Skip to content

Wiosna to magiczna pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia, a krajobraz wypełniają soczyste barwy kwitnących kwiatów. Jednym z najbardziej malowniczych widowisk wiosennych są bez wątpienia kwiaty wiśni, które swoim delikatnym pięknem przyciągają uwagę i oczarowują obserwatorów na całym świecie. Jeżeli marzycie o niezapomnianym doświadczeniu podziwiania pełnego blasku wiśniowego kwitnienia, to Japonia i Korea to miejsca, które powinny znaleźć się na szczycie Waszej listy podróży wiosennych.

Oto przewodnik po najurokliwszych miejscach, gdzie można podziwiać wiosenne kwiaty wiśni w Japonii i Korei. Odkryjcie z nami najbardziej znane parki, ogrody i aleje, gdzie sakura rozkwita w pełnej krasie, tworząc niepowtarzalne sceny. Przygotujcie się na podróż pełną kolorów i aromatów, podczas której przedstawimy Wam najpiękniejsze zakątki Japonii i Korei w okresie wiosennego rozkwitu. Gotowi na niezapomniane wrażenia? Zaczynamy naszą podróż po krainie wiśniowej magii!

Japonia

Żadne inne miejsce na świecie nie celebruje kwitnienia wiśni tak bardzo jak Japonia. Maleńkie różowe kwiaty są nie tylko niezwykle piękne, ale są również istotną częścią japońskiej kultury. W całej Japonii występuje wiele różnych gatunków drzew wiśniowych, których liczba sięga setek odmian. W rzeczywistości kwiat wiśni jest tak popularny, że jest uważany za nieoficjalny narodowy kwiat Japonii!

 • Sezon kwitnienia wiśni w Japonii

Japońska Agencja Meteorologiczna publikuje regularne aktualizacje dotyczące kwitnienia wiśni. W styczniu wyspy Ryukyu, około 1500 kilometrów na południe od Tokio, zakwitają one jako pierwsze. Jednak zwykle potrzeba kolejnych dwóch miesięcy, aby idealny klimat dotarł do miast takich jak Kioto i Tokio. Na północnej wyspie Hokkaido kwiat wiśni rzadko osiąga swój pełny rozkwit przed początkiem maja. Silne wiatry i ulewne deszcze mogą mieć również wpływ na to, jak i kiedy kwitną drzewa sakura. Jednak w Tokio kwitnienie wiśni zwykle rozpoczyna się między marcem a kwietniem, a z tej okazji odbywa się wiele uroczystych wydarzeń.

Najpiękniejsze miejsca kwitnienia wiśni w Japonii

W kraju wschodzącego słońca, Japonii, sezon kwitnienia wiśni, znany jako "sakura", jest czasem magicznym i pełnym uroku. Najpiękniejsze miejsca kwitnienia wiśni w Japonii stanowią prawdziwą oazę piękna i spokoju, gdzie natura splata się z tradycją, tworząc sceny, które zapierają dech w piersiach. Od tradycyjnych świątyń otoczonych kwitnącymi drzewami po malownicze ogrody i historyczne zamki, te miejsca nie tylko oferują wspaniałe widowiska wizualne, ale również przenoszą odwiedzających w czasie, ukazując bogactwo kultury i dziedzictwa Japonii podczas tego wyjątkowego sezonu. Oto szczególnie piękne miejsca!

Park Chidorigafuchi, Tokio, Japonia

 • Okinawa - wyjątkowe kwiaty Ryukyu Kanhi-Zakura

Położona około 650 kilometrów na południe od Japonii kontynentalnej wyspa Okinawa oferuje najwcześniej możliwość podziwiania kwiatów wiśni, każdej wiosny dzięki ciepłemu subtropikalnemu klimatowi. Okinawa oferuje odkrywcom hanami jeszcze jedną specjalność: wyspa ma odmianę kwiatów wiśni o nazwie Ryukyu-kanhi-zakura. Kwiaty te są znacznie ciemniejsze niż delikatne różowe kwiaty wiśni występujące w większości innych części Japonii. Z drugiej strony Ryukyu-kanhi-zakura kwitnie aż do samej ziemi, a cały kwiat, a nie tylko płatki, spada z drzewa.

