Skip to content

Podróżowanie to nie tylko okazja do poznania nowych miejsc i ludzi, ale także do odkrywania i próbowania nowych rzeczy. Bardzo popularna jest obecnie turystyka adrenalinowa, która zamienia beztroskie wakacje w niezapomnianą przygodę. Wraz ze wzrostem popularności sportów ekstremalnych, zwiększa się również liczba dostępnych dla ludzi aktywności, które z pewnością podniosą Wam ciśnienie! Oto kilka podpowiedzi jak wykorzystać długi majowy weekend, by przeżyć pełną adrenaliny przygodę.

Islandia

W poszukiwaniu najróżniejszych zjawisk przyrodniczych nie ma lepszego miejsca w Europie niż Islandia. To niewielkie państwo położone na wyspie w północnej Europie znane jest ze swojego zróżnicowanego krajobrazu. Nie bez powodu Islandia jest często nazywana "wyspą ognia i lodu", a także jest największą wyspą wulkaniczną na świecie. Oprócz pięknych kraterów wulkanicznych odkryjecie również największy lodowiec w Europie i poznacie dziką przyrodę z perspektywy raftingu.

 • Rafting na rzece East Glacial

Jeśli szukacie ekstremalnej przygody z raftingiem, to powinniście odwiedzić East Glacial River w Islandii. Często nazywana Bestią Wschodu wśród rafterów, rzeka jest znana z ogromnych prędkości i wymaga wiele od nawet najbardziej doświadczonych rafterów. Niektóre odcinki są możliwe do pokonania nawet dla początkujących rafterów. Odcinki, które w skali trudności whitewater zaliczane są do klasy IV, można pokonywać tylko z dużym doświadczeniem raftingowym. Najsłynniejsze z nich noszą nazwy "Alarm Bell", "Obligation" czy "Screaming Lady”. Spróbujcie tej formy aktywności podczas nadchodzącej majówki!

 • Wnętrze wulkanu Þríhnúkagígur

Wyjątkowym doświadczeniem jest zwiedzanie wnętrza wulkanu Þríhnúkagígur. Jest to jeden z zaledwie dwóch wulkanów na świecie, do którego można zajrzeć. Komora magmy ma głębokość 120 metrów, a kolorowe skały na ścianach i rury z lawą wprawiają w zachwyt. Wycieczka po wnętrzu Þríhnúkagígur jest trochę jak zwiedzanie innej planety. Z samego szczytu, w małym koszu zjeżdżacie w dół w głąb, zanim wejdziecie do największej komory magmowej na świecie. Tonacje kolorystyczne ścian wydają się niemal nieco abstrakcyjne i surrealistyczne. Ta wyjątkowa różnorodność kolorów powstała w wyniku erozji, gazów i topnienia skał tysiące lat temu. Zapewniamy, że będzie to niezapomniane przeżycie!

Wnętrze wulkanu Þríhnúkagígur, Islandia

Podróż do Islandii

Skorzystajcie z naszej oferty lotów, by dolecieć do stolicy Islandii - Rejkiaviku!

 

Austria

Austrią jest jednym z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na urlop pełen przygód w Europie. Szczególnie dla miłośników wędrówek, Austria ma wiele do zaoferowania. Ze swoimi pięknymi górami i licznymi szczytami o wysokości ponad 3.500 metrów możliwości są ogromne.

 • Ścieżka rowerowa Salzkammergut

Na szlaku rowerowym Salzkammergut znajdziecie dobrą mieszankę relaksu i przygody. Podczas wycieczki rowerowej wzdłuż 337-kilometrowej trasy odkryjecie malownicze krajobrazy w północnej Austrii. Najważniejszym punktem wycieczki jest przystanek nad jeziorem Wolfgangsee, którego powierzchnia liczy 13 km². Podczas wycieczki rowerowej raz po raz zobaczcie zapierające dech w piersiach krajobrazy i krystalicznie czyste górskie jeziora. Jeśli macie ochotę na przygodę podczas weekendu majowego, to zdecydowanie Austria jest godnym polecenia kierunkiem!

Salzkammergut, Austria

 • Wędrówka szlakiem Tauern Heights

60 kilometrów oraz całkowity spokój i samotność: to właśnie czeka na Was podczas wędrówki szlakiem Tauernhöhenweg. W największym parku narodowym Europy Środkowej wędruje się przez wysokogórskie tereny. Przez wiele godzin nie spotkacie żadnej duszy. Na odcinku 60 kilometrów znajduje się 12 schronisk, które możecie obrać za cel kolejnego noclegu. Nie należy lekceważyć faktu, że powietrze jest tu znacznie rzadsze niż w dolinie, więc przygotujcie się dobrze do wyprawy!

