i jak najlepszych środków ostrożności, aby podróżować bezpiecznie i możliwie bez incydentów. My uznajemy również realistyczne metody, dlatego pracowaliśmy i myśleliśmy bardzo intensywnie, czego efektem jest seria produktów dostosowanych do aktualnej sytuacji, które oferujemy naszym Klientom do każdego lotu wraz z kilkoma innymi cennymi w podróży wskazówkami.  

 

5 środków ostrożności dotyczących podróżowania bez nieprzyjemnych niespodzianek w nadchodzącym okresie! 

 

1. FRU Trip Protect 

Nie możemy zagwarantować, że Twoje loty nie zostaną opóźnione lub odwołane. Możemy jednak zapewnić, że jeśli coś się wydarzy, kupimy Ci nowe bilety, abyś dotarł do celu bez względu na wszystko. 

Jeśli wybierzesz FRU Trip Protect podczas rezerwacji biletów lotniczych na FRU.PL możesz spać spokojnie. W sytuacji, gdy Twoje loty zostaną zmienione, tak że niemożliwe będzie dotarcie do celu podróży, szybko zaoferujemy bezpłatne, wygodne alternatywy lotu, nawet innymi liniami lotniczymi niż pierwotnie wybrane czy też innym środkiem transportu. 

Zasadniczo ten produkt gwarantuje, że będziesz mógł kontynuować podróż bez względu na okoliczności. Dodatkowo masz nasze stałe wsparcie i pomoc – wiemy, jak stresujące są odwołania i zmiany lotów!  

 

2. FRU Fast Refund 

Czasami pieniądze, które utknęły na kontach linii lotniczej, odpowiedzialnej za odwołanie Twojego loty, wywracają Twoje finanse do góry nogami, szczególnie teraz w czaszach szalejących cen. W rezultacie budżet nie pozwala już na znalezienie szybkich alternatyw i kontynuowanie podróży. 

Oto nasze rozwiązanie, jeśli podczas rezerwacji wybierzesz FRU Fast Refund, a Twój lot zostanie anulowany lub zmieniony w taki sposób, że kwalifikuje się do zwrotu, pieniądze zwrócimy Ci do 3 dni, w gotówce lub szybciej w formie vouchera, gotowego do wykorzystania na kolejny lot. 

 

3. FRU Flex 

Anulacja i zmiany w planie podróży czasem wynikają z przyczyn od nas niezależnych, są wprowadzane przez linie lotnicze, lub inne okoliczności pozostających totalnie poza nasz kontrolą. Zdarzają się też sytuacje, że to Ty z różnych powodów chcesz zrezygnować z wyjazdu.  

Jeśli wydarzy się coś, co uniemożliwi Ci podróż i zechcesz z niej zrezygnować, FRU Flex gwarantuje Ci zwrot pieniędzy w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych. Jedynym warunkiem jest powiadomienie nas co najmniej 24 godziny przed pierwszym lotem.  
FRU Flex umożliwia nie tylko zwrot każdego biletu, do którego został dodany, ale również zmianę lotu, w ramach wartości pierwotnego lotu. Decydujesz tylko i wyłącznie Ty! 

P.S.: Zwrot obejmuje również koszty usług dodatkowych zarezerwowanych wraz z biletami lotniczymi na FRU.PL, takich jak wybrane miejsca, bagaż, automatyczna odprawa czy FRU Fast Refund. 

 

4. Zarezerwuj nocleg z opcją bezpłatnej anulacji  

Opcji zakwaterowania w miejscu docelowych jest bardzo dużo, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pobyt w hotelu, pensjonacie, hostelu, zawsze wybieraj opcje, która umożliwia bezpłatne anulowanie rezerwacji. W ten sposób nawet jeśli dotrzesz do celu późno czy zdecydujesz się zrezygnować z podróży, nie będziesz się stresować stratą pieniędzy lub próbami ich odzyskania. 

Dodatkowo, co bardzo ważne, jeśli coś wydarzy się z lotami i podróż się opóźni lub daty ulegną zmianie, możesz całkowicie anulować rezerwację i wybrać inny nocleg, bez zbędnego kombinowania. 

 

5. Strategicznie zapakuj bagaż

Niespodziewanie wielki ruch, złe zarządzeniem i braki w personelu na lotniskach spowodowały ogromne problemy logistyczne szczególnie z bagażami rejestrowanymi. Wiele bagaży nadawanych do luku zostało zagubionych, dotarło z opóźnieniem, a nawet nigdy nie trafiło do właściciela. Jeśli to możliwe, podróżuj tylko z bagażem podręcznym i najpotrzebniejszymi przedmiotami – oszczędzasz cenny czas przy odprawie i zmniejszasz ryzyko utraty swoich rzeczy. 

Jeśli jednak potrzebujesz bagażu rejestrowanego, zaplanuj pakowanie bardzo strategicznie. Do bagażu podręcznego (który masz zawsze przy sobie) zapakuj wszystkie niezbędne rzeczy: dokumenty, pieniądze, telefon i ładowarkę, kilka czystych ubrań, najpotrzebniejsze kosmetyki, leki. Jeśli Twój bagaż rejestrowany nie doleci wraz z Tobą, nadal masz wszystko, co jest absolutnie niezbędne i tym sposobem eliminujesz problemy. 

Mamy więcej porad dotyczących przygotowania bagaży do podróży samolotem, sprawdź także nasze poprzednie artykuły, poniżej:   

 

Są to najbardziej przydatne i realistyczne środki ostrożności zapewniające bezpieczną i spokojną podróż. Pamiętaj o nich podczas kolejnej rezerwacji biletów lotniczych, a FRU.PL pomoże Ci podróżować niezależnie od sytuacji!