Skip to content
Aktualizacja: 20/04/2023

Podziel się na:

Festiwale to doskonały sposób na ciekawe spędzenie majowego weekendu. Zabawa w towarzystwie najlepszych zespołów na żywo, rozkoszowanie się wspaniałą atmosferą i biwakowanie bezpośrednio na miejscu festiwalu — na to fani festiwali czekają przez cały rok!

W majowy weekend możemy wybierać w różnych gatunkach festiwali od muzycznych po kulinarne i kulturowe. Bez wątpienia, każdy rodzaj festiwalu może stworzyć wspaniałą atmosferę. Dlatego też proponujemy 5 niezwykłych i różnorodnych festiwali w Europie na atrakcyjne spędzenie nadchodzącego majowego weekendu.

 

Keukenhof, Amsterdam, Holandia

23 marca - 14 maja 2023 r.

Keukenhof Festiwal znany jest również jako „Ogród Europy”. W ciągu ośmiu tygodni ponad 500 hodowców kwiatów i dostawców cebulek popisuje się najpiękniejszymi odmianami tulipanów w Amsterdamie! Sam Ogród Keukenhof pochodzi z XV wieku, a wcześniej był znany jako ogrody hrabiny Jacqueline z Bawarii. Dziś ma ponad 200 hektarów i jest gospodarzem corocznego festiwalu tulipanów. Jeśli jesteście miłośnikami kwiatów, to wydarzenie jest z pewnością dla Was!

W 1949 roku grupa 20 wiodących hodowców i eksporterów cebulek kwiatowych opracowała plan wykorzystania posiadłości do wystawienia cebulek kwitnących wiosną, sygnalizując narodziny Keukenhof jako wiosennego parku. Park otworzył swoje podwoje dla publiczności w 1950 roku i odniósł natychmiastowy sukces, z 236 000 odwiedzających tylko w pierwszym roku. W 2023 roku odbędzie się 74. edycja Keukenhof. W ciągu ostatnich 73 lat Keukenhof stał się znaną na całym świecie atrakcją

W trakcie festiwalu możecie wziąć udział w wielu atrakcjach takich jak na przykład rejs łodzią. Zrelaksujcie się, ciesząc się ciszą i spokojem typowego holenderskiego krajobrazu wokół Keukenhof w elektrycznie napędzanej łodzi. Rejs łodzią trwa 45 minut i zostanie wzbogacony o wycieczkę audio po regionie cebulek kwiatowych. Możecie również poznać piękną, kolorową okolicę na rowerze! Rent a Bike posiada rowery damskie, męskie i dziecięce oraz tandemy z parkingu przy głównym wejściu. Skorzystajcie z tej okazji i cieszcie się pięknem tego gigantycznego parku.

Ogrody Keukenhof, Amsterdam, Holandia

Jak dotrzeć na festiwal?

Transportem publicznym szybko i wygodnie dotrzecie do Keukenhof. Kupcie bilet combicket, aby otrzymać zarówno bilet wstępu do Keukenhof, jak i bilet na przejazd komunikacją miejską w tym dniu (w obie strony). Park położony jest zaledwie 35 kilometrów od centrum miasta.

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do Amsterdamu, by sprawnie zarezerwować bilet do stolicy Holandii w atrakcyjnych cenach!Jazzfest Gronau, Nadrenia Pólnocna-Westfalia, Niemcy

28 kwietnia - 7 maja 2023

Jazzfest Gronau jest wszechstronny i ekscytujący! Od 1989 roku jest symbolem muzycznej różnorodności bez granic, prezentując nie tylko jazz, blues, swing i funk, ale także soul czy techno. Kolejny, bo 35 raz Biuro Kultury Gronau zaprasza na Jazzfest od 28 kwietnia do 7 maja 2023 roku.

Na rozpoczęcie festiwalu zagrają liczne zespoły z najróżniejszych kierunków muzycznych. Dobra muzyka na żywo — od funku po swing, darmowy wstęp i z szeroka oferta kulinarna z pewnością wprawią Was w dobry nastrój. To świetny sposób na rozpoczęcie festiwalu!

Bill Evans, Niels Lan Doky, Darryl Jones i Harvey Mason — cztery legendy jazzu prezentują się wspólnie w wyjątkowym projekcie crossover. JAZZ/TAKES SUPERGROUP gra mieszankę własnych kompozycji i jazzowych interpretacji topowych utworów z takich gatunków jak grunge, disco heavy metal czy hip-hop.

