Skip to content

Lubisz delektować się dobrym koktajlem po całym dniu aktywnego zwiedzania, a przy okazji odkryć wieczorową, rozrywkową i zabarwioną nutką tajemniczości stronę miejsca, w którym przebywasz? My również. A ponieważ chcemy nieustannie poprawiać Twoje doświadczenia z podróży, lubimy sugerować ciekawe miejsca, warte odwiedzenia. 

Dziś polecamy kilka sekretnych barów w Europie, idealnych na niezapomniany wieczór w nowym albo dobrze znanym Ci mieście, które wciąż może Cię zaskoczyć.


Co to jest speakeasy?

Termin speakeasy opisuje bary, w których spożywano napoje alkoholowe jeszcze podczas prohibicji w Stanach Zjednoczonych.

W latach 1920-1933 w USA zakazano produkcji, spożywania i sprzedaży alkoholu. W związku z tym właściciele barów lub ci, którzy chcieli cieszyć się dobrym drinkiem, musieli wykazać się kreatywnością i znaleźć sposób jak działać “pod przykrywką”. Zaczęły więc powstawać tajne bary, ukryte za innymi biznesami, które nie przyciągały uwagi.

Dziś, mimo że alkohol można spożywać legalnie, idea ukrytego, ekskluzywnego baru jest nadal atrakcyjna, a przypadkowo lub nie, teraźniejsze lokale typu speakeasy oferują najbardziej zaskakujące i wyjątkowe drinki.


Top 5 tajnych barów w Europie do odkrycia podczas podróży


1. Callooh Callay, Londyn

Londyn to miasto, w którym można odkryć bardzo dużo, niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza, czy dziesiąta wizyta w tym mieście. Jednym z nowych, ekscytujących odkryć może być Calloh Callay, ukryty pub, w którym poczujesz się jak w opowieści Lewisa Carrolla. Tak, z wejściem przez szafkę włącznie!

2. Red Frog, Lizbona

Serwowane koktajle utulone są aromatyczną parą, a cały bar oświetlony jest tylko lampami i kilkoma dyskretnymi żarówkami. Red Frog, jeden z najpopularniejszych europejskich secret barów i prawdopodobnie jedno z najbardziej ukrytych miejsce w Lizbonie, czeka na Ciebie, nie możesz przegapić tak wyjątkowego doświadczania! 

Aby dotrzeć do Red Frog, będziesz potrzebować własnej orientacji przestrzennej i mapy, ale przede wszystkim intuicji. Podpowiemy Ci jedno: rzeczy nie są tym, czym się wydają, a drzwi, których szukasz, są w rzeczywistości doskonale ukryte w ścianie.

Top 5 sekretnych barów w Europie

3. Little Red Door, Paryż

Paryż to świetne miasto, a jeśli podczas podróży chcesz odkryć jak najwięcej lokali typu speakeasy. Wśród nich jest Little Red Door, bar w obszarze Le Marais, który zajął 5 miejsce w rankingu Top 500 Bars in the World w 2022 roku.

Jak sama nazwa wskazuje, ten bar można znaleźć za małymi czerwonymi drzwiami w dzielnicy Montmartre, która już sama w sobie jest swoistą bohemą. Podczas wieczornego spaceru znajdź ukryty bar i wkrocz do innego świata.

4. Moonshiner, Paryż

Zostań w Paryżu i wkrocz do innego bardzo wyjątkowego lokalu, jednego z najlepszych tajnych barów w Europie. Aby dostać się do Moonshiner, w pierwszej kolejności musisz udać się do pizzerii o nazwie Da Vito i znaleźć odpowiednie drzwi. Kiedy uda Ci się wejść do środka, przywita Cię eklektyczny wystrój, intymna atmosfera i najgorętsze koktajle.

Nie można rezerwować stolików z wyprzedzeniem, więc postaraj się przybyć na miejsce, około godziny otwarcia, aby mieć pewność, że znajdziesz wolny stolik.

Top 5 sekretnych barów w Europie

5. Panda & Sons Barbershop, Edinburgh

Zastanawiasz się, gdzie jeszcze mogą być ukryte bary w Europie? Ten, o którym teraz powiemy, jest starannie ukryty i zaaranżowany na salon fryzjerski w Edynburgu. Tematem przewodnim miejsca jest rodzina misiów panda, których zdjęcia i portrety wiszą na wszystkich ścianach baru. W środku znajduje się mnóstwo miejsca dla dużych ekip przyjaciół, ale także stolik dla dwojga, oferujące bardziej kameralną atmosferę. A jeśli podróżujesz solo, miejsce przy barze jest idealne, aby uciąć sobie przyjazną rozmowy z barmanem, gotowym opowiedzieć Ci o zawartości Twojej szklanki, a także poznania nowych osób. 

Koniecznie umieść ukryte bary na swojej liście "must see" i odwiedź je podczas podróży od europejskich miast. 

Jeśli chcesz zwiedzić inne ciekawe miejsca podczas wakacji, zobacz nasze inne artykuły na blogu na przykład: o mało znanych miejscach we Włoszech, dla poszukujących spokoju i relaksu czy o najdziwniejszych muzeach w Europie. Gdy już wybierzesz kierunek kolejnej podróży, pamiętaj, że czekamy na Ciebie na FRU.pl z najlepszymi biletami lotniczymi i innymi usługami przydatnymi w podróży.