Skip to content

Spoglądając za okno, chcesz uciec od ponurej, deszczowej pogody, oczywiście możesz wybrać egzotyczne kierunki, jesienią i zimą w Europie również, są słoneczne i ciepłe miejsca, w których złapiesz przerwę od panującej w Polsce aury. 

Na szczególną uwagę zasługuje Portugalia, w której ponad 300 dni w roku świeci słońce! Warto więc przekonać się, ile prawdy jest w tym stwierdzeniu.  
Dodamy tylko, że średnie temperatury jesienią i zimą rzadko spadają poniżej 12° Celsjusza, za to częściej sięgają, a nawet przekraczają 20° C.
Czyż, nie jest to kuszące?  

 

Ciepłe zimowe destynacje w Europie:
5 portugalskich miast wartych odwiedzenia o każdej porze roku

 

1. Lizbona 

Lizbona to jedna z najsłoneczniejszych europejskich stolic, więc jest idealnym kierunkiem ucieczki przed polską jesienną i zimową aurą. Możesz ją odwiedzić za kilka dni, za tydzień, a nawet za miesiąc.  

Będąc już na miejscu, pospaceruj malowniczymi uliczkami Alfamy, wieczory spędź w tętniącej życiem dzielnicy — Bairro Alto, odwiedź Zamek Świętego Jerzego (Castelo de Sao Jorge), zobacz malowniczy zachód słońca w jednym z wielu punktów widokowych, zwanych miradouros i obowiązkowo odwiedź Wieże Belem i Klasztor Hieronimitów.  

Zarezerwuj bilety do Lizbony na FRU.PL i podróżuj bez obaw, kiedy tylko zapragniesz.  

 

2. Sintra

Będąc w Lizbonie, wiele osób wybiera się na jeden dzień do Sintry, oczywiście można zwiedzić ją w jeden dzień, jednak radzimy spędzić tam znacznie więcej czasu.  

Lista miejsc, które warto zobaczyć, jest bardzo długa, zdecydowanie tematem przewodnim są zamki i bujne ogrody. Na pewno nie możesz przegapić najsłynniejszych, a wśród nich: Pałac PenaQuinta de Regaleira, Pałac Narodowy Sintra, Zamek Maurów i Pałac Monserrate

Cieple zimowe destynacje w Europie, Pałac Pena Sintra

Jeśli bardziej niż zamki i pałace, interesuje Cię przyroda wybierz się na przylądek
Cabo da Roca, najbardziej wysuniętego na zachód punku kontynentalnej Europy, w którego pobliżu możesz odpocząć na dwóch przepięknych plażach: Praia da Ursa i Praia da Adraga. Widoki i szum morza, na pewno zrobią na Tobie wrażenie. 

 

3. Porto 

Porto większości kojarzy się ze słynnym winem produkowanym w tym regionie, nie można jednak zapominać o wspaniałej architekturze, którą zobaczysz w każdej urokliwej uliczce miasteczka. Typowe, portugalskie płytki azulejos możesz podziwiać w niemalże całym mieście na fasadach budynków, najwięcej jest ich w dzielnicy Ribera, do której koniecznie musisz się udać.  


Ciepłe Zimowe Destynacje w Europie Porto
Spacerując, zrób sobie przerwę i skosztuj kremowych ciastek Pasteis de nata. To uwielbiany przez Portugalczyków deser, chrupiący z obłędną masą budyniową, smakuje wyśmienicie. 

 

4. Cascais i Estoril 

Kolejnym miejscem, w którym zawsze świeci słońce jest Cascais, stary port rybacki, który dzięki swojemu urokowi i oczywiście pięknej pogodzie przyciąga turystów z całego świata. Niedaleko, znajduje się miasteczko Estoril, które możesz odwiedzić tego samego dnia.  

Cascais i Estoril są mniej zatłoczonymi miejscami, niż opisane wyżej Lizbona, Porto czy nawet Sintra. Oferują spokojną atmosferę i piękne plaże, na których zrelaksujesz się nawet jesienią czy zimą.  

Będą w okolicy, koniecznie odwiedź Boca do Inferno, jaskinię wydrążoną w skałach, o którą rozbijają się fale Oceanu Atlantyckiego. To spektakl odgrywany przez naturę! 

 

5. Faro i region Algarve  

Poszukując ciepłych i słonecznych miejsc w Europie, na pewno myślisz o południu Portugalii, Faro i regionie Algarve.  
Faro, stolica regionu jest świetną bazą wypadową i ma wiele do zaoferowania. Warto zobaczyć też inne miasta w okolicy: Lagos, Albufeira i Portimao. Jesteśmy pewni, że oczarują Cię przepiękne plaże: Praia da Marinha, Praia da Rocha, Praia da Falesia i niezwykła Praia de Falesia z jaskinią. Region Algarve jest idealny dla surferów, tutaj można uprawiać ten sport cały rok!  

Ciepłe zimowe destynacje w Europie Praia de Marinha