Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

Port Lotniczy Warszawa Modlin położony jest 6 km na północny zachód od Nowego Dworu Mazowieckiego, przy drodze między Warszawą i Gdańskiem. 

Szukasz lotów z Warszawy Modlin?
Wyszukaj lot

 

Głównym obiektem na Lotnisku Warszawa Modlin jest nowoczesny dwukondygnacyjny terminal pasażerski. Całość jest prosta i funkcjonalna, a czytelny podział stref pozwala pasażerom na łatwe i wygodne poruszanie się. Położenie strefy odlotów i przylotów na tym samym poziomie pozwala na szybkie dotarcie do potrzebnego obszaru.

Na parterze znajduje się 21 punktów odpraw, 4 punkty kontroli bezpieczeństwa, poczekalnie, strefy handlowe ze sklepami wolnocłowymi i barami. Znajdziemy tam także kantor wymiany walut, kasa Kolei Mazowieckich i biletomat, punkt sprzedaży Modlinbus oraz stanowiska wypożyczalni samochodów.

Na pierwszym piętrze znajdują się biura obsługi lotniska, Straży Granicznej i Celnej oraz agenta obsługi naziemnej.

 

Odloty – Lotnisko Warszawa-Modlin 

Przyloty – Lotnisko Warszawa-Modlin

 

 

Dojazd na Lotnisko Warszawa-Modlin

Adres

Lotnisko Warszawa-Modlin 
ul. Generała Wiktora Thommée 1a,
05-102 Nowy Dwór Mazowiecki
Zobacz w Google Maps

 

Pociągi

Pociągi Kolei Mazowieckich, TLK i EIC zatrzymują się na pobliskiej stacji Modlin. Stamtąd kursują regularne autobusy Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki dojazd pod same drzwi wejściowe terminalu pasażerskiego. Rozkład jazdy autobusów dostosowany jest do odjazdów/przyjazdów pociągów.

Więcej szczegółów oraz rozkład jazdy można znaleźć na stronie przewoźnika www.mazowieckie.com.pl

Koleje Mazowieckie 

Firma Koleje Mazowieckie przygotowała specjalną ofertę — Bilet Lotniskowy, która skierowana jest do pasażerów podróżujących do/z Lotniska Warszawa/Modlin. Dzięki temu pasażerowie kupują bilet jednorazowy w atrakcyjnej cenie na przejazd ze stolicy na lotnisko w Modlinie lub powrót z lotniska w Modlinie do Warszawy.

Połączenia kolejowe dalekobieżne

Dla pasażerów podróżujących z dalszych części województwa mazowieckiego i innych części kraju PKP utworzyło przystanek na stacji Modlin dla połączeń TLK i EIC.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie przewoźnika www.pkp.pl.


Bus

Przewoźnikami oferującymi bezpośrednie połączenia do Warszawy są Contbus i Flixbus.

Contbus

Na stronie www.contbus.pl można znaleźć kilkadziesiąt bezpośrednich kursów ekspresowych na przejazd z Lotniska Warszawa/Modlin do Warszawy oraz z Warszawy na Port Lotniczy. Przyjazdy i wyjazdy z Warszawy realizowane są z przystanku znajdującego się w Hotelu „Marriott” około 100 metrów od Dworca Centralnego. Czas podróży to około 45 minut.

Flixbus

Flixbus oferuje 72 połączenia z Portu lotniczego Warszawa-Modlin. Można skorzystać z tras bezpośrednich do takich miast jak Gdańsk, Płock, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Stuttgart, Drezno.

Bezpośrednie przejazdy FlixBusem z Warszawy na Lotnisko Warszawa/Modlin dostępne są z 3 przystanków:

  • Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, Aleje Jerozolimskie 144
  • Metro Młociny, ul. Jana Kasprowicza 145
  • Lotnisko Chopina, ul. Żwirki i Wigury 1

Taxi

Lotnisko współpracuje z dwiema korporacjami taxi: Sawa Taxi oraz Taxi Modlin. Czas dojazdu do/z Warszawy to zazwyczaj około 35-40 minut. Bardzo ważne jest, aby podczas planowania podróży uwzględnić aktualny ruch. Obie firmy stosują ten sam cennik.

Sawa Taxi: tel. +48 22 644 44 44, www.sawataxi.com.pl

Taxi Modlin: tel. +48 600 105 105, www.modlin-taxi.pl


Uber, Bolt

Z lotniska Warszawa Modlin możemy dotrzeć do centrum Warszawy zamawiając Ubera lub Bolta przez dedykowane aplikacje. Czas i koszt takiego przejazdu waha się w granicach 40-60 minut i 100-170 zł w zależności od warunków na trasie.

 

Parking

Lotnisko Warszawa Modlin posiada ponad 1500 miejsc parkingowych na parkingach PA1, PA3 i PA7.

PA1 Parking krótkoterminowy/godzinowy.
PA1 to parking znajdujący się naprzeciwko terminala. Czas parkowania zaczyna się w momencie wjechania na parking. Wyposażony jest on w automatyczny system pobierania opłat, który daje możliwość płatności kartą lub gotówką. Przed wyjazdem z parkingu należy uiścić opłatę w jednej z 3 kas rozmieszczonych wzdłuż ścieżek prowadzących na parking. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy wybierają się na kilkudniową wycieczkę lub jednodniową podróż służbową. Na parkingu znajduje się 600 miejsc.

