Skip to content
Aktualizacja: 16/04/2024

Podziel się na:

Witajcie w naszym przewodniku, który zabierze Was w podróż przez urokliwe zakątki Filipin w czasie, gdy w Europie rozkwita wiosna. Od złocistych plaż po kolorowe rafy koralowe, Filipiny oferują niezapomniane doświadczenia dla każdego podróżnika. W okresie od marca do czerwca, gdy w Europie kwitną pierwsze kwiaty i temperatura zaczyna się łagodzić, na Filipinach trwa sezon letni, idealny do odkrywania bogactwa ich przyrodniczych skarbów.

Przenieśmy się na filipińskie plaże, gdzie biały piasek stapia się z turkusową wodą! Zanurzymy się także w podwodny świat, odkrywając rafy koralowe, które kryją w sobie niezwykłe tajemnice. Filipiny na wiosnę to nie tylko podróż, to pełne zmysłów doświadczenie, które koi duszę i pozostawia niezapomniane wspomnienia.

Filipiny, położone w sercu Azji Południowo-Wschodniej, stanowią prawdziwy raj na ziemi dla miłośników podróży. Ten archipelag składający się z ponad 7 000 wysp przyciąga turystów swoją niezwykłą różnorodnością krajobrazów, kulturowym dziedzictwem i gościnnością miejscowej ludności. Od białych piaszczystych plaż po górzyste obszary pełne przygód, Filipiny oferują niezapomniane wrażenia dla każdego podróżnika.

Co sprawia, że Filipiny są tak wyjątkowe? To nie tylko rajskie plaże i krystalicznie czysta woda. To także góry, dżungle, tajemnicze jaskinie i bogactwo podwodnego świata. Archipelag ten to miejsce, gdzie spotyka się dzika natura z dziedzictwem kulturowym, tworząc niepowtarzalną mieszankę, której trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej na świecie.

W okresie od marca do czerwca archipelag ten prezentuje się w pełnej krasie, oferując podróżnikom niezapomniane doświadczenia związane zarówno z przyrodą, jak i kulturą. Wiosna na Filipinach to czas, gdy temperatura jest łagodna, kwitnie flora, a lokalne festiwale podkreślają bogactwo tradycji. Przyjrzymy się bliżej temu magicznemu okresowi, eksplorując zarówno uroki przyrody, jak i fascynujące aspekty życia kulturalnego Filipin.

Filipiny, Wyspa Palawan

Wiosna na Filipinach

Wiosna to czas, gdy archipelag ożywa kolorami i aromatami kwitnącej przyrody. Palmy, kwiaty orchidei i bogactwo innych roślin rozkwitają, tworząc malownicze krajobrazy. Zielone tereny górskie nabierają intensywnego odcienia, a bujne lasy stają się miejscem rozmaitych dźwięków tropikalnej przyrody. Dla miłośników przyrody i fotografów to wyjątkowy moment na uchwycenie piękna Filipin w pełni jego kwietnej świetności. Średnie temperatury oscylują w granicach 25-32 stopni Celsjusza, oferując idealne warunki do zwiedzania i relaksu na plażach.

Pora sucha na Filipinach

Najlepszy czas na podróż na Filipiny to pora sucha, która trwa od stycznia do kwietnia. W tym okresie panują gorące, ale przyjemne temperatury i unika się wilgoci występującej w miesiącach letnich. Jednakże nadal jest to klimat tropikalny i od czasu do czasu mogą wystąpić ulewne opady deszczu.

Marzec

Wakacje na Filipinach w marcu uraczą Was dobrymi warunkami pogodowymi. Na ten miesiąc przypada na okres pory gorącej i suchej. Wycieczka na Filipiny wiosną będzie ciekawa również dlatego, że w tym czasie odbywa się wiele kolorowych festiwali i uroczystości, które przybliżają kulturę i podstawowe tradycje narodu wyspiarskiego. Wiosenne wakacje na Filipinach ucieszą także fakt, że wraz z nadejściem marca temperatura powietrza wzrasta do +30-34°C. Jedynie na wschodnim wybrzeżu kraju przez cały miesiąc może być dość wilgotno.

