Skip to content

W Europie jest tak wiele wyjątkowych miejsc do odwiedzenia, że szkoda byłoby ograniczać się do klasycznych muzeów i słynnych zabytków. Każde miasto skrywa małe skarby, które odkryją tylko ci, których pasją jest kolekcjonowanie unikalnych wspomnień i doświadczeń.

Niezależnie od tego, czy Twoje wakacje to polowanie na najciekawsze atrakcje, czy dopiero zaczynasz szukać nowych wrażeń i doświadczeń w podróży, poniżej znajdziesz kilka świetnych pomysłów, do wykorzystania.

7 wyjątkowych miejsc do odwiedzenia w Europie

1. Pop Air Balloon Museum

Fani Emily w Paryżu, w trzecim sezonie mogli zobaczyć to wyjątkowe miejsce, w którym Emily i Gabriel bawili się świetnie. A jeśli wśród czytelników są osoby, które nie widziały tej sceny, już opowiadamy: to czasowa wystawa, w której gwiazdami są balony o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, tworzące wyszukane aranżacje.
Możesz podziwiać pop art, wskoczyć do basenów wypełnionych białymi balonami, rozsiąść się wygodnie w fotelu linii lotniczych Ballon Airlines. To doświadczenie, którego nie można przegapić, więc udaj się na stronę Balloon Museum i zobacz, w których miastach możesz zarezerwować bilety!

2. Ballie Ballerson, Londyn

Jeśli nie uda Ci się złapać wystawy Pop Air w Europie, możesz cieszyć się nieco podobnym doświadczeniem w Ballie Ballerson — placu zabaw dla dorosłych z basenami wypełnionymi kolorowymi piłkami.
Znajdziesz je w Londynie i Edynburgu, więc zarezerwuj wieczór zabawy podczas wiosennego city-break. Przy okazji, koktajle są wliczone w cenę!

3. Harry Potter: A Forbidden Forest, Bruksela

Fani Harry'ego Pottera w każdym wieku powinni dopisać to miejsce na swoją listę!
Uniwersum Harry'ego Pottera oferuje kolejne magiczne doświadczenie, tym razem w postaci szlaku przez zaczarowany (i zakazany) las, który można przejść — na razie w Brukseli, ale wkrótce w innych miastach na całym świecie. Wejdź na dedykowaną stronę, sprawdź daty i lokalizacje, pomoże Ci to zaplanować i zarezerwować miejsce swoich kolejnych wakacji.
W lesie możesz przechadzać się, przy wieczornej wachcie, po alejkach, gdzie spotkasz fantastyczne stworzenia z filmów i książek, przyłożysz różdżkę, by rzucić kilka zaklęć i poćwiczyć swojego Patronusa.


4. Muzeum Iluzji (Museum of Illusions)

Obrazy, rzeźby i artefakty są ciekawe, ale co jakiś czas warto odwiedzić inny rodzaj muzeum, na przykład te poświęcone złudzeniom optycznym. Można je znaleźć w całej Europie, a wszystkie lokalizacje można zobaczyć tutaj.
Nie tylko dasz swojemu mózgowi nowe doświadczenie, ale także opuścisz muzeum z kilkoma wspaniałymi zdjęciami, które można zachować w swoim pudełku niesamowitych wspomnień z podróży. 

5. A'DAM Lookout, Amsterdam

W Amsterdamie można robić wiele fajnych rzeczy, do takich niewątpliwie należy huśtawka zawieszona na dachu 22-piętrowego budynku. To najwyższa huśtawka w Europie. Będziesz około 100 metrów nad miastem, ciesząc się kilkoma minutami pełnymi adrenaliny. A jeśli dasz radę, podziwiaj wspaniałą panoramę miasta.
Bonus: Na pamiątkę otrzymasz zdjęcia i film.

A'DAM Lookout, Amsterdam

6. Berliner Unterwelten, Berlin 

Czy myśleliście kiedyś o zwiedzaniu miasta... pod ziemią? W Berlinie jest to możliwe! Wybierz się na wycieczkę podziemną siecią bunkrów, korytarzy i pomieszczeń, które mogą służyć jako schrony na wypadek poważnych zagrożeń. Trasa prowadzi pod najważniejszymi obiektami, takimi jak Murem Berlińskim. Podczas spaceru usłyszysz historyczne opowieści dokładnie tam, gdzie się miały one miejsce. 

Mur Berliński, Berlin, Niemcy

7. Nottingham Forest, Mediolan 

Listę zamykamy idealnym miejscem na zakończenie dnia pełnego zwiedzania wyjątkowych miejsc w Europie. To niezwykły bar, w którym koktajle podawane są w butach na obcasie lub plastikowych kubkach z kaczką. Za tym miejscem stoi jeden z najbardziej utalentowanych barmanów w mieście, koniecznie musicie zarezerwować wieczór w tym miejscu! 

 Jeśli udało nam się pobudzić Twoją ciekawość, a apetyt na podróże wzrósł, dopisz powyższe doświadczenia do swojej liście i zacznij szukać biletów lotniczych na kolejna podróż.