PA3
Parking A3 znajduje się 500 metrów od budynku terminala i obejmuje 200 miejsc. Z racji odległości jest to tańszy parking. Parking wyposażony jest w automatyczny system pobierania opłat, który daje możliwość płatności kartą lub gotówką. Kasy rozmieszczone są wzdłuż ścieżek prowadzących na parking.

PA7 parking długoterminowy
PA7 to oferta skierowana do pasażerów wybierających się w dłuższą podróż lub dla osób, które szukają tańszego rozwiązania na krótszy okres. Parking znajduje się na terenie należącym do lotniska, w odległości 3 km od terminalu w kierunku Nowego Dworu Mazowieckiego, tuż przy drodze 62. Osoby korzystające z oferty PA7 mają zagwarantowany bezpłatny transfer w obie strony.


PA1, PA3 i PA7 to jedyne parkingi polecane przez Port Lotniczy Warszawa/Modlin. Na ich terenie obowiązują przepisy ruchu drogowego. Należy pamiętać, że zatrzymywanie lub parkowanie pojazdów poza wyznaczonymi obszarami jest zabronione.

Przed wjechaniem na parking pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony należy skontaktować się z obsługą parkingu.

Kontakt z obsługą parkingu
Telefon: +48 22 346 40 22
e-mail: parking@modlinairport.pl

 

Wypożyczalnie samochodów

Na lotnisku swoje biura ma 9 wypożyczalni samochodów: Inter Rent, Express Rent a Car, carent24, Enterprise Rent-a-Car, RentLine, Europcar, Avis, Sixt, Budget.

Pasażerowie przyjeżdżający na lotnisko wynajętym samochodem mogą go zwrócić na lotnisku. Samochód należy pozostawić na parkingu PA1 (przy terminalu) na miejscach oznaczonych logo wypożyczalni. Przyjeżdżając na parking, należy wziąć bilet parkingowy i przekazać go obsłudze wypożyczalni samochodów.

Stanowiska wypożyczalni samochodów znajdują się w terminalu (w holu ogólnodostępnym oraz w hali przylotów).

 

Informacja 

Poniżej podajemy ważne numery telefonów:

  • Informacja Lotniskowa – +48 801 80 18 80
  • Obsługa pasażerów z niepełnosprawnością oraz o ograniczonej sprawności ruchowej (PRM) – +48 22 650 11 11
  • Informacja dla pasażerów Kolei Mazowieckich – +48 22 364 44 44
  • Informacja dla pasażerów Ryanair – +48 221 522 000 (Obsługa w języku polskim — koszt połączenia 2.08 PLN/min z VAT. Koszt połączenia z telefonu komórkowego lub innych sieci może być wyższy. Dostawcą usługi jest Ryanair).

 

Punkty testowe COVID-19 przy lotnisku Warszawa-Modlin

Punkty testowe znajdujące się na lotnisku Warszawa-Modlin są otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dla wygody podróżnych uruchomione są 2 punkty testowe, które znajdują się na parkingu przed terminalem lotniska.

Dostępne są 2 rodzaje testów:

  • test antygenowy w cenie 170 zł z wynikiem w 15 minut
  • test RT-PCR w cenie 450 zł z wynikiem testu po 6 godzinach – (testy dostępne od 7:00 do 18:00)

Płatności przyjmowane są wyłącznie kartą, a wynik testu wystawiany jest w języku polskim lub angielskim bez dodatkowych opłat.

Podróżni odlatujący liniami lotniczymi Ryanair mają pierwszeństwo w kolejce.

 

Użyteczne informacje

Międzynarodowe oznaczenia lotniska Warszawa – Modlin to:

IATA – WMI, ten literowy skrót jest używany na biletach lotniczych oraz na kartach pokładowych.
ICAO – EPMO, ten skrót wykorzystywany jest przez służby ruchu lotniczego.

Podróż z dziećmi

Dla wygody pasażerów z małymi dziećmi przewidziane są specjalne pomieszczenia: w strefie ogólnodostępnej (na piętrze), w strefie zastrzeżonej w hali odlotów oraz w strefie zastrzeżonej w hali przylotów.

Ułatwienia dla osób niepełnosprawnych

Lotnisko wyznaczyło specjalne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, zlokalizowane w najkrótszej odległości od terminalu pasażerskiego.

Osoby potrzebujące pomocy mogą skorzystać z dwóch paneli SOS/PRM zainstalowanych przy wejściu do hali odlotów terminalu po przybyciu na lotnisko. Pomoc na lotnisku Warszawa/Modlin świadczona jest zarówno pasażerom odlatującym, jak i przylatującym. Ponadto, personel odpowiedzialny za kontrolę bezpieczeństwa jest przeszkolony do prawidłowego wykonywania kontroli osób niepełnosprawnych oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Podczas kontroli bezpieczeństwa brane są pod uwagę stopień i rodzaj niepełnosprawności.

Lotnisko Warszawa-Modlin to hub dla linii lotniczej Ryanair

 

Radar Lotów – aktualny ruch samolotów