Skip to content

Jeśli głęboko smuci Cię myśl, że pandemia również w tym roku wpłynie na organizację świątecznych jarmarków, to uwierz, doskonale Cię rozumiemy. Mamy dobrą wiadomość, nie wszystkie, ale wiele z zimowych imprez odbędzie się w tym roku w Europie.  

Nawet jeśli Twój ulubiony jarmark w Austrii czy Niemczech został odwołany, nadal możesz poczuć magię świąt, odwiedzając inne wspaniałe targi. Przedstawimy Ci możliwości wyboru, a czy wybierzesz jeden czy więcej, pozostawiamy już tylko Twojej decyzji. 

 

Jakie zasady obowiązują na jarmarkach bożonarodzeniowych w Europie?  

Prezentujemy Ci wydarzenia, które będą odbywać się w różnych krajach Europy, trzeba pamiętać, że na każdym mogą obowiązywać inne zasady. Dlatego zalecamy sprawdzić lokalne warunki przed wyjazdem, aby móc w pełni chłonąć zimową atmosferę.  

Na niektórych targach będzie można spacerować bez dodatkowych wymagań, należy zachować jedynie dystans i mieć założoną maseczkę, na innych obowiązkowy może okazać się Zielony Certyfikat z informacją o pełnym szczepieniu czy przechorowaniu, na podstawie którego otrzymamy bransoletkę, jako bilet wstępu.  

Nie ma co ukrywać, że większość świątecznych jarmarków wymaga Zielonego Certyfikatu, szczególnie w miejscach, gdzie serwowane są zimowe smakołyki i napoje oraz w strefach rozrywki (lodowiska, parki rozrywki).  

Zalecamy i zachęcamy przed wyjazdem sprawdzić dokładnie jakie warunki obowiązują na targu, który chcesz odwiedzić.  

 

Oto kilka propozycji jarmarków bożonarodzeniowych w 2021 roku!  

 

Strasburg, Francja  

Strasburg jest najprawdopodobniej najbardziej „świątecznym” miastem w Europie. Piękna architektura miasta jest bardzo bogato przystrajana na okazję Bożego Narodzenia. Dekoracje są przepiękne, Świętego Mikołaja, gwiazdy, pingwiny i wiele innych błyszczących ozdób zobaczysz nawet na fasadach budynków.  

Jarmark bożonarodzeniowy w Strasburgu jest jednym z najstarszych w Europie, tradycja jest zatem bardzo ważnym elementem wydarzenia. W tym roku targi odbywają się od 26 listopada aż do 26 grudnia, będzie można spacerować pośród ponad 300 domków i stoisk pełnych zimowej magii. 

Na terenie targów Europejski Certyfikat nie jest potrzebny, jednak należy nosić maseczkę, zachować bezpieczny dystans oraz często dezynfekować dłonie.  

Zarezerwuj bilet lotnicze do Strasburga, możesz również wybrać lot do Stuttgartu i wypożyczyć samochód, podróż samochodem nie zajmie więcej niż 2 godziny.  

 

Budapeszt, Węgry  

Jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie, organizowany na placu przed Bazyliką św. Stefana, wielokrotnie otrzymywał tytuł najpiękniejszego zimowego wydarzenia, czy słusznie? Polecamy sprawdzić.  

Po roku przerwy z wiadomych przyczyn jarmark powraca z podwójną mocną, jak zapewniają organizatorzy. Targ odbywa się w dniach 19 listopada - 31 grudnia. Czasu na odwiedzenie jest zatem dużo. Atrakcji będzie mnóstwo, zaczynając od licznych stoisk z rękodziełem, unikatowymi prezentami, smakołykami, napojami aż po przepięknie oświetloną, ogromną choinkę, lodowisko, pokazy świetlne na fasadzie bazyliki, a wszystko przy akompaniamencie urozmaiconego programu muzycznego.  

A to nie wszystko, w Budapeszcie będą jeszcze dodatkowo dwa jarmarki: na Placu Vorosmarty, również w dniach 19 listopada – 31 grudnia oraz Adwentowy w dzielnicy Obuda, od 26 listopada do wigilii.  

