Skip to content
Aktualizacja: 14/03/2023

Podziel się na:

Naturalne piękno Tajlandii nie jest już tajemnicą: miliony turystów przyjeżdżają tu każdego roku, aby doświadczyć na żywo wymarzonej scenerii. Surowe wapienne klify przeplatają się z zieloną dżunglą, śnieżnobiałymi plażami, a to tylko kilka najpiękniejszych atutów, jakie królestwo ma do zaoferowania. Wiele wartych odwiedzenia miejsc pozostaje więc nieodkrytych, jak choćby ukryte wodospady, laguny i gorące źródła. To wspaniałe miejsca, które pozwolą Wam odpocząć i zapomnieć o wszystkich problemach zostawionych na innym kontynencie. Dlatego też postanowiliśmy zaprezentować Wam kilka cudownych propozycji gorących źródeł w Tajlandii, w których zregenerujecie zdrowie i siły witalne. Sprawdźcie naszą listę i wybierzcie się w cudowną podróż do Azji.

Gorące źródła na północy Tajlandii

Gorące źródła Sankampaeng

Sankampang Hot Springs Chiang Mai znajduje się około 23 kilometrów od dzielnicy Sankampang i około 36 kilometrów od miasta Chiang Mai. Źródło znajduje się w malowniczym otoczeniu spektakularnych wzgórz w osłonie dużych i cienistych drzew. To miejsce jest idealnym wyborem dla osób dbających o swoje zdrowie i dobre samopoczucie fizyczne. Woda w gorącym źródle Sankampang w Chiang Mai zawiera dużo siarki i leczy wiele chorób oraz poprawia krążenie krwi. Temperatura wody w gorących źródłach Sankampang w Chiang Mai wynosi około stu stopni Celsjusza i pochodzi z głębokiego źródła.

Sankampaeng Hot Spring Chiang Mai, Thailand.

Ponadto, Sankampang Hot Springs to jeden z parków i ogrodów w Chiang Mai, który jest idealnym miejscem na pikniki. Znajdziecie tam między innymi pole namiotowe, basen, restaurację, barki z wodą mineralną i różne inne udogodnienia. Jeśli zgłodniejecie, możecie też zatