Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

 

Szukasz biletów z Lublina?
Wyszukaj lot

 

Budowa lotniska trwała 2 lata. Rozpoczęła się jesienią 2010. Ciekawostką jest, fakt, że terminal portu zdobył pierwsze miejsce w konkursie na Ulubieńca Polski w latach 2000-2012 w plebiscycie Życie w Architekturze.

 

Odloty – Lotnisko Lublin

 


Przyloty – Lotnisko Lublin

 


Dojazd na Lotnisko
Lublin

 

Adres

Port Lotniczy Lublin S.A.
Króla, Jana III Sobieskiego 1,
21-040 Świdnik
Zobacz na Google Maps 

Międzynarodowy Port Lotniczy Lublin jest położony 10 km na wschód od centrum Lublina, w mieście Świdnik przy ulicy Jana III Sobieskiego.

Autobusy

Na lotnisko możemy dostać się korzystając z komunikacji miejskiej. Trasa autobusu zaczyna się w centrum Lublina, a dojazd do lotniska zajmuje około 40 minut.

Na lotnisko kursuje w odstępach godzinnych autobus linii 005 na trasie na bieżąco aktualizowanej na stronie przewoźnika. 

Rozkład jazdy – Linia 005 

Pociągi 

Uwaga od 7 listopada 2021 szynobus nie będzie kursował na trasie Lublin Główny - Lublin Airport, połączenie zostało zawieszone. 

Wygodną formą transportu pomiędzy centrum miasta a lotniskiem jest szynobus. Stacja szynobusu znajduje się w budynku terminala. Dojazd do portu lotniczego zajmuje około 15 minut.
Pociąg kursuje na trasie: Lublin Główny – Lublin Północny – Świdnik Miasto – Lublin Airport.

Rozkład jazdy szynobusu

Bilety:
5,30 PLN – opłata za bilet zakupiony u konduktora w szynobusie oraz w kasie Lublin Główny.
5,30 PLN + 8,00 PLN – opłata za bilet zakupiony u konduktora w szynobusie na przejazd na trasie Lublin Główny – Port Lotniczy Lublin wraz z opłatą dodatkową za wystawienie biletu.

Bilet można zakupić również online: bilety.polregio.pl/

Taxi

Ze względów bezpieczeństwa zaleca się korzystanie z usług taksówkarskich przewoźników współpracujących z Portem Lotniczym Lublin. Aktualnymi firmami przewozowymi autoryzowanymi przez lotnisko są:

iTAXI
+48 737 737 737
Można skorzystać z usług firmy za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na Android, Apple i Microsoft
DAMEL TAXI
+48 81 533 33 33
+48 81 196 26
(również przewóz osób niepełnosprawnych)


Orientacyjna cena za przejazd z lotniska do:

Lublin Dworzec PKS, PKP – 50 zł
Lublin zachód – 55-65 zł
Lublin wschód – 45-50 zł

Uber, Bolt 

Pasażerowie wybierający Port Lotniczy Lublin mogą zdecydować się na wygodną formę przejazdu, jaką jest Uber lub Bolt. Przejazd można zamówić z dowolnego miejsca przez aplikację online oraz zaznaczyć wszelkie aspekty dotyczące pojazdu, jakim chcielibyśmy podróżować, np. ilość miejsc czy dogodna godzina. Po przebytym przejeździe na adres e-mail podróżującego kierowany jest rachunek za przejazd wraz z przebytą trasą zaznaczoną na mapie, czasem podróży oraz możliwością zgłoszenia zagubionego przedmiotu bądź innej niedogodności.
Koszt przejazdu waha się od 40 do 70 zł w zależności od natężenia ruchu.

Samochód 

By usprawnić dojazd do portu lotniczego, zmodernizowano i przebudowano również inne ulice, m.in. został zmieniony przebieg ulicy Mełgiewskiej.
Aby dojechać do portu lotniczego z miasta, należy kierować się w stronę alei Solidarności, następnie podróżując aleją w kierunku wschodnim i kontynuować drogą krajową 822. Przy dotarciu do węzła z drogą S12 należy kierować się prosto aż do drogi dojazdowej do lotniska (ul. Lotnicza).

