Skip to content
Aktualizacja: 12/12/2022

Podziel się na:

Każdy z podróżników zna to niesamowite uczucie, które czuje się, gdy trzeba wstać wcześnie rano i wyruszyć na lotnisko, by uciec od monotonii codzienności. Nie zawsze musi to być wycieczka trwająca kilka tygodni! Wypoczynek w Europie podczas weekendu również potrafi gwarantować różnorodność i ciągle nowe odkrycia.
Przedstawimy kilka pomysłów, gdzie warto pojechać na ciekawą wycieczkę. Dodaliśmy kilka wskazówek dla każdego miejsca, więc możecie zaoszczędzić sobie trochę czasu na szukanie i sprawniej zaplanować weekend pełen relaksu!

Krótka wycieczka do Hamburga, Niemcy

Chcecie zaczerpnąć morskiego powietrza? Zatem Hamburg będzie odpowiednim miejscem na długi weekend. Portowe miasto zachwyca licznymi ofertami artystycznymi i kulturalnymi, atrakcjami kulinarnymi oraz modnymi dzielnicami z hip-hopowymi barami i kawiarniami. Co jeszcze warto zobaczyć w tym mieście?

 • Isemarkt — Na tym cotygodniowym kolorowym targu znajdziecie wszystko, czego zapragnie Wasze serce. Od kwiatów, przez żywność, aż po biżuterię — rynek ma naprawdę szeroką i zachęcającą ofertę. Odbywa się zawsze we wtorek i piątek pod wiaduktem między stacjami metra "Hoheluft" i "Eppendorfer Weg".
 • Speicherstadt — Piękny szlak pieszy prowadzi przez starą XIX-wieczną dzielnicę magazynową z niekończącymi się liniami wysokich ceglanych budynków, w których kiedyś przechowywano tytoń, kawę, suszone owoce i przyprawy. Zbudowany w latach 1883-1927, jest podobno największą na świecie dzielnicą magazynową, a w 2015 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 • Köhlbrandbrücke — Kolejnym punktem orientacyjnym portu w Hamburgu jest Köhlbrandbrücke, 3,9-kilometrowy most, który rozciąga się nad portem. Najnowszym i najbardziej spektakularnym dodatkiem do obszaru nabrzeża jest jednak Elbphilharmonie, najważniejsze miejsce kulturalne miasta.

Hamburg, Niemcy

Sprawdźcie naszą ofertę lotów do Hamburga i już dziś zaplanujcie swój weekendowy odpoczynek!

Krótka wycieczka do Dublina, Irlandia

Kolejną europejską stolicą, do której można błyskawicznie dotrzeć samolotem, jest Dublin. I choć jest to stolica Irlandii, nie spodziewajcie się gigantycznej metropolii. Miasto liczące 500 tysięcy mieszkańców nie jest usiane strzelistymi wieżowcami, nie ma też metra i podobnych cech wielkich stolic. Zaletą jest to, że do wszystkiego w Dublinie można łatwo dotrzeć pieszo. To sprawia, że Dublin jest właśnie odpowiednim miejscem dla tych, którzy nie chcą zgiełku wielkiego miasta, ale nadal chcą doświadczyć ciekawych doznań.

 • Katedra Świętego Patryka jest symbolem w Dublina. Patron Irlandii, św. Patryk, podobno ochrzcił w tym miejscu nawróconych chrześcijan. Zbudowany w 1191 roku kościół przez pewien czas stracił swój blask. To prawdopodobnie dzięki rodzinie Guinnessów katedra św. Patryka stoi do dziś — przekazali oni pieniądze, gdy w latach 60. XIX wieku wymagała ona gruntownej renowacji.
 • Sky Bar — Guinness. Dawny browar Arthura Guinnessa można znaleźć na obrzeżach centrum Dublina. Dowiecie się wszystkiego o historii piwa i jego produkcji, a na koniec możecie rozkoszować się słynnym Guinnessem!
 • Stara biblioteka Trinity College w Dublinie — Ta ogromna biblioteka uniwersytecka, której początki sięgają początku XVIII wieku, wypełniona jest dwoma poziomami drewnianych półek pełnych książek, do których można dotrzeć tylko po przesuwanej drabinie. Przestrzeń zdobią także popiersia znanych myślicieli i uczonych. Jeśli nie cierpicie czytać tabliczek i broszur, ta biblioteka jest idealną atrakcją, ponieważ w szczególności zachęca do czystego podziwu zamiast poznawania nudnych faktów.

Trinity College w Dublinie, Irlandia

Nigdy nie byliście w Dublinie? Najwyższy czas to nadrobić. Zarezerwujcie bilety lotnicze do Dublina w super cenach i wybierzcie się na weekend do stolicy Irlandii!

