Skip to content

Madryt to pełne życia i pasji miasto z mnóstwem atrakcji dla zakochanych. To miejsce oferuje piękną pogodę i zmysłowo ciepłe noce. Będziecie cieszyć się kolacją przy świecach z soczystą kuchnią madrycką i kieliszkiem pysznego wina. Madryt to idealne miejsce dla par obiecujące wspaniałą historię i kulturę Hiszpanii, niesamowitą architekturę, romantyczne parki, pokazy tańca flamenco, bary tapas i tętniące życiem kluby nocne. Aby ułatwić Wam planowanie, przygotowaliśmy listę 5 rzeczy do zrobienia w Madrycie dla par.

 

Romantyczny spacer

Buen Retiro Park to najpiękniejszy park w Madrycie, w którym pary mogą spędzić romantyczne chwile z dala od miejskiego zgiełku. Zajmujący prawie 350 akrów park jest jednym z największych terenów zielonych w mieście. Pierwotnie zaprojektowany dla członków rodziny królewskiej, został otwarty dla publiczności pod koniec XIX wieku.
Spacerujcie po sercu parku i usiądźcie na kamiennych schodach przed wielkim pomnikiem Alfonsa XII. Na pewno wiele par doceni możliwość wynajęcia łódki wiosłowej na romantyczny rejs po Estanque del Retiro, czyli sztucznym jeziorze w pobliżu północnego wejścia do parku. Taka sceneria doda uroku każdej randce.

Park Retiro, Madryt, Hiszpania
Ważnym punktem jest również znajdujący się tam Kryształowy Pałac, który zachwyca jego wspaniałą strukturą i pięknem. Zbudowany w 1887 roku jako szklarnia, jest wspaniałą konstrukcją ze szkła i żeliwa, w której obecnie znajdują się wystawy sztuki.
Możecie również odwiedzić madryckie Ogrody Botaniczne, które szczególnie piękne są wiosną gdy kwitnące połacie lilii i tulipanów wydają się nie mieć końca. Dużą atrakcją jest też Ogród z drzewkami bonsai, który można odwiedzić o każdej porze roku, aby zobaczyć okazy tych roślin z całego świata. To pewniak na liście 5 rzeczy do zrobienia w Madrycie dla par.

 

Kulinarne przygody

Madryt to jedna z najbogatszych kulinarnych stolic Europy, łącząca tradycje hiszpańskiej kuchni i kreatywne innowacje rewolucji gastronomicznej. Szczególnie polecamy zwrócić uwagę na dzielnicę La Latina. To miejsce w samym sercu miasta, z krętymi wąskimi uliczkami i dużym otwartym placem. To tam właśnie znajdują się jedne z najlepszych barów tapas w Madrycie.
Niewątpliwym punktem obowiązkowym na liście par, które uwielbiają jedzenie jest także Botín. Najstarsza restauracja na świecie według Księgi Rekordów Guinnessa, jest idealnym miejscem do spróbowania tradycyjnej kuchni Madrytu. Nie można przejść obojętnie obok tej restauracji podczas podróży do stolicy Hiszpanii.

Ale Madryt to nie tylko jedzenie, ale także jedno z najlepszych miejsc do degustacji wina. Chociaż ludzie kojarzą Hiszpanię z sangrią, czerwonym winem zmieszanym z owocami, cukrem i brandy, tak naprawdę pije się je tylko przy specjalnych okazjach. Tinto de verano (czyli w wolnym tłumaczeniu wakacyjne wino) to to, co wszyscy piją na co dzień, czyli czerwone wino zmieszane z cytrynowym napojem bezalkoholowym. Jest o wiele bardziej orzeźwiające niż sangria i pomimo nazwy pije się je przez cały rok.

 

Olé!

Poczujcie emocje związane z oglądaniem tradycyjnego hiszpańskiego tańca – flamenco. Oryginalne flamenco składało się wyłącznie ze śpiewu i klaskania. Piosenki są pełne pasji, intensywne, głębokie i emocjonalne. Przedstawienia zawierają charakterystyczne stukanie piętami, pstrykanie palcami, klaskanie w dłonie i śpiew. Dopiero w XIX wieku dodano gitarę. Tancerze nie zrywają kontaktu wzrokowego przez cały spektakl, jednocześnie doskonale koordynując ruchy, co prowadzi do niesamowitego pokazu tańca i emocji.

W Madrycie znajduje się wiele miejsc, w których flamenco jest wykonywane na żywo. Jeden z najpopularniejszych, El Teatro Flamenco, określany jako „pierwszy teatr flamenco na świecie”, wyposażony jest w stoły i krzesła w stylu kabaretowym. Scena znajduje się tuż powyżej, a widzowie mogą także korzystać z serwisu barowego. Dzięki takiemu rozkładowi będziecie mogli cieszyć się występem, kameralną atmosferą i kieliszkiem pysznego czerwonego wina.

 

Wyruszcie poza miasto

Romantyczny wypad na przedmieścia Madrytu to doskonały sposób na ucieczkę od zgiełku miasta. Popularnym kierunkiem podmiejskim jest na przykład Segowia, do której jest mniej niż godzina drogi. Tutaj możecie zobaczyć rzymski akwedukt, XVI-wieczną katedrę i ogromny zamek przypominający zamek Kopciuszka w Disney World. Kolejną propozycją jest Chinchón. Tam można podziwiać wspaniały plac Plaza Mayor. Dookoła placu znajdują się budynki, w których znajdują się aż 234 balkony. Większość z nich mieści restauracje, w których można usiąść i zjeść posiłek w tej spokojnym, relaksującym otoczeniu. Kolejną miejscowością godną polecenia jako atrakcja dla par jest podróż do niedaleko położonego Toledo. Trzy kultury żyły w harmonii i kwitły w tym mieście w średniowieczu, a dziś największe atrakcje miasta odzwierciedlają artystyczne i kulturowe dziedzictwo wszystkich trzech: islamskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, średniowieczne mury Toledo, kościoły, klasztory, synagogi, meczety i labirynt wąskich brukowanych uliczek przenoszą odwiedzających kilka wieków wstecz. Ta podróż w czasie, będzie prawdziwie romantyczną atrakcją dla par będących w Hiszpanii.

 

Relaks dla ciała

Cieszcie się łaźniami termalnymi i zabiegami spa w Hammam Al Andalus, autentycznej łaźni tureckiej. Położone w pobliżu Puerta de Sol, są to pierwsze arabskie łaźnie w Madrycie. Ma 3 baseny termalne o różnych temperaturach, które są połączone ścieżkami oświetlonymi świecami. Posiada również łaźnie parowe pachnące olejkami eterycznymi oraz stół z gorącego kamienia do peelingów ciała i masaży. Łaźnia znajduje się w odległości około 5 minut spacerem od Plaza Mayor. Relaks dla ciała, i duszy także, to ważny punkt na liście 5 rzeczy do zrobienia w Madrycie dla par!