Skip to content

Podróż po Zjednoczonych Emiratach Arabskich obiecuje niezapomniane przeżycia, gdy krajobrazy pustynne przeplatają się z nowoczesnymi metropoliami, tworząc kontrastowe pejzaże, które oczarowują podróżnych. W miesiącach marzec-czerwiec, gdy w Europie panuje wiosna, ZEA prezentują się jako idealne miejsce na rozpoczęcie sezonu podróży. W tym okresie temperatury w Emiratach są łagodne, co sprawia, że zwiedzanie staje się jeszcze przyjemniejsze.

Zabierzemy Was w podróż po dwóch najważniejszych miastach regionu, Dubaju i Abu Dhabi, a także odkryjemy mniej znane, ale równie fascynujące zakątki poza granicami tych metropolii. Przygotujcie się na spotkanie z futurystycznymi wieżowcami, tradycyjnymi soukami, a także na relaksujący wypoczynek na malowniczych plażach i fascynujących pustyniach. Zanurzcie się w bogactwie kultury, historii i nowoczesności, jakie oferują Zjednoczone Emiraty Arabskie w magicznej atmosferze wiosny!

Dubaj: miasto kontrastów

Dubaj, niekwestionowana perła Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wyłania się jako symbol kontrastów. To miasto, które jednocześnie ukoronowane jest najwyższym wieżowcem na świecie, Burdż Chalifa, i pulsującymi centrami handlowymi, a także otoczone tradycyjnymi soukami, których atmosfera przenosi podróżnych w odległe czasy arabskiej historii. Rozpocznijmy naszą podróż od jednego z najbardziej wizualnie imponujących aspektów Dubaju: jego futurystycznej architektury, a także bogatego kulturalnie świata souków.

 • Futurystyczna architektura

Dubaj to mekka nowoczesnej architektury, a jednym z jej najbardziej ikonicznych symboli jest Burdż Chalifa, górujący nad horyzontem miasta. Odwiedzając to miejsce, będziecie mogli podziwiać panoramę miasta, którego wieżowce wznoszą się ku niebu jak zjawiska z przyszłości. Poza Burdż Chalifa miasto jest również domem dla innych imponujących konstrukcji, takich jak Burdż Al Arab, nazywany często najbardziej luksusowym hotelem na świecie, oraz wieża Cayan Tower, która wyróżnia się swoją innowacyjną konstrukcją.

 • Wieżowce, w tym Burdż Chalifa

Burdż Chalifa, dominujący nad panoramą Dubaju, sięga aż do nieba, prezentując nie tylko architektoniczne osiągnięcie, ale także niezapomniany punkt widokowy dla turystów. Jego szklane fasady i wysokość sprawiają, że staje się on ikonicznym symbolem miasta oraz całego regionu ZEA.

Dubai

 • Nowoczesne centra handlowe

Dubaj nie tylko zachwyca architekturą, ale także swoimi nowoczesnymi centrami handlowymi, które stanowią prawdziwe mekki dla miłośników zakupów. Miejsca takie jak Dubai Mall czy Mall of the Emirates oferują nie tylko bogactwo sklepów, ale także atrakcje takie jak lodowiska, parki rozrywki i akwaria, zapewniając niezapomniane doświadczenia dla całej rodziny.
Tradycyjne souki i kultura
Pomimo nowoczesnej fasady, Dubaj zachował swój tradycyjny urok w postaci kolorowych souków, gdzie tętni życie miejscowych handlarzy i kupców, a podróżni mogą wniknąć w bogactwo lokalnej kultury i tradycji. Odwiedzając souki, zanurzycie się w kulturze Emiratów, poznając lokalne zwyczaje, tradycje i sztukę rzemieślniczą. To także doskonała okazja do zakupu autentycznych pamiątek oraz do nawiązania kontaktu z serdecznymi mieszkańcami Dubaju.

 • Odwiedzanie kolorowych targów

Podróż po Dubaju nie byłaby kompletna bez odwiedzenia jednego z tradycyjnych souków. Souk Madinat Jumeirah to miejsce, gdzie tradycyjne rzemiosła, smakowite przysmaki i orientalne aromaty łączą się w jednym magicznym miejscu. Souk Gold i Souk Spice to z kolei raj dla miłośników biżuterii oraz aromatycznych przypraw.

Souk Madinat Jumeirah, Dubaj

 

Podróż do Dubaju

Lotnisko w Dubaju, znane również jako Międzynarodowe Lotnisko w Dubaju (DXB), to jedno z najbardziej imponujących i ruchliwych lotnisk na świecie. Jego nowoczesna infrastruktura i innowacyjne podejście do obsługi pasażerów sprawiają, że to miejsce staje się wręcz flagowym symbolem dynamicznego rozwoju miasta. Terminal 3, przeznaczony głównie dla linii Emirates, imponuje swoim ogromem i elegancją, oferując liczne sklepy, restauracje oraz luksusowe lounge'y dla podróżujących w klasie biznesowej. Systematyczne rozbudowy i modernizacje sprawiają, że lotnisko w Dubaju nieustannie dostosowuje się do rosnącego ruchu pasażerskiego, stanowiąc jednocześnie strategiczny węzeł łączący świat.

Tanie bilety lotnicze do Dubaju - FRU.pl

Abu Dhabi: stolica bogactwa kulturowego

Abu Dhabi, majestatyczna stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wyróżnia się jako niekwestionowane centrum bogactwa kulturowego i historycznego. Otoczone przez imponujące wieżowce, miasto zachowuje równowagę między nowoczesnością a zachowaną tradycją, co czyni je fascynującym miejscem do odkrywania.

 • Wizyta w Wielkim Meczetu Szejka Zayeda

W centrum uwagi Abu Dhabi stoi Wielki Meczet Szejka Zayeda, monumentalna budowla, która nie tylko imponuje swoimi rozmiarami, ale również wznosi się na fundamentach głębokiego szacunku dla tradycji i kultury. Meczet ten, nazwany na cześć założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Szejka Zayeda bin Sultana Al Nahyana, prezentuje architekturę inspirowaną muzułmańskimi tradycjami, z marmurowymi dziedzińcami, kolorowymi mozaikami i największym na świecie ręcznie tkanym dywanem.

Wizyta w Wielkim Meczetu Szejka Zayeda, Abu Dhabi

 • Zwiedzanie Luwru w Abu Dhabi

Abu Dhabi to także miejsce, gdzie tradycja arabska spotyka się z europejskim dziedzictwem artystycznym. Luwr Abu Dhabi, otwarty w 2017 roku, to filia słynnego paryskiego muzeum, która przeniosła się na brzegi Zatoki Perskiej. Zwiedzanie Luwru to podróż przez historię sztuki, obejmująca dzieła od starożytności po współczesność. Muzeum prezentuje unikalną architekturę z gigantycznym kopułowym dachem, tworząc atmosferę, w której dzieła sztuki komunikują się ze zwiedzającymi w niezwykle piękny sposób.

 • Spacer po nabrzeżu Corniche

Abu Dhabi oferuje również urokliwe miejsca spacerowe, a jednym z najbardziej malowniczych jest nabrzeże Corniche. Spacerując wzdłuż wybrzeża, podróżni mogą podziwiać zachwycające widoki na Zatokę Perską oraz imponującą panoramę miasta. Parki, alejki palmowe i nowoczesne budynki tworzą harmonijną scenerię dla tego relaksującego spaceru. Nabrzeże Corniche to także doskonałe miejsce na odpoczynek, rodzinne pikniki, czy też aktywności sportowe.

Spacer po nabrzeżu Corniche, Abu Dhabi

 

Podróż do Abu Zabi

Na lotnisku w Abu Zabi, znakomitej bramie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, podróżni witani są nie tylko z imponującą architekturą, lecz także z obsługą na najwyższym poziomie. Międzynarodowe Lotnisko w Abu Zabi (AUH) to nie tylko punkt wjazdu do stolicy emiratu, ale również jedno z najbardziej nowoczesnych i rozwiniętych lotnisk na świecie. Dodatkowo, Lotnisko w Abu Zabi odgrywa kluczową rolę w obszarze połączeń międzynarodowych, stając się strategicznym węzłem łączącym kontynenty. To miejsce doskonale reprezentuje luksus i nowoczesność, charakteryzujące całe Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Tanie bilety lotnicze do Abu Dhabi - FRU.pl 

Mniej znane skarby Emiratów

Podczas podróży po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, warto oderwać się od znanych tras turystycznych i odkryć mniej znane, ale równie fascynujące zakątki, gdzie historia i przyroda splatają się w niezwykły sposób. Al Ain, urokliwe miasto oazowe, oraz Ras Al Khaimah, gdzie przyroda i starożytne forty tworzą unikalną scenerię, zapraszają podróżnych do odkrywania mniej utartych ścieżek.

 • Al Ain: oaza w pustyni

W sercu pustyni rozkwita niezwykłe miasto oazowe - Al Ain. To miejsce, gdzie historia i przyroda spotykają się w harmonii, tworząc fascynującą podróż przez czas i kulturę. Ogrody Al Ain to zielone oazy w środku pustyni, które zachwycają swoją bujną roślinnością i egzotycznymi kwiatami. To idealne miejsce na spokojny spacer, relaks w cieniu palm i zanurzenie się w atmosferze oazy. Ogród jest również domem dla licznych gatunków roślin i zwierząt, co sprawia, że stanowi unikalny punkt w krajobrazie ZEA.

Al Ain kryje również bogactwo historycznych skarbów, a Muzeum Al Ain stanowi doskonałe miejsce do zgłębiania tajemnic przeszłości regionu. Ekspozycje prezentują tradycje Beduinów, eksponaty z epoki brązu oraz starożytne zabytki, ukazując historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 • Ras Al Khaimah: przyroda i historia

Ras Al Khaimah to nie tylko jedno z mniejszych emiratów, ale także skarb natury i historii, który czeka na odkrycie przez podróżnych z dala od głównych szlaków turystycznych. Ras Al Khaimah to także emirat z bogatą historią, a jego krajobraz urozmaicają starożytne forty. Te imponujące fortyfikacje, takie jak Fort Dhayah czy Al Jazeera Al Hamra, świadczą o historii regionu i są świadkami dawnych czasów.

 • Jebel Jais – najwyższy szczyt w ZEA

Jebel Jais, majestatyczny i imponujący, wznosi się jako najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To miejsce, gdzie miłośnicy przyrody i entuzjaści wspinaczki mogą znaleźć swoje rajskie miejsce. Widoki z Jebel Jais zapierają dech w piersiach, a zimą szczyt pokrywa się delikatnym puchem śniegu, tworząc niezwykły kontrast z pustynnym krajobrazem.

 • Safari po pustyni z nocnym biwakiem

Wyprawa po pustyni, zwłaszcza w okolicach Dubaju, oferuje niezapomniane przeżycia. Jednak prawdziwe magiczne chwile nadejdą podczas nocnego biwaku w sercu pustyni. Obserwacja gwiazd, tradycyjne posiłki, i egzotyczna atmosfera sprawiają, że noc w pustyni staje się jednym z najbardziej pamiętnych momentów podróży. Ognisko, dźwięki arabskiej muzyki oraz cisza otaczającej przyrody tworzą niesamowitą scenerię, dając możliwość zanurzenia się w autentyczną kulturę Beduinów i doświadczenia niezapomnianej nocy pod gwiazdami pustynnego nieba.

Safari po pustyni z nocnym biwakiem

Praktyczne wskazówki dla podróżnych

Podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zrozumienie warunków atmosferycznych oraz przygotowanie się do specyficznych aspektów podróżowania w regionie jest kluczowe. Ponadto, kwestie związane z transportem, zakwaterowaniem i bezpieczeństwem wymagają szczególnej uwagi, aby podróż przebiegła gładko i bezpiecznie.

 • Informacje na temat pogody

Podróże do ZEA w miesiącach od marca do czerwca charakteryzujące się łagodnymi temperaturami. W tym czasie temperatura wynosi zazwyczaj od 20°C do 35°C, tworząc przyjemny klimat dla zwiedzania i relaksu. Warto jednak pamiętać, że w okresie letnim, zwłaszcza w czerwcu, może być już wyraźnie gorąco, osiągając nawet 40°C, co może wpłynąć na komfort podróży. Dlatego warto dobrze dostosować plany podróży do warunków pogodowych i pamiętać o odpowiednim ubiorze i ochronie przed słońcem.

 • Porady dotyczące transportu, zakwaterowania i bezpieczeństwa
Transport
 • Wykorzystajcie rozwiniętą infrastrukturę transportową, taką jak metro, taksówki i autobusy, aby łatwo poruszać się po miastach.
 • Rozważcie zakup karty miejskiej (np. Nol Card w Dubaju), ułatwiającej korzystanie z różnych środków transportu.
Zakwaterowanie
 • Rezerwujcie zakwaterowanie z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie turystycznym, aby zapewnić sobie najlepszy wybór.
 • Hotele oferują różne standardy, od luksusowych po bardziej budżetowe opcje, więc dostosujcie wybór do własnych preferencji.
Bezpieczeństwo
 • Zachowajcie świadomość otoczenia i przestrzegajcie miejscowych przepisów.
 • W razie potrzeby skorzystajcie z lokalnych usług transportowych, zamiast korzystać z nielegalnych taksówek.
 • Przechowujcie ważne dokumenty, takie jak paszport i karta kredytowa, w bezpiecznym miejscu.
Kultura i zwyczaje
 • Przestrzegajcie miejscowych zasad etykiety i szacunku, zwłaszcza w miejscach o charakterze religijnym
 • Unikajcie publicznego spożywania jedzenia i picia w okresie ramadanu, szanując praktyki religijne.
Ochrona przed słońcem
 • Ze względu na intensywne słońce, stosujcie kremy z filtrem UV, noście ubrania z długim rękawem i nakrycie głowy w celu ochrony przed promieniowaniem słonecznym.