Nagrodzony Grammy saksofonista Kenny Garrett uważany jest za najważniejszego saksofonistę altowego swojego pokolenia i wystąpi także na tym festiwalu. W trakcie ponad 30-letniej kariery tworzy mocną, a zarazem melodyjną muzykę. Jego nowy album "Sounds from the Ancestors" przywołuje brzmienia muzyki zachodnioafrykańskiej i jej role w jazzie, gospel, Motown, hip-hopie i nie tylko. Do koncertu wprowadzi Jakob Manz Project. Ze swoim świeżym i porywającym brzmieniem trio, skupione wokół wyjątkowego saksofonisty Jakoba Manza jest jednym z najbardziej ekscytujących zespołów młodego niemieckiego jazzu.

Festiwal powita Nilsena Wülkera jednego z najbardziej utytułowanych trębaczy jazzowych w Europie. Ten wielokrotnie nagradzany instrumentalista i kompozytor jest w trakcie trasy koncertowej w Niemczech z ostatnią częścią swojej trylogii albumów 'GO' i zatrzyma się w Gronau.

Jazzfest Gronau, Nadrenia Pólnocna-Westfalia, Niemcy

Jak dotrzeć na festiwal?

Aby dotrzeć do miejscowości Gronau, najwygodniej będzie skorzystać z położonego w pobliżu lotniska w Dortmundzie. Skorzystajcie z naszej oferty lotów, by odwiedzić zachodnie Niemcy podczas nadchodzącej majówki!Brighton Food Festival, Brighton, Wielka Brytania

29 kwietnia - 1 maja 2023 r.

Ten festiwal to z pewnością kreatywność, pozytywność i zabawa! Brighton Food Festival to doskonała okazja do odkrywania i cieszenia się jedzeniem. Możliwości jest wiele:

  • Zainspirujcie się szefami kuchni nagrodzonymi gwiazdkami Michelin oraz zwycięzcami MasterChef i Great British Bake Off.
  • Próbujcie Street Food z całego świata. 
  • Skosztujcie ofert z targu żywności rzemieślniczej.
  • Wypróbujcie autorskie dania z najlepszych restauracji.
  • Dowiedzcie się więcej o szampanie, winie, piwie i koktajlach na kursie mistrzowskim.
  • Wszystkim tym zachwycającym doznaniom smakowym towarzyszy wspaniały program z muzyką na żywo.

Trzydniowe wydarzenie obejmuje pokazy gotowania na żywo najlepszych szefów kuchni wywodzących się z programów telewizyjnych MasterChef, Great British Bake Off i Great British Menu, a także najlepszych szefów kuchni wyróżnionych gwiazdkami Michelin i wielokrotnie nagradzanych na światowych forach.

W Chefs Theatre celebryci będą tworzyć swoje popisowe dania i dzielić się nowymi wskazówkami i sztuczkami, podczas gdy w Cake & Bake Theatre gwiazdorskie piekarze przygotują pokazy i zaproponują kuszące słodkości. W The Kids Cookery School Foodies SuperChefs sprawiają, że gotowanie jest zabawą, pomagając młodszym gościom przygotować pyszne jedzenie, które mogą zabrać ze sobą i cieszyć się nim w pobliskich parkach.

Odwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi trendami kulinarnymi w Shopping Village, spotkać się z lokalnymi producentami na Artisan Market oraz skosztować egzotycznych i niezwykłych nowych potraw w Namiocie Biesiadnym, w którym znajduje się przepyszna oferta ulicznego jedzenia i przysmaków ze wszystkich zakątków świata.

Ale to nie wszystko, co Brighton ma do zaoferowania! Niezależny festiwal muzyki elektronicznej Land Beyond Brighton, który przewidziany jest na 10 000 odwiedzających, ma stać się pierwszym kempingowym festiwalem muzyki elektronicznej w mieście! Zagrają na nim tacy muzycy jak na przykład Andy C, Macki Gee, czy Wilkinson. Jeśli lubicie ten rodzaj muzyki, to jest to miejsce dla Was!

Jak dotrzeć na festiwal?

