Skip to content
Aktualizacja: 17/06/2024

Podziel się na:

Odkrywanie dzikich plaż i dziewiczej przyrody na Sardynii to podróż ku niezapomnianym doświadczeniom i odkryciom. Ta włoska wyspa, położona na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, zachwyca nie tylko kryształowo czystymi wodami Morza Śródziemnego, ale także niezwykłą różnorodnością krajobrazów i unikalnym ekosystemem.

Wstępując na sardyńskie wybrzeża, zanurzamy się w świat pełen kontrastów - od skalistych klifów, przez białe piaszczyste plaże, po urocze zatoczki ukryte wśród bujnej zieleni. Wszędzie otacza nas niepowtarzalny aromat śródziemnomorskiej roślinności, a szum fal przypomina nam o potędze natury.

Zapraszamy Was do wyprawy po nieodkrytych zakątkach Sardynii, gdzie tajemnicze jaskinie, górzyste szlaki i dzikie plaże czekają, by odkryć je podczas niezapomnianej podróży.

Dzikie plaże Sardynii

Wyruszając w poszukiwaniu uroku Sardynii, nie ma nic bardziej kuszącego niż zapuszczenie się na dzikie plaże, gdzie spotkać można niezakłóconą harmonię przyrody i morza. Te ukryte klejnoty wyspy kuszą swoją dzikością i niepowtarzalnym pięknem, pozostawiając niezapomniane wrażenia w sercach podróżników. Przewodnik po dzikich plażach Sardynii to wejście w świat marzeń, gdzie białe piaski, turkusowe wody i majestatyczne klify tworzą scenerię godną odkrywania. Gotowi na przygodę? Wyruszmy zatem w podróż po tych niezwykłych zakątkach.

 • Spiaggia di Cala Goloritzé

Ta malownicza plaża, ukryta na wschodnim wybrzeżu Sardynii, stanowi prawdziwy klejnot tej włoskiej wyspy. Charakteryzuje się białym, delikatnym piaskiem, który kontrastuje z turkusowymi wodami Morza Śródziemnego. Jednak to nie tylko kolor wody przyciąga podróżników, ale również imponujące klify, które otaczają plażę, nadając jej dramatyczny charakter. W połączeniu z dzikością otaczającej przyrody, Cala Goloritzé staje się jednym z najbardziej urokliwych miejsc na Sardynii, doskonałym miejscem do relaksu, kąpieli słonecznych i odkrywania tajemnic podwodnego świata.

Spiaggia di Cala Goloritzé, Sardynia, Włochy

 • Spiaggia di Tuerredda

Położona na południowym wybrzeżu Sardynii, ta plaża jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na wyspie. Znana ze złocistego piasku i kryształowo czystej wody, Spiaggia di Tuerredda zachwyca swoim urokiem i malowniczym położeniem. Otoczona bujną roślinnością i skalistymi formacjami, ta plaża zapewnia doskonałą atmosferę do relaksu i wypoczynku.

 • Spiaggia di Cala Mariolu

Ta dziewicza plaża, położona na wschodnim wybrzeżu Sardynii, zachwyca swoją dzikością i niepowtarzalnym pięknem. Otoczona skalistymi klifami, oferuje oaza spokoju i ucieczki od zgiełku cywilizacji. Krystalicznie czysta woda zachęca do nurkowania i snorkelingu, pozwalając odkrywać bogactwo podwodnego świata. Cala Mariolu to miejsce, gdzie czas zwalnia, a podróżnicy mogą całkowicie zanurzyć się w naturze i pięknie Sardynii.

 • Spiaggia di Porto Pino

Spiaggia di Porto Pino to jedna z najbardziej zachwycających plaż na Sardynii, rozciągająca się na południowym wybrzeżu wyspy. Ta malownicza plaża, otoczona złocistym piaskiem i turkusowymi wodami Morza Śródziemnego, stanowi prawdziwy raj dla miłośników słońca, morza i przyrody. Jednak to nie tylko kolorystyka przyciąga uwagę - Porto Pino oferuje również unikalne formacje skalne, wydmy i wysepki, które nadają plaży niepowtarzalny charakter.

 • Spiaggia di Is Arutas

To niezwykła plaża na północnym wybrzeżu Sardynii, która wyróżnia się swoim unikalnym piaskiem składającym się głównie z malutkich kamyków o różnych kolorach - od białego, przez różowy, aż po niebieski. Ten niezwykły efekt w połączeniu z turkusowymi wodami Morza Śródziemnego sprawia, że Is Arutas jest miejscem o magicznym uroku. Plaża ta zachwyca nie tylko swoim wyglądem, ale także otaczającą przyrodą i spokojem, który czyni ją doskonałym miejscem na relaks i odkrywanie nowych doznań.

 • Cala Brandinchi

Cala Brandinchi, znana również jako "Mała Tahiti", to jedna z najbardziej idyllicznych plaż na Sardynii, położona na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jej nieskazitelny piasek, który błyszczy się w słońcu odcieniami białego złota, oraz turkusowe wody Morza Śródziemnego, stanowią doskonały kontrast dla bujnej zieleni otaczającej plażę. Jedną z charakterystycznych cech Cala Brandinchi są jej malownicze wysepki, które unoszą się na horyzoncie i nadają plaży magicznego charakteru. Te niewielkie, zielone wysepki, które czasem są określane jako "nurkujące wyspy", stanowią również doskonałe miejsce do odkrywania podczas snorkelingu lub pływania wzdłuż wybrzeża.

 • Spiaggia di Cala Luna

Znajdująca się na wschodnim wybrzeżu Sardynii, Cala Luna to plaża otoczona imponującymi klifami i oferująca spektakularne widoki na Morze Śródziemne. Biały piasek i turkusowa woda tworzą kontrastującą scenerię, która zachwyca podróżników z całego świata. Doskonałe warunki do relaksu, kąpieli słonecznych i spacerów brzegiem morza sprawiają, że Cala Luna jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc na Sardynii.

Spiaggia di Cala Luna, Sardynia, Włochy

 • Spiaggia di Capo Comino

Spiaggia di Capo Comino, położona na wschodnim wybrzeżu Sardynii, to jedna z tych ukrytych perełek, które wabią podróżnych swym dzikim urokiem i malowniczym pięknem. Ta urocza plaża charakteryzuje się rozległymi obszarami piaszczystymi, które migoczą w promieniach słońca, tworząc niesamowity kontrast z turkusowymi tonami Morza Śródziemnego. Położony z dala od tłumu turystów, ten zakątek niezakłóconej przyrody zapewnia idealne warunki do wypoczynku i relaksu.

 • Spiaggia di Cala Coticcio (Tahiti)

Położona na wyspie Caprera, należącej do archipelagu La Maddalena na północy Sardynii, Cala Coticcio, znana również jako "Tahiti", jest ukrytym skarbem wyspy. Ta dzika plaża, otoczona przez skaliste klify i krystalicznie czystą wodę, oferuje spokój i niezakłócony kontakt z naturą.

 • Spiaggia di Su Giudeu

Położona na południowym wybrzeżu Sardynii, Spiaggia di Su Giudeu to raj dla miłośników sportów wodnych i plażowania. Biały piasek i turkusowa woda zapraszają do kąpieli słonecznych i zabawy w wodzie, podczas gdy otaczające laguny i laguny stanowią idealne tło do zdjęć i relaksu. Ta malownicza plaża oferuje również możliwość obserwacji lokalnej fauny i flory, sprawiając, że każdy dzień spędzony tutaj jest wyjątkowy i niezapomniany.

Odkrywanie bogactw przyrodniczych Sardynii

Wyruszając w podróż po uroczej Sardynii, nie można pominąć odkrywania jej bogactw przyrodniczych. Ta włoska wyspa, zatopiona w błękicie Morza Śródziemnego, kusi swoimi dzikimi krajobrazami, malowniczymi parkami narodowymi i unikalną florą i fauną. Odkrywanie przyrodniczych atrakcji Sardynii to prawdziwa uczta dla zmysłów, pozwalająca zagłębić się w niezwykły świat natury i odkryć jej najbardziej fascynujące tajemnice.

 • Park Narodowy Archipelagu La Maddalena

Położony na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii, ten park narodowy obejmuje archipelag La Maddalena, który składa się z kilkudziesięciu wysp i wysepek. To raj dla miłośników natury i nurkowania, z kryształowo czystą wodą, skalistymi formacjami i malowniczymi zatoczkami. Park oferuje również wiele tras trekkingowych i punktów widokowych, z których można podziwiać piękno Morza Śródziemnego i okolicznej przyrody.

Park Narodowy Archipelagu La Maddalena, Sardynia, Włochy

 • Park Narodowy Gennargentu

Park Narodowy Gennargentu jest największym parkiem narodowym na wyspie. Charakteryzuje się dzikimi górami, głębokimi dolinami, malowniczymi rzekami i bujną roślinnością. To idealne miejsce dla miłośników trekkingu, wspinaczki górskiej i obserwacji dzikiej fauny, w tym sardyńskich jeleni, muflonów i orłów.

 • Rezerwat Przyrody Asinara

Położony na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, Rezerwat Przyrody Asinara to wyspa o niezwykłej różnorodności ekologicznej i krajobrazowej. Ochroniony status rezerwatu sprawia, że jest to raj dla dzikiej fauny, w tym zagrożonych gatunków jak małe osły albino, dzikie konie i kormorany. Wyspa oferuje również wiele szlaków turystycznych, które prowadzą przez malownicze klify, wydmy i zatoczki.

 • Rezerwat Przyrody Monte Arcosu

Położony w południowo-zachodniej części Sardynii, Rezerwat Przyrody Monte Arcosu jest oazą dzikiej przyrody i jednym z najważniejszych obszarów ochrony przyrody na wyspie. Jest to dom dla wielu zagrożonych gatunków, w tym sardyńskich jeleni, muflonów i orłów. Rezerwat oferuje również szlaki trekkingowe, które prowadzą przez gęste lasy, malownicze doliny i zabytkowe ruiny.

 • Wąwóz Gola di Gorropu

Ten imponujący wąwóz znajduje się w Gennargentu, największym parku narodowym Sardynii. Znany jako "europejski Wielki Kanion", Gola di Gorropu zachwyca swoimi wysokimi, skalistymi ścianami, malowniczymi skałami i potężnymi wodospadami. Jest to idealne miejsce dla miłośników trekkingu i wspinaczki, oferując niezapomniane widoki i przygody w sercu sardyńskiej przyrody.

 • Jaskinia Neptune (Grotta di Nettuno)

Położona na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, Jaskinia Neptune to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na wyspie. Ta podziemna jaskinia, odkryta w XVIII wieku, zachwyca swoimi formacjami skalnymi, stalaktytami i stalagmitami. Dostępna jest zarówno pieszo, po stromym zboczu, jak i drogą morską, co czyni jej odwiedzenie jeszcze bardziej ekscytującym.

Jaskinia Neptune (Grotta di Nettuno), Sardynia, Włochy

 • Wybrzeże Costa Paradiso

To malownicze wybrzeże na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, znane ze swoich czerwonych skał, kryształowo czystej wody i ukrytych zatoczek. Costa Paradiso to raj dla miłośników snorkelingu, nurkowania i opalania, oferujący spokój i ucieczkę od zgiełku cywilizacji.

Wybrzeże Costa Paradiso

Podróż na Sardynię

Wyruszając w podróż na uroczą Sardynię, wybór odpowiedniego portu lotniczego może stanowić kluczowy element planowania. Ta włoska wyspa, otoczona błękitem Morza Śródziemnego, oferuje kilka opcji dla podróżnych, którzy chcą dotrzeć tu drogą powietrzną. Dzięki dogodnemu połączeniu z różnymi miastami europejskimi podróż lotnicza staje się szybką i wygodną opcją dla wielu turystów pragnących odkryć uroki Sardynii.

✈️ Port lotniczy Cagliari-Elmas (CAG)

Port lotniczy Cagliari-Elmas jest głównym międzynarodowym lotniskiem na Sardynii, położonym w południowej części wyspy, niedaleko stolicy regionu - Cagliari. To największe i najbardziej ruchliwe lotnisko na Sardynii, obsługujące zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Jest to popularny punkt wylotowy dla turystów odwiedzających południową i południowo-zachodnią część wyspy, a także regiony wybrzeża Costa Rei i Villasimius. 

✈️ Port lotniczy Olbia-Costa Smeralda (OLB)
Położony na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii, port lotniczy Olbia-Costa Smeralda jest ważnym węzłem komunikacyjnym obsługującym północną i wschodnią część wyspy. Jest to drugie co do wielkości lotnisko na Sardynii, a także jedno z najbardziej popularnych wśród turystów odwiedzających popularne kurorty takie jak Porto Cervo, Porto Rotondo i Costa Smeralda.

✈️ Port lotniczy Alghero-Fertilia (AHO)
Położony na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, port lotniczy Alghero-Fertilia obsługuje głównie loty krajowe i międzynarodowe, zapewniając dostęp do zachodniej części wyspy. Jest to idealny punkt wylotowy dla podróżnych, którzy chcą odkryć uroki północnej Sardynii, w tym malownicze plaże, zabytkowe miasta i bogatą kulturę.