Skip to content
Aktualizacja: 23/03/2023

Podziel się na:

Wiosna to bez wątpienia jeden z najlepszych momentów w roku, by odwiedzić francuskie miasto miłości - Paryż. Dzieje się tak dzięki bardzo przyjemnemu klimatowi z łagodnymi temperaturami oraz dużej różnorodności wydarzeń i aktywności typowych dla tych miesięcy. By ułatwić zaplanowanie wycieczki do niezwykłej stolicy Francji, podpowiadamy, które miejsca szczególnie warto odwiedzić, by jak najlepiej cieszyć się urokami miasta miłości!

Paryskie temperatury na wiosnę

Pogoda jest jednym z najważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji o tym, kiedy odwiedzić Paryż lub jakiekolwiek inne miasto. W tym sensie wiosna ma wiele argumentów, aby Was przekonać! W marcu, kwietniu i maju stopniowo wzrasta liczba godzin słonecznych, a co za tym idzie - temperatur. Z maksymalnej temperatury nieco ponad 10°C w marcu, średnia temperatura wzrasta do 20°C w maju i do około 15°C w kwietniu. Temperatury minimalne rosną od 5 stopni Celsjusza w miesiącach wczesnowiosennych do co najmniej 10 stopni Celsjusza w maju. Ogólnie rzecz biorąc, klimat jest tu bardzo przyjemny z bardzo łagodnymi temperaturami. Sprawdźmy więc, co warto zobaczyć w tym czasie w Paryżu!

Które lotnisko Paryża wybrać?

W Paryżu są trzy lotniska: Charles de Gaulle, Orly i Beauvais. Dwa główne lotniska to CDG na północnym wschodzie i Orly na południu, które są dobrze połączone z centrum miasta, podczas gdy lotnisko Paris Beauvais znajduje się dość daleko na północy i jest używane przez tanie linie lotnicze. Skorzystajcie z naszego przewodnika “Loty do Paryża - jakie lotnisko wybrać?” , by wybrać port lotniczy, który idealnie będzie pasował do planu Waszej wiosennej wycieczki.


Spacer po parkach i kwitnących ogrodach

Paryż to miasto pełne pięknych parków i ogrodów, które są pielęgnowane ze szczególną troską i uwagą. Wiosną miejsca te urzekają kwitnącą roślinnością tworzącą niezapomniane romantyczne obrazy. Istnieją dziesiątki parków i ogrodów, które zapraszają na przyjemny wiosenny spacer. Ogród Tuileries pomiędzy Luwrem a Place Concorde, Park Montsouris w południowej części miasta, Park Belleville na wzgórzu o tej samej nazwie z jednym z najlepszych widoków na stolicę i Park Buttes Chaumont w starym kamieniołomie na wschodzie Paryża to tylko niektóre z opcji do rozważenia.

Jeśli uwielbiacie kwiaty, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po rozkwitającym Paryżu, tutaj. Dowiecie się w których miesiącach kwitną konkretne drzewa i gdzie można ich najwięcej spotkać. Dzięki temu będziecie mogli spacerować wsród kwiatów wiśni, magnolii, śliwy, róż i wielu innych pięknych roślin.

Tarasy kawiarni w dzielnicy Montmartre

Kiedy w Paryżu nadchodzi ładna pogoda, Paryżanie korzystają z okazji, aby wyjść na ulice i cieszyć się przyjemnościami, których nie mają okazji doświadczyć przez większość roku. Jednym z najlepszych miejsc, by się nimi cieszyć jest dzielnica Montmartre. Strome uliczki wyłożone są dziesiątkami typowych paryskich kawiarni z małymi tarasami i ładnymi fasadami. Jednym z przykładów jest Café des Deux Moulins w pobliżu Moulin Rouge, która posłużyła jako sceneria do słynnego filmu Amelie.
Paryż, Francja

Wiosenny piknik w Ogrodach Luksemburskich

Jeśli zapytacie paryżanina, jakie jest jego ulubione zajęcie wiosną, istnieje duża szansa, że wymieni piknik. To typowa paryska pocztówka o tej porze roku w miejscach takich jak Champ de Mars pod wieżą Eiffla. Ale ze wszystkich opcji Ogrody Luksemburskie są najbardziej odpowiednie na wiosenne spędzanie czasu. Centralnie położone zielone obszary są pięknie ozdobione kwiatami i mają duże trawniki, na których można urządzić piknik wraz z przyjaciółmi lub ukochaną osobą.

