Skip to content

Bez względu na to, jaka jest Twoja ulubiona pora roku, na pewno zgodzisz się, że wiosna z długimi weekendami i przerwą świąteczną jest fantastycznym czasem na podróżowanie. Do opisania pięknych, kwitnących drzew, ich wspaniałego zapachu, idealnej pogody najzwyczajniej brakuje nam słów.  

Dlatego przejdźmy do tematu i nasze propozycje miejsc do odwiedzenia wiosną na całym świecie i ich wspaniałych ogrodów. Miłośnicy przyrody szczególnie zauroczą się naszymi sugestiami. 

  

7 ogrodów do odwiedzenia wiosną w Europie i na całym świecie! 

 

1. Ogrody Keukenhof, w pobliżu Amsterdamu

Zdjęcia tysięcy kolorowych tulipanów w mediach społecznościowych, prawdopodobnie zostały zrobione w holenderskim ogrodzie Keukenhof. Zobaczysz tam siedem milionów kwiatów i ponad 800 różnych rodzajów tulipanów, ułożonych w fantazyjnych kształtach, w zależności od odcienia czy odmiany. Ścieżki prowadzone są tematycznie, a dodatkową atrakcją są “ogrody inspiracji”, tworzone w różnych stylach, na wzór przeciętnego podwórka, mające inspirować do zaaranżowania podobnych ogródków przy naszych domach.   

Park Keukenhof można zwiedzać codziennie od marca do 15 maja w godzinach od 8:00 do 19:30, a bilety można kupić online na stronie Keukenhof.  

Ogrody Keukenhof, Holandia

Ogrody Keukenhof to tylko przedsmak, tego co możesz zobaczyć wiosną w Holandii, więcej inspiracji czeka w artykule: Wiosna w Holandii - zakochaj się w kraju kwitnących tulipanów. 

 

2. Ogród Królewski w Wersalu, Paryż  

Paryż jest piękny wiosną, a ogrody Pałacu Wersalskiego są idealnym miejscem na odpoczynek po całym dniu spacerów po mieście. 

Zastanawiasz się, dlaczego Ogrody w Wersalu są wyjątkowe? Mamy mnóstwo argumentów, począwszy do ogromnej powierzchni, jaką zajmują ok. 300 akrów, na której znajduje się kilka niepowtarzalne, starannie zaaranżowanych stref. Zobaczysz posągi, fontanny, kanały, doskonale przyciętą roślinność i trudną do odwzorowania francuską elegancję i szyk. 

Ogrody można zwiedzać bezpłatnie przez cały rok, z wyjątkiem dni, w których odbywają się pokazy fontann, od kwietnia do października. 

Przeczytaj co jeszcze oferuje wiosenny Paryż, w dedykowanym artykule: Rozkwitający Paryż - wyjątkowa podróż na wiosenny weekend. 

Ogrody Wersalu, Paryż, Francja

 

3. Królewskie Ogrody Botaniczne Kew, Londyn  

Londyn kojarzy się z nowoczesną i zatłoczoną metropolią, ale miłośnicy przyrody i odpoczynku wśród zieleni nie będą się nudzić. Wystarczy wybrać się do ogrodów Kew Gardens, które wiosną rozkwitają kolorowymi kwiatkami, wśród palm i niezliczonych fascynujących gatunków roślin.

Ogrody Kew, są w rzeczywistości częścią Królewskich Ogrodów Botanicznych wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tak więc, jeśli jesteś w Londynie, nie przegap wizyty tutaj! 

Przed wylotem warto przeczytać artykuł: Parki w Londynie, które warto zobaczyć, może po tej podróży zmienisz zdanie i Londyn nie będzie dla Ciebie tylko metropolią. 

 

4. Ogrody Alhambry, Grenada  

Hiszpania to kraj bogaty w piękne krajobrazy, niepowtarzalne pałace i egzotyczne ogrody. Jednym z wielu jest znajdująca się w Granadzie, w Andaluzji Alhambra, unikalny kompleks pałaców i ogrodów. Możesz godzinami podziwiać islamską architekturę, wśród zapachu pomarańczy, dźwięku fontann i setki kwitnących roślin. Odwiedziny Alhambry to prawdziwa uczta dla zmysłów.  

Ogrody Alhambry, Grenada

 

5. Jardin Majorelle, Marrakesz

A jeśli poszukujesz nieco bardziej egzotycznych klimatów, znajdziesz je w Maroku, a dokładniej Marrakeszu. Dawna willa francuskiego malarza Jacquesa Majorelle'a otoczona jest najpiękniejszym ogrodem. Został zaprojektowany i stworzony w cztery lata, z dbałością o najdrobniejszy szczegół. O niepowtarzalność ogrodu świadczy fakt, że jego urokowi uległ projektant Yves Saint Laurent i 1980 kupił go wraz Pierrem Bergé. 

Jardin Majorelle, Marrakesz

Spaceruj wśród kaktusów, palm, drzewek oliwkowych i mandarynkowych oraz wielu innych egzotycznych roślin. Następnie zwiedź willę, w której obecnie mieści się Muzeum Sztuki Islamu i Muzeum Berberów, a tuż obok Muzeum Yvesa Saint Laurenta. Architektura, kolorystyka, otoczenie dają naprawdę niesamowite wrażenia.   

 

6. Ogród Botaniczny na Brooklynie, Nowy Jork 

Jeśli kuszą Cię dalekie podróże, a Stany Zjednoczone są na Twojej liście od dawna, wiosna to idealny czas na spacer po Brooklyn Botanic Gardens. Kwitnące wiśnie, magnolie, orchidee, tulipany i wiele innych kolorowych i pachnących kwiatów, sprawiają niesamowite wrażenie w miejskiej dżungli Nowego Jorku! 

Możesz zaplanować wizytę na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego i cieszyć się dniem wśród zieleni. 

 

7. Tropikalny ogród botaniczny Nong Nooch, Pattaya 

Jeśli Stany Zjednoczone Ameryki nie są na liście Twoich podróżniczych celów, bo marzysz o wyprawie do Azji, wizyta w Tajlandii śmiało może znaleźć się na liście miejsc do zwiedzenia wiosną.  

Mimo że pory roku w Tajlandii nie przypominają pogody w Europie, kwiecień to dobry miesiąc na odwiedzenie Tropikalnego Ogrodu Botanicznego Nong Nooch, jednego z najsłynniejszych, a na pewno największych ogrodów w Azji. Charakteryzuje się doskonałą aranżacją, wszystko w ogrodzie jest dokładnie przemyślane, gatunki roślin, alejki, tajskie rzeźby, nic w ogrodzie nie jest kwestią przypadku. Ogród jest domem dla wspaniałych kolekcji orchidei, kaktusów i drzewek bonsai. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy kierunek, nie zawiedzie Cię podczas Twojej wyprawy.  

Tropikalny ogród botaniczny Nong Nooch, Pattaya, Tajlandia

 

Niezależnie która z naszych wiosennych inspiracji przypadła Ci do gustu, bilety lotnicze do każdego z tych miejsc znajdziesz na FRU.PL