Skip to content
Aktualizacja: 18/11/2022

Podziel się na:

Jazda na nartach w Austrii jest po prostu wspaniała! Ośrodki narciarskie w Tyrolu, Vorarlbergu, Karyntii, Styrii i Ziemi Salzburskiej oferują wszystko, czego potrzeba do idealnego urlopu narciarskiego: fantastyczną panoramę górską z wieloma trzytysięcznikami, dobrze przygotowane trasy zjazdowe i urozmaicone tereny narciarskie, w tym liczne lodowce, rozległą sieć tras do narciarstwa biegowego, przytulne zakwaterowanie, huczne après-ski z międzynarodowymi imprezami w wielu ośrodkach narciarskich. Dzięki temu ten kraj jest najchętniej wybieranym miejscem na narty i zimowe wakacje w Alpach. Sprawdźcie, które miejsca najlepiej wybrać na wymarzony wyjazd narciarski!

Kurorty narciarskie w Austrii od lat cieszą się dużą popularnością. Dzięki doskonałemu położeniu w Alpach wiele ośrodków jest bardzo bezpiecznych pod względem ilości śniegu, a stoki można znaleźć jeszcze powyżej 2000 metrów nad poziomem morza. Ponadto wyciągi są stale modernizowane, poszczególne ośrodki narciarskie w Austrii są ze sobą połączone, a oferta rozrywkowa ciągle się poszerza. Przedstawiamy najpopularniejsze ośrodki narciarskie w Austrii!

 

Damüls

Wysokość: 1431 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Ośrodek narciarski w Bregenzerwald z dużą ilością śniegu
 • Bardzo dobre warunki do uprawiania narciarstwa
 • Stoki z dużą ilością śniegu i ciekawymi trasami narciarskimi

Zapraszamy do najbardziej śnieżnej wioski na świecie! W środku terenu narciarskiego Damüls-Mellau-Faschina leży mały ośrodek narciarski Damüls w trójkącie granicznym między Niemcami, Austrią i Szwajcarią. Do tego dochodzi niepowtarzalny, wspaniały krajobraz. Już sam widok na miejscową górę Damülser Mittagsspitze ( o wysokości 2.095 m) wart jest wycieczki! Samo Damüls jest również warte zobaczenia z jego osobliwymi, tradycyjnymi domami i kościołem parafialnym St. Nikolaus. Jazda na nartach w Damüls oznacza dużą pewność śniegu i wiele urozmaiceń na stokach — i to dla wszystkich poziomów zaawansowania.
Z Damüls macie najlepsze połączenie z terenem narciarskim Mellau-Damüls-Faschina za pomocą nowoczesnych wyciągów i kolejek linowych. U stóp Damüls Mittagspitze i Hochblanken (2.068 m) można spędzić urlop narciarski na szerokich, słonecznych stokach — bez tłumów! Na bardzo dobrze naśnieżonym terenie wszystkie poziomy zaawansowania narciarskiego odnajdą optymalne warunki. W snowparku koło Damüls doświadczeni piloci znajdą obok terenu do uprawiania ski crossu tor szybkościowy, a początkujący i zaawansowani narciarze mogą sunąć po małych pagórkach i szerokich, słonecznych stokach w dół doliny.

Alpy, Austria

 

Fontanella

Wysokość: 1145 - 1500 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Piękna górska wioska
 • W Faschina hotele znajdują się bezpośrednio przy stokach

Fontanella to mała, malownicza górska wioska w dolinie Wielkiego Walsera. Do miejscowości należy również rozproszona dzielnica Faschina, w której znajdziecie kilka przytulnych i gościnnych hoteli bezpośrednio przy stokach. Miejscowość posiada jednak tylko kilka wyciągów orczykowych i krzesełkowych, dlatego jest tańszą alternatywą dla początkujących narciarzy w rejonie narciarskim Mellau-Damüls-Faschina z ponad 100 kilometrami tras. Autobus dla narciarzy łączy miejscowość z całym terenem narciarskim oraz miejscowościami Damüls i Mellau. Jednakże w tym miejscu znajdziecie także wiele ciekawych atrakcji. Najważniejsze wydarzenia to na przykład kulinarna wędrówka na rakietach śnieżnych w Fontanella-Faschina, przez zaśnieżony świat zimy z wieloma pysznymi przystankami na poczęstunek.