Wielkanoc i Pascha w Paryżu

Jeśli podróżujecie do Paryża podczas świąt wielkanocnych, możecie cieszyć się tymi uroczystościami w paryskim stylu. Z religijnego punktu widzenia jest to idealny czas, aby odwiedzić liczne i bardzo piękne kościoły miasta. Bazylika Sacré Coeur, La Sainte Chapelle, kościół La Madeleine i oczywiście Notre Dame są najbardziej znane i najpiękniejsze w mieście. Pomimo tego, że wnętrza katedry Notre Dame nie można już zwiedzać po wielkim pożarze w 2019 roku, to warto zobaczyć niezwykłą świątynie chociażby z zewnątrz.
Typowa alternatywa na cieszenie się Wielkanocą ma więcej wspólnego ze zmysłem smaku niż wzroku. Paryż to miasto słodyczy, a ulice są wypełnione setkami cukierni oferujących czekoladowe przysmaki.

Roland Garros i maraton paryski

Wiosna to także czas wielkich wydarzeń sportowych. Dwie z największych imprez odbywają się właśnie w tym czasie. Pierwsza z nich ma miejsce na początku kwietnia i jest to Maraton Paryski. W tym biegu bierze udział ponad 60 tysięcy biegaczy i jeszcze więcej widzów. Trasa biegu mija tak znane zabytki jak Notre Dame, Luwr czy wieża Eiffla.
Innym wielkim wydarzeniem jest Roland Garros. French Tennis Open jest jednym z najważniejszych turniejów tenisowych na świecie, i zawsze gromadzi najlepszych tenisistów na świecie. Odbywa się na przełomie maja i czerwca na Stade Roland Garros w Paryżu. Jeśli uwielbiacie sportowe emocje, to z pewnością warto zaplanować swój udział w tych wydarzeniach.

Rowerem przez ulice Paryża

Kiedy drzewa kwitną, temperatury rosną, a dni są bardziej słoneczne, spacer po Paryżu to prawdziwa przyjemność. Chodzenie jest zawsze dobrym pomysłem, ale ogranicza dystans, który można pokonać, dlatego też jedną z najlepszych rzeczy do zrobienia wiosną jest wypożyczenie roweru i jazda po Paryżu. Z kartą turystyczną Paris Pass możecie korzystać z rowerów publicznych, aby zwiedzić centrum miasta lub obszary takie jak kompleks Palais-Royal, dzielnica Belleville, a nawet Bastylia, a także odkryć obrzeża stolicy z ciekawymi miejscami, takimi jak las Vincennes.

Rejs po Sekwanie w najpiękniejszym okresie roku

Zawsze wskazane jest poznawanie Paryża z różnych perspektyw. A jedną z najpiękniejszych jest rejs po Sekwanie. Po drodze zobaczycie takie zabytki jak Invalides, Musée d'Orsay, katedrę Notre Dame, Luwr, Grand Palais i wieżę Eiffla. Możecie wybrać rejs z romantyczną kolacją na pokładzie. Pamiętajcie, żeby wziąć ze sobą szal lub cieplejsze okrycie, ponieważ nad rzeką może być chłodniej niż w innych częściach tego pięknego miasta.

Rejs po Sekwanie, Paryż, Francja

Wersal i jego ogrody

Pałac w Wersalu jest jednym z obowiązkowych zabytków podczas wycieczki do Paryża. Jego urok tkwi nie tylko w nim, ale także w jego ogrodach. Królewskie ogrody w Wersalu uważane są za jedne z najpiękniejszych w Europie i na świecie, a szczególnie pięknie prezentują się wiosną. Dekoracje kwiatowe są o tej porze roku szczególnie piękne, a ogrodnicy szczególnie dbają o to, by wyglądały spektakularnie. W tych miesiącach można również podziwiać spektakl pałacowych fontann grających światłami i muzyką.