Krótka wycieczka do Zurychu, Szwajcaria

W poszukiwaniu najlepszych miejsc do podróży na weekend warto postawić na Zurych. Największe miasto w Szwajcarii jest pełne niespodzianek, które można odkryć podczas krótkiej wycieczki. Międzynarodowa metropolia w sercu Szwajcarii zachwyca arcydziełami architektury, położeniem nad wodą i w górach oraz szeroką gamą rozrywek.

 • Jezioro Zuryskie — To długie jezioro w kształcie półksiężyca wije się obok zalesionych szczytów Pfannenstiel na wschodzie i łańcucha Albis na zachodzie. Wybierzcie się na spacer malowniczą promenadą wzdłuż wschodniego brzegu w dzielnicy Seefeld. Tam możecie spojrzeć na Uetliberg i zobaczyć setki jachtów pływających po tym pięknym jeziorze.
 • Muzeum Sztuki Zurychu — W pobliżu Schauspielhaus na Heimplatz znajduje się fenomenalne Muzeum Sztuki Zurychu. W kolekcji znajdują się dzieła datowane od 1200 do 2000 roku. Możecie zaspokoić swoją ciekawość, oglądając dzieła symbolistów, takich jak Ferdinand Hodler, romantyków, takich jak Henry Fuseli, lub współczesne dzieła, takie jak Pipilotti Rist i Peter Fischli. Znajdziecie tam również wiele dzieł sztuki międzynarodowej, takich jak największa poza Skandynawią kolekcja Edvarda Muncha oraz różnorodne dzieła van Gogha, Moneta, Picassa i Maxa Beckmanna.
 • Lindenhof — Nad lewym brzegiem Limmat w centrum miasta znajduje się wzgórze, na którym niegdyś znajdowała się rzymska forteca. To miejsce zapewnia niezakłócony widok na najstarsze dzielnice Zurychu na prawym brzegu, a także pozwala dostrzec punkty orientacyjne na horyzoncie, takie jak ratusz, kościół Grossmünster, uniwersytet i nabrzeże Limmat. Lindenhof jest teraz spokojnym miejscem, ale ma bogatą historię: długo po czasach rzymskiego fortu wnuk Karola Wielkiego, Ludwik Niemiecki, zbudował tu swój pałac w IX wieku, a znacznie później, bo w 1798 roku, właśnie w tym miejscu Zurychowie złożyli przysięgę na Konstytucję Helwecką.

Zurych zaprasza do spokojnego odpoczynku w weekend, wystarczy zarezerwować bilety lotnicze na FRU. Odwiedźcie to miasto, w którym zapomnicie o codziennych sprawach!

Krótka wycieczka do Bilbao, Hiszpania

Kolejny przystanek znajduje się na północy Hiszpanii, a dokładniej w Bilbao. Coraz więcej podróżnych ma to miasto Kraju Basków na swoim wycieczkowym radarze. Powodem jest z pewnością jego położenie na szumiącym wybrzeżu Atlantyku. Mieszanka dziedzictwa przemysłowego i nowoczesnej architektury, średniowieczna starówka oraz liczne możliwości kulturalne dają szeroki wybór weekendowego wypoczynku.

 • Stare miasto Casco Viejo — Kontrastem dla nowego miasta jest historyczne centrum, Casco Viejo, położone na prawym brzegu rzeki. Główny plac, Plaza Nueva, wyznacza północną część starego miasta. Na południe od niego znajduje się Katedra w Bilbao. Za tym kościołem znajduje się dzielnica Siete Calles, która jest najstarszą częścią starego miasta. "Siedem alejek" tworzy popularną dzielnicę pełną kafejek i klimatycznych barów.
 • La Ribera — słynny miejski targ La Ribera znajduje się na skraju Casco Viejo i jest dobrym miejscem do zapoznania się ze słynną sceną kulinarną Bilbao, a także do kupienia lokalnych produktów, które można zabrać do domu. Rynek mieści się w zabytkowym budynku, zaprojektowanym przez Pedro Ispizua i zbudowanym w 1929 roku, na miejscu starego rynku z XIV wieku. Znajdziecie tam nie tylko stragany, ale także bary, restauracje i przestrzenie z muzyką na żywo, dzięki czemu jest to również świetne miejsce na tętniący życiem wieczór. Zajmując ponad 10 000 m2, jest to największy zadaszony targ w Europie.
 • Pintxos — Kraj Basków jest dobrze znany z przekąsek zwanych pintxos — małych kawałków chleba, zwieńczonych wszelkimi lokalnymi składnikami, od mięsa i owoców morza po warzywa i ser. Bilbao, wraz z San Sebastián i Vitoria-Gasteiz, jest domem dla jednych z najlepszych barów pintxos w kraju, więc nie zapomnijcie ich odwiedzić!

Bilbao to świetne miejsce na weekendowy odpoczynek! Zarezerwujcie bilety i cieszcie się pyszną hiszpańską kuchnią!


Krótka wycieczka do Barcelony, Hiszpania

Wybór między wycieczką do miasta a wypoczynkiem na plaży często nie jest łatwy. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch rzeczy? Stolica Katalonii — Barcelona — nadaje się do tego idealnie, gdyż położona jest bezpośrednio nad Morzem Śródziemnym. Miasto posiada mnóstwo zabytków, niezwykłą architekturę i wspaniałe możliwości na szalone zakupy. Aby doświadczyć piękna Barcelony, zebraliśmy dla Was kilka naszych atrakcji, których nie powinniście przegapić!

 • El Carmel — W dzielnicy El Carmel znajduje się platforma widokowa, z której można spojrzeć na całą Barcelonę. To doskonałe miejsce na piknik a widok zachodu słońca zapiera dech piersiach.
 • Katedra w Barcelonie — może nie cieszy się rozgłosem La Sagrada Família, ale z pewnością robi wrażenie: gigantyczna gotycka świątynia góruje nad wąskimi uliczkami i sklepikami. Pierwotnie znajdowała się tam rzymska świątynia około 2000 lat temu, kiedy Barcelona nadal nazywała się Bàrcino. Dziś oficjalna nazwa katedry, Katedra Świętego Krzyża i św. Eulalii, honoruje Eulalię, miejscową dziewczynę, która odmówiła przyjęcia żądania rzymskiego cesarza Dioklecjana, by wyrzekła się swojej wiary chrześcijańskiej.
 • La Boqueria – La Boqueria jest prawdopodobnie najstarszym rynkiem w Barcelonie. Rozpoczął swoją działalność w 1217 roku jako zwykły zbiór straganów mięsnych na La Rambla. Dzisiaj jest to skupisko ponad 200 stoisk, oferujących niesamowitą mieszankę kolorów, smaków, zapachów i doznań. Cieszcie się tą atmosferą, rozkoszując się kieliszkiem hiszpańskiego wina!

La Boqueria, Barcelona, Hiszpania

Kusi Was wizja wycieczki do Barcelony? Nic dziwnego! Zarezerwujcie bilety i dajcie się ponieść katalońskiej atmosferze!

Krótka wycieczka do Lublany, Słowenia

Położona w centrum Słowenii Lublana jest czystym i bardzo ciekawym miastem z architekturą, która charakteryzuje się włoskim akcentem. Lublana część swojego piękna zawdzięcza katastrofie: trzęsienie ziemi w 1895 roku obróciło całe dzielnice w ruinę, ale to tylko dało swobodę wizjonerom, takim jak Jože Plečnik, do budowania secesyjnych arcydzieł z gruzów.
W 2016 roku była Europejską Zieloną Stolicą, w części Europy nie zawsze znanej z przyjazności dla środowiska. Centrum miasta jest teraz w większości wolne od samochodów, transport publiczny jest niskoemisyjny i pojawiła się nowa sieć rowerowa. Strefa kulturalna Metelkova jest popularnym miejscem spotkań hipsterów i muzyki na żywo, a w starych koszarach znajdują się kluby nocne, bary i publiczne instalacje artystyczne.

 • Plac Prešerena — Jeśli w Lublanie odbywa się jakieś wydarzenie, jest duża szansa, że odbędzie się w tym miejscu! Plac znajduje się na zbiegu wielu głównych arterii i zyskał swój obecny bogaty wygląd po trzęsieniu ziemi w 1895 roku. Wtedy to królewskie hale zastąpiły średniowieczne domy, dołączając do barokowego kościoła Zwiastowania, który pochodzi z 1795 roku. Plac wziął swoją nazwę od dziewiętnastowiecznego poety France'a Prešerena, którego dzieło „Zdravljica”, „Toast” stało się hymnem narodowym Słowenii.
 • Zamek — jeśli macie wystarczająco dużo odwagi, możecie spróbować dostać się tam pieszo, ale spokojnie — jest też kolejka turystyczna i kolejka linowa. Wejście na główny dziedziniec jest bezpłatny i znajduje się na nim kawiarnia, klub nocny, galerie i restauracja. Musicie jednak zapłacić, aby wspiąć się na wieżę strażniczą i spojrzeć na Lublanę. Skorzystajcie też z atrakcji nazywanej Wehikułem Czasu, która opowiada o kluczowych wydarzeniach historycznych Lublany z animacjami 3D i przewodnikami w strojach z epoki.

Lublana, Słowenia

Najwyższy czas odwiedzić Lublanę! Zarezerwujcie bilety i spędźcie weekend w stolicy Słowenii!