Skip to content
Aktualizacja: 24/06/2022

Podziel się na:

Barcelona jest najczęściej odwiedzanym miastem w Hiszpanii, walcząc o ten tytuł z Madrytem i wygrywając od lat. Do zwycięstwa zapewne przyczynia się Sagrada Familia, spektakularne działa Antoniego Gaudiego oraz to, że każdy podróżnik powinien chociaż raz odwiedzić stolice Katalonii.  

Podczas city break w Barcelonie można zwiedzić piękne budynki, spędzić cały dzień na plaży, spacerować uliczkami Dzielnicy Gotyckiej i rozkoszować się lokalną kuchnią pełną wyjątkowych smaków. 

Jeśli chcecie poznać miasto i już myślicie o jak najszybszym wyjeździe, oto co powinniście wiedzieć, aby pobyt w Barcelonie dostarczył wam wyjątkowych wrażeń! 

 

5 wskazówek i trików na city break w Barcelonie

 

1. Wskazówki i porady dotyczące Sagrada Familia 

Odwiedzając Barcelonę, prawdopodobnie Sagrada Familia znalazła się na początku listy rzeczy do zobaczenia. Planując wyjazd, warto wiedzieć, że do katedry można wejść tylko z rezerwacją, a najlepiej kupić bilety online. W ten sposób macie pewność, że nie ominie was to spektakularne wnętrze z powodu ogromnego tłumu. 

Wskazówka 1: wejście do Sagrada Familia jest bezpłatne w każdą niedzielę, między 8:30 a 9:00, kiedy rozpoczyna się nabożeństwo. Jednak kolejka jest zawsze niebotycznie długa, więc polecamy wstać wcześnie i zająć swoje miejsce! 

Wskazówka 2: Nie zawracajcie sobie głowy robieniem idealnego zdjęcia, będąc na placu przed katedrą. Zawsze jest tam tłoczno, a perfekcyjne ujęcie jest prawie niemożliwe do zrobienia. Udajcie się do parku tuż obok katedry, po drugiej stronie jeziora. Gwarantujemy, że będziecie mieć najlepszą perspektywę.  

 

2. Wskazówki i porady dotyczące lokalnego jedzenia 

Jak rozpoznać „pułapkę turystyczną”? To proste: obsługa mówi perfekcyjnym angielskim, menu jest napisane w kilku językach i posiada pełen wachlarz dań do wyboru, a restauracja jest w samym centrum i niezliczoną ilością stolików. 

Zazwyczaj takie lokale oferują jedzenie bez lokalnego akcentu, a raczej dania dostosowane do gustów każdego gościa. Na próżno szukać w takich miejscach prawdziwie hiszpańskiej kuchni na bazie lokalnych produktów i receptur.  

Jeśli poszukujecie autentycznych doznań kulinarnych, odejdź od centrum turystycznego i skierujcie swoje kroki do oddalonych, spokojniejszych uliczek, do miejsc, w których menu jest krótkie i w języku hiszpańskim. Może kelner nie będzie władał angielskim, ale na pewno się dogadacie a posiłek, który zjecie nie dość, że w lepszej cenie to jeszcze nieporównywalnie smaczniejszy i bardziej autentyczny!  

Wskazówka 1: Jeśli chcecie skosztować jak najwięcej tapas i pinchos, udajcie się na ulicę Carrer Blai w okolicy Poble Sec i odwiedzajcie kolejne lokalne bary. Będziecie mieli okazję zobaczyć smaczne przekąski prezentujące się w witrynach, ogromny wybór pozwoli Wam spróbować najróżniejszych przekąsek i kombinacji smakowych!  

 

3. Wskazówki i porady dotyczące prac Gaudiego

Casa Batlo, Gaudi, Barcelona, Hiszpania

Kataloński architekt odcisnął swoje piętno w całym mieście. Jego unikalne dzieła znane na całym świecie są rozsiane po każdym zakątku Barcelony, chcąc odwiedzić je wszystkie, możecie poczuć się zmęczeni i przytłoczeni.

Aby tego uniknąć, radzimy wybrać kilka najbardziej spektakularnych. Na pewno będąc w Barcelonie nie można przegapić Parku Güell, miejsca, w którym można podziwiać jedne z najbardziej znanych i wyjątkowych dzieł. Kupcie bilety online, a gwarantujemy, że nie pożałujcie!

Warto również zobaczyć piękne fasady domów Mila, Batllo i Vicens. To doskonały wybór, aby poznać styl Gaudiego i zobaczyć rewelacyjne dzieła artysty.

 

 

4. Wskazówki i porady dotyczące widoku

Aby zobaczyć wspaniałą panoramę Barcelony, w mniej zatłoczonym, popularnym wśród turystów miejscu, wybierzcie się na wędrówkę po dzielnicy El Carmel. Mówimy „wędrówka”, bo trzeba będzie się trochę wysilić podczas wejścia na El Bunkers – bunkry z czasów hiszpańskiej wojny domowej. Z tego miejsca roztacza się niezwykły widok na całą Barcelonę. Wybierzcie według upodobań, wycieczka na wchód, zachód słońca czy może piknik w ciągu dnia.

 

5. Porady i wskazówki na niezapomniane spacery

Większość turystów, zaraz po przybyciu do miasta, spieszy na spacer po słynnej La Rambla. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że jest to ważne miejsce łączące Plaça Catalunya z Port Vell i trzeba tam pójść, ale równocześnie jest to najbardziej ruchliwa ulica, w której łatwo wpaść w największe turystyczne pułapki.

Dlatego zachęcamy do spaceru wcześnie rano, a następnie eksplorowanie innych dzielnic takich jak: Gràcia, Eixample i Barri Gòtic nazywana także Dzielnicą Gotycką. Tutaj można zgubić się w labiryncie uliczek, a z każdym krokiem odkrywać niezwykłą architekturę budynków, urocze małe rynki oraz wiele innych ciekawych miejsc.

Dzielnicą Gotycką, Barcelona, Hiszpania

 

Mamy nadzieję, że wykorzystacie nasze wskazówki i zwiedzicie Barcelonę jak zawodowi podróżnicy. Warto z wyprzedzeniem zarezerwować bilety lotnicze do Barcelony, odkrywać miasto i zweryfikować nasze porady!