Skip to content
Aktualizacja: 01/07/2022

Podziel się na:

Kiedy mówimy o wakacjach na Lazurowym Wybrzeżu, pewnie już wyobrażacie sobie luksusowy jacht, złote plaże i turkusową wodę. Ulice, wzdłuż których rosną palmy, przejeżdżają luksusowe samochody, wyścigi Formuły 1 lub Festiwalu Filmowym w Cannes. Cóż, jedno jest pewne, każdy znajdzie przyjemność na miarę swoich potrzeb. 

Południowe wybrzeże Francji, znane również jako Riwiera Francuska, jest rzeczywiście pełne pięknych miast i kurortów, a każdy z nich ma swój niepowtarzalny urok. Jeśli marzycie o wypoczynku na Lazurowym Wybrzeżu, ale nie wiecie, gdzie się udać i jak najlepiej wykorzystać czas, jako specjaliści od podróży, z największą przyjemnością Wam pomożemy.

 

8 wspaniałych miejsc na wakacje na Lazurowym Wybrzeżu!

 

1. Monako

Monako to jedno z najbardziej luksusowych miejsc na Lazurowym Wybrzeżu. Port Monte Carlo jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia, z setkami jachtów i lazurowymi wodami.

Monako, Lazurowe Wybrzeże, Francja

Jako ciekawostkę musicie wiedzieć, że wiele scen z filmów o Jamesie Bondzie zostało nakręconych właśnie w Monako. Jeśli nie jesteście fanami kina, bez wątpienia zadowolą Was cudowne plaże, nierealistycznie piękne widoki i tętniąca życiem lokalna atmosfera.

 

2. Eze

Podróżując dalej po Riwierze Francuskiej z Monte Carlo do Nicei, odkryjcie mniej znane i mniej luksusowe, ale niezwykle urokliwe miasteczko o nazwie Eze. Jest to średniowieczna wioska wzniesiona na wysokich klifach, z wąskimi uliczkami pełnymi sklepów i kawiarni oraz pięknymi punktami widokowymi, z których można podziwiać bezkres Morza Śródziemnego.

Eze, Lazurowe Wybrzeże, Francja

 

3. Saint-Jean-Cap-Ferrat

Opuszczając Eze, za nim dotrzecie do Nicei zatrzymajcie się w Saint-Jean-Cap-Ferrat. Dawnej wiosce rybackiej, która obecnie przyciąga zarówno gwiazdy, jak i turystów. Jej plaże są piękne i jest to idealne miejsce na kilka godzin spokoju i relaksu, w bardziej kameralnej atmosferze. 

 

4. Villefranche-sur-Mer

Jadąc nieco dalej wzdłuż wybrzeża, traficie do Villefranche-Sur-Mer, kolejnej artystycznej i spokojnej wioski, z portem, klimatem przypominającym nieco Włochy.

P.S.: Kolorowe domy na brzegu są idealne miejsce do robienia zdjęć, a stare miasto jest idealne, aby niespiesznie spacerując troszkę pozwiedzać i zapoznać się z historią.

 

5. Nicea

Nicea jest jednym z głównych miast wybieranych przez urlopowiczów na Lazurowym Wybrzeżu. Bezpośrednie loty do Nicei można znaleźć na FRU.PL, zachęcamy rezerwować z wyprzedzeniem, aby skorzystać z najlepszych cen.

Będąc już w Nicei, obowiązkowo spacerujcie długą na 7 kilometrów Promenadą Anglików, zobaczcie Wzgórze Zamkowe wraz z jego ogrodami i podziwiajcie panoramę miasta, odwiedźcie największy targ Cours Saleya, Stary Port, w którym możecie zjeść przepyszną kolację z widokiem. Ach i oczywiście wybierzcie się na plaże!

 

6. Antibes

Opuszczając Nicee i udając do Cannes, zatrzymajcie się w Antibes, mieście często pomijanym przez turystów, ale wartym poświęcenia mu co najmniej pół dnia, a nawet więcej, jeśli Was oczaruje.

Dla pasjonatów sztuki i historii Antibes jest koniecznością. Było to jedno z ulubionych miejsc Pabla Picassa, miał w pobliżu pracownię i często inspirował się urokliwym miastem, jego wąskimi uliczkami i wspaniałymi widokami. W mieście jest kilka muzeów poświęconym temu wybitnemu malarzowi.

 

7. Cannes

Jeśli marzycie, aby Wasze wakacje na Lazurowym Wybrzeżu zakończyły się eleganckim i wyrafinowanym akcentem, zatrzymaj się w Cannes na co najmniej dwa lub trzy dni.

Cannes, Lazurowe Wybrzeże, Francja

La Croisette to jeden z najpiękniejszych deptaków w regionie, spacerujcie nim o zachodzie słońca, zobaczcie hotel Carlton, w którym zatrzymują się gwiazdy podczas festiwalu, udajcie się do Alei Gwiazd i odnajdźcie odciski dłoni Polaków. Na koniec dnia usiądźcie w klimatycznej kawiarni i obowiązkowo przeznaczcie czas na plażowanie, na pięknej i piaszczystej plaży.

 

8. Saint-Tropez

Miasto to często kojarzy się z szalonym życiem nocnym i luksusowymi imprezami na jachcie. Cóż, to prawda: Saint-Tropez to naprawdę idealne miejsce, jeśli nocą chcecie imprezować a w dzień odpoczywać na jednej z pięknych plaż. Koniecznie pamiętajcie o kremach z wysokim filtrem!

Saint-Tropez, Lazurowe Wybrzeże, Francja

 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam wybrać jedno lub kilka miejsc, na wasze niezapomniane wakacje na Lazurowym Wybrzeżu i odkryjecie jak najwięcej lokalnego uroku. Cokolwiek wybierzecie, jesteśmy tutaj z dodatkowymi wskazówkami i biletami lotniczymi, których potrzebujecie, wystarczy jedno kliknięcie!