Skip to content
Aktualizacja: 02/05/2024

Podziel się na:

Wiosna w Portugalii ukazuje się w pełnej krasie, odkrywając malownicze krajobrazy, bogatą kulturę i niezwykłą historię tego kraju. Jednym z najbardziej fascynujących szlaków podróży jest podróż od urokliwej Lizbony po malowniczy region Douro. To wyjątkowe połączenie miasta i krajobrazów, kultury i tradycji, której urok można poczuć na każdym kroku.

Lizbona, stolica Portugalii, wiosną błyszczy kolorami i życiem. Ulice miasta tętnią energią, a historyczna architektura emanuje urokiem minionych epok. Spacerując wąskimi uliczkami Alfamy czy podziwiając widok z Miradouro da Senhora do Monte, możecie wejść w świat portugalskiej historii, jednocześnie doświadczając nowoczesności miasta. Klimatyczne kawiarnie, tradycyjne fado w tawernach i bulwary nad brzegiem rzeki Tagus tworzą niezapomnianą atmosferę.

Podróż w głąb kraju doprowadzi nas do magicznego regionu Douro, znanego z uprawy winorośli i produkcji wyjątkowego porto. Wiosną winnice rozkwitają soczystą zielenią, tworząc niepowtarzalny krajobraz. Rejs po rzece Douro ujawnia malownicze widoki, a odwiedziny tradycyjnych quinta, czyli portugalskich winnic, pozwalają na zgłębienie tajników produkcji tego wyjątkowego trunku.

Odkryjemy uroki portugalskiej kultury, smakując lokalne specjały i obcując z tradycją. Przeżyjcie z nami magiczną podróż, która naturę z kulturą, tworząc niezapomniane wspomnienia z wiosennej wyprawy przez Portugalię!

Lizbona: pulsująca stolica

W sercu Portugalii ukryta jest jedna z najbardziej fascynujących stolic Europy - Lizbona. Miasto, które pulsuje życiem i emanuje historycznym urokiem, wiosną ożywa jeszcze bardziej, prezentując podróżnikom swoje niezliczone skarby. Przeniknięta dźwiękami tradycyjnego fado, zapachem lokalnych specjałów i barwami malowniczych uliczek Alfamy, Lizbona to miejsce, które łączy w sobie dziedzictwo przeszłości z nowoczesnością.

 • Alfama - labirynt historycznych uliczek z Fado w tle

W sercu Lizbony, dzielnica Alfama otwiera przed odwiedzającymi malowniczy labirynt wąskich uliczek. To miejsce, gdzie kamienne schody prowadzą do ukrytych placyków, a kolorowe pranie wiszące na balkonach dodaje uroku. Alfama to również kolebka portugalskiego fado - melancholijnej muzyki, która opowiada historie życia i miłości.

Alfama, Lizbona, Portugalia

 • Miradouro da Senhora do Monte - widok, który oczarowuje

Wybierając się na wzgórze do punktu widokowego Miradouro da Senhora do Monte, będziecie nagrodzeni jednym z najpiękniejszych widoków na Lizbonę. Wysokość tego miejsca umożliwia ogarnięcie wzrokiem malowniczego krajobrazu miasta, rzeki Tagus i szeregów kolorowych domów w dali. To miejsce, gdzie czas zwalnia, a chwila staje się niezapomniana.

 • Bulwary nad rzeką Tagus - spacer w rytmie morza

Bulwary przy brzegu rzeki Tagus stanowią idealne miejsce na spokojny spacer, oddychając morską bryzą i podziwiając imponujące widoki. Tej części miasta towarzyszy specyficzny klimat, a widok na ładunki morskie, statki i most 25 de Abril sprawia, że chwilowo zapominamy o zgiełku miejskiego życia. Bulwary są miejscem spotkań, relaksu i obserwacji codziennego życia Lizbony.

 • Lokalne kawiarnie i restauracje - kulinarna oodróż po lizbońskich smakach

Lizbona słynie z wyśmienitej kuchni, a lokalne kawiarnie i restauracje to prawdziwa uczta dla podniebienia. Podczas spaceru po uliczkach, podróżnik może zanurzyć się w aromatach tradycyjnych potraw, takich jak "bacalhau" (suszone i solone dorsze) czy "pastel de nata" (pyszne ciastko z kremem). To w tych miejscach można odkryć nie tylko smaki, ale także serce i duszę portugalskiej kultury kulinarnej.