 

Parking 

Port Lotniczy Lublin posiada dwa parkingi o łącznej ilości 450 miejsc parkingowych:
Parking A to parking dobowy (długoterminowy), który znajduję się przy odlotach,
Parking B to parking krótkoterminowy, który znajduję się przy przylotach.

Stawka godzinowa za parkowanie na obu parkingach jest taka sama, czyli 5 zł za pierwszą godzinę postoju, 9 zł za dwie godziny. Każda następna godzina kosztuje 3 złote. Za usługę można zapłacić w samoobsługowych kasach zlokalizowanych wewnątrz terminalu i przy wyjściach z terminalu. Po opłaceniu bilety należy opuścić parking w ciągu 15 minut.

Osobom niepełnosprawnym przysługuje 30 minut bezpłatnego postoju na parkingu.

 

Wypożyczalnie samochodów 

W Porcie Lotniczym Lublin podróżni mają możliwość wynajęcia samochodów i odebrania ich z parkingów, które znajdują się przed terminalem pasażerskim. Biura firm mieszczą się na terminalu lotniczym na wysokości hali przylotów.

Avis Rent a car
Tel: (+48 71) 35 81 293

Easy Car
Tel: (+48) 604 291 929

Thrifty Car Rental
Tel: (+48) 22 500 15 00

Europcar
Tel: (+48 71) 35 81 291

Panek
Tel: (+48) 665 800 000

Rentis S.A.
Tel: (+48) 720 200 500

Odkryj-Auto
Tel: (+48) 660 505 474

Hertz
Tel: (+48 71) 35 81 294

Wypożyczalnia samochodów Target
Lotnisko Lublin

Tel: (+48) 503 502 642

 

 

Informacja lotniskowa 

Ważne numery telefonów: 

Informacja lotniskowa +48 81 458 14 44
Biuro Zarządu +48 81 458 1400

Punkty testowe COVID-19

Pasażerowie, którzy wylatują z Portu Lotniczego Lublin, mają możliwość wykonania testu na COVID-19 w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym LABMED. Laboratorium znajduje się obok Informacji Lotniskowej. Punkt pracuje w godzinach zależnych od rozkładów lotów do miejsc, w których wymogiem jest test na COVID-19. Punkt testowy wykonuje testy antygenowe w cenie 149 zł. Czas oczekiwania na wynik to 20 minut.

Osoby przylatujące również mogą wykonać test, który skróci czas kwarantanny nałożony na granicy lub całkowicie z niej zwolni.

 

Użyteczne informacje 

Międzynarodowe oznaczenia lotniska w Łodzi to:

IATA – LUZ, ten literowy skrót jest używany na biletach lotniczych oraz na kartach pokładowych.
ICAO – EPLB, ten skrót wykorzystywany jest przez służby ruchu lotniczego.

Informacja o asyście dla pasażerów niepełnosprawnych 

Zgodnie z panującymi przepisami, port lotniczy zapewnia osobom niepełnosprawnym kompleksowa pomoc. Pasażer powinien zgłosić chęć skorzystania z asyst najpóźniej 48 godzin przed wylotem, co pozwoli na przygotowanie niezbędnej pomocy. Po przybyciu na lotnisko należy skontaktować się z punktem odprawy biletowo-bagażowej lub punktem informacji lotniskowej, która przekazuje informacje o przybyciu odpowiednio wyszkolonego asystenta.

Obsługą osób niepełnosprawnych oraz osób wymagających specjalnej asysty w Porcie Lotniczym Lublin zajmuje się Dział Obsługi Naziemnej.
Kontakt telefoniczny pod numerem +48 81 458 13 42

Zakupy 

Na terminalu znajdują się sklepy: 1 Minute, Perfumeria Aelia Beauty, a także salonik prasowy Relay. W powyższych punktach zaopatrzyć się można w produkty podstawowego użytku, prasę, wodę, drobne przekąski i gotowe posiłki na wynos, oraz produkty beauty.

Ciekawostki 

W czerwcu 2021 roku, po sześciu latach przerwy wróciło połączenie lotnicze Lublin-Gdańsk. Miasta dzieli w linii prostej 435 km — lot trwa 70 minut.

 

Radar Lotów – aktualny ruch samolotów