Skip to content
Aktualizacja: 18/07/2022

Podziel się na:

Ceny lotów z pewnością rosną. Ale nie rezygnujcie z Waszych wakacyjnych marzeń, bo tanie loty do Europy wciąż są dostępne. Wystarczy wykazać się odrobiną elastyczności. Sprawdziliśmy nasze zasoby i znaleźliśmy dla Was najtańsze loty z Polski w lipcu!

 

Przeczytajcie artykuł do końca, aby poznać najlepsze triki na upolowanie świetnych okazji na bilety lotnicze.

 

Norwegia

Wybierzcie się do Norwegii, aby zobaczyć niezwykle strome fiordy o niespotykanej urodzie, a także lodowce, które spływają z pól lodowych i zaliczane są do największych w Europie. Gdzie indziej górzysty teren we wnętrzu Norwegii przypomina mury obronne i ustępuje skalistym przybrzeżnym wyspom, które wynurzają się z wody. Gdziekolwiek zdecydujecie się wybrać w tym niezwykłym kraju, te krajobrazy stanowią tło dla niektórych z najpiękniejszych wiosek w Europie.

Naturalny krajobraz Norwegii

Norwegia to także jeden z najlepszych kierunków dla entuzjastów outdooru! Niezależnie od tego, czy wybieracie się tam, aby podziwiać strome góry wpadające do krętych, wąskich fiordów, czy też wziąć udział w atrakcjach wywołujących adrenalinę (np. rafting i psie zaprzęgi), Norwegia zapewnia niekończące się rozrywki wśród niektórych światowych najbardziej malowniczych scenerii. Poczuj niesamowity majestat słońca o północy podczas przesilenia letniego, zobaczcie niedźwiedzie polarne w arktycznej krainie Svalbard i podziwiajcie wspaniałość zorzy polarnej.

Odwiedzając Norwegię, nie przegapcie:

 • krajobrazów norweskich fiordów oglądanych podczas rejsu statkiem
 • psich zaprzęgów na dalekiej północy
 • wycieczki na półwysep Svalbard, aby zobaczyć niedźwiedzie polarne i maskonury

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do wspaniałej Norwegii

✈️ Polska Norwegia; średnia cena biletu - 265 zł

✈️ Warszawa — Oslo; średnia cena biletu - 457 zł

 

Francja

Francja, to najczęściej odwiedzany kraj na świecie, który każdego roku przyciąga ponad 80 milionów turystów. Od dawna uważana za światowe centrum sztuki, nauki, filozofii i wyrafinowania, Francja szczyci się niesamowitą różnorodnością oferty dla podróżnych: od nowoczesnych, tętniących życiem centrów miast, takich jak Paryż, Lyon i Marsylia, po małe wioski prawie niezmienione od czasów rewolucji.

Znajdziecie tam niemalże wszystko — od orzeźwiającego piękna wybrzeża Północnego Atlantyku po zachęcający klimat śródziemnomorski na południu; od bogatych przysmaków na północy i zachodzie po jaśniejsze, kolorowe potrawy na południowym wschodzie.
Jedzenie ma ogromne znaczenie dla Francuzów, czego z pewnością doświadczycie podczas wycieczki. Śniadanie, czyli ciepłe rogaliki z boulangerie, paryskie bistra i zakupy na targu są drugą naturą Francuzów. Wszyscy smakosze będą zachwyceni!

Odwiedzając Francję, nie przegapcie:

 • Paryża – Luwru, Wieży Eiffla, Disneylandu i Pałacu Wersalskiego
 • wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Mont St. Michel
 • Chamonix, u podnóża Mont Blanc, najwyższego szczytu Europy

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do urokliwej Francji

✈️ Polska — Francja; średnia cena biletu - 320 zł

✈️ Warszawa — Paryż; średnia cena biletu - 299 zł

✈️ Gdańsk — Paryż; średnia cena biletu - 281 zł

 

Włochy

Włochy mają największą liczbę obiektów światowego dziedzictwa UNESCO na świecie i często są opisywane jako jedno wielkie żywe muzeum. Jest to również jedno z najpopularniejszych miejsc turystycznych na świecie ze względu na północne góry, centralne Wieczne Miasto Rzymu i bajeczne południowe plaże. Uznane za swoje ważne miejsce w rozwoju cywilizacji zachodniej, Włochy są najbardziej znane ze wspaniałości starożytnych miast i miasteczek, ruin z czasów rzymskich i niezrównanych publicznych dzieł sztuki pochodzących z kultowego okresu renesansu.