Lotnisko w Lizbonie

Lotnisko w Lizbonie, oficjalnie znane jako Portela Airport, to brama do świata Portugalii. Oficjalna nazwa lotniska to Lisbon Humberto Delgado Airport, jednak dla wielu podróżnych znane jest jako Portela, nawiązując do swojej pierwotnej lokalizacji. Dogodne połączenia transportu publicznego i dostępność taksówek ułatwiają podróżującym dotarcie do centrum miasta czy innych zakątków Portugalii.
Sprawdźcie naszą ofertę biletów lotniczych do Lizbony!

Tanie bilety lotnicze do Lizbony - FRU.pl

 

Przez malownicze miasta - od Lizbony po Duoro

Przebywając szlakiem od Lizbony po uroczy region Douro, wyruszycie w niezwykłą odyseję przez malownicze miasta Portugalii. Ta podróż nie tylko przenosi nas przez różnorodne krajobrazy, ale również ukazuje bogactwo kultury i historii, które wplecione są w tkankę każdego odwiedzanego miejsca. Od mistycznej Sintry, kulturalne Coimbrę, aż po urokliwe Aveiro - każde miasto na trasie to unikalna perła, czekająca na odkrycie.

Sintra

Sintra, malownicze miasto ukryte w zielonych wzgórzach Portugalii, jawi się jako kraina zamków i ogrodów, urzeka każdego, kto stąpa po jej ziemiach. To miejsce, gdzie historia, architektura i natura splatają się w niezwykłą harmonię, tworząc jedno z najbardziej urokliwych miejsc na mapie Europy. Wprowadzenie do Sintry to wstęp do świata, w którym kamienne zabytki wznoszą się ponad gęste korony drzew, a ogrody kryją w sobie tajemnice przeszłości. Czas zdaje się zatrzymać, gdy przechadzamy się uliczkami tego miasta, które stało się źródłem inspiracji dla poetów, pisarzy i artystów na przestrzeni wieków. Przez to wstępne wejście do Sintry, otwieramy drzwi do magicznego świata zamków, pałaców i parków, gdzie każdy krok prowadzi do odkrywania niezliczonych opowieści i fascynujących detali tego unikalnego portugalskiego skarbu.

 • Pałac Pena - spektakularna architektura i ogrody

Sintra, znana jako kraina zamków, kryje w sobie jedno z najbardziej malowniczych arcydzieł architektury - Pałac Pena. Położony na wzgórzu, pałac ten wyróżnia się nie tylko swoją eklektyczną architekturą, ale również niezwykłym położeniem, z którego rozpościera się przepiękny widok na okoliczne tereny. Barwne elewacje, zdobienia inspirowane różnymi stylami architektonicznymi i otaczające pałac ogrody sprawiają, że to miejsce jest niezapomnianym punktem na mapie Sintry.

Pałac Pene, Sintra, Portugalia

 • Quinta da Regaleira - tajemniczy park i studnia inicjacji

Kolejnym klejnotem Sintry jest tajemnicza posiadłość Quinta da Regaleira. To niezwykłe miejsce zachwyca nie tylko swą architekturą, ale także mistycznym klimatem. Park otaczający posiadłość kryje w sobie labirynty tajemniczych ścieżek, kaskad wodnych, mostów i schodów, które prowadzą do najbardziej tajemniczych zakamarków. Jednak prawdziwą perłą Quinta da Regaleira jest studnia inicjacji, znana również jako studnia wtajemniczenia. To miejsce kultywujące tajemniczą symbolikę, z licznymi alegoriami związanych z alchemią i ezoteryką.

Coimbra - miasto nauki i kultury

W sercu Portugalii Coimbra wyrasta niczym oaza wiedzy i kultury. To mistyczne miasto, przesiąknięte historią i dziedzictwem, jest nie tylko jednym z najstarszych miast w kraju, ale również domem dla najstarszego uniwersytetu Portugalii - Uniwersytetu w Coimbrze.

 • Uniwersytet w Coimbrze - najstarszy uniwersytet w Portugalii

Uniwersytet w Coimbrze, założony w 1290 roku, to miejsce, które od wieków stanowi centrum edukacyjne i intelektualne Portugalii. Jego zabytkowe budynki, kamienne schody i dziedzińce opowiadają historię nauki i kultury. Symboliczny charakter miasta jako siedziby uniwersytetu sprawia, że spacerując przez kampus, można poczuć ducha akademickiej tradycji. Uniwersytet w Coimbrze to nie tylko instytucja edukacyjna, lecz także skarbnica wiedzy, która wpłynęła na rozwój nauki i sztuki w kraju.

