Skip to content
Tegoroczne Styczniowe Okazje przyciągnęły wielu podróżników spragnionych biletów w atrakcyjnych cenach. Fru.pl odnotowało wzrost liczby sprzedanych biletów o 23 proc. względem ubiegłego roku. Wśród hitów cenowych znalazły się bilety z Modlina do Sandefjord w Norwegii za 38,86 zł i z Abu Dhabi do Maskatu za 41,99 zł.

Miłośnicy podroży ponownie czekali na styczeń, który jest niczym „Black Friday” trwający cały miesiąc w branży podróżniczej i w trakcie Styczniowych Okazji skorzystali z najniższych cen biletów lotniczych w tym roku. To sprawiło, że Fru.pl odnotowało rekordowe wyniki sprzedaży miesięcznej od początku istnienia firmy. Wzrost liczby sprzedanych biletów względem minionego roku wyniósł aż 23 proc.

 

Najpopularniejsze kierunki Styczniowych Okazji

Europa ponownie jest najczęściej wybieranym kontynentem na tegoroczne podróże Polaków. 92 proc. biletów zostało wystawionych na kierunki europejskie. Pozostałe 8 proc. to wyloty między innymi do: USA (Nowy Jork, Miami, Chicago), Kanady, Ameryki Południowej (Meksyk, Argentyna, Brazylia), Afryki (Maroko, Egipt, Namibia, Tanzania), Azji (Chiny, Japonia, ZEA, Indie), Australii, czy na popularne ostatnio Sri Lankę, Mauritius i Zanzibar.

Do najczęściej wyszukiwanych i jednocześnie rezerwowanych przez klientów kierunków należały: Rzym, Mediolan, Paryż, Londyn, Barcelona, Alicante, Lizbona, Malta, Teneryfa, Malaga.

– Według danych Fru.pl klienci, którzy kupili bilety w czasie Styczniowych Okazji, będą podróżować do 330 lotnisk na całym świecie. Znakomita większość podróży planowana była z portów lotniczych w Warszawie, choć na liście kilkunastu najczęściej wybieranych połączeń znalazły się też loty z innych regionalnych lotnisk, jak Kraków, Poznań, Wrocław, Katowice oraz Gdańsk. Średnia cena biletu na pasażera wynosiła 144,75 zł, co stanowi wzrost o 10 proc. względem zeszłego rokumówi Marta Gałuszka, Brand Manager Fru.pl.

Urlopy planowane z wyprzedzeniem

Polacy ewidentnie potrzebowali odpocząć od zimowej aury, dlatego łącznie 52 proc. rezerwacji lotów w styczniu dotyczyło podróży w najbliższej przyszłości: w ciągu 0-30 dni. Z drugiej strony, podróżni zarezerwowali loty z dużym wyprzedzeniem, ponieważ teraz istnieje większa przewidywalność lotów w porównaniu z poprzednimi latami. Duża liczba, bo aż 33 proc. rezerwacji dokonywanych było na co najmniej 2 miesiące wprzód. Istotny odsetek osób, 13 proc., zdecydował się na last minute, kupując bilety z wyprzedzeniem maksymalnie 3-dniowym.

Styczniowe Okazje na Fru.pl były doskonałym momentem na rezerwacje wakacyjnych lotów w korzystnych cenach na cały 2024 rok. Widzimy, że znaczne grono naszych klientów skorzystało z promocji oferowanych przez linie lotnicze. 33 proc. zakupionych biletów dotyczy lotów z wyprzedzeniem co najmniej 60-dniowym i więcej. Niemniej, całkiem sporo, bo aż 13 proc. osób, nabyło bilety w opcji last minute z wylotem w ciągu najbliższych 3 dni, ponieważ ceny, które udało im się znaleźć były bardzo atrakcyjnekomentuje Marta Gałuszka.