Moulin Rouge

Moulin Rouge to kabaret znany jako duchowe miejsce narodzin słynnego francuskiego kankana. Położony u stóp wzgórza Montmartre i w sercu dzielnicy Pigalle, kabaret został zbudowany w 1889 roku przez Josepha Ollera i Charlesa Zidlera. Pierwotnie wyobrażony jako uwodzicielski taniec, francuski Cancan umożliwił narodziny kabaretu i jest obecnie bardzo znanym tańcem w wielu krajach na całym świecie. W czasach współczesnych Moulin Rouge jest atrakcją turystyczną, która zapewnia wspaniałą rozrywkę dla każdego gościa z każdego kraju na świecie.
Styl i nazwa kabaretu były często kopiowane, naśladowane i zapożyczane z innych kabaretów na całym świecie, takich jak kabarety w Las Vegas. Istnieją również liczne filmy, które korzystają ze sławy kabaretu, w tym film Baza Luhrmanna z 2001 roku pod tytułem “Moulin Rouge”, w którym wystąpili Nicole Kidman i Ewan McGregor. Obejrzycie film przed podróżą, by móc później na własne oczy zobaczyć te wyjątkowe miejsca.

Avenue des Champs Elysées - Łuk Triumfalny

Napoleon I zlecił Jeanowi Chalgrinowi zaprojektowanie łuku triumfalnego na cześć zasług wojsk cesarskich, z architektonicznym wpływem starożytnego Rzymu. Zbudowany w XIX wieku pomnik jest obecnie jednym z największych tego typu zabytków na świecie. Imponujące rzeźby zdobią jego kolumny, a ponadto na łuku przedstawiono nazwiska 558 generałów, a także ich największe zwycięstwa. Pod łukiem triumfalnym znajduje się grób nieznanego żołnierza Francji.
Z tarasu widokowego, znajdującego się na Łuku Triumfalnym, rozciąga się wspaniała panorama Paryża. Łuk Triumfalny o wysokości 50 metrów, szerokości 45 metrów i głębokości 22 metrów znajduje się na Place de l'Etoile, który prowadzi na Pola Elizejskie, "najpiękniejszą aleję świata". Rozciąga się ona na długości 1,9 km pomiędzy Place de la Concorde a Łukiem Triumfalnym. Znajdziecie tu liczne luksusowe butiki takie jak Louis Vuitton, Cartier, Guerlin, Montblanc, lokale oraz słynne kawiarnie i restauracje.

Pola Marsowe i Łuk Triumfalny, Paryż, Francji

Disneyland Paris

Z dwoma parkami i ponad 375 milionami przybyłych już gości, Disneyland Paris jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych w Europie. W 2002 roku, dziesięć lat po otwarciu, ośrodek powiększył się o Walt Disney Studios Park. Akcja na wielkim ekranie i atmosfera prawdziwego hollywoodzkiego studia ożywiają się w Walt Disney Studios Park poprzez szereg atrakcji i rozrywek.
Wioska Disneyland przyciąga gości z bliska i daleka dzięki kilku restauracjom tematycznym, siedmiu sklepom i 15-salowemu multipleksowi - jednemu z największych w Europie. Z prawie 48.000 metrów kwadratowych, ten swobodnie dostępny obszar jest największym kompleksem rozrywkowym w Île-de-France poza Paryżem. Dodatkowo, 27-dołkowe pole golfowe znajduje się wśród wodospadów, skał, strumieni i drzew w bezpośrednim sąsiedztwie parków Disneya.

Nuit des Mesees

Zasmakujcie kultury po zmroku w Nuit des Musées, czyli Nocy Muzeów. Od 19 lat paryskie muzea są otwarte do późna w noc w trzecią sobotę maja (13 maja 2023 r.) w ramach specjalnego wydarzenia odbywającego się w całej Europie. Dołącza do nich ponad 150 paryskich muzeów i galerii, w tym popularne miejsca, takie jak Luwr, Musée d’Orsay, Centrum Pompidou, Grand Palais i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Muzea biorące udział w programie mają wstęp wolny na noc, ale wieczorem organizowane są również specjalne wydarzenia, takie jak pokazy filmowe, koncerty, występy, wycieczki i zajęcia dla dzieci. W ciepłą noc to dobry sposób na spędzenie kilku godzin, spacerując między różnymi muzeami, wypróbowując kilka niezwykłych i zatrzymując się po drodze na jedzenie i napoje.

Wiosna to idealny czas na podróż do Paryża, ponieważ wysoki sezon turystyczny jeszcze się nie rozpoczął, ale temperatury pozwalają już na swobodne zwiedzanie. Sprawdźcie, co jeszcze warto zobaczyć w Paryżu podczas Waszej wiosennej wycieczki: Paryż poza sezonem - atrakcje, które musisz zobaczyć