Uniwersytet w Coimbrze - najstarszy uniwersytet w Portugalii

 • Biblioteka Joanina - zabytkowa biblioteka z unikalnymi zbiorami

W ramach Uniwersytetu w Coimbrze wyróżnia się Biblioteka Joanina, zabytkowy skarbiec wiedzy. Ta monumentalna biblioteka, zbudowana w XVIII wieku, zachwyca nie tylko swoją architekturą, ale również unikalnymi zbiorami literackimi. Oryginalne regały, bogato zdobione sufity i zegar astronomiczny dodają uroku temu miejscu. Jednak największym skarbem Biblioteki Joanina są antyczne księgi i rękopisy, które przechowuje. To nie tylko miejsce dla studentów i naukowców, ale również magiczna przestrzeń, gdzie każda strona książki kryje w sobie fragment historii i tradycji.

 

Aveiro: portugalska Wenecja

Aveiro, nazywane również "portugalską Wenecją", to miasto, które zachwyca swoją unikalną atmosferą i urokliwymi kanałami, porośniętymi kolorowymi domkami. Wprowadzenie do Aveiro to wejście w świat tradycji rybackich, regionalnej kuchni i niepowtarzalnego krajobrazu, którym można cieszyć się podczas rejsu po kanałach na tradycyjnych “moliceiros".

Aveiro: portugalska Wenecja

 • Rejs po kanałach na tradycyjnych "Moliceiros"

Stąpając po brukowanych uliczkach Aveiro, nie można przejść obojętnie obok kolorowych łodzi "moliceiros", które są nieodłącznym elementem tego miasta. Te tradycyjne łodzie rybackie, ozdobione malowidłami i zabawnymi inskrypcjami, to nie tylko środek transportu, ale także symbol lokalnej kultury. Podziwiajcie architekturę, mijając romantyczne mosty, a kapitan opowie Wam historie związane z życiem nad wodą. To niezapomniane doświadczenie, które pozwala zobaczyć Aveiro z zupełnie nowej perspektywy.

 • Kuchnia regionalna, ze szczególnym uwzględnieniem słodkich przysmaków

Aveiro słynie nie tylko z urokliwych kanałów, ale także z wyjątkowej kuchni, która zachwyca smakiem i aromatem. Regionalne dania, bazujące często na świeżych owocach morza, są prawdziwą ucztą dla podniebienia. Jednak to słodkości Aveiro zyskały sobie szczególne uznanie. Próbowanie tradycyjnych wypieków, takich jak "ovos moles" (jajka w masie ciastowej), to kulinarna podróż w głąb portugalskich smaków.

Duoro

Douro, nazwane często sercem portugalskiej winiarni, prezentuje się jako magiczny region, gdzie rzeka Douro snuje się między malowniczymi wzgórzami porośniętymi winnicami. To podróż w głąb obszarów, które nie tylko dostarczają wybornego wina, ale również zachwycają niezwykłym pięknem krajobrazów winorośli, zwłaszcza w okresie wiosennego rozkwitu.

 • Rzeka Douro - rejs po malowniczych zakątkach

Gdy zanurzamy się w przygodę po Douro, rzeka ta ukazuje swoje magiczne oblicze podczas rejsu po malowniczych zakątkach. To nie tylko podróż statkiem, ale także niezapomniane doświadczenie obcowania z urokliwymi krajobrazami, które otaczają winnice. Woda rzeki błyszczy w słońcu, a strome zbocza porośnięte uporządkowanymi rzędami winorośli zapierają dech w piersiach. To podróż w czasie i przestrzeni, gdzie każdy zakręt rzeki odsłania nową panoramę, przenosząc podróżnika w świat spokoju i harmonii.

 • Wizyta w tradycyjnych "Quinta" - portugalskich winnicach

Podczas podróży po Douro nie można pominąć wizyty w tradycyjnych "quinta", czyli portugalskich winnicach. To tutaj, wśród kamiennych domów i historycznych budynków, rozgrywa się proces produkcji jednych z najwykwintniejszych win świata. Degustacja win, połączona z opowieściami o historii i tradycji regionu, pozwala zgłębić tajniki portugalskiego wina. Przechadzając się po winnicach i podziwiając zapierający dech w piersiach widok na rzekę Douro, odnajdziecie się w magicznym świecie, gdzie smaki, zapachy i krajobrazy tworzą harmonijną symfonię.

Lotnisko regionu Duoro

Największym lotniskiem obsługującym region Douro jest międzynarodowy port lotniczy w Porto, oficjalnie znany jako Francisco Sá Carneiro Airport. To strategiczne położenie tego lotniska czyni je głównym węzłem komunikacyjnym dla podróżnych pragnących odkryć uroki Douro i jego okolic. Sprawdźcie naszą ofertę biletów lotniczych do Porto i zaplanujcie swoją podróż po Portugalii!

Tanie bilety lotnicze do Porto - FRU.pl