Czasu do świąt pozostaje coraz mniej, dlatego rezerwuj lot do Budapesztu na FRU.PL.  

Jarmark świąteczny w Budapeszcie, Bazylika św. Stefana, Węgry

 

Kopenhaga, Dania  

Zimą Park Tivoli w Kopenhadze zmienia się w przepiękną i niezwykłą świąteczną krainę, niczym z dziecięcych marzeń. Od 19 listopada aż do 2 stycznia można cieszyć się świąteczną atmosferą w myśl duńskiego hygge, zjeść kasztany, wypić tradycyjnego Gløgga lub jabłkowy poncz z anyżem, pomarańczą i goździkami. Skorzystaj ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje niezwykły targ w Tivoli.  

Zielony Certyfikat nie jest wymagany, zalecane jest noszenie masek oraz zachowanie dystansu.  

P.S. Na terenie portu Nyhavn w tym samym czasie również są organizowany targ, może warto odwiedzić każdy z nich i porównać. Zacznij zatem od rezerwacji biletu lotniczego do Kopenhagi.  

 

Bazylea, Szwajcaria   

Jarmark Bożonarodzeniowy w Bazylei odbywa się od 25 listopada do 23 grudnia. Wstęp na targowisko jest możliwy z Europejskim Certyfikatem i dowodem osobistym, dla odwiedzających którzy ukończyli 16 lat.  

Impreza jest organizowana na dwóch przepięknych placach w Bazylei Barfüsserplatz i Münsterplatz. Drewniane domy będące stoiskami sprzedawców na pewno Cię zachwycą, a ich wkomponowanie w architekturę miasta i świąteczne ozdoby dodadzą uroku i magii całemu wydarzeniu.  

Jeśli dodatkowo jesteś amatorem sportów zimowych, warto skorzystać z okazji, przedłużyć urlop i szusować po szwajcarskich stokach narciarskich.  

Jarmark świąteczny

 

Bruksela, Belgia  

Bruksela może nie kojarzy się z targami bożonarodzeniowymi, a jednak w przedświątecznym czasie miasto zmienia swój biurowy charakter na świąteczną krainę. W tym roku jarmark Winter Wonders trwa od 26 listopada aż do 2 stycznia 2022. Aby wejść na wydarzenie trzeba okazać Europejski Certyfikat i dowód osobisty, w zamian zostanie wydana bransoletka, ważna jeden dzień. Zasada ta obowiązuję odwiedzających od 16 lat. Oczywiście maseczki i zachowanie zasad bezpieczeństwa jest niezbędne, ale już chyba do tego przywykliśmy.  

Możemy powiedzieć, że warto, bo jarmark oferuje wiele atrakcji, około 200 stoisk, fantastyczną gastronomię i grzane wino, Diabelski Młyn, karuzele, lodowisko, ogromną pięknie przystrojoną choinkę, pokazy świetlne, a wszystko to w rytmie świątecznych przebojów.  

Bilety do Brukseli znajdziesz oczywiście na FRU.PL.  

Jarmark świąteczny, Bruksela, Belgia

 

Uwaga!  
Austria, a przede wszystkim Wiedeń, to jeden z najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie, mimo to zgodnie z decyzją władz co najmniej do 13 grudnia został on zamknięty. Jeśli ogólna sytuacja się poprawi, jarmark może zostać wznowiony, wyłącznie dla osób zaszczepionych. Austria aktualnie jest krajem z najsurowszymi restrykcjami.  

Niemieckie jarmarki w Monachium, Dreźnie, Norymberdze i Berlinie również zostały odwołane.  

Czechy także zadecydowały że w tym roku świąteczne targi i wydarzenia w Pradze się nie odbędą.   

FRU.PL zaleca, aby przed zarezerwowanie biletów sprawdzić warunki podróży oraz regulację obowiązujące na miejscu, w hotelach, restauracjach, środkach transportu.  

Aby uchronić Twoje plany, oferujemy naszą usługę FRU Fast Refund. Dzięki której jeśli Twój lot zostanie odwołany lub zmieniony przez linie lotnicze, niemalże natychmiast zwrócimy Ci pieniądze. Dodaj FRU Fast Refund, podczas rezerwacji biletu lotniczego.