Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

Dubaj jest czwartym najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie. Słynie z cudów architektury oraz gigantycznej oferty kurortów, spa i wielu innych turystycznych atrakcji. Z pewnością wakacje w tym mieście to niesamowita przygoda. Znajdują się tam największe na świecie ogrody, parki rozrywki z pokazami artystycznymi, świat wodny i wiele, wiele więcej. By ułatwić Wam wybór, przygotowaliśmy listę 8 najfajniejszych rzeczy do zrobienia w Dubaju.

Oczywiście atrakcji jest ogrom, dlatego polecamy zaplanować lot do Dubaju i odkryć, co oferuje to wyjątkowe miejsce na mapie świata. 

 

1. Dubai Frame

Zaprojektowana, aby reprezentować metaforyczne połączenie starego i nowego miasta, Dubai Frame jest uważana za największą ramę do zdjęć na świecie. Gigantyczna złota budowla ma aż 150 metrów wysokości. W środku znajdują się panoramiczne szklane windy, które przewożą gości na szczyt, gdzie można chodzić po przezroczystym szklanym chodniku długim na 93 metry. Od historycznych ulic, przez błyszczące wody Zatoki Perskiej, aż po rozległe wydmy na pustyni Arabskiej i wieżowce Dubai Marina - z Dubai Frame można mieć widok na wszystkie strony świata. Antresola Dubai Frame prowadzi gości przez projekcje, prezentacje audio i wizualne, a nawet wyselekcjonowane zapachy i mgły, aby autentycznie opowiedzieć o początkach miasta. Przedstawione są także prognozy ekspertów dotyczące przyszłego rozwoju miasta.
Nie zapomnijcie odwiedzić tego miejsca podczas Waszej podróży do Dubaju. Zdjęcia, które tam zrobicie, będą świetną pamiątką z tej wyprawy.

Dubaj, ZEA, Dubaj Frame

 

2. Global Village

Ogromna Global Village w Dubaju to park rozrywki dla wszystkich grup wiekowych! Łączy w jednym miejscu kultury 90 krajów z całego świata. Twórcy tego miejsca twierdzą, że to jest największy na świecie projekt turystyczny, rekreacyjny, handlowy i rozrywkowy. Każdego roku to miejsce o powierzchni 1 600 000 m2 odwiedza ponad 5 milionów odwiedzających!

Pawilony zostały zaprojektowane na wzór kultowych budowli lub lokalnej architektury, zapraszając wszystkich do zwiedzania między innymi londyńskiego Big Bena, Krzywej Wieży w Pizie, robienia selfie na romantycznym tle Tadż Mahal lub podróży w czasie do starożytnego Egiptu. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą zachwyceni jasnymi światłami i żywą atmosferą stworzoną przez parady i pokazy - od ziejących ogniem akrobatów ulicznych po koncerty największych gwiazd. Poza tym niezliczona ilość gier i ekscytujących przejażdżek w największym wesołym miasteczku w regionie zapewnia jeszcze więcej zabawy. To jedna z najfajniejszych rzeczy do zrobienia w Dubaju!

 

3. XLine Dubai Marina

Xline Dubai Marina to oczywiście jedna z najdłuższych, najbardziej stromych i najszybszych miejskich tyrolek na świecie znajduje się w Dubaju! Ta przejażdżka ma kilometr długości. Zjeżdża się z Jumeirah Beach Residence do Dubai Marina z wysokości 170 metrów z prędkością do 80 kilometrów na godzinę! Latanie nad autostradami, centrami handlowymi i basenami to niezła adrenalina. Emocji może być jeszcze więcej, ponieważ nowa tyrolka jest wystarczająco długa, aby uczestnicy mogli jeździć w parze z przyjaciółmi. Koniecznie dopiszcie tę atrakcję do Waszej listy rzeczy do zrobienia w Dubaju. Takie przeżycie na długo zapadnie Wam w pamięć!

 

4. Wyścigi wielbłądów

Al Marmoom, popularne miejsce dziedzictwa kulturowego, przyciąga entuzjastów wyścigów wielbłądów ze wszystkich stron świata. Dzień na wyścigach wielbłądów to przeżycie, które dobrze reprezentuje kulturę Bliskiego Wschodu. Wielbłądy ścigają się po torze, a ich właściciele podążają za nimi w samochodach 4x4. Wyścigi rozpoczynają się od wczesnych godzin porannych w weekendy - między 7:00 a 9:00. Trybuny toru wyścigowego Al Marmoom są często wypełnione po same brzegi, ale turyści widzowie są również mile widziani. To emocje sportowe w wydaniu, którego nie spotkacie w Europie!


