Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

Na początku 2020 roku, chęć i możliwości podróżowania i poznawania świata wydawały się niczym nieograniczone. Aż do połowy marca...kiedy to podróże odbywał się między kuchnią a salonem, a spotkania z bliskimi ograniczały się do rozmów video.

Po okresie odwołanych lotów, blokadach granic i licznych niepewnościach linie lotnicze wdrożyły szereg nowych środków bezpieczeństwa i co najważniejsze elastyczność w planowaniu podróży. Wszystkie te działania mają jeden cel, zaspokoić potrzebę podróżowania. Niezależnie czy podróżujemy w celach biznesowych, czy osobistych.

Zebraliśmy kilka najważniejszych zaleceń, dzięki którym Twoja podróż będzie bezproblemowa.

 

1. Sprawdź obowiązujące restrykcje

Podróżowanie jest uzależnione od ograniczeń obowiązujących w poszczególnych krajach.
Planując podróż, warto sprawdzić restrykcje dla kraju wylotu, przylotu jak i kraju przesiadkowego jeżeli podróż będzie z przesiadką, korzystając z oficjalnych źródeł - Ministerstwa Spraw Zagranicznych czy też Straży Granicznej.
Ważna wskazówka: Jeśli podróżujesz z przesiadką i opuszczasz strefę tranzytu, konieczne będzie odebranie bagażu, ponowne go nadanie, dokonanie odprawy i kontrola bezpieczeństwa. Podczas takiej przesiadki, obowiązują zasady jak przy wjeździe do kraju, czyli inne niż podczas tranzytu bez opuszczania strefy tranzytowej lotniska. 

Restrykcję mogą się zmieniać, sugerujemy sprawdzać je często, aby pozostać na bieżąco z nowościami, w szczególności na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych — Informacje dla podróżujących.

Wiele krajów wymaga testu na COVID-19, jeżeli podróżujemy do miejsca, w którym test jest wymagany, koniecznie zrób test i zabierz w podróż zaświadczenie w języku angielskim.
Jeśli jesteś zaszczepiony możliwe, że test nie będzie, konieczny a wystarczy tylko zaświadczenie o przyjęciu pełnego szczepienia przeciwko COVID-19. 

 

2. Bądź elastyczny w kwestii daty wylotu i powrotu

Niepewność podróży w czasach pandemii jest powszechnym zjawiskiem. Istnieje ryzyko zmiany rozkładów lotów, nawet w ostatniej chwili.
Jak sobie z tym radzić? Rada jest jedna, elastyczność w planowaniu i wyborze dat lotów, więc:

  • Wróćmy do pierwszej wskazówki: lokalne ograniczenia, sprawdź warunki wylotu i powrotu, bądź na bieżąco z wprowadzanymi obostrzeniami.
  • Sprawdź, czy możesz zmienić datę podróży, zaplanuj dłuższe wolne w pracy na wypadek zmiany daty wylotu lub powrotu. Pomożemy Ci zmienić datę lub uzyskać refundację za odwołane loty.
  • Jeżeli zdecydujesz się na zmianę daty podróży, pamiętaj, że bilet należy zmienić przed datą oryginalnego lotu. Kierunek podróży oraz podróżni nie mogą się zmienić, niektóre linie pozwalają na zmiany kierunku lub pasażerów, pobierając dodatkowe opłaty. Najbardziej elektryczną opcją jest voucher podróżny, jest ważny minimum rok, umożliwia zmianę celu podróży, a nawet pasażera.
  • Jeżeli zdecydujesz się na zwrot gotówki, uprzedzamy, że jest to długotrwały proces, preferowanym i najszybszym rozwiązaniem jest voucher. Zwrot w formie gotówki lub kredytu, w zależności od polityki ustalonej przez linię lotniczą, może spowodować, że będziesz długo czekać na rozwiązanie (średnio ponad 120 dni).

3. Poszukaj odpowiedniego hotelu

Wybierz i zarezerwuj hotel z wyprzedzeniem. Hotele dbają o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i dezynfekcji, aby Twój pobyt był komfortowy a ryzyko zakażenia zminimalizowane.

Upewnij się, czy jest możliwa bezpłatna anulacja, na wypadek zmiany planów czy odwołania lotów.

 

4. Podróżuj bezpiecznie, pamiętaj o dodaniu ubezpieczenia FRU Medical

Bądź bezpieczny w również w podróży, dodaj do swojej rezerwacji FRU Medical, ubezpieczenie medyczne, które pokrywa koszty związane również z COVID-19.

Ryzyko zachorowania towarzyszy nam każdego dnia, w każdym miejscu na świecie. Ubezpieczenie medyczne to nieodłączny element planowania i organizacji wyjazdu, pozwoli nam uniknąć wysokich kosztów na wypadek zakażenia. Ubezpieczenie FRU Medical obejmuje diagnozę, koszty leczenia, hospitalizacji, a nawet izolacji w hotelu, jeśli konieczna będzie kwarantanna. FRU Medical to nie tylko COVID-19, ale również NNW, koszty leczenia oraz ubezpieczenie Twojego bagażu na wypadek zagubienia lub uszkodzenia, dowiedz się więcej.

 

5. Spakuj zapas maseczek i płynów do dezynfekcji

Lotniska, linie lotnicze, hotele z najwyższą starannością dbają o zachowanie rygoru sanitarnego, dla bezpieczeństwa każdego z nas. Jako podróżni przestrzegajmy zasad i dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Pakując bagaż, koniecznie zapakuj:

  • Płyn do dezynfekcji
  • Chusteczki dezynfekujące
  • Zapas maseczek jednorazowych lub wielokrotnego użytku
  • Zaktualizuj numery telefonów alarmowych
  • Upewnij się że masz ubezpieczenie medyczne

Zawsze jesteśmy do dyspozycji i służymy radą. W każdej chwili możesz skontaktować się z nami na Messengerze, Whatsapp czy czacie dostępnym na naszej stronie.