Włoska kuchnia jest znana na całym świecie, a wina wręcz pachną ciepłym słońcem święcącym nad pięknym krajem. Żeglarstwo to popularna aktywność na świeżym powietrzu na rozległym wybrzeżu Włoch, a sporty wodne są dostępne we wszystkich większych kurortach. Zbaczając z utartych szlaków, można znaleźć najtańsze noclegi i jedzenie, a najwyższe ceny w miastach porównują się z tymi w większości stolic europejskich.

Panorama Florencji, Włochy

Odwiedzając Włochy, nie przegapcie:

 • Muzeów Florencji z ich renesansowymi arcydziełami
 • Bazyliki św. Franciszka w Asyżu
 • Muzeum Watykańskiego i zapierającego dech w piersiach sufitu Kaplicy Sykstyńskiej

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do różnorodnych Włoch

✈️ Polska — Włochy; średnia cena biletu - 651 zł

Rzym

✈️ Poznań Rzym; średnia cena biletu - 261 zł

✈️ Warszawa — Rzym; średnia cena biletu - 396 zł

Mediolan

✈️ Katowice Mediolan; średnia cena biletu - 219 zł

✈️ Gdańsk Mediolan; średnia cena biletu - 569 zł

 

Wielka Brytania

Niewiele miejsc jest tak pełnych historii i kultury jak Wielka Brytania. To ruchliwe, ekscentryczne i wyjątkowe miejsce. Zielone pola i pofałdowane wzgórza, kredowe klify i równiny, a także prastare lasy i nastrojowe wrzosowiska — w tym kraju znajdziecie wiele ciekawych krajobrazów. Z historią, która sięga ponad 5000 lat, Anglia jest miejscem, w którym przeszłość jest stale obecna. Zamki wznoszą się na samotnych szczytach wzgórz. Znajdziecie też tajemnicze menhiry (prehistoryczne stojące kamienie), grobowce kurhanowe i kamienne kręgi. Średniowieczne katedry, królewskie pałace i nieprawdopodobnie ostentacyjne okazałe domy pojawiają się z oszałamiającą regularnością. A każde angielskie miasto, miasteczko i wioska ma swoją własną historię do opowiedzenia.

Największą atrakcją jest oczywiście Londyn. To miasto oferuje wszystko — od rezydencji królewskich po światowej klasy muzea, charakterystyczne teatry i rozległe parki miejskie. Wybierzcie się na miejską przygodę w te wakacje, kupując jedne z najtańszych lotów z Polski w lipcu.

Odwiedzając Wielką Brytanię, nie przegapcie:

 • zwiedzania Stonehenge, jednego z najbardziej tajemniczych i znaczących prehistorycznych miejsc na świecie
 • spaceru po uroczym, Stratford-upon-Avon, miejscu narodzin Williama Szekspira
 • wycieczki autobusowej po tętniącym życiem Liverpoolu, aby odwiedzić miejsca, które wpłynęły na muzykę The Beatles

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do inspirującej Wielkiej Brytanii

✈️ Polska — Wielka Brytania; średnia cena biletu - 463 zł

 

Austria

Wzmianka o Austrii przywołuje obrazy ośnieżonych szczytów Alp i krystalicznie błękitnych jezior otoczonych domami krytymi strzechą. Warto jednak pamiętać, że Austria jest również przesiąknięta imperialną historią i słynie z muzyki klasycznej.

W miesiącach letnich zwiedzanie wielu jezior i gór, zwłaszcza w regionie Jezior Salzkammergut, jest wakacyjną koniecznością. Malownicze miasta oparły się presji modernizacji i przez wieki pozostały niemal niezmienione. Jeśli jednak w czasie wakacji wolicie zwiedzać, to również się nie zawiedziecie. Przez stulecia Habsburgowie przekazywali ogromne bogactwo sztuce i muzyce, czego do dziś można bardzo wyraźnie doświadczyć w tym niezwykłym kraju. Polecamy wszystkim odwiedzić ponadczasowe miasto Innsbruck ze słynnym Złotym Dachem, muzyczną stolicę — Salzburg, a na koniec spróbować słynnego tortu Sachera w Wiedniu.

