Skip to content
Aktualizacja: 10/05/2022

Podziel się na:

Szukacie taniego i sprawdzonego miejsca na chwilę wypoczynku? 

Mamy dla Was rozwiązanie! Przygotowaliśmy listę najtańszych miast w Europie na weekendowy wyjazd! Skorzystajmy z tego jak fascynujący i różnorodny jest nasz kontynent i wybierzmy się na weekend do jednej z europejskich stolic. Niezależnie od tego, czy szukacie miejsca z pięknymi plażami, czy tętniącej życiem metropolii - zebraliśmy dla Was najlepsze miasta, do których możecie się wybrać. To miejsca wybrane dla tych, którzy lubią dostać najwyższą jakość za najniższą cenę!


Estonia

To zestawienie rozpoczynamy od naszych północno-wschodnich sąsiadów.
Znana z popularnego Tallina, mała i piękna Estonia oferuje także obszary dzikiej przyrody, piękne odcinki wybrzeża oraz zalesione parki narodowe. To idealne miejsce na weekend, jeśli chcecie połączyć komfort współczesnego świata, życie nocne i przygody z bogatą sceną kulturalną.

Dla wolących spokojnego odpoczynku polecamy Park Narodowy Lahemaa, który znajduje się tylko godzinę jazdy od Tallina. Polecamy jeździć rowerem po nadmorskich ścieżkach, odkrywać surowe zatoczki, smagane wiatrem plaże i wioski rybackie, a nawet spać na belach siana na farmie.
Ta różnorodność atrakcji sprawia, że to naprawdę dobry kierunek na weekendowy wyjazd!

 

Dzienny budżet: wersja ekonomiczna 29 euro
Napój: cappuccino 2,81 €
Jedzenie: Posiłek w niedrogiej restauracji: 9 €
Hotel/hostel: 31 €/16 €

Talin, Estonia


Ukraina

Kierując się na południe, dochodzimy do naszych wschodnich sąsiadów.

Jeśli szukacie tanich, ale ciekawych miejsc do odwiedzenia, Ukraina powinna być wysoko na liście! Kijów jest uważany za jedną z najtańszych stolic w Europie. Podobnie jak Lwów, który znajduje się niedaleko Polskiej granicy. Rozkoszujcie się mieszanką wpływów środkowoeuropejskich: habsburskich i polskich, katolickich, prawosławnych i ormiańskich. Dzięki niej te miasta zachwycają nie tylko architekturą, ale także kuchnią i różnorodnością.

 

Lwów:
Dzienny budżet: wersja ekonomiczna 5,55 euro
Napój: cappuccino 1,02 €
Jedzenie: Posiłek w niedrogiej restauracji: 3,60€
Hotel/hostel: 10 €/4,60 €

Lwów, Ukraina

 

Czechy

Praga jest jednym z najtańszych europejskich miast do życia i jest idealnym miejscem dla tych z Was, którzy szukają taniego, ale czarującego miejsca na weekendowy wypad. Stolica Czech to wspaniałe, dobrze zachowane średniowieczne miasto z bogatą historią, rozległymi parkami, bujnym nocnym życiem i nutą romantyzmu. Niech Wasz weekendowy wyjazd osłodzi Trdelník. To ciasto, które jest zawijane wokół patyka, następnie grillowane i posypane mieszanką cukru i orzechów włoskich. Pierwotnie pochodzi z Transylwanii, ale jest popularną przekąską, którą można znaleźć w całej Pradze.

 

Dzienny budżet: wersja ekonomiczna 32 euro
Napój: cappuccino 2,22 €
Jedzenie: Posiłek w niedrogiej restauracji: 5,81€
Hotel/hostel: 37 €/19 €

 

Węgry

Stolica Węgier, często nazywana „Paryżem Wschodu”, zapewnia wyjątkową przygodę podróżnym pragnącym poznać miasto, które za dnia jest spokojnie urokliwe, natomiast nocą tętni życiem. To także rozwiązanie dla Wszystkich tych, którzy szukają najtańszych miast w Europie na weekendowy wyjazd. To idealne miejsce na długie spacery. Podzielony na dwie części po obu stronach rzeki Budapeszt jest niezwykle dobrze skomunikowany. To wszystko dzięki dobrze rozbudowanej sieci tramwajowej i metra. Możliwość zobaczenia wszystkich ważnych punktów miasta spacerując, to idealna opcja na niedrogi i atrakcyjny weekend!

 

Dzienny budżet: wersja ekonomiczna 26 euro
Napój: cappuccino 1,36 €
Jedzenie: Posiłek w niedrogiej restauracji: 5,50€
Hotel/hostel: 29 €/15 €

Wegry, Budapeszt

 

Rumunia

Zamki, góry, lasy i największa populacja niedźwiedzi brunatnych w Europie. Rumunia brzmi jak z miejsce z bajki. Chociaż historia Drakuli to raczej horror!

Bukareszt, stolica Rumunii, szczyci się wieloma pięknymi zabytkami, z których najważniejszym jest Pałac Parlamentu. To imponująca budowla, w której obecnie mieści się między innymi jedno z najlepszych muzeów w mieście: Narodowe Muzeum Sztuki Współczesnej. Jest tutaj też wiele atrakcji, które można zwiedzić za darmo. Rozległe tereny zielone, takie jak wspaniały Parcul Carol, lub spacer po uroczym starym mieście. Nigdy nie będziecie rozczarowani pięknem Bukaresztu. Przeznaczcie Wasz wyjazd na spędzanie czasu w modnych kawiarniach i wystawnych, choć nie drogich restauracjach. Podczas gdy większość centrum jest nowoczesna, w cichych zakątkach można znaleźć wspaniałe cerkwie z XVII i XVIII wieku oraz urocze wille belle époque.

 

Dzienny budżet: wersja ekonomiczna 42 euro
Napój: cappuccino 2,02 €
Jedzenie: Posiłek w niedrogiej restauracji: 7,11€
Hotel/hostel: 38 €/19 €

Rumunia, Zamek Drakuli

 

Albania

Szukasz śródziemnomorskiego słońca i piasku, ale Twój budżet nie obejmuje Lazurowego Wybrzeża? Albania to jeden z najtańszych krajów w Europie i jak dotąd mało eksplorowany przez tłumy turystów. Tanie owoce morza, ciepła woda morska i odizolowane greckie ruiny: to idealny przepis na niedrogi odpoczynek w Europie.

Tirana, stolica Albanii, to mieszanka Europy Zachodniej i starej Rosji, przeplatana wpływami Bliskiego Wschodu. Nowoczesna Tirana jest pełna restauracji, klubów nocnych i hoteli. Odkryta na nowo stała się energicznym, tętniącym życiem i kosmopolitycznym miastem, które warto zwiedzić. Albańczycy są wyjątkowo przyjaźnie nastawieni do zagranicznych gości i nierzadko zdarza się, że wedle lokalnego zwyczaju zaproszą na rakiję (czyli miejscową śliwowicę).

 

Dzienny budżet: wersja ekonomiczna 42 euro
Napój: cappuccino 1,19 €
Jedzenie: Posiłek w niedrogiej restauracji: 4,87€
Hotel/hostel: 24 €/12 €