Skip to content
Aktualizacja: 11/03/2024

Podziel się na:

Festiwale kwiatowe to magiczne wydarzenia, które przenoszą nas w świat niezwykłych barw i zapachów natury. Stanowią nie tylko spektakularne widowisko dla miłośników roślinności, lecz także prawdziwe arcydzieła sztuki, które otaczają nas różnorodnością kształtów i form kwiatów.

Przez cały rok, na różnych zakątkach świata, odbywają się festiwale, podczas których ogrody i parki przemieniają się w prawdziwe królestwa kwiatów. Te wyjątkowe wydarzenia nie tylko celebrują piękno przyrody, ale również stanowią inspirujące miejsce spotkań dla entuzjastów ogrodnictwa i sztuki krajobrazu.

W tym przewodniku odkryjemy niektóre z najbardziej uznanych festiwali kwiatowych na świecie, gdzie natura staje się podniosłym dziełem sztuki, a kreatywność ludzka splata się z pięknem roślin. Przeżyjmy razem tę niepowtarzalną podróż przez kolorowy świat kwiatów, gdzie każdy festiwal to wyjątkowe doświadczenie estetyczne.

Festiwal Kwiatów Keukenhof - Kolorowa symfonia kwiatów w Holandii

Lokalizacja: Park Keukenhof, Lisse, Holandia
Termin: 21.03 – 12.05.204

Festiwal Kwiatów Keukenhof to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń kwiatowych na świecie, które przyciąga miłośników przyrody z całego globu. Zlokalizowany w urokliwej miejscowości Lisse w Holandii, park Keukenhof staje się miejscem, gdzie natura i sztuka ogrodnicza przenikają się, tworząc niezapomnianą atmosferę.

W trakcie festiwalu, ogromne pola tulipanów, narcyzów i hiacyntów rozwijają się w pełni, tworząc niezwykłe dywany kwiatowe o różnorodnych kształtach i kolorach. Ponad siedem milionów kwiatów rozkwita na obszarze ponad 32 hektarów, ukazując bogactwo i różnorodność holenderskiej flory. Każdy rok temu wydarzeniu jest poświęcony temat, co sprawia, że festiwal jest zawsze świeży i zaskakujący.

Podczas wizyty na Keukenhof, zwiedzający mają okazję nie tylko podziwiać kwiatowe krajobrazy, ale także uczestniczyć w licznych wydarzeniach towarzyszących, takich jak warsztaty ogrodnicze, pokazy florystyczne i koncerty. Dla najmłodszych przygotowano specjalne atrakcje, tworząc rodzinny klimat pełen radości.

Warto również wspomnieć o unikalnych ogrodach tematycznych, które stanowią istotną część festiwalu. Poszczególne sektory ogrodowe prezentują różnorodne pomysły aranżacyjne, inspirując odwiedzających do tworzenia swoich ogrodów kwiatowych.

Festiwal Kwiatów Keukenhof to nie tylko wizualne doznania, lecz także uczta dla zmysłów, gdzie intensywne aromaty kwiatów towarzyszą każdej chwili. To wyjątkowe wydarzenie, które wprowadza gości w magiczny świat holenderskiej wiosny, tworząc niepowtarzalny klimat, który zapada w pamięci na długo po opuszczeniu malowniczego parku Keukenhof.

Keukenhof Garden, Holandia

Podróż do Keukenhof

Lądując na lotnisku Schiphol, możecie przesiąść się do Keukenhof Express (autobus 858). Keukenhof Express (autobus 858) odjeżdża do sześciu razy na godzinę i jedzie ok. 30 minut do głównego wejścia do Keukenhof. Punkt odjazdu autobusów znajduje się przy wyjściu z hali przylotów 1. Sprawdźcie naszą ofertę biletów lotniczych do Amsterdamu:

Tanie loty do Amsterdamu - FRU.pl

 

Festiwal Kwiatowy w Funchal - Kolorowy raj w sercu Madery

Lokalizacja: Różne miejsca w Funchal, Madera, Portugalia.
Termin: 2-26.05

Festiwal Kwiatowy w Funchal to niezwykłe wydarzenie, które zamienia urokliwe ulice i place tego portugalskiego miasta w prawdziwe magiczne ogrody. Odbywający się w maju festiwal przyciąga uwagę miłośników przyrody, sztuki i kultury, tworząc niezapomniany klimat w samym sercu Maderze.

Różnorodne miejsca w Funchal stają się areną dla kolorowych kompozycji kwiatowych, które ozdabiają miasto w najróżniejsze wzory i formy. Parady, tkaniny i rzeźby z kwiatów tworzą unikalny krajobraz, gdzie natura splata się z kreatywnością ludzką. To prawdziwy raj dla zmysłów, gdzie każdy krok to podróż przez kolorowy świat kwiatów.