 • Ogrody botaniczne w Kioto

Otwarty w 1924 roku jako pierwszy ogród botaniczny w Japonii, zajmuje prawie 10 hektarów i jest domem dla około 500 drzew sakura 130 gatunków. Ogród botaniczny w Kioto jest podzielony na kilka mniejszych sekcji, takich jak ogród bambusowy, wystawa bonsai i ogród kamelii, a najbardziej znany jest z ogromnej oranżerii, w której znajduje się 4500 gatunków roślin. W sezonie kwitnienia wiśni oświetlone ogrody pozostają otwarte do godziny 21:00, więc nie trzeba się spieszyć podczas wędrówki po ścieżkach.

 • Zamek Himeji

Zamek Himeji został zbudowany w 1333 roku i jest największym i najczęściej odwiedzanym zamkiem w Japonii, z niesamowitymi 83 pokojami i potężnymi murami obronnymi. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO od 1993 roku, zamek i jego rozległe tereny są również jednym z najpopularniejszych miejsc w kraju. Eleganckie tło białych kamiennych ścian i wznoszącej się tradycyjnej architektury jest idealnym miejscem do fotografowania kwiatów wiśni. Wzdłuż murów zamku, wzdłuż fosy i w zachodnim ogrodzie posadzono około 1000 drzew.

Zamek Himeji, Japonia

 • Park Yoyogi

Nie musicie oddalać się od centrum Tokio, aby doświadczyć niesamowitego kwitnienia wiśni. Jako trzecia co do wielkości zielona przestrzeń w Tokio, park Yoyogi jest wspaniale położony w pobliżu największych atrakcji miasta, takich jak Harajuku i Shibuya. Kiedy nadchodzi sezon sakury, około 730 drzew nagle wybucha magicznym pięknem kwiatów wiśni. Park Yoyogi jest popularnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu przez cały rok, ale najpiękniej prezentuje się podczas łagodnej wiosennej pogody.

 • Park Inokashira

Innym doskonałym miejscem na kwitnienie wiśni w Tokio jest park Inokashira, w którym panuje niebiański spokój. Zaledwie 30 minut jazdy pociągiem od Shinjuku znajduje się rozległy obszar z 500 drzewami sakura. W sezonie kwitnienia wiśni drzewa sakura są oświetlane przez jasne reflektory długo po zmroku. Można również wypożyczyć rowery wodne w kształcie łabędzi, aby odkrywać brzeg jeziora we własnym tempie.

Loty do Tokio

Lotnisko w Tokio, Narita International Airport, podczas sezonu kwitnienia wiśni staje się miejscem niezwykłego piękna. Przyjemność podróżowania zaczyna się już na płycie lotniska, gdzie liczne drzewa wiśni otaczają terminale, tworząc atmosferę spokoju i delikatności. Przeżyjcie ten niezwykły czas w Tokio, rezerwując bilety lotnicze na naszej stronie!

Tanie loty do Tokio - FRU.pl

Korea Południowa

Gdy tylko pierwsze ciepłe promienie słońca wybudzają wiosną Koreę z zimowej hibernacji, kraj ten emanuje corocznym spektaklem przyrodniczym szczególnego rodzaju: od końca marca do połowy kwietnia w całym kraju kwitną delikatne różowe drzewa wiśniowe, przekształcając parki, świątynie i całe dzielnice w morze kwiatów.

 • Sezon kwitnienia wiśni w Korei

Sezon kwitnienia wiśni jest krótki, ale intensywny. W ciągu jednego do dwóch tygodni kwitnące drzewa wiśniowe zamieniają wiele miejsc w Seulu w morze różowych kwiatów. Sezon kwitnienia wiśni rozpoczyna się zwykle pod koniec marca i trwa do połowy kwietnia. Dokładne terminy różnią się jednak w zależności od warunków pogodowych i położenia geograficznego. Z reguły kwitnienie wiśni rozpoczyna się nieco wcześniej w południowej części Korei i rozprzestrzenia się na północ wraz z wiosennymi temperaturami. W związku z tym w Busan lub na wyspie Jeju kwiat wiśni można często podziwiać pod koniec marca, podczas gdy w Seulu zaczyna się dopiero na początku kwietnia.

Seul, Korea, sezon Sakury

 • Magia kwitnącej wiśni w Seulu

W sercu dynamicznego miasta Seul, magia kwitnącej wiśni ukazuje się w pełnej krasie, przynosząc ze sobą niezapomniane chwile piękna i refleksji. To niezwykłe zjawisko przyrody, kiedy setki drzew wiśni rozkwitają równocześnie, tworząc malownicze aleje pełne różowo-białych kwiatów, wprowadza nie tylko mieszkańców, lecz także odwiedzających w stan zadziwienia. Kwitnące wiśnie nie tylko nadają urok krajobrazowi miejskiemu, ale również mają głębsze znaczenie kulturowe, symbolizując krótkotrwałość piękna i przemijanie czasu. Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać!

Seul, Korea, sezon Sakury

 • Yeouido Hanggang Park

Hangang Park na wyspie Yeouido to prawdziwy raj na wiosnę i jedno z najpopularniejszych miejsc w Seulu, gdzie można podziwiać kwitnące wiśnie nad brzegiem rzeki Han. Tutaj można odkryć ponad 1500 drzew wiśniowych wzdłuż Yeouiseo-ro. Można tu nie tylko podziwiać zapierający dech w piersiach widok na panoramę Seulu, ale także wybrać się na wycieczkę łodzią po rzece Han i odkryć miasto z innej perspektywy.

 • Park Namsan

Namsan Moutain to jedno z najlepszych miejsc w mieście, z którego można podziwiać wspaniały widok na Seul i góry Parku Narodowego Bukhansan. Jest także domem dla najdłuższej ścieżki wysadzanej drzewami wiśniowymi w Seulu, która wije się od podnóża góry do N Seoul Tower.

 • Uniwersytet Kyung Hee

Imponujący kampus prawdopodobnie najpiękniejszego uniwersytetu w Seulu jest wciąż nieodkrytą atrakcją, oferującą idealne tło do sesji zdjęciowej dzięki swojej neoklasycznej architekturze. Wiosną wypielęgnowane parki Uniwersytetu Kyung Hee rozświetlają się milionami kwiatów wiśni, przekształcając kampus w prawdziwie magiczne miejsce.

 • Festiwale kwitnącej wiśni w Korei

Każdego roku w Korei odbywają się również liczne festiwale kwitnącej wiśni, które dają wgląd w kulturowe znaczenie tego wspaniałego zjawiska. Sprawdźcie te najpopularniejsze!

Seul, Korea, sezon Sakury

 • Festiwal kwitnącej wiśni w Jinhae Gunhangje
  Festiwal kwitnącej wiśni w portowym mieście Jinhae jest największym wiosennym festiwalem w Korei Południowej, przyciągającym co roku ponad dwa miliony odwiedzających. Na początku kwietnia kwitnące drzewa wiśniowe zamieniają całe miasto w morze różowych kwiatów. Yeojwa Stream jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Jinhae, którego zdecydowanie nie można przegapić.
 • Festiwal kwitnącej wiśni nad jeziorem Seokchon w Seulu
  Aby spędzić niezapomniany wiosenny dzień w Seulu, festiwal kwitnącej wiśni nad jeziorem Seokchon jest koniecznością. Oferuje możliwość podziwiania piękna ponad 1000 kwitnących drzew wiśniowych, spacerując wzdłuż nabrzeża. Podczas Festiwalu Kwitnącej Wiśni organizowane są różne wydarzenia, które są częścią koreańskich tradycji. Od pokazów sztuki po tradycyjne występy kulturalne i koncerty - na Festiwalu Kwitnącej Wiśni nad jeziorem Seokchon każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Festiwal kwitnącej wiśni w Seul Grand Park
  Wiosną, w okresie kwitnienia, w ogromnym Seoul Grand Park odbywa się kilkudniowy festiwal kwitnącej wiśni. W tym czasie można delektować się pięknem kwitnących wiśni w dużych częściach parku, z których większość znajduje się wzdłuż Elephant Train Road. Festiwal w Lake Plaza oferuje również urozmaicony program występów ulicznych różnych koreańskich artystów, tworzących wyjątkową atmosferę w parku.
Loty do Seulu

W Seulu Incheon International Airport staje się magicznym portalem w krainę kwitnącej wiśni, podkreślając nie tylko funkcję logistyczną, ale także wprowadzając podróżnych w atmosferę uroczystości sezonu sakury. W okresie sakury Incheon International Airport staje się nie tylko punktem rozpoczęcia podróży, ale również przestrzenią, gdzie podróżni mogą poczuć esencję południowokoreańskiej kultury. Sklepy oferujące lokalne przysmaki, butiki z tradycyjnymi wyrobami rękodzielniczymi oraz restauracje serwujące koreańskie dania, tworzą atmosferę pełną smaków i aromatów tego fascynującego kraju. Zacznijcie swoją podróż od biletów lotniczych! Sprawdźcie naszą ofertę biletów lotniczych do Seulu!

Tanie bilety lotnicze do Seulu - FRU.pl