Hallstatt, najstarsza wioska w Austrii

 

Odwiedzając Austrię, nie przegapcie:

 • przejażdżki ultranowoczesną kolejką linowo-terenową Hungerburg w Innsbrucku
 • Hallstatt, najstarszej wioski w Austrii
 • koncertu w Salzburgu, miejscu narodzin Mozarta

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do czarującej Austrii:
Polska — Austria; średnia cena biletu - 528 zł

 

Bułgaria

Geografia Bułgarii jest zdominowana przez dwie wielkie doliny i dwa wielkie pasma górskie. Silne tradycje i dobrze zachowane zabytki łączą się z cudami natury i nowoczesną infrastrukturą, tworząc niesamowity cel podróży. Historia i architektura Bułgarii oferują wiele możliwości zwiedzania, od pięknej kopuły katedry Aleksandra Newskiego w Sofii po starożytny teatr rzymski w Płowdiwie.

Żadna podróż do Bułgarii nie byłaby kompletna bez kąpieli w leczniczych wodach gorących basenów termalnych w Welingradzie lub Bansko. Ci, którzy chcą się zrelaksować, mogą również chcieć dodać wycieczkę z degustacją wina, aby skosztować lokalnie produkowanych win Mavrud, Melnik i Gamza. Spędzenie kilku dni w jednym z popularnych nadmorskich kurortów to dobry sposób na dostęp do pięknych plaż i zwiedzanie historycznych miast portowych, takich jak Nesebyr. Liczne wraki u wybrzeży oferują nurkom fascynującą okazję do zobaczenia zatopionej historii i dzikiej fauny morskiej oraz poszukiwania zakopanych skarbów.

twierdza Belogradchik, Bułgaria

 

Odwiedzając Bułgarię, nie przegapcie:

 • gorących źródeł w Velingradzie
 • poszukiwania skarbów wśród wielu wraków Morza Czarnego
 • zwiedzania niezwykłej twierdzy Belogradchik

Skorzystajcie z naszej oferty lotów do gorącej Bułgarii:
✈️ Polska — Bulgaria; średnia cena biletu - 614 zł

 

Najlepsze triki na tanie bilety:

 • Stosujcie zasadę „Najpierw bilety”. Zanim zarezerwujecie hotele i poprosicie o czas wolny w pracy, zacznijcie od wyszukania lotów. Daje to dużą elastyczność w znajdowaniu tanich lotów, ponieważ samo przesunięcie daty podróży o dzień lub dwa może zaoszczędzić setki złotych.
 • Jakie są najtańsze dni na podróż? Ogólnie rzecz biorąc, wtorek, środa i sobota to najtańsze dni na podróż. Piątek i niedziela to zazwyczaj najdroższe dni. Nie zawsze są to najtańsze dni na rezerwację — tanie loty mogą pojawić się w każdej chwili!
 • Rezerwując bilety dla kilku osób, zawsze kupujcie bilety osobno. Za każdym razem, gdy rezerwujecie wiele biletów, linie lotnicze chcą umieścić całą grupę w jednym przedziale taryfowym. Liczba miejsc dostępnych w danej taryfie może być różna i może okazać się, że kupując kilka biletów, będziecie musieli być w innej, droższej taryfie. Czy to działa za każdym razem? Nie. Ale za każdym razem, gdy podróżujecie z grupą, warto sprawdzić, czy bilety są tańsze, kupując bilety indywidualnie. Jest to szczególnie ważne, jeśli podróżujecie większą grupą, ponieważ im więcej biletów kupujecie, tym większa szansa, że zabraknie dla was wszystkich miejsc w najtańszej dostępnej taryfie.
 • W przypadku lotów krajowych najlepszy czas na rezerwację to zazwyczaj 1 do 3 miesięcy przed datą podróży. W przypadku podróży międzynarodowych jest to 2 do 8 miesięcy wcześniej. Jeśli podróżujecie poza sezonem, jest bardziej prawdopodobne, że niskie ceny pojawią się bliżej daty wyjazdu, ale zwykle podskakują w ciągu ostatniego miesiąca lub dwóch przed wylotem, więc nie czekajcie zbyt długo.
 • Oferty last-minute mogą się pojawiać, ale jest to coraz rzadsze. W ostatnim tygodniu przed lotem cena ma tendencję do gwałtownego wzrostu. Jeszcze 20 lat temu nie było to prawdą, gdy linie lotnicze obniżyły ceny, aby zapełnić niesprzedane miejsca, ale obecnie linie lotnicze podnoszą ceny na niesprzedane miejsca, wiedząc, że osoby podróżujące biznesowo są znacznie bardziej elastyczne pod względem ceny, ale często nie znają swoich planów do ostatniej chwili.