Skip to content
Uruchomiliśmy nową, ekskluzywną usługę dla naszych klientów: „FRU Fast Refund”.  

Po miesiącu testów, od wczoraj na naszej stronie jest już dostępna usług „FRU Fast Refund”, dla wszystkich klientów, którzy rezerwują bilety na FRU.PL. 

Opinie klientów i szereg wewnętrznych testów pokazały nam, że istnieje spore zapotrzebowanie na usługi, które rozwiązują realne problemy, z jakimi borykają się nasi klienci podczas podróży.  

 

Jakie problemy pomoże rozwiązać nowa usługa?  

Aby wyjaśnić jakie problemy pomoże rozwiązać FRU Fast Refund, zaczniemy od przedstawienia co dzieje się w niechcianych sytuacjach, gdy linia lotnicza anuluje lub drastycznie zmienia rozkład lotów (pisząc drastycznie, mamy na myśli zmiany godzin lotów o więcej niż 5 godzin). W takich przypadkach linie lotnicze są zobowiązane do zaproponowania nowych, alternatach lotów, co ważne propozycje nowych połączeń, to zawsze loty liniami lotniczymi, na które pierwotnie zakupione było połączenie, lub zwrot kosztów lotu.  

Transport lotniczy to branża, na którą pandemia COVID-19 wywarła ogromny wpływ. Notujemy bardzo duże wahania popytu na bilety lotnicze, a zmiany i anulacje lotów występują znacznie częściej, niż średnia dla poprzednich lat. Dzieje się tak z jednej bardzo prostej przyczyny, linie lotnicze starają się zoptymalizować rentowność każdego lotu i unikać lotów, które zamiast zysków przynoszą straty. Dlatego niektóre połączenia zostają anulowane, a pasażerom proponowane są alternatywne loty. Krótko mówiąc, linie lotnicze starają się wypełnić każdy samolot taką liczbą pasażerów, aby uzyskać pewny zysk.  

W tym miejscu pojawia się kolejny problem, wynikający również z głębokiego kryzysu wywołanego pandemią. Procesy refundacyjne nie przebiegają normalnie, co przekłada się na długi czas oczekiwania. Nasi klienci muszą czekać (30-60 dni) na otrzymanie odpowiedzi i finalne rozwiązanie. Na FRU.PL ten proces również ma wpływ, nie pozostajemy obojętni.  

Oczywiste jest, że długotrwały i niepewny proces zwrotu powoduje niezadowolenie klientów, których pieniądze utknęły w linii lotniczej i nie mogą zostać wykorzystane na nic innego, w tym na zakup lotów, może innymi linami lotniczymi, które pozwolą zrealizować podróżnicze plany. 

 

Czym jest „FRU Fast Refund”?  

„FRU Fast Refund” to usługa rozwiązująca problem zablokowanych pieniędzy, gwarantująca szybki zwrot wartości anulowanych lub drastycznie zmienionych lotów. Zwrot można otrzymać w formie gotówki do maksymalnie 7 dniu lub w formie vouchera do wykorzystania na zakup dowolnego lotu na FRU.PL, wysyłanego niemalże natychmiast, po podjęciu decyzji przez klienta.  

Zasadniczo, nasi klienci unikają blokowania pieniędzy na dłuższy czas, ponieważ FRU.PL dokona zwrotu maksymalnie do 7 dni, niezależnie jak długo będziemy czekać na finalne rozwiązanie od linii lotniczej. Jest to usługa opcjonalna i dodatkowo płatna (cena jest uzależniona od kosztów lotu), można ją dokupić do każdej rezerwacji biletów na FRU.PL.  

 

Skąd pomysł na taką usługę?  

Jak większość naszych usług i produktów, „FRU Fast Refund” pojawiła się na życzenie i zapotrzebowanie naszych klientów. FRU.PL będąc pośrednikiem, często jest stawiane w niezręcznej sytuacji, w której musimy tłumaczyć klientom, że zwrot za odwołane loty trwa długo, jest niezależny od nas, jak i jest kompletnie poza nasza kontrolą.  

Dlatego zdecydowaliśmy, że dla klientów, którzy wykupią tę usługę, dokonamy zwrotu z własnych źródeł, chociaż nie jest to nasz prawny obowiązek. A sami będziemy czekać na otrzymanie zwrotu od linii lotniczych bez względu na to, jak długo to potrwa.  

 

Jak działa FRU Fast Refund?  

Jeśli Twój lot został odwołany lub zmieniony o więcej niż 5 godzin:  

  • Szybko powiadomimy Cię o zmianach i zaoferujemy pomoc w doborze alternatywnej podróży z propozycji linii lotniczej, bez żadnych dodatkowych kosztów. 
  • Zwrócimy Ci wartość lotu, którego dotyczy problem, jeśli nie zdecydujesz się na propozycje oferowane przez linię. 
  • Otrzymasz wartość anulowanego/zmienionego lotu, w zależności od formy zwrotu, którą wybierzesz: gotówki lub najszybciej w formie vouchera do wykorzystania na zakup dowolnego lotu na FRU.PL. 

Usługę FRU Fast Refund możesz dodać na stronie z danymi pasażera, na drugim etapie rezerwacji, tuż po wyborze lotu, a przed dokonaniem płatności.  

 

Dlaczego warto dodać FRU Fast Refund do rezerwacji?  

  • Odblokujesz pieniądze za anulowany lub zmodyfikowany przez linię lotniczą lot, szybko. Masz wybór: gotówka do 7 dni lub voucher wysyłany niemalże natychmiast (do wykorzystania na dowolny lot na FRU.PL).
  • Zapominasz o trudnym procesie zwrotu od linii lotniczej, niepewności i długim czasie oczekiwania, średnio 30-60 dni.
  • Minimalizujesz ryzyko zmiany planów, szybki zwrot gotówki lub voucher ułatwią kontynuowanie podróży.

Przeczytaj więcej tutaj.  

 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do wypróbowania naszej nowej usługi i dziękujemy Twoje za zaufanie.  
Konstruktywne opnie, które otrzymujemy od naszych klientów, zmieniają się realne rozwiązania, zawsze były i będą podstawą innowacji we FRU.PL.