Skip to content

Jak już zapewne wiecie, styczeń to miesiąc planowania tanich podróży, w którym można znaleźć bilety lotnicze tańsze nawet o 60% w porównaniu od cen w pozostałych miesiącach roku, a szczególnie w miesiącu wylotu. Dlatego ten czas we FRU.pl nazywamy StycznioweOkazje i świętujemy drugi rok razem z Wami!

Jeśli nie mieliście jeszcze czasu zaplanować kolejnych wakacji, przychodzimy Wam z pomocą i kilkoma inspiracjami, aby zaplanować i zdążyć, zarezerwować podróże jeszcze do końca stycznia.

Możliwe, że przeglądniecie pobieżne artykuł i stwierdzicie, że to żadne nowości, bo już byliście w tych miejscach, sugerujemy przeczytać uważnie, ponieważ zamieściliśmy również kilka wskazówek i trików dotyczących odwiedzanych miejsc i nowych, ciekawych doświadczeń.

Top 5 tanich i niezapomnianych wycieczek do rezerwacji w StycznioweOkazje!

1. Bruksela

Lot do Brukseli zarezerwowany podczas StyczniowychOkazji może być tańszy niż bilet kolejowy z Warszawy do Krakowa. Szkoda byłoby nie skorzystać z tej okazji i nie zwiedzić tak ważnej europejskiej stolicy, która ma do zaoferowania zarówno kulturę, architekturę, jak i wspaniałą gastronomię.

W Brukseli możecie wsiąść do pociągu i odwiedzić wielu absolutnie przepięknych, malowniczych miasteczek, w których oczaruje Was flamandzka architektura i kultura. Mówimy o Brugii, Gandawie i Antwerpii, z których każda ma swój niepowtarzalny urok. Pisaliśmy już o nich na blogu, więc możecie czerpać dalsze inspiracje.

Bruksela, Belgia

A jeśli macie potrzebę zwiedzić jeszcze więcej, warto pomyśleć o wycieczce do francuskiego miasta Lille, niedaleko belgijskiej granicy. Wystarczy wsiąść w bezpośredni autobus, odjeżdżający z lotniska Charleroi i tym sposobem, odwiedzicie dwa kraje podczas jednego wyjazdu.

2. Mediolan

Mediolan może być idealnym kierunkiem na city break, ceny biletów bardzo zachęcają, można już znaleźć bilety za około 150 zł. Zarezerwujcie lot w StycznioweOkazje, wybierając idealny dla Was termin, może jeden z długich weekendów?

Byliście już w Mediolanie? Nic nie szkodzi, udajcie się w okolicę przepięknego jeziora Como, w tym regionie atrakcji i nowych miejsc do odkrycia nie zabraknie. Wybierzcie się w rejs po jeziorze i zatrzymajcie się w urokliwych miejscowościach takich jak Bellagio, Bellano, Como, Menaggio czy Varenna.

3. Bari

Niemalże całe Włochy, można by zwiedzić kupując bilety w StycznioweOkazje, wszystkie bilety mają kusząco niskie ceny. Tym razem skupimy się na południowej części słonecznej Italii. Zarezerwujcie bilety lotnicze do Bari, które jako stolica Apulii da Wam pełen wachlarz możliwości eksplorowania regionu.

Oprócz samego Bari z tajemniczym Starym Miastem, które jest wręcz cudowne i tajemnicze, podróżujcie szybko i wygodnie pociągiem wzdłuż wybrzeża, aby odkrywać malownicze i autentyczne wioski, takie jak Polignano a Mare, Alberobello, Lecce, Monopoli czy Brindisi. Gotowy przewodnik na taką podróż znajdziecie tutaj, wiec warto przejść do realizacji planu.

Alberobello, Apulia, Włochy

4. Londyn

Londyn jest jednym z pierwszych miejsc w Europie, które odhaczył każdy entuzjasta podróży. Zakładamy, że Wy również już odwiedziliście Londyn. Jeśli nie, oto idealna okazja – najniższe ceny znajdziesz w StycznioweOkazje, a my już przedstawiamy kilka rekomendacji, co robić na miejscu, aby zapewnić sobie wyjątkowe przeżycia.

A jeśli byliście już w stolicy Wielkiej Brytanii, nie odmawiajcie sobie kolejnej podróży, może macie na swojej liście koncert ulubionego artysty, który wystąpi tam w 2023 roku, albo macie jeszcze kilka nieoczywistych miejsc do zwiedzenia, poza utartym szlakiem, których nie zdążyliście zobaczyć podczas ostatniej wizyty.

Ponadto Londyn jest najlepszą bazą wypadową, na wycieczki do zamków Windsor, Stonehenge, Bath, Oksfordu czy Cambridge.

5. Berlin

Kolejną opcją na liście miejsc, do których dolecicie na przysłowiowe grosze, jest Berlin. Zorganizujcie porządny city break, podczas którego zwiedzicie miasto, możecie udać się do fantastycznych muzeów, zobaczyć słynne graffiti, poczuć szaleństwo imprezy w jednym z klubów techno i spróbować lokalnej gastronomii specyficznej dla miasta.

Jeśli wszystko, co sugerujemy, mieliście już okazję zrobić, warto kupić bilety lotnicze do Berlina i odwiedzić sąsiednie miasto Poczdam, gdzie zobaczycie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO pałace Sanssouci i Neues Palais, a także poczdamską wersję Bramy Brandenburskiej.

Sanssouci Park, Poczdam, Niemcy

Oto ile nowych możliwości oferują dobrze znane i najtańsze europejskie kierunki. Skorzystajcie z ostatniego tygodnia StyczniowychOkazji i zarezerwujcie bilety do końca stycznia i podróżujcie, kiedy tylko zechcecie! Niech to będzie rok wspaniałych podróży!