Skip to content

Planujecie zobaczyć stolicę Wielkiej Brytanii po raz pierwszy? A może odwiedzacie Londyn po raz drugi lub trzeci i nadal poszukujecie ciekawych miejsc do zobaczenia i rzeczy do zrobienia w tym mieście. 

Świetnie trafiliście, ponieważ w tym artykule nie polecamy spaceru pod Big Bena czy Pałac Buckingham. Wiemy, że to pierwsze skojarzenia, gdy słyszycie — Londyn. 

Oczywiście jeśli planujecie je odwiedzić przy okazji kolejnej wizyty to super, ale chcemy pokazać kilka alternatyw na wyjątkowy city break w Londynie. 

 

8 rekomendacji na wyjątkowy city break w Londynie 

 

1. Odwiedźcie Tate Modern i podziwiajcie widoki  

Na piękne panoramy Londynu „polują” wszyscy entuzjastyczni turyści. Większość z nich spędza długie godziny w kolejce do London Eye lub płaci sporo, aby wejść na najwyższy budynek Londynu, The Shard

Jednak dla prawie tego samego widoku polecamy udać się na platformę muzeum Tate Modern. Wstęp jest bezpłatny, a w pakiecie z pięknym widokiem można zobaczyć wiele ciekawych dzieł sztuki. 

Tate Modern, Londyn, UK

 

2. Zobaczcie zachód słońca z Sky Garden  

Kolejnym pięknym i nieoczywistym miejscem, z którego można podziwiać panoramę miasta, jest Sky Garden. Usytuowanie budynku i przeszklone ściany zapewniają wspaniałe widoki, zwłaszcza o zachodzie słońca. 

Wstęp jest bezpłatny w określonych godzinach, ale trzeba zarezerwować bilety online. Możecie także zjeść kolację w tym wyjątkowym miejscu w promieniach zachodzącego słońca, stolika warto zarezerwować wcześniej. 

Zarezerwujcie loty do Londynu i wpiszcie Sky Garden na liście rzeczy do zrobienia! 

 

3. Wybierzcie się na wycieczkę tematyczną 

W Londynie organizowanych jest wiele płatnych i darmowych wycieczek tematycznych. Jeśli chcecie mieć wyjątkowe wrażenia, a później wspomnienia, polecamy wycieczkę tematyczną z Harrym Potterem. Spacerując po mieście, odkryjecie magiczne miejsca z książek i filmów, a nawet przystąpicie do testu, aby dowiedzieć się, który domu Hogwartu jest dla was odpowiedni i jak dużo wiecie o Harrym Potterze. 

 

4. Zjedzcie lunch w dzielnicy Soho, z dala od turystycznego tłumu  

Spacerując po Londynie, będziecie kuszeni przysmakami lokalnej kuchni, co jest absolutnie naturalne. Jednak szanse, że “wylądujecie” w sztampowym, turystycznym miejscu, ze średniej jakości jedzeniem i bardzo wysokimi cenami, jest duże. 

Oczywiście radzimy spróbować klasycznej ryby z frytkami (fish&fries), zachęcamy do spaceru po dzielnicy Soho w porze lunchu lub kolacji. Tutaj znajdziecie autentyczne lokale i bez wątpienia, będziecie mieli wspaniałe wrażania kulinarne, w bardzo przystępnych cenach.  

 

5. Odwiedźcie God’s Own Junkyard 

Niezależnie od tego, czy szukacie miejsc “przyjaznych” dla Instagrama, czy po prostu lubicie odkrywać ukryte skarby, odwiedź God’s Own Junkyard, prawdziwą miejską galerię sztuki mieszczącą się w starym magazynie. 

Cała przestrzeń jest pełna jasnych przedmiotów, neonów i logo, oświetlona chaotycznym i intensywnym kolorowym światłem. W tym niezwykłym miejscu możliwe są również zakupy.  

 

6. Oddalcie się do centrum i spacerujcie po Małej Wenecji  

Większość turystów spędza zaledwie kilka dni w Londynie, biegnąc pomiędzy turystycznymi “must see”. A ponieważ większość słynnych atrakcji znajduje się w centralnej części, podróżni rzadko docierają do ukrytych miejsc, ze szczególnym urokiem.  

Jednym z takich miejsc jest Mała Wenecja, z malowniczymi uliczkami, kanałami pełnymi ciekawych łodzi i klimatem bohemy. Przeznaczcie czas na odwiedzenie tej części Londynu i niespieszne wypicie kawy.  

Mała Wenecja, Londyn, UK

 

7. Przejdźcie tunelem pod Tamizą  

Podczas gdy większość turystów wybiera wycieczki statkiem po Tamizie, zróbcie coś ciekawego i nieszablonowego. Wybierzcie się na spacer tunelem pod rzeką, którym można przejść pod przecinającą miasto Tamizą. Nazywa się Greenwich Foot Tunnel i można się do niego wejść zarówno od strony Greenwich (Cutty Shark), jak i Isle of Dogs (Island Gardens)

Greenwich Foot Tunnel, Londyn, UK

 

8. Spacerujcie po Shoreditch i kupcie pamiątki na jarmarku 

Jeśli z każdej podróży obowiązkowo musicie przywieść pamiątkę, zapomnijcie o zakupie magnesu na lodówkę. Zarezerwujcie kilka godzin na spacery po Shoreditch, kolorowej dzielnicy pełnej wyjątkowych sklepów i małych targów vintage. 

Mimo że jest to dość zatoczona dzielnica, tutejsza atmosfera jest wyjątkowa i warto odczuć ją na własnej skórze. 

 
Planując zatem wyjazd do Londyny, zapiszcie na liście nasze propozycje, obok już zaplanowanych atrakcji. Jesteśmy pewni, że dodając tak nieoczywiste jak na Londyn miejsca i doświadczenia, będziecie zachwyceni i opowieściom wśród znajomych nie będzie końca.  

Przygotowując się do podróży, zerknij do naszych pozostałych artykułów o Londynie: Porady i wskazówki na weekend w Londynie, Parki w Londynie, oraz Lotniska Londynu - jak dostać się do centrum.


Tanie loty do Londyny - FRU.PL