Skip to content

Paryż to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie, którego nie może ominąć żaden podróżnik. City break we francuskiej stolicy bez wątpienia zagwarantuje wspaniały czas, niezależnie od tego, czy jesteście pasjonatami kultury, architektury, historii, sztuki, lokalnej kuchni czy tego wszystkiego.

Marysia, nasza bohaterka FRU Flying Friends, zakochała się w tym mieście od pierwszego wejrzenia, a obejrzeniu hitu Emily w Paryżu, tylko umocniło to uczycie! Mówi, że miejsca z serialu koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy, nawet jeśli oznacza to odwiedzenie go po raz drugi lub trzeci.

Jeśli więc chcecie zwiedzić Paryż śladami Emily, Marysia prezentuje listą dokładnych adresów najważniejszych lokalizacji z serialu.

Miejsca must see z serialu Emily w Paryżu

1. Mieszkanie Emily

Piękny plac, przy którym mieszkali Emily i Gabriel, nazywa się Place de l'Estrapade. Znajduje się tu także fontanna artezyjska z serialu oraz miejsce, w którym Emily kupuje swoją pierwszą pain au chocolat. Mowa o piekarni Boulangerie Moderne, którą znajdziecie w bezpośrednim sąsiedztwie. Dokładny adres to Rue des Fossés Saint-Jacques, numer 16.

2. Restauracja Gabriela

W serialu elegancka restauracja szefa kuchni Gabriela nazywa się Les Deux Compères, a następnie zostaje przemianowana na Chez Lavaux, a ostatnia nazwa to L'Esprit de Gigi, od imienia ukochanej babci Garbriala. W rzeczywistości miejsce to także istnieje, ale nazywa się Terra Nera i serwuje włoską kuchnię.

Jeśli chcecie poczuć się jak boheterowie serialu, zarezerwujcie stolik w restauracji. Adres to Rue des Fossés Saint-Jacques, numer 17.

3. Savoir, biuro Emily

Marysia często marzył o biurze tak eleganckim jak wnętrza Savoir. Dlatego będąc w Paryżu, koniecznie musiała odwiedzić miejsce, w którym mieściło się serialowe biuro Emily, spacerując Galerie Patrick Fourtin, obok Savoir, agencji Emily.

Adres to Rue des Bons Enfants, numer 9 lub po prostu Place de Valois. Tutaj również zobaczycie restauracje, w których zespół Savoir jadał wspólne lunche.

Paryż, Francja

4. Ogrody Pałacu Królewskiego

Bardzo blisko fikcyjnej agencji Savoir znajduje się Jardin du Palais Royal, czyli ulubione miejsce spotkań Emily z Mindy, jej pierwszą przyjaciółką w Paryżu. Piękne ogrody są idealnym miejscem na relaksujący spacer lub inspirowany bohaterami lunch z bagietką w dłoni.

5. „Ściana miłości”

Le Mur des Je t'aime to kultowe miejsce dla par odwiedzających Paryż. Tutaj „Kocham cię” jest napisane w 250 językach, w tym po polsku. „Aww, jaki słodko!”, jak powiedziałaby Marysia.

„Ściana miłości” pojawia się w 3 sezonie serialu, kiedy Emily i Gabriel szukają odpowiedniego miejsc na oświadczyny Camille.

Ściana Miłości, Paryż, Francja

6. Hotel z basenem z imprezy Soleil de Paris

W sezonie 3 Emily i Mindy biorą udział w wydarzeniu promującym krem przeciwsłoneczny – Soleil de Paris, które obywa się przy basenie luksusowego hotelu.

Jeśli więc szukasz oryginalnego zakwaterowania, Hotel Molitor MGallery w 16. dzielnicy może być idealnym wyborem.

7. Restauracja Le Jules Verne

Wieża Eiffla pojawia się serialu Emily w Paryżu bardzo często, a w najnowszym sezonie pojawiają się również scena z wnętrza wieży. A dokładnie z restauracji Le Jules Verne, podczas dość niezręcznej kolacji Sylvie i Madeline, managerek Emily. 

W Waszym przypadku gęstej atmosfery nie będzie, więc udajcie się na lunch lub kolację do wieży Eiffla ze wspaniałym widokiem na Paryż. Dokładny adres to Avenue Gustave Eiffel, numer 5.

8. Musée d'Orsay

Randka Gabriela z Camille we wspaniałym muzeum został sfilmowany bezpośrednio w Musée d'Orsay, które będąc Paryż trzeba odwiedzić. Marysia zaleca umieszczenie go na liście „must see” i zarezerwowanie przynajmniej dwóch godzin na zwiedzanie zgromadzonych eksponatów. Dokładny adres to Rue de la Legion d'Honneur, numer 1.

Musée d'Orsay, Paryż, Francja

A jeśli chcecie odkryć kolejne miejsca z 1 i 2 sezonu Emily w Paryżu, spacerujcie się Rue de l'Abreuvoir śladami Emily i Mindy, wypijcie kawę w Maison Rose i podziwiajcie wnętrza Palais Garnier.

 

Kiedy już zainspirowani listą Marysi, zdecydujecie się polecieć do Paryża, czekamy na FRU.pl z biletami lotniczymi do Paryża!