Podróż do Austrii

Wybierzcie lotnisko w Innsbrucku lub Salzburgu, by cieszyć się opisanymi atrakcjami!

TANIE BILETY LOTNICZE_Austria

 

Słowenia

Słowenia już dawno przestała być dla większości podróżników "insider tip". Dzisiaj miłośnicy przygód doceniają przede wszystkim dziki krajobraz Słowenii. Szczególnie w dolinie Soča można przeżyć liczne przygody na wodzie. Na południu kraju można też wziąć udział w safari z niedźwiedziami.

 • Przygody w Dolinie Soczy

Dolina Soča na południu Słowenii to prawdziwy punkt zapalny dla poszukiwaczy przygód. Tutaj możecie odkrywać wymarzoną naturę i macie szeroki wybór różnorodnych przygód na świeżym powietrzu. Podczas canyoningu w Parku Narodowym Triglav odkryjecie wąskie wąwozy i zjedziecie po turkusowych wodospadach. Prawdziwy zastrzyk adrenaliny zapewni Wam rafting na rzece Soča. To będzie niezapomniana majówka!

 • Wędrówki w Alpach Julijskich

Wędrówka przez Alpy Julijskie to obowiązkowy punkt programu podczas wyprawy do Słowenii. W samym środku Parku Narodowego Triglav czeka na Was wyjątkowa górska panorama. Jednym z najpopularniejszych długodystansowych szlaków turystycznych w tym regionie jest Szlak Juliana. Na 16 dziennych etapach pokonujecie 279 kilometrów i odkrywacie wszystkie oblicza Alp Julijskich: czy to szczyty górskie, czy bujne zielone łąki i doliny, krystalicznie czyste jeziora czy mistyczne lasy. Weźcie oddech idealnie czystym powietrzem i odpocznijcie od codzienności podczas weekendu majowego.

 • Bear Safari w południowej Słowenii

W lasach Słowenii macie okazję zobaczyć niedźwiedzie brunatne. W lesie ukrytych jest 20 kryjówek, z których każda oferuje miejsce dla dwóch do czterech fotografów. Regiony Notranjska i Kočevska w Słowenii są domem dla najgęstszych populacji niedźwiedzi brunatnych na świecie - według obecnych szacunków żyje ich tu 560. Sezon trwa od kwietnia do października, więc nadchodząca majówka jest idealną okazją na spotkanie prawdziwego niedźwiedzia!

Podróż do Słowenii

Sprawdźcie naszą ofertę lotów do Lublany, by zaplanować nadchodzącą majówkę.

 

Estonia

Pamiętacie scenę z epopei fantasy Władca Pierścieni, w której Gollum prowadzi Frodo i Sama przez pozornie niekończące się bagno? Możecie przeżyć podobną przygodę bez konieczności podróży do Nowej Zelandii!

 • Wędrówki po bagnach

Rezerwat przyrody Kõrvemaa w Estonii oferuje spektakularne bagna do odkrycia. Kõnnu Suursoo jest częścią tego obszaru i idealnie nadaje się do wędrówki. Istnieją nawet specjalne buty na bagna, które wyglądają jak rakiety śnieżne. Dzięki nim nie będziecie tak szybko zapadać się w bagnistym terenie. Teren można zwiedzać na własną rękę, ponieważ są tu liczne deptaki, które bezpiecznie prowadzą przez krajobraz. Wędrówka na butach bagiennych to najfajniejsza i najbardziej przyjazna naturze wędrówka, jaką można odbyć w Estonii.

Rezerwat przyrody Kõrvemaa w Estonii

 • Kiiking - wyjątkowy sport

Pierwszy kiiking swing został wymyślony przez Estończyka Ado Kosk w 1993 roku. Sport ten polega na wykonywaniu obrotu 360 stopni za pomocą długiej huśtawki. Dla początkujących zalecane są huśtawki o długości od trzech do pięciu metrów. Mimo to kiiking nie jest niebezpieczny, ponieważ ręce i stopy są przymocowane do drążków i deski huśtawki za pomocą specjalnych pasów. Wrażenia i szalone emocje, jakie wyzwala ten sport, odprężą nawet najbardziej zestresowanych.