Nocna parada, będąca jednym z głównych punktów festiwalu, dodaje uroku tym już bajkowym obchodom. Iluminacje, muzyka i taniec sprawiają, że Funchal w maju staje się miejscem niezwykłej magii. Nie tylko kwiaty biorą tu udział w festiwalu; miasto w całości staje się integralną częścią tego wyjątkowego wydarzenia.

Festiwal Kwiatowy w Funchal - Kolorowy raj w sercu Madery

Podczas festiwalu, odwiedzający mają również okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach towarzyszących, takich jak wystawy kwiatowe, warsztaty florystyczne czy prezentacje ogrodnicze. Lokalne stoiska z kulinariami i rękodziełem podkreślają kulturalny charakter tego wyjątkowego portugalskiego festiwalu.

Festiwal Kwiatowy w Funchal to nie tylko święto kwiatów, lecz także radosne świętowanie przyrody, sztuki i wspólnoty. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w kolorowym świecie Madery gdzie natura i kreatywność łączą się w niepowtarzalny sposób, tworząc niezapomnianą atmosferę na tej portugalskiej wyspie.

Loty na Maderę

Najlepszym punktem docelowym jest lotnisko na Maderze - Cristiano Ronaldo International Airport, które obsługuje liczne połączenia krajowe i międzynarodowe. Poznajcie naszą ofertę lotów na Maderę, klikając poniższy link!

Tanie loty na Maderę - FRU.pl 

Orticola Milan's Flower Show - Kwiatowa symfonia w sercu Włoch

Lokalizacja: Różne ogrody i parki w Mediolanie, Włochy
Termin: 09-12.05.2024

W trakcie Orticola Milan's Flower Show, uczestnicy mają okazję przemierzyć obszerne ogrody i parki, gdzie prezentowane są nie tylko klasyczne kompozycje kwiatowe, ale także nowatorskie projekty ogrodów miejskich, ogrodów dachowych i innych innowacyjnych rozwiązań. Wystawcy starają się wzbogacić doświadczenie zwiedzających, prezentując różnorodność roślinności, od egzotycznych gatunków po lokalne odmiany, zachęcając do odkrywania różnych aspektów botaniki.

Ponadto Orticola Milan's Flower Show stanowi także doskonałą okazję dla producentów i hodowców roślin, którzy mogą przedstawić swoje nowości na rynku ogrodniczym oraz nawiązać kontakty biznesowe. Wydarzenie przyciąga zarówno profesjonalistów, jak i amatorów ogrodnictwa, tworząc atmosferę wymiany doświadczeń i pasji.

W ciągu kilku dni trwania wystawy, odwiedzający mogą także zakupić różnorodne rośliny, nasiona, akcesoria ogrodnicze i inne artykuły związane z ogrodnictwem. Dla miłośników roślinności i piękna przyrody Orticola Milan's Flower Show staje się nie tylko miejscem, gdzie można zdobyć praktyczną wiedzę, ale także doskonałym środowiskiem do zanurzenia się w atmosferę ogrodniczej pasji i odkrywania niezwykłych piękności natury.

Loty do Mediolanu

Mediolan, będący jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych i kulturalnych we Włoszech, posiada dwa główne lotniska obsługujące zarówno podróże krajowe, jak i międzynarodowe.

Międzynarodowy Port Lotniczy Malpensa (Aeroporto di Milano-Malpensa) to największe lotnisko w regionie Lombardii, położone około 45 kilometrów na północny zachód od centrum miasta. Malpensa obsługuje duże linie lotnicze i oferuje bezpośrednie połączenia z wieloma ważnymi miastami na całym świecie. Poznajcie naszą ofertę biletów lotniczych na to lotnisko:
Drugim kluczowym lotniskiem jest Port Lotniczy Mediolan-Linate (Aeroporto di Milano Linate), znajdujący się zaledwie 7 kilometrów na wschód od centrum Mediolanu. Linate specjalizuje się głównie w obsłudze lotów krajowych i europejskich, zapewniając wygodę podróżnym korzystającym z połączeń krótkodystansowych. Kliknijcie poniższy link, by poznać naszą ofertę biletów lotniczych:

Tanie loty do Mediolanu - FRU.pl

Oba lotniska są doskonale skomunikowane z centrum miasta, oferując różne opcje transportu publicznego, takie jak pociągi, autobusy i taksówki, co sprawia, że podróżujący mogą wygodnie dotrzeć do swojego celu w Mediolanie.

