Skip to content

Kwiaty wiśni większości z nas kojarzą się z Japonią, jeśli marzy Wam się spacer wśród kwitnących wiśni nie musicie podróżować do Tokio czy Kioto, aby je zobaczyć. Różowe i kwitnące drzewa można podziwiać bliżej, w całej Europie.

 

7 miejsc z kwitnącymi wiśniami, idealnych na wiosenną wycieczkę

 

1. Bonn, Niemcy

Może na Waszej podróżniczej liście nie znalazło się miejsce dla Bonn, jeśli jednak marzycie o wiosennych spacerach pośród drzew wiśni i ich oszałamiającego zapachu, bez wątpienia powinniście odwiedzić to niewielkie miasteczko.

Od marca do maja niemalże cała Heerstrasse zamienia się w bajkowe miejsce. Różowo kwitnące drzewa otaczają aleję, tworząc piękny łuk kwiatowy. Możecie nieskończenie spacerować i upajać się wiosenną atmosferą, a następnie odwiedzić leżący nieopodal dom, w którym urodził się Beethoven.

Ogród Botaniczny w Essen

 

2. Essen, Niemcy

Będąc już w Niemczech, warto pojechać dalej na północ, do Essen. Właśnie w Essen znajduje się bulwar o długości bagatela 2,5 kilometra o równie długiej nazwie: Rüttenscheider Straße. Rü jak w skrócie nazywana jest ulica, wiosną pełna jest pięknych różowo kwitnących drzew.

Ten bajeczny widok zawdzięczamy Tadashi Nakamura, Japończykowi, który zakochał się w okolicy i podarował prawie 180 drzewek wiśni, które w latach 80. posadzono wzdłuż bulwaru.

Rozpocznijcie spacer od stacji metra Martinstrasse i podziwiajcie zarówno kwitnące wiśnie, jak i secesyjne budynki z ich artystycznymi fasadami.

P.S.: W miejscowym ogrodzie botanicznym swój dom mają również kwiaty wiśni, odwiedźcie także to miejsce, będąc w mieście.

 

3. Paryż, Francja

Jeśli jeszcze nigdy nie odwiedziliście Paryża, teraz jest właśnie idealny moment, aby zarezerwować bilety lotnicze i cieszyć się wiosennym Paryżem. A jeśli zastanawiacie się, gdzie szukać kwitnących drzew, mamy odpowiedź: Pola Marsowe (Champ De Mars). Od marca do maja w parku rozkwitają cudne kwiaty wiśni i magnolii. Wieża Eiffla w takim otoczeniu prezentuje się wyjątkowo, przekonajcie się.

Stolica Francji ma wiele więcej do zaoferowania podczas wiosennej podróży, przeczytajcie więcej w artykule: Rozkwitający Paryż. 

Paryż, Francja

 

4. Sztokholm, Szwecja

Półwysep Skandynawski nadal jest dla Was nieodkrytą krainą? Budząca się wiosna to idealny czas na wycieczkę do Sztokholmu.

Do końca maja Park Kungstradgarden („ogród króla”), pełen jest kwiatów wiśni, oczywiście będziecie mogli podziwiać wiele innych gatunków kwiatów, przechadzają się niespiesznie parkowymi alejkami. Ogród ten ma długą historię, powstał w 1400 roku, więc i zdobiące go gatunki roślin są unikatowe.

 

5. Göteborg, Szwecja

W Szwecji nie tylko Sztokholm jest dobrym kierunkiem podróży dla wielbicieli wiśni i kwiatów. Szwedzkie miasto Göteborg to jedno z najpopularniejszych w Europie miejsc obfitego kwitnienia wiśni. W kwietniu i maju miejski ogród botaniczny jest najpiękniejszym miejscem, w jakim można się znaleźć.

 

6. Bristol, Wielka Brytania

Brytyjczycy uwielbiają parki i ogrody. Nic dziwnego zatem, że mają tak wiele cudownych zielonych przestrzeni z bujną roślinnością i alejkami, w których można sparować godzinami w ciepłym wiosenny słońcu.

Bristol Park to jedno z miejsc, gdzie przez całą wiosnę można podziwiać kwitnące wiśnie i otaczać się ich wspaniałą wonią. Jeśli więc chcecie poczuć się jak Brytyjczycy, zarezerwujcie bilety lotnicze i koniecznie pamiętajcie o aparacie fotograficznym i power banku.

 

7. Hasselt, Belgia

Miasto Hasselt może nie jest wam dobrze znane, ale fakt, że jest miastem partnerskim Itami, miastem w Japonii, może być wskazówką.

Przyjacielskie stosunki między dwoma miastami sprawiły, że w Hasselt powstał autentyczny ogród japoński. Została podarowana przez przedstawicieli Itami. Jest pełen pięknych wiśni, ale także innych egzotycznych roślin, a nawet niewielkiego jeziora z rybami koi.

Do Hasselt możecie łatwo dotrzeć z Brukseli lub nawet z Maastricht, a może przy okazji zwiedzicie któreś z tych miast w wiosennej odsłonie.

Ogród Japoński, Hasselt, Belgia

 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował Was do zaplanowania wiosennej podróży do europejskich miast, rozkwitających wspaniałymi kwiatami i już rezerwujecie bilety.

A jeśli macie już inne podróżnicze plany tegoroczną wiosnę, może warto pomyśleć o kolejnej? Rezerwacja biletów z wyprzedzeniem pozwala sporo zaoszczędzić.