Najodleglejszą styczniową rezerwacją okazała się być ta z wylotem dopiero 22 listopada. To lot z Wrocławia do Nassau na Bahamach, podróż powrotna odbędzie się 7 grudnia. Dane rezerwacyjne pokazują też, że w przypadku tych odleglejszych podróży poza Europę, klienci planują pobyt w miejscu docelowym przez około 10-14 dni.

Co ciekawe, aż 72 proc. styczniowych rezerwacji zawierało przynajmniej jedną usługę dodatkową poza biletem lotniczym. Były to m.in. dodatkowy bagaż podręczny, bagaż rejestrowany, rezerwacja miejsca czy usługi Trip Protect, Fast Refund, Flex lub Automatyczna Odprawa Online.

Najtańsze okazje

Klientom Fru.pl udało się „upolować” loty w naprawdę korzystnych cenach. Styczniowy rekordzista poleci z Modlina do Sandefjord w Norwegii za 38,86 zł. Wśród innych świetnych okazji znalazły się loty: z Abu Dhabi do Maskatu za 41,99 zł, z Walencji do Palma de Mallorca za 43,58 zł czy z Hamburga do Gdańska za 43,76 zł. Na podobnym poziomie można było także nabyć m.in. bilet ze Sztokholmu do Warszawy, z Gdańska do Arlandy i Trondheim, czy z Krakowa do Girony. Pełna lista tanich połączeń zakupionych za pośrednictwem Fru.pl jest jednak znacznie dłuższa.

W tym roku odbędą się również dwa ważne wydarzenia sportowe, Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Niemczech oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W Styczniowe Okazje już dokonano rezerwacji na Euro 2024, a najtańszy bilet kosztował 193,98 zł, na trasie Katowice - Dortmund. Igrzyska Olimpijskie nie zostały również pominięte przez Polaków: najtańszy lot w czasie Igrzysk Olimpijskich kosztował 836,20 zł, na trasie Gdańsk - Paryż.

Fru.pl rozstrzygnęło także konkurs „Styczniowe Okazje”. Kreatywni uczestnicy spragnieni jeszcze większej liczby podróży, otrzymali vouchery na zakup biletów lotniczych o łącznej wartości aż 33 000 zł.

 

Źródło danych: Analiza platformy do rezerwacji biletów FRU.pl na podstawie danych własnych za okres 01-31.01.2024.


FRU.pl to założona w 2007 roku internetowa platforma rezerwacji biletów lotniczych. Od początku swojego istnienia, FRU.pl koncentruje się na odpowiadaniu na potrzeby klientów, którzy często mają konkretne plany dotyczące podróży i różne obawy z nią związane. FRU.pl oferuje szeroki wybór lotów w konkurencyjnych cenach, którym towarzyszy profesjonalna i sprawna obsługa klienta świadczona przez zespół polskojęzycznych oraz angielskojęzycznych specjalistów.

Wraz z rozwojem platformy wprowadzono innowacyjne usługi fintech, które są odpowiedzią na częste obawy klientów związane z podróżą i zapewniające większą elastyczność planowania lotów. Usługi te mają na celu sprostanie wyjątkowym wyzwaniom i niepewnościom, które podróżni mogą napotkać podczas podróży, zapewniając im większy spokój ducha.

Mając na celu zadowolenie klientów i wprowadzanie ciągłych innowacji, FRU.pl z zaangażowaniem usprawnia proces rezerwacji podróży oraz zapewnia swoim klientom wsparcie posprzedażowe.

FRU.pl w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, jak:

  • FRU Flex - możliwość odwołania lub zmiany terminu lotu bez podania przyczyny
  • FRU Fast Refund - zwrot środków za odwołany lot w ciągu 24 godzin
  • FRU Automatyczna Odprawa - automatyczna odprawa online dokonywana przez konsultantów FRU
  • FRU Medical - ubezpieczenie podróżne
  • FRU Trip Protect - bezpłatne alternatywy w przypadku opóźnienia, odwołania lub zmiany lotu

Więcej informacji:

  Blog

Facebook

 Instagram

YouTube

 TikTok