Skip to content
Aktualizacja: 09/08/2022

Podziel się na:

Praga to idealne miejsce na city break, które spełni wszystkie wymagania ciekawskiego i pełnego pasji podróżnika. Jest to miasto przesiąknięte historią z imponującą architekturą, wspaniałymi budynkami, mostami i katedrami. Możecie wybrać się na spacer nad brzegiem Wełtawy o zachodzie słońca, a później cieszyć się lokalną gastronomią i praskim piwem. 

Więc jeśli chcecie wyruszyć w kolejną podróż i zastanawiacie się, gdzie, co powiecie na wycieczkę do Pragi? Przygotowaliśmy najlepsze porady i wskazówki, dzięki którym wizyta u naszych sąsiadów zapewni wyjątkowe wrażenia. 

 

7 porad i wskazówek na udany city break w Pradze! 

 

1. Zobaczcie zegar astronomiczny

Jedną z najważniejszych atrakcji Pragi jest zegar astronomiczny na Starym Mieście. Nie można go przegapić, już z daleka zobaczycie tłumy turystów czekających na pokaz o pełnej godzinie.   

Pokaz jest dość krótki i obejmuje ruch czterech małych figurek. Jeśli będziecie w okolicy Zegara blisko ustalonej godziny, poczekajcie, jednak nie polecamy podporządkowywania całego dnia po to wydarzenie.  

Dodatkowa wskazówka: chcąc uniknąć tłumów i spokojnie cieszyć się każdym szczegółem słynnego zegara, odwiedźcie Ratusz o wschodzie słońca, a następnie rozkoszujcie się spokojem Rynku i Starego Miasta, podczas gdy miasto budzi się ze snu. 

Ratusz i Zegar w Pradze, Czechy

 

2. Spacerujcie ulicami Malej Strany  

Starego Miasta w Pradze po prostu nie można ominąć, ale jest to równocześnie najbardziej ruchliwa część miasta, pełna turystów o każdej porze roku. 

Jeśli chcecie poczuć lokalną atmosferę i cieszyć się nieco swobodniejszymi uliczkami, przejdź przez Most Karola (must see!) i odwiedźcie dzielnicę Mala Strana, położoną naprzeciwko Starego Miasta, po drugiej stronie Wełtawy. 

Również w rejonie Mala Strana znajdziecie ścianę Johna Lennona, pełną graffiti i wiadomości zapisanych w czasach komunizmu przez protestujących, którzy walczyli o pokój. 

Mala Strana, Praga, Czechy

 

3. Zaplanujcie wizytę na Zamku Praskim

Kierując wzrok w górę nad dzielnicą Mala Strana, od razu zobaczycie Zamek Praski zwany również Zamkiem na Hradczanach. Jest to największy starożytny zamek na świecie, według Księgi Rekordów. 

Polecamy wycieczkę na Zamek wcześnie rano, aby uniknąć ogromnych kolejek, które tworzą się przy kontroli bezpieczeństwa przy wejściu. 

Dostęp do kompleksu zamkowego jest bezpłatny, ale jeśli chcecie wejść do różnych budynków i zobaczyć kolekcje i wystawy eksponatów, konieczne może być wykupienie biletów. Zalecamy zrobienie tego online, aby skorzystać jak najwięcej z wizyty i nie tracić czasu w okienku biletowym. 

 

4. Podziwiajcie zachód słońca  

Oglądanie zachodu słońca nad nowo poznawanym miastem to magiczny moment. Proponujemy oddalić się trochę dalej od centrum i udać się do Wieży Petrin lub Parku Letna, aby zobaczyć najpiękniejszy spektakl zachodzącego słońca i Pragę w złotym blasku. Nie pożałujcie widoku!

 

5. Popłyńcie w rejs po Wełtawie 

Wełtawa nie jest tak popularna, jak Tamiza, a rejs po rzece przepływającej przez stolicę Czech jest niedocenianą aktywnością. Bez względu na to, jak długo planujecie pozostać w Pradze, zachęcamy zarezerwować rejsu po Wełtawie i podziwiać panoramę miasta z innej perspektywy. Możesz wybrać się na rejs o zachodzie słońca lub nawet w nocy, wyjątkowe widoki i wrażenia gwarantowane. 

Panorama Pragi z Wełtawą

 

6. Zobaczcie niekończącą się wieżę książek w Bibliotece Miejskiej 

Praga posiada ogrom znanych atrakcji turystycznych. Wszystkie znajdują się w odległości krótkiego spaceru od siebie i dodatkowo w okolicach centrum. Nie możecie przegapić mniej znanej, ale naprawdę interesującej atrakcji, którą jest Biblioteka Miejska i znajdująca się w niej niekończąca się wieża książek.  

Ciekawostka: Na dole i na górze wieży umieszczono lustra, uzyskany dzięki temu efekt symbolizuje nieskończoność nauki.  

 

7. Odwiedźcie Tańczący Dom i nowatorskie konstrukcje

Tańczący Dom, zwany także Fred&Ginger, jest jednym z najczęściej fotografowanych budynków w Pradze. Na piętrze znajduje się popularna restauracja, w której możecie odpocząć i zjeść obiad po całym dniu zwiedzania. 

Jeśli lubicie poszukiwać unikalnych konstrukcji, jest jeszcze co najmniej jedno miejsce warte odwiedzenia w Pradze. Spacerując po Starym Mieście, zwrócicie uwagę na głowę Franza Kafki, metalową rzeźbę, która obracając się, odbija światło. 

Rzeźba głowa Franza Kafki, Praga, Czechy

Na jeden wieczór zrezygnujcie z czeskiego piwa i odwiedźcie jeden z wyjątkowych barów koktajlowych, aby poznać szalone, nocnego życia Pragi.


Zdecydowani na city break w Pradze? Zarezerwujcie bilety lotnicze na FRU.PL!