Skip to content

Przychodzi taki czas, kiedy po przyjeździe na wakacje, potrzebujesz zrobić coś więcej niż tylko spacerować i zwiedzać atrakcje turystyczne.

Chcesz spróbować nowego hobby lub przeżyć niepowtarzalne doświadczenie, które nie można doświadczyć nigdzie indziej. Na szczęście istnieje wiele miejsc, w których można spróbować czegoś innego niż zwykle.


Oto kilka pomysłów aktywności i doświadczeń do wypróbowania podczas podróży i idealne destynacje dla każdej z nich!


1. Surfing

Zawsze z podziwem patrzysz na surferów na plaży i łapiących fale, gdy spędzasz wakacje nad oceanem? Może to właśnie czas, aby przybliżyć się do tego sportu i zarezerwować pierwszy kurs surfowania?

Idealnymi miejscami dla rozpoczęcia przygody z surfowaniem są Wyspy Kanaryjskie, które można odwiedzać przez cały rok, wybrzeże Portugalii, a także Bali lub Kostaryka, jeśli chcesz połączyć naukę nowego sportu z egzotycznymi wakacjami.

Surfing


2. Nurkowanie i snorkeling

Pozostajemy w wodzie, ale przechodzimy do aktywności, która wymaga zdecydowanie mniejszych fal. Nurkowanie i snorkeling to wspaniałe aktywności dla miłośników wody, fauny i flory podwodnej.

Jeśli jesteś początkującym, możesz zarezerwować wspaniałą wycieczkę ze snorkelingiem w Grecji, na Malcie lub w południowej Francji. A jeśli szukasz niezwykłych doświadczeń, zarezerwuj sesję snorkelingu na Islandii, w Parku Narodowym Thingvellir, w szczelinie Silfra, która oddziela dwie główne płyty tektoniczne.

Nurkowanie i snorkeling


3. Trekking 

Jeśli nie czujesz się komfortowo ze sportami wodnymi, ale wciąż szukasz aktywności fizycznej do wypróbowania podczas urlopu, warto wybrać się na trekking. Możesz wybierać spośród wiele szlaków z niesamowitymi krajobrazami i o różnych poziomach trudności, zarówno w Europie, jak i poza nią.

Kilka dobrych pomysłów, od których możesz zacząć, to wędrówki w Parku Narodowym Teide na Teneryfie, z wulkanem w tle, Szlak Bogów na Wybrzeżu Amalfi lub szlak między Fira i Oia na greckiej wyspie Santorini. Wszystkie z nich zapewnią nowe doświadczenia, blisko natury z niesamowitymi widokami niemalże na całej trasie wędrówki. 

Park Narodowy Teide, Teneryfa


4. Narciarstwo i snowboard

Plaża i piasek to nie koniecznie Twoje środowisko za to uwielbiasz podróżować zimą i cieszyć się śniegiem, ośnieżonymi szczytami gór i rześkim powietrzem. Zalecamy zatem zaplanowanie urlopu na nartach lub snowboardzie. Nie ma znaczenia, czy masz doświadczenie, czy nie — ważne jest, żeby spróbować czegoś nowego i dobrze się bawić.

Najpiękniejsze destynacje to Francja, Włochy, Austria i Szwajcaria; każda z nich oferuje ogromny wybór tras dla wszystkich poziomów zaawansowania. A jeśli potrzebujesz więcej informacji, na naszym blogu opisaliśmy gdzie najlepiej wybrać się na idealne wakacje w Alpach.


5. Polowanie na zorzę polarną

W niektórych częściach świata polowanie na zorzę polarną jest prawdziwym sportem. Lokalni pasjonaci i turyści wyjeżdżają wieczorem, gdy niebo jest bezchmurne, do miejsc jak najbardziej oddalonych od miast, gdzie to naturalne zjawisko można obserwować w najlepszym wydaniu.

Warto rozważyć zarezerwowanie wycieczki z przewodnikami specjalizującymi się w tym temacie, zarówno na Islandii, jak i w Finlandii, Norwegii lub Szwecji. Jedynym warunkiem jest podróżowanie od września do marca, w tym czasie najłatwiej zobaczyć spektakularną zorzę polarną

Zorza Polarna, Norwegia

6. Warsztaty kulinarne

Jesteś typem smakosza, gotowanie to Twoja pasja, podczas każdej podróży poszukujesz lokalnych przysmaków a jako pamiątki z wakacji, przywozisz najlepsze przyprawy, które przypomną smaki wakacji? 

Mamy dla Ciebie idealne rozwiązane: warsztaty kulinarne z szefami kuchni, na których nauczysz się przyrządzać lokalne potrawy według regionalnych receptur, czy to na kursie robienia makaronów i tiramisu od podstaw we Włoszech, warsztatach robienia pastéis de nata w Portugalii, czy na warsztatach przygotowywania paelli w Hiszpanii. Możliwości są ogromne. 


7. Warsztaty tworzenia własnego zapachu

Czy wiesz, że w wielu popularnych turystycznie miejscach można wziąć udział w zajęciach tworzenia własnego zapachu? Tak, to prawda! Francja jest idealnym miejscem na skomponowanie perfumy, zwłaszcza dla tych, którzy chcą stworzyć własny, unikatowy miks aromatów. Wybierz się do Grasse, nazywanej stolicą perfum lub do Paryża, aby przeżyć tę wyjątkową przygodę. 

 

Cokolwiek wybierzesz, na którą z aktywności zdecydujesz się podczas kolejnej podróży, zachęcamy Cię do zarezerwowania biletów lotniczych z wyprzedzeniem na FRU.pl i pamiętaniu o dodaniu ubezpieczenia podróżnego. W ten sposób wyruszysz bez zmartwień i w pełni ciesząc się wszystkim, co spotyka Cię na miejscu!