 

Mellau

Wysokość: 700 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Idylliczny ośrodek narciarski w Kanisfluh
 • Imponujący krajobraz górski
 • Teren narciarski z dużą ilością śniegu

Mellau znajduje się bezpośrednio przy Kanisfluh — punkcie orientacyjnym w Lesie Bregenckim. Kanisfluh to ogromny, odizolowany masyw górski, który zadziwia każdego narciarza w Mellau. Chociaż mały, idylliczny ośrodek narciarski Mellau jest bardzo ukształtowany przez turystykę, oferuje pewną świeżość. Podczas urlopu narciarskiego nie znajdziecie tu wielkich imprez i après-ski do wczesnych godzin porannych, ale zamiast tego będziecie mieć fantastyczne, różnorodne trasy narciarskie niemal tuż pod nosem.
Najlepsze warunki na zróżnicowanych stokach dzięki wysokiej pewności śniegu — to narty na terenie ośrodka Mellau-Damüls-Faschina. Tutaj, na ponad 100 kilometrach tras narciarskich, w tym aż 20 km freeride, każdy poziom zaawansowania znajdzie coś dla siebie. Atrakcją jest również 8-kilometrowy zjazd do Mellau.

TANIE BILETY LOTNICZE_Austria

 

Achenkirch

Wysokość: 930 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Przyjazny dla rodzin ośrodek narciarski nad jeziorem Achensee
 • Snowtubing i strefa treningowa dla dzieci
 • Urozmaicony teren narciarski Christlum

Bezpośrednio na północnym brzegu największego jeziora Tyrolu leży spokojne, przyjazne dla rodzin Achensee. Miejscowość jest typowo tyrolska. Poznaje się to najpierw po charakterystycznych domach z szerokimi, spłaszczonymi dachami, a później po regionalnych potrawach w klimatycznych restauracjach. Urlopowicze narciarscy znajdą tu zakwaterowanie od 5-gwiazdkowych hoteli z ofertą wellness po proste mieszkania wakacyjne. Na tutejszej górze Christlumkopf (1.758 m) znajduje się teren narciarski Christlum, który jest jednym z bardziej wymagających i największych w regionie narciarskim Achensee.
Christlum Express prowadzi bezpośrednio z Achenkirch w kierunku Christlumkopf. Nieco trudniejsze stoki, które są szczególnie szerokie na szczycie, zaczynają się przy stacji górskiej. Przez mniejsze doliny droga w dół prowadzi wspaniałymi ślizgawkami obok Christlumalm na bardziej płaski teren. Początkujący są tu w dobrych rękach! Tereny narciarskie Christlum i Achenkirch oferują prawie 30 kilometrów tras do narciarstwa alpejskiego i ponad 60 kilometrów tras do narciarstwa biegowego. Kolejne 30 kilometrów tras zjazdowych dostępnych jest w pozostałej części regionu narciarskiego Achensee, do którego można dojechać bezpłatnym skibusem.

Achensee, Austria

 

Maurach am Achensee

Wysokość: 950 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Mały, przyjazny dla rodzin ośrodek narciarski
 • Skyglider Airrofan
 • Teren narciarski Rofan najlepszy dla wycieczek narciarskich

Góry na lewo i prawo, na środku wymarzone górskie jezioro. Tak wygląda panorama w ośrodku narciarskim Maurach w regionie narciarskim Achensee. Maurach leży na południowym brzegu jeziora Achensee. Ośrodek narciarski zachował pewną oryginalność mimo rosnącego w ostatnich latach napływu turystów. Stare gospodarstwa i gospody charakteryzują obraz w Maurach. Bezpośrednio przy miejscowości wznoszą się Góry Rofan z miejscowym szczytem Gschöllkopf (2.039 m). Tutaj znajduje się teren narciarski Rofan, który jest interesujący nie tylko dla narciarstwa alpejskiego, ale także dla narciarstwa biegowego i wycieczek narciarskich.
Z Maurach w kierunku Gschöllkopf prowadzi kolejka linowa Rofan. Ze stacji górskiej kilka tras narciarskich prowadzi w pierścieniu wokół centralnej części pasma górskiego Rofan. Oprócz wspaniałych stromych przejść oraz wyjątkowo szerokich i płaskich stoków dla początkujących miejsce to oferuje również kilka tras biegowych, szlaki turystyczne oraz rozległy teren do uprawiania skialpinizmu. Do dyspozycji narciarzy alpejskich jest niespełna 11 kilometrów tras, a pozostała część regionu narciarskiego Achensee oferuje jeszcze około 40 kilometrów tras zjazdowych. Bezpłatny skibus zawiezie Was tam i z powrotem.

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do Innsbrucka, by już w tym sezonie wybrać się na narty w pięknej Austrii!

 

Pertisau

Wysokość: 940 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Urocza miejscowość bezpośrednio nad jeziorem Achensee
 • Idealny do uprawiania narciarstwa biegowego i turystyki pieszej
 • Panoramiczny teren narciarski Zwölferkopf

Pertisau, Austria

Mała, przyjazna rodzinom miejscowość Pertisau położona jest bezpośrednio na zachodnim brzegu pięknego jeziora Achensee. Miejscowość jest spokojniejsza i nosi urok klasycznej tyrolskiej wioski. Wspaniały krajobraz z otaczającymi szczytami górskimi wokół tutejszej góry Zwölferkopf (1.500 m) jest prawdziwą atrakcją. Ale nie tylko góry urzekają — widok na wydłużone jezioro Achensee zachęca do relaksu. Prawdziwym marzeniem dla początkujących narciarzy są stoki na terenie narciarskim Zwölferkopf, do którego można dotrzeć bezpośrednio z ośrodka narciarskiego Pertisau. Prawie 80 kilometrów tras do narciarstwa biegowego jest jeszcze piękniejsze.
Kolejka górska Karwendel prowadzi urlopowiczów narciarskich bezpośrednio z ośrodka narciarskiego Pertisau do Zwölferkopf. Obok placu treningowego w dolinie idzie się w górę w kierunku stacji górskiej z przyległym domem Alpengasthaus Karwendel. Szerokie łatwe i średnie trasy oferują wystarczająco dużo miejsca na spokojne przyjemne zjazdy z widokiem na Achensee. Trasy są idealne do wprowadzenia do narciarstwa. Osoby szukające wyzwań znajdą je na stoku Hubertus lub w sąsiednich terenach narciarskich Christlum i Rofan. W sumie region narciarski Achensee oferuje około 60 km tras do jazdy na nartach, ponad 160 km tras biegowych i liczne trasy do wycieczek narciarskich. Między ośrodkami narciarskimi kursuje bezpłatny autobus dla narciarzy.

 

Lofer

Wysokość: 626 m.n.p.m

Najważniejsze informacje:

 • Rustykalne miejsce dla kochających naturę fanów narciarstwa
 • Filmowy krajobraz zimowy
 • Teren narciarski przyjazny rodzinie

Spokojna i historyczna miejscowość Lofer jest centralnie położona w salzburskiej dolinie Saalach, tuż nad granicą austriacką. Tutaj macie bezpośredni dostęp do stacji doliny Almenwelt Lofer i prawie 50 kilometrów przygotowanych tras narciarskich. W Lofer jest więcej łóżek gościnnych niż mieszkańców! W miejscowości mieszka ok. 2.000 osób, które zrobią wszystko by zapewnić Wam, że urlop narciarski w Lofer będzie niezapomnianym przeżyciem. Na stokach i poza nimi jest wiele atrakcji związanych z zabawą na śniegu dla całej rodziny. A małe kościółki, potężne góry Steinberge i historyczne centrum wsi oferują mnóstwo motywów do zdjęć z wakacji.
Niektóre fundamenty budynków w Lofer mogą pochodzić z XIV wieku. Historię miejscowości można poznać podczas wycieczki po zabytkowym centrum, zatrzymując się w rustykalnych kawiarniach i zajazdach. Również smakosze znajdą tu to, czego szukają, menu oferuje dania kuchni międzynarodowej i specjały z regionu Salzburga. Za tradycyjną historią wsi idzie nowoczesność na stokach narciarskich. Najnowsze i bezpieczne dla dzieci wyciągi krzesełkowe zawiozą Was na jeszcze nieprzepełnione stoki. Bezpłatne skibusy kursują do dolnej stacji Almenwelt Lofer, a także do małego, sąsiadującego rodzinnego terenu narciarskiego Unken- Heutal.

Lofer, Austria

Zastanawiacie się, dokąd w Europie można jeszcze wyjechać na urlop narciarski? Sprawdźcie nasz poprzedni artykuł - Góry Europy — gdzie wyjechać na narty lub snowboard? W którym opisujemy najlepsze miejsca na naszym kontynencie na śnieżne szaleństwa!

Może jednak chcecie wyjechać poza Europę? Co w takim razie powiecie na Gruzję? Tamtejsze warunki zachwycą najbardziej doświadczonych narciarzy. Sprawdźcie w naszym przewodniku - Gruzja — nieznany raj narciarzy, do którego miejsca warto się wybrać.