Skip to content

Niezależnie od tego, czy wolicie wybrać się na plażę latem, czy zaplanować weekendową wycieczkę do miasta później, gdy fale turystów znikną. Rozmyślając o jesiennych podróżach, teraz jest idealny momentu, aby zarezerwować loty i móc rozpocząć odliczane do wyjazdu.

Nie tylko miasta, które poniżej opisaliśmy, są fantastyczne do odwiedzenia od września, ale także co obecnie bardzo ważne, ceny są znacznie niższe niż w miesiącach letnich. Kiedy minie połowa września, jesień wisi w powietrzu, cen spadają wraz z temperaturą.

 

7 pomysłów na jesienne kierunki, do zarezerwowania teraz 

 

1. Mediolan, Włochy 

Nieważne czy wybieracie się do Włoch pierwszy raz, czy nie, Mediolan jest idealnym miejscem na krótką, ale intensywną wycieczkę. Od września tłumy turystów opuszczają miasto, a jednodniowe wycieczki nad jezioro Como i do artystycznych miasteczek takich jak: Bellagio i Varenna, stają się o wiele przyjemniejsze i bardziej relaksujące, ze względu na mniej upalną pogodę i bardziej kameralny charakter.  

 

2. Ateny, Grecja 

Grecja należy do ulubionych letnich destynacji niemalże wszystkich podróżników na całym świecie. Nikt nie pozostaje obojętny na cudowne plaże i przepiękne wyspy. Dlatego od czerwca do września wszystkie greckie miasta są również niezwykle zatłoczone. 

Aby uniknąć zgiełku i ekstremalnych upałów, zaplanujcie i zarezerwujcie teraz wycieczkę do Aten w miesiącach poza letnim sezonem, aby odwiedzić wszystkie archeologiczne skarby tego miasta, należącego do najstarszych na świecie. 

 

3. Lizbona, Portugalia 

Stolica Portugalii to obowiązkowy cel dla wszystkich miłośników podróżowania, a wielu turystów uważa, że lato to najlepszy czas na wakacje w Lizbonie. 

W rzeczywistości, jeśli zależy Wam na najlepszych cenach i ciepłej, ale nie upalnej pogodzie, Lizbona znajduje się w pierwszej trójce idealnych kierunków na jesienną podróż. Już teraz wybierzcie swoje bilety lotnicze do Lizbony i ciesz się jedną z najpiękniejszych europejskich stolic.

Wieża Belem, Lizbona, Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

 

4. Teneryfa, Hiszpania 

Jeśli myślicie o miejscu, w którym pogoda jest idealna (prawie) każdego dnia, to koniecznie wybierzcie Teneryfę. Kiedy temperatury w pozostałej części Europy zaczynają spadać, na wyspie nadal panuje wiosenno-letnia atmosfera, z cudownymi plażami i niezapomnianymi widokami. 

A jeśli już byliście na Teneryfie, rozważcie wakacje na Gran Canarii. Wyspa Was zauroczy, bez wątpienia! Przeczytajcie nasz artykuł poświęcony wyłącznie Wyspom Kanaryjskim — Wyspy Kanaryjskie — co warto zobaczyć? 

Teneryfa, Wyspy Kanaryjskie

 

5. Brugia i Gandawa, Belgia 

Zmęczyło Was już lato i upały? Nie możecie doczekać się już kolorów jesieni, zarezerwujcie wycieczkę do Belgii, a konkretnie do Brugii i Gandawy. Te miasta jesienią są szczególnie urokliwe, a podczas jednej wyprawy do Belgi możecie zwiedzić każde z nich.  

Wystarczy, że wybierzecie tani lot do Brukseli i na lotnisku przesiądziecie się w bezpośredni autobus do Brugii. Natomiast pomiędzy Brugią a Gandawą kursuje tani pociąg. Brugia jest świetną bazą wypadową na odkrywanie jesiennego uroku Belgii.  

 

6. Budapeszt, Węgry 

Gdy fale festiwalowiczów Sziget Fest opuszczą już miasto, Budapeszt pozostaje jednym z tych miejsc, które trzeba zobaczyć jesienią. 

Stolica Węgier jest bardzo często niedoceniana, ale radzimy kupić bilety lotnicze do Budapesztu na wrzesień lub październik i dać się zaskoczyć w najlepszy sposób! 

Baszta Rybacka, Budapeszt, Węgry

 

7. Wybrzeże Amalfi, Włochy 

Wiadomo nie od dziś, że Amalfi nie jest łatwo dostępne z finansowego punktu widzenia, ale uważamy, że warto się tam wybrać. Aby obniżyć koszty o połowę, zaplanujcie urlop na wybrzeżu jesienią. Pogoda nadal będzie letnia, ale nie przesadnie upalna, większość turystów już wyjechała, a Wy będziecie mogli w spokoju cieszyć się malowniczymi wioskami i niepowtarzalnymi widokami. 

Najłatwiej dostać się do Amalfi wybierając lot do Neapolu, zarezerwujcie swój już teraz i poszukajcie odpowiedniego zakwaterowania – dobre opcje szybko się wyprzedają! Polecamy również przeczytać artykuł z poradami — Jak zorganizować tanie wakacje na Wybrzeżu Amalfi.  

  

Na koniec, niezależnie od wybranej destynacji, dodajcie FRU Flex, usługę, którą opracowaliśmy specjalnie dla naszych klientów. Dzięki FRU Flex możecie zrezygnować z podróży lub zmienić daty lotu w dowolnym momencie, do 24 godzin przed wylotem, jeśli tylko zmienią się Wasze plany.  Nie będziemy pytać, dlaczego, wyślemy zwrot pieniędzy w ciągu 3 dni lub ekspresowo zaproponujemy inny lot. 

Możecie więc ze spokojem zarezerwować bilety na później już teraz, aby złapać niskie ceny i odliczać do jesiennego urlopu za granicą!