Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

W dawnych dobrych czasach przed pandemią wielu ludzi marzy o zostaniu cyfrowym nomadą i rzuceniu pracy biurowej od 9 do 17, aby mieszkać i pracować zdalnie w wymarzonym miejscu. Obecnie dla większości pracowników bycie cyfrowym nomadą nie jest już luksusem, ale raczej wymogiem bezpieczeństwa. Wiele państw stworzyło programy mające na celu ułatwienie relokacji i pracy za granicą. Dla wielu z nich perspektywa długoterminowych podróżników może przynieść korzyści ekonomiczne przy mniejszym ryzyku COVID-19. Natomiast dla wielu osób możliwość pracy zdalnej w rajskim kraju brzmi jak spełnienie marzeń!

Sprawdźcie listę krajów, które stworzyły takie możliwości.
Dolecicie tam korzystając z naszych połączeń: Tanie loty – FRU.PL

Barbados

Potrzebujesz całkowitej zmiany scenerii i podoba Ci się pomysł zamieszkania na Karaibach? Piękna wyspa Barbados wprowadziła specjalną wizę dla pracowników zdalnych, którzy chcą tam pracować, mieszkać i cieszyć się życiem. Wiza jest ważna przez 12 miesięcy od daty przyjazdu. Na całej wyspie, w tym w restauracjach, kawiarniach, bibliotekach i parkach publicznych, można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Posiadacze wizy mogą wysyłać swoje dzieci do szkół prywatnych lub płacić niewielkie stypendium na naukę w państwowej szkole publicznej. Kandydaci do programu muszą zaświadczać, że osiągają roczny dochód w wysokości co najmniej 50 000 USD lub mają środki na utrzymanie się podczas pobytu w kraju. Muszą również uiścić opłatę za zgłoszenie online w wysokości 2000 USD dla osoby fizycznej i 3000 USD dla rodziny.

Bermudy

Bermudy reklamują swoje różowe plaże i krystalicznie czyste wody jako powody, dla których warto ubiegać się o nowy certyfikat „Work from home”. Wniosek kosztuje 263 USD za osobę, a podróżni muszą być zatrudnieni przez firmę poza Bermudami lub być studentami. Wizę można otrzymać również, wykazując się „znacznymi środkami” lub stałym rocznym dochodem.
Członkowie rodziny i zwierzęta domowe (te ostatnie z ważnymi pozwoleniami na import) są mile widziane, a dzieci mogą uczęszczać do publicznych lub prywatnych szkół na Bermudach. Na rządowej stronie można znaleźć informacje dotyczące rezerwacji willi przy plaży, samochodów elektrycznych i przestrzeni coworkingowych.

Antigua

W tym kraju znajduje się ponad trzysta sześćdziesiąt pięć plaż! Oznacza to, że można codziennie przez rok odwiedzać inną i wciąż nie widzieć ich wszystkich. W ramach programu Antigua Nomad oferowane jest niezawodne połączenie internetowe, bezpieczne środowisko i ciepła pogoda. Kwalifikują się kandydaci, którzy zarabiają co najmniej 50 000 USD i mogą udowodnić, że są w stanie finansować siebie i osoby pozostające na ich utrzymaniu podczas całej wizyty. Trzeba też mieć przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Ponadto, należy mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne na czas pobytu.

Kostaryka

Kostaryka zachęca do przyjazdu możliwością spokojnego stylu życia, świetnych warunków do surfowania, pięknymi plażami i zróżnicowanym krajobrazem wulkanów, wodospadów i dżungli. Wiza umożliwiająca pracę zdalną nazywa się Rentista i umożliwia obcokrajowcom pobyt do 2 lat z możliwością przedłużenia. Aby aplikować, należy wykazać dochód w wysokości przynajmniej 2500 USD miesięcznie przez czas, na który składana jest aplikacja lub zrobić depozyt w wysokości 60 000 USD w kostarykańskim banku.

Meksyk

Pamiętaj żeby nałożyć sombrero podczas pracy w meksykańskim słońcu! Ten gorący kraj oferuje 6-miesięczną wizę turystyczną, a także wizę na pobyt czasowy, która jest ważna przez rok z możliwością przedłużenia na kolejne 3 lata. Należy przedstawić dokumenty potwierdzające miesięczny dochód w wysokości co najmniej 1620 USD w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub saldo rachunku bankowego w wysokości 27 000 USD.

Islandia

Islandia również ma własną wizę długoterminową dla cyfrowych nomadów. Islandzka wiza długoterminowa jest ważna tylko przez 6 miesięcy, więc jest to jedna z najkrótszych dostępnych wiz. Niestety, będąc już w europejskiej strefie Schengen, będzie ważna tylko przez 90 dni. Ponadto należy być właścicielem własnej firmy lub pracować zdalnie dla firmy zlokalizowanej poza Islandią. Trzeba również okazać zaświadczenie o zarobkach w wysokości co najmniej 7 763 USD oraz posiadać dowód ubezpieczenia podróżnego.

Gruzja

Gruzja znana jest z ośnieżonych gór, bogatych regionów winiarskich i tętniących życiem miast. Tamtejszy rząd ogłosił nową „Cyfrową wizę dla nomadów”, aby przyciągnąć osoby pracujące zdalnie. Pracownicy muszą przedstawić dowód zatrudnienia i poddać kwarantannie przez 14 dni po przyjeździe. Ponadto, kandydaci muszą posiadać minimalne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2000 USD.

Dubaj

Pracuj i mieszkaj na plaży… lub na pustyni, aplikując do nowego rocznego programu pracy w Dubaju. Dubaj oferuje wszystkim wielką szansę na codzienne cieszenie się słońcem podczas pracy w jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej dynamicznych miast na świecie. Dubaj otrzymał pieczęć „Bezpieczne podróże” od Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki (WTTC), w uznaniu za ich wysiłki mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Roczny program wirtualnej pracy daje możliwość pozostawania w Dubaju samemu lub z rodziną z dostępem do codziennych usług i możliwością wysyłania dzieci do szkoły w Dubaju. Do zaaplikowania na ten program potrzebny jest paszport z co najmniej sześciomiesięcznym okresem ważności, ubezpieczenie zdrowotne ważne w ZEA oraz dowód zatrudnienia i minimum 5000 USD miesięcznego dochodu.