5. Burj Khalifa

Charakterystycznym budynkiem i główną atrakcją turystyczną Dubaju jest Burj Khalifa. Ten niesamowity budynek ma 829,8 metrów wysokości i jest najwyższym budynkiem na świecie. Dla większości odwiedzających wycieczka na taras widokowy na 124. piętrze jest obowiązkowym punktem programu podczas pobytu w mieście. Widoki na panoramę miasta z tej perspektywy są po prostu oszałamiające. Ta atrakcja obejmuje także prezentację multimedialną zarówno na temat Dubaju, jak i budynku Burj Khalifa (ukończonego w 2010 roku), po czym szybka winda zawozi turystów na taras widokowy, skąd roztacza się 360-stopniowy widok przez drapacze chmur na pustynię z jednej strony i ocean z drugiej. Natomiast nocne wizyty są szczególnie popularne wśród fotografów ze względu na słynne panoramy Dubaju. Kupcie bilet wstępu do Burj Khalifa „At the Top” z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek, zwłaszcza jeśli planujecie odwiedzić ten taras w weekend. Wokół Burj Khalify, znajdują się pięknie zaprojektowane ogrody. Jest tam wiele atrakcji wodnych, w tym Fontanna Dubajska, najwyższa na świecie fontanna, wzorowana na słynnych Fontannach Bellagio w Las Vegas. To punkt obowiązkowy na liście najfajniejszych rzeczy do zrobienia w Dubaju!

Dubaj, ZEA, Burj Khalifa

 


6. Dzielnica Al Fahidi

Dzielnica Al Fahidi została zbudowana pod koniec XIX wieku jako domostwo bogatych kupców perskich, którzy handlowali głównie perłami i tekstyliami. Budynki z koralowców i wapienia zostały doskonale zachowane i są wspaniałą atrakcją tego miasta. Wiele z nich zwieńczonych jest wieżami wiatrowymi. Wieże służyły jako forma klimatyzacji - wiatr uwięziony w wieżach był kierowany w dół do domów. Wąskie uliczki zabudowane arabską architekturą pokazują nam, jak wyglądał miniony i znacznie wolniejszy wiek w historii Dubaju.

W tej dzielnicy znajdziecie także Galerię Majlis z kolekcją tradycyjnej arabskiej ceramiki i zabytkowych mebli oraz Fundację Kultury Al Serkal ze sklepem, kawiarnią i cyklicznymi wystawami sztuki. Ta dzielnica jest atrakcją inną niż pozostałe na naszej liście. Związana jest z historią i pokazuje, jak wyglądało życie, zanim Dubaj stał się jednym z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Ta podróż w czasie to jedna z najfajniejszych rzeczy do zrobienia w Dubaju!

Dubaj, ZEA, Al Fahidi

 

7. Ski Dubai

Całoroczny, kryty ośrodek narciarski w Ski Dubai znajduje się w jednym największych centrów handlowych na świecie Mall of the Emirates.
Możecie cieszyć się pięcioma trasami zjazdowymi o różnym poziomie trudności, wyciągiem krzesełkowym, na krótszych trasach orczykowymi, a nawet szkółką narciarską. Z pewnością każdy wielbiciel nart i snowboardu znajdzie idealną trasę. 
Ośrodek ten, jak na Dubaj przystało to nie tylko stok narciarski, możecie odwiedzić jaskinię lodową, poznać pingwiny, wziąć udział w bitwie na śnieżki lub po prostu napić się gorącej czekolady.
Temperatura w Ski Dubaj, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz nigdy nie przekracza -4 stopni Celsjusza.  

 

8. Zaczarowane ogrody 

Jeśli zdecydujesz się na lot do Dubaju, nie możesz przegapić wizyty w dwóch magicznych ogrodach. 

Pierwszy z nich to Dubai Miracle Garden, jest największym ogrodem kwiatowym na świecie, w którym znajdziemy około 50 milionów kwiatów. Spacerujcie ukwieconymi najróżniejszymi gatunkami kwiatów alejkami. 
Drugi to Dubai Garden Glow, największych atrakcji dostarczy wam zwiedzanie ogrodu świateł wieczorem, ponieważ jest przepięknie oświetlony, a światła współgrają z muzyką. 

Dubai Miracel Garde, Dubaj, ZEA

 

Planując podróż warto pamiętać o sprawdzeniu aktualnych warunków podróży na stronie MSZ - informacje dla podróżujących. A jeśli martwisz się nieoczekiwanymi zmianami w planie lotu wprowadzanymi przez linie lotnicze, dodaj do swoje rezerwacji FRU Fast Refund - więcej o produkcie dowiesz się tutaj.