 • Wydarzenia i festiwale

 • Festiwal Bangkero (pierwszy lub drugi tydzień marca): „Bangkero” oznacza „żeglarzy” i ten pięciodniowy festiwal wzdłuż rzeki Pagsanjan jest przeznaczony dla całego Bangkero i obejmuje parady, wyścigi łodzi i tańce uliczne.
 • Festiwal Kaamulan (od końca lutego do początku marca): ten etniczny festiwal odbywający się w mieście Malaybalay w Bukidnon celebruje kulturę i tradycję siedmiu etnicznych grup plemiennych, które pierwotnie zamieszkiwały ten obszar.
 • Moriones (weekend wielkanocny): święto religijne, podczas którego miejscowi noszą maski i odtwarzają historię rzymskiego setnika Longinusa, który był ślepy na jedno oko. Legenda głosi, że gdy przebił włócznią bok Chrystusa, krew trysnęła mu do oka i go uzdrowiła. Zwróćcie uwagę na Wielki Tydzień (w okolicach Wielkanocy), który może spowodować, że dostępność będzie poważnym problemem.

Kwiecień

Wraz z nadejściem tego miesiąca temperatura powietrza wzrasta do +35°C. Pomimo tak parnego klimatu i dużej wilgotności, kwietniowe wycieczki na Filipiny cieszą się dużą popularnością. Przed południowym słońcem można ukryć się nie tylko w pokoju hotelowym, ale także w przytulnych zatoczkach bogatych w zieleń. Cena wycieczki na Filipiny w kwietniu utrzymuje się na tym samym poziomie, co wczesną wiosną.

 • Wydarzenia i festiwale

 • Międzynarodowy Festiwal Smoczych Łodzi w Boracay (kwiecień): lokalna wersja wyścigów smoczych łodzi w Hongkongu, w której biorą udział krajowe i międzynarodowe drużyny rywalizujące w długich drewnianych kajakach na trasie u wybrzeży White Beach w Boracay.
 • Festiwal Turumba (kwiecień i maj): święto religijne upamiętniające siedem boleści Najświętszej Maryi Panny. Festiwal składa się z siedmiu nowenn (aktów pobożności), po jednej na każdy smutek, odbywających się w weekendy w Pakil w Lagunie.

Maj

Jeśli nie przeszkadza Wam upał, maj to świetny czas na podróż, ponieważ przez cały czas pogoda jest sucha. O tej porze roku na obszarach nizinnych może być bardzo gorąco, ale jest to dobry czas na zwiedzanie obszarów górskich i przybrzeżnych. Jednakże od tego miesiąca ilość opadów wzrasta. W regionach północnych, gdzie panuje klimat tropikalny, robi się niesamowicie gorąco i duszno. Turyści, którzy nie znoszą upału, w podróż powinni wybrać zachodnie wybrzeże.

Wiosną wakacje na Filipinach mogą zostać zakłócone przez możliwość wystąpienia tajfunów. Pomimo tego, że lokalni meteorolodzy bardzo uważnie śledzą tę kwestię, warto zapoznać się z prognozą pogody przed podróżą. Pomimo niesprzyjającej pogody, wiosenna wycieczka na Filipiny będzie okazją do zobaczenia trzech świąt narodowych.

 • Wydarzenia i festiwale

 • Flores de Mayo (maj): Ogólnokrajowa procesja religijna świętująca nadejście deszczów. Procesje odbywają się czasami po zmroku i są oświetlone świecami, co stwarza cudowną atmosferę.
 • Obrzędy płodności w Obando (17–19 maja): katolickie święto ku czci trzech świętych patronów Obando w Bulacan. Miejscowi i pielgrzymi tańczą i śpiewają na cmentarzu i na ulicach kościoła, prosząc o dzieci, współmałżonka lub szczęście.
 • Pahiyas (15 maja): kolorowe święto dożynek obchodzone w kilku miastach, podczas którego domy są wesoło udekorowane owocami i warzywami. Odbywa się na cześć San Isidro Labrador, patrona rolników.

Festiwal Pahiyas, Filipiny

Plaże jako Rajskie Oazy

Filipiny słyną z niezliczonych plaż, które zachwycają turystów. Białe piaszczyste plaże Filipin są prawdziwym klejnotem. Miękki jak mąka piasek, o subtelnym odcieniu białego koloru, rozciąga się na kilometrach, zapraszając do relaksu pod palmami. Turkusowe wody Morza Filipińskiego sprawiają, że kąpiele morskie stają się niezapomnianym doświadczeniem.

Podczas pobytu na filipińskich plażach, turyści mogą cieszyć się różnorodnymi aktywnościami wodnymi. Nurkowanie w kolorowych rafach koralowych to jedno z najpopularniejszych zajęć, pozwalające odkrywać podwodny świat pełen egzotycznych ryb i fascynujących formacji koralowych. Dodatkowo, rejsy łodziami wzdłuż wybrzeża, windsurfing czy leniwe popołudnia spędzone na paddleboardzie to tylko kilka z propozycji, które umilają czas na filipińskich plażach.

Najpiękniejsze plaże Filipin urzekają swoją niezwykłą urodą, zapierając dech w piersiach podróżników. Jednym z niekwestionowanych klejnotów jest White Beach na wyspie Boracay. Jego biały, jak puder, piasek zachęca do lenistwa, a turkusowe fale Morza Filipińskiego stanowią idealne tło dla malowniczych zachodów słońca. W połączeniu z bujnymi palmami i egzotyczną roślinnością tworzy atmosferę prawdziwego rajskiego zakątka.

El Nido na Palawan to kolejne niebiańskie miejsce. Otoczone stromymi klifami i krystalicznie czystymi wodami, plaże El Nido oferują nie tylko wspaniałe widoki, ale także unikalne formacje skalne.

El Nido, Palawan, Filipiny

Puka Shell Beach na Boracay wyróżnia się nie tylko białym piaskiem i turkusową wodą, ale także obecnością charakterystycznych muszli, które nadają plaży niepowtarzalny charakter. Spacerując po tym wyjątkowym wybrzeżu, można zbierać kolorowe muszle, co sprawia, że pobyt nabiera sentymentalnego wymiaru.

Niezapomnianą perłą w koronie filipińskich plaż jest również Nacpan Beach, również na Palawan. Rozległy, dziewiczy piasek spotyka się tam z spokojnymi wodami Morza Południowochińskiego, tworząc niezakłóconą harmonię natury. Nacpan Beach jest idealnym miejscem dla tych, którzy pragną oderwać się od zgiełku i zanurzyć się w spokojnej atmosferze.

Boracay, Filipiny

Podwodne Królestwo – Rafy Koralowe

Filipiny słyną nie tylko z malowniczych plaż, ale także z jednych z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Rozciągające się wokół archipelagu rafy są domem dla niesamowitego bogactwa biologicznego i przyrodniczego. Filipiny leżą w samym sercu "Trójkąta Korali", co sprawia, że ich rafy koralowe są jednymi z najbardziej różnorodnych ekosystemów morskich na planecie.

Pod wodą otaczającą Filipiny ukrywa się fascynujący, kolorowy świat, który zachwyca każdego nurka czy miłośnika snorkelingu. Żywe, pastelowe barwy koralowców kontrastują z błękitem oceanu, tworząc niezapomniane widoki. Również mieszkańcy tych wód zaskakują różnorodnością – od kolorowych ryb tropikalnych, przez żółwie morskie po delikatne meduzy. Nurkując w filipińskich wodach, można napotkać rekinów wielorybich, manty i wiele innych unikalnych gatunków morskich istot.

Propozycje dla miłośników nurkowania i snorkelingu
Filipiny to raj dla pasjonatów nurkowania i snorkelingu. Dla osób zanurzających się po raz pierwszy płycizny przybrzeżne oferują wyjątkowe spotkania z rafami i ich mieszkańcami. W miarę poszerzania umiejętności bardziej doświadczeni nurkowie mogą eksplorować głębsze wody, odkrywając ukryte zakamarki podwodnego królestwa.

Regiony takie jak Tubbataha Reefs Natural Park czy Apo Reef Natural Park to prawdziwe sanktuaria dla nurków, oferujące nie tylko widowiska podwodne, ale także możliwość uczestnictwa w ochronie tego unikalnego środowiska. Bez względu na poziom doświadczenia, filipińskie rafy koralowe gwarantują niezapomniane przygody dla wszystkich miłośników życia pod wodą.

Podróż na Filipiny

Największe lotniska na Filipinach są kluczowymi punktami łączności i bramami do odkrywania uroków tego archipelagu.

Tanie bilety lotnicze na Filipiny - FRU.pl

Wśród nich wyróżnia się Ninoy Aquino International Airport, będące głównym portem lotniczym na Filipinach. Sprawdźcie naszą ofertę biletów lotniczych już teraz! ✈️ Bilety lotnicze do Manilli 

Na terenie Visayas znajduje się Mactan-Cebu International Airport, drugie co do wielkości lotnisko na Filipinach. To strategicznie położone lotnisko obsługuje region Visayas i jest ważnym punktem przesiadkowym dla podróżnych zmierzających na inne wyspy tego archipelagu. Lotnisko nie tylko ułatwia dostęp do uroczych plaż, ale także jest bramą do Cebu, które słynie z bogactwa kulturowego i historycznego.
✈️ Bilety lotnicze do Cebu

Innym istotnym portem lotniczym jest Davao International Airport (DVO) na Mindanao. Stanowi on główny węzeł transportowy dla podróżnych, którzy chcą odkryć uroki tej największej wyspy Filipin. DVO obsługuje zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe, umożliwiając podróżnym dostęp do dzikiej przyrody, górskich szczytów i uroków kulturowych regionu Mindanao.
✈️ Bilety lotnicze do Davao