Aby dotrzeć do Brighton, najwygodniej będzie skorzystać z lotnisk w Londynie. Skorzystajcie z naszej oferty lotów:Fira del Vi – Święto Wina, Falset, Hiszpania

28 kwietnia – 1 maja 2023 r

Trzydniowy festiwal Fira del Vi odbywa się zwykle pod koniec kwietnia i na początku maja każdego roku. Festiwal przybliża odwiedzającym kulturę winiarską tego regionu, ponieważ ten obszar od dawna kojarzony z rzemieślniczym ręcznym wytwarzaniem wina. Degustacja wina jest tam na porządku dziennym, a przy okazji będziecie mieli wiele okazji do rozmowy z producentami tego trunku! Oprócz wszystkich degustacji wina, można cieszyć się dobrym jedzeniem i muzyką, a niektóre wydarzenia odbywają się w ekscytujących i bogatych historycznie miejscach, takich jak kopalnie i muzeum Bellmunt del Priorat.

Mówiąc o regionie Priorat, mówimy o jednym z obszarów produkcji wina, który w ostatnich latach osiągnął większy prestiż na całym świecie. Prioraty należą do najbardziej cenionych win na świecie dzięki wielu czynnikom. Uprawy są na tym obszarze datowane na XII wiek, kiedy to mnisi z klasztoru Scala zaczęli produkować wino. Domena przeora opactwa obejmowała kilka okolicznych miejscowości, od których wzięła się nazwa obszaru Priorat. Nawet dzisiaj, stromy teren oznacza, że proces odbywa się ręcznie, ponieważ maszyny nie mogą dosięgnąć winorośli rosnących na wzgórzach nachylonych pod kątem 45 stopni.

Wśród najbardziej rozpoznawalnych jest jego głęboka wierność terroir (terroir), ziemi zintegrowanej z krajobrazem o wielkiej urodzie, który pozostał niezmieniony przez wieki, naznaczony obecnością gleby llicorella (rodzimy łupek) i gdzie do dziś istota i tożsamość miast zostały zachowane w harmonii ze środowiskiem i uprawami. Dlatego można powiedzieć, że krajobraz naturalny, krajobraz ludzki i wino są w Prioracie nierozerwalne. Jedną z wielkich wartości tych Targów jest możliwość porozmawiania z twórcami tych wspaniałych win w ich domu, w Prioracie. To doskonała okazja, aby poznać kunszt wykonania każdej butelki wina, a jednocześnie dać się uwieść środowisku i krajobrazom, z których się wywodzą.

Jak dotrzeć na festiwal?

Aby dotrzeć do Falset, najwygodniej będzie skorzystać z lotniska w Reus lub Barcelony. Skorzystajcie z naszej oferty lotów:

 

Monachium Springfestival „Frühlingsfest”, Monachium, Niemcy

21 kwietnia - 7 maja 2023 r

Frühlingsfest, znany również jako Monachijski Festiwal Wiosny, to coroczne wydarzenie, które odbywa się w Monachium w Niemczech. Zazwyczaj rozpoczyna się pod koniec kwietnia i trwa przez około dwa tygodnie. Festiwal odbywa się na Theresienwiese, która jest tą samą lokalizacją, co słynny na całym świecie Oktoberfest. Jednakże Frühlingsfest jest nieco mniejszy niż Oktoberfest i ma bardziej swobodną atmosferę. Tutaj doskonale bawią się wszyscy, dorośli i dzieci a co najważniejsze panuje tu serdeczna i relaksująca atmosfera majowego weekendu.

Monachium Springfest rozpoczyna się w prawdziwie bawarskim stylu od spektakularnej parady, podczas której tradycyjnie ubrani sprzedawcy i browarnicy przemierzają ulice do miejsca festiwalu. Udekorowane wozy konne browarów to fantastyczny widok, gdy przewożą beczki z piwem na teren festiwalu. Przygotujcie się na głośne dźwięki „Boellerschuetzen” (strzelanie w powietrze z małych armatek ręcznych) towarzyszące paradzie! Gdy dotrą do namiotów piwnych, każdy zespół namiotu piwnego zagra koncert przy wejściu.

Podczas festiwalu, odwiedzający mogą korzystać z wielu atrakcji, w tym przejażdżek karnawałowych, gier oraz tradycyjnego bawarskiego jedzenia i napojów. Festiwal oferuje również występy muzyczne na żywo i paradę. Jedną z głównych atrakcji Frühlingsfest jest klepanie pierwszej beczki piwa, które oznacza oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Tradycja ta jest podobna do korkowania pierwszej beczki na Oktoberfest. Frühlingsfest to świetna okazja, aby doświadczyć bawarskiej kultury i cieszyć się nadejściem wiosny w Monachium.

Monachium Springfestival „Frühlingsfest”, Monachium, Niemcy

Jak dotrzeć na festiwal?

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do Monachium, by zarezerwować bilet i wziąć udział w Frühlingsfest!