Skip to content

Dla jednych z nas city break w Paryżu to kulminacja romansu i szczęścia. Dla drugich Paryż to banalny i nazbyt popularny cel podróży. Do której grupy należysz? A może postrzeganie miasta uzależnione jest od tego, czy jesteś w tej chwili zakochany?  

Gwarantujemy, że zadurzysz się w Paryżu od pierwszej chwili i nie ma kompletnie żadnego znaczenia czy będziesz doświadczać romantyzmu ze swoim partnerem, w grupie przyjaciół czy zdecydujesz się na wycieczkę w pojedynkę.  

Nawet jeśli w sezonie tłumy turystów tłoczą się wokół Luwru, wieży Eiffla czy na Polach Elizejskich, zaufaj nam – wizyta we Francji poza sezonem to także świetny pomysł.  

 

7 najlepszych romantycznych doświadczeń w Paryżu, możliwych wyłącznie poza wiosenno-letnim sezonem  

 

Podziwiaj kolory jesieni w Ogrodzie Luksemburskim oraz Wersalu  

Ogród Luksemburski jest idealnym miejscem na spokojny, romantyczny spacer z dala od zgiełku miasta, wśród całej gamy jesiennych kolorów.  

Październik jak i listopad to najlepsze miesiące dla takich spacerów. Z końcem jesieni, ogrody odwiedzane są przez znacznie mniej osób, dzięki czemu zyskasz więcej prywatności.  

Dokładnie taka sama atmosfera będzie panować w ogrodach Wersalu, bez tłumów, spokojniej i przyjemniej.  

 

Ucieknij przed deszczem do klimatycznego bistro  

Niczym scena z filmu, ucieczka przed niespodziewanym deszczem do typowego francuskiego bistro, gdzie popijając kawę, można obserwować co dzieje się na paryskiej ulicy.  

W Paryżu podobno można wypić najlepszą gorącą czekoladę w Europie, a może i na świecie, więc może warto zapamiętać zdanie: un chocolat chaud, s'il vous plait! 

Złap za rękę swojego towarzysza podróży i wejdźcie do francuskiego bistro. W okolicach Luwru polecamy Café de Flore, a jeśli deszcz złapał Was w innej części miasta, jesteśmy pewni, że znajdziecie równie klimatyczną kawiarnię. 

 

Oglądaj zachód słońca

Jesień to zdecydowanie pora roku, która wygrywa w rankingu spektakularnych zachodów słońca. Spektakl zachodzącego słońca będzie jednym z najpiękniejszych romantycznych przeżyć w Paryżu.  

Jest kilka miejsc, w których warto obejrzeć przedstawienie, możesz wybrać te bardziej popularne, które poza sezonem również mogą być zatłoczone lub też udać się do mniej znanej okolicy, oferującą piękne widoki i nieco więcej prywatności.  
Wybierz spośród Tarasu Printemps, sąsiadującej Galerii La Fayette w pobliżu Mostu Aleksandra III lub ostatniego piętra Centrum Pompidou.  

 

Spaceruj wzdłuż Sekwany

Jeśli definicji romansu w słowniku towarzyszyłby jakiś obraz, zdecydowanie powinien to być widok na Sekwanę.   

Ubierz się odpowiednio, (najlepiej warstwami – jak to mówią paryżanie) i zacznij spacer od Wieży Eiffla, kieruj się do Les Invalides, przejdź Place de la Concorde, Muzeum Orsay, a następnie podziwiaj Pont des Arts i Pont Neuf. 

 

Odwiedź jarmarki bożonarodzeniowe i wypij gorącą czekoladę

Już w połowie listopada Paryż zaczyna zmieniać się w magiczne miejsce, za sprawą Jarmarków Bożonarodzeniowych i towarzyszącej im atmosfery, która jest niepowtarzalna w innych miesiącach w roku.  

Już wspominaliśmy o gorącej czekoladzie, prawda? Nadchodzi idealny czas, aby użyć zdania, którego wcześniej sugerowaliśmy się nauczyć.  

 

Wybierz się na łyżwy z widokiem na wieżę Eiffla lub Grand Palais  

Jeśli Ty i Twój partner myślicie, o odwiedzeniu Paryża zimą uważamy, że to świetny pomysł i mamy propozycję na romantyczne chwile ramię w ramię na łyżwach! Lodowiska znajdziecie niemalże w każdej dzielnicy miasta, a oświetlone zabytki miasta towarzyszące wam podczas jazdy dodadzą niezwykłego uroku chwili.  

 

Weź udział w Festiwalu Świateł  

Będąc w Paryżu i poszukując romantycznych doświadczeń, nie możesz pominąć Festiwalu Świateł. Brzmi interesująco? Festiwal Świateł to słynna paryska impreza, odbywająca się rok rocznie, zaczynam się z końcem listopada i trwa do końca stycznia, więc czasu jest sporo. Miejscem wydarzenia jest Jardin des Plantes, więc sceneria i tysiące światełek są gwarantem romantycznej i magicznej atmosfery.  

 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do odwiedzenia stolicy Francji poza sezonem, bardzo bogata oferta lotów, pozwoli Ci zarezerwować lot do Paryża w idealnym dla Ciebie terminie. 

Ach i jeśli pomyślisz, że nie będzie pięknej ciepłej pogody, pogoda zawsze jest dobra do podróżowania, złe jest tylko ubranie.