Podróż do Estonii

Najwygodniej będzie skorzystać z lotniska w stolicy Estonii - Talinnie:

 

Niemcy

Weekendowa przygoda może rozpocząć się całkiem blisko, wystarczy się wyłączyć i zostawić za sobą codzienne troski. Zrobicie to podczas trekkingu w Schwarzwaldzie.

 • Wędrówka z biwakiem

Czarny Las jest jednym z niewielu miejsc w Niemczech, gdzie można jeszcze biwakować na dziko. Wyobraźcie sobie, że wieczorem rozbijacie obóz, gotujecie przy ognisku i patrzycie na rozgwieżdżone niebo. Większego poczucia wolności nie da się uzyskać prawie nigdzie.
Park Narodowy Czarnego Lasu jest od 100 lat pozostawiony sam sobie. Podczas wędrówki można odnieść wrażenie, że jest się w pierwotnej puszczy. Ogromna sieć szlaków turystycznych łączy ze sobą dziewięć obozów trekkingowych. W tych obozach znajdziecie drewno na opał, toaletę i schronienie w nagłych wypadkach. Wybierzcie się na biwak i przeżyjcie niezapomniane przygody.

 • Speleologia w Szwabskim Alb

Niezapomniane przygody z naturą czekają na Was w Szwabskim Alb. W regionie, w którym znajduje się najwięcej jaskiń w Europie, speleologia to fantastyczna forma odkrywania imponujących jaskiń i mistycznych miejsc z krystalicznie czystą wodą. Jaskinia Falkenstein jest jedyną dostępną i jednocześnie wodonośną jaskinią w całych Niemczech. Jest więc absolutną atrakcją wśród około 2.500 jaskiń w Szwabii. Z latarką czołową i w kombinezonie neoprenowym zapuszczacie się do jaskini Falkenstein z doświadczonym przewodnikiem jaskiniowym. Jaskinia ma głębokość do 3,5 kilometra. Całodniowa wycieczka jest dość ekstremalna. Przeczołgacie się przez wąskie korytarze jaskiniowe, dotrzecie do unikalnych szybów i zanurkujecie w podziemiach. To naprawdę trudne do wyobrażenia emocje pełne adrenaliny, zaś świat, który tama na Was czeka zachwyci nie tylko pięknem, ale i tajemniczością.

Podróż do Niemiec

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do Monachium, by cieszyć się opisanymi atrakcjami!

 

Norwegia

Jeśli szukacie wyjątkowej przyrody i scenerii, Norwegia jest miejscem, w którym powinniście być w długi majowy weekend. Oprócz 47 parków narodowych możecie odkryć 3000 rezerwatów przyrody w tym północnoeuropejskim kraju. Dzięki malowniczym fiordom i słabo zaludnionej okolicy, wakacje z przygodą w Norwegii są idealne dla każdego miłośnika przyrody. Macie również niepowtarzalną okazję do pływania z orkami lub surfowania na wyspach Lofoty.

 • Zipline

Latanie na doskonale zabezpieczonym zipline to pełne adrenaliny doświadczenie. Najdłuższa norweska zipline znajduje się w malowniczej miejscowości Flåm we Fiordach Norwegii. Ma ona 1381 metrów i jest najdłuższa w całej Skandynawii. Osiągają one prędkość do 100 kilometrów na godzinę, zatem przejażdżka na takiej instalacji to naprawdę ekstremalne doświadczenie.

Zipline

 • Rafting

Norwegia posiada jedne z najlepszych rzek raftingowych na świecie. Najbardziej znane z nich to Sjoa, Driva, Trysilelva oraz rzeki w gminach Evje i Voss. Ta ostatnia znana jest jako "stolica adrenaliny" Norwegii. Pozwólcie, aby siły natury poniosły Was przez wartkie rzeki, wąskie wąwozy i płynące wodospady. Do wyboru jest wiele tras raftingowych. Wystarczy się rozejrzeć i wybrać taką, która odpowiada Waszym oczekiwaniom.

 • Safari na łodziach RIB

Mocne, stabilne łodzie RIB zapewniają świetną zabawę z prawdziwą prędkością. Siedząc wygodnie i cieszycie się widokiem fiordów, północnego słońca, a może nawet orłów morskich i zabójczych wielorybów. Spodziewajcie się ekscytującej przejażdżki podczas nadchodzącej majówki!

Podróż do Norwegii

Zarezerwujcie swoje bilety, by spędzić majówkę w Norwegii!