Chelsea Flower Show - Magia angielskich ogrodów

Lokalizacja: Royal Hospital Chelsea w Londynie
Termin: 21-25.05.2024

Chelsea Flower Show to coroczne wydarzenie, które odbywa się w słynnych ogrodach Royal Hospital Chelsea w Londynie. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali kwiatowych na świecie, gromadzący elity świata ogrodniczego, projektantów krajobrazu, hodowców roślin oraz miłośników ogrodów z całego globu. Organizowany przez Royal Horticultural Society (RHS), Chelsea Flower Show cieszy się uznaniem ze względu na swoją długą historię sięgającą 1913 roku oraz jakość prezentowanych eksponatów.

W trakcie festiwalu, kreatywni projektanci ogrodów prezentują swoje niezwykłe kompozycje, ukazując najnowsze trendy w ogrodniczym projektowaniu krajobrazu. Ogrody wystawowe, które stanowią główną atrakcję, są pełne kolorowych kwiatów, nowatorskich rozwiązań architektonicznych i inspirujących pomysłów na aranżację przestrzeni zielonych. Wśród eksponatów można znaleźć ogrody tematyczne, ogrody miejskie, a także nowoczesne i ekologiczne rozwiązania w zakresie projektowania ogrodów.

Chelsea Flower Show - Magia angielskich ogrodów

Ponadto festiwal oferuje program seminariów, prezentacji i warsztatów, gdzie eksperci dzielą się swoją wiedzą na temat pielęgnacji ogrodów, roślinności, projektowania krajobrazu oraz ekologii ogrodniczej. Chelsea Flower Show nie tylko celebruje estetykę roślin, ale także inspiruje do tworzenia pięknych, zrównoważonych ogrodów na całym świecie.

Loty do Londynu

Dwoma głównymi lotniskami obsługującymi Londyn są Port Lotniczy Heathrow i Port Lotniczy Gatwick. Dodatkowo istnieje możliwość korzystania z lotnisk w okolicach Londynu, takich jak Luton, Stansted czy London City Airport, które obsługują zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Sprawdźcie naszą ofertę i zaplanujcie podróż!

Tanie loty do Londynu - FRU.pl

 

Festiwal Kwiatów w Fuji Shibazakura - Malowana sceneria u Stóp Góry Fuji

Lokalizacja: Wzgórza Fuji Shibazakura, Fujinomiya, Japonia.
Termin: Połowa kwietnia – Koniec maja

Festiwal Kwiatów w Fuji Shibazakura to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w malowniczym regionie Wzgórz Fuji Shibazakura, otaczających górę Fuji. W okresie od kwietnia do maja to miejsce przekształca się w magiczny dywan shibazakura, prezentujący niezwykłe kompozycje kwiatowe o różnorodnych odcieniach.

To widowisko przyrody jawi się jako prawdziwe arcydzieło natury, gdzie kwiaty tworzą malownicze krajobrazy, zdobiąc górskie tereny japońskiej scenerii. Shibazakura, czyli kwitnąca murawa, ukazuje się w pełnej krasie, malując tereny w odcienie różu, fioletu, białego i różnych pastelowych kolorów.

Podczas festiwalu, odwiedzający mają okazję podziwiać nie tylko rozmach kwiatowej eksplozji, ale także uczestniczyć w różnych atrakcjach towarzyszących. Tradycyjne japońskie stoiska z jedzeniem, rękodziełem czy kulturowymi przedstawieniami tworzą atmosferę pełną życia i radości.

Festiwal Kwiatów w Fuji Shibazakura to nie tylko wyjątkowe doświadczenie wizualne, lecz także okazja do zanurzenia się w japońskiej kulturze i tradycji. Spacerując po tych malowniczych wzgórzach, odwiedzający mają szansę poczuć harmonię natury i kreatywności ludzkiej, tworzącej niezapomniany pejzaż u stóp góry Fuji.

Festiwal Kwiatów w Fuji Shibazakura - Malowana sceneria u Stóp Góry Fuji

Podróż do Fuji

Najłatwiej jest dotrzeć do lotniska w Tokio, np. Narita lub Haneda, które obsługują liczne międzynarodowe połączenia. Następnie z lotniska można skorzystać z wygodnej i szybkiej kolei Shinkansen do pobliskich miast, takich jak Odawara czy Gotemba, które są bramami wejściowymi do obszaru Góry Fuji. Z tych miejsc dostępne są różne środki transportu, takie jak autobusy czy taksówki, które zaprowadzą Was do różnych punktów startowych wokół wulkanu.

Skorzystajcie z naszej oferty tanich biletów lotniczych do Tokio!

Tanie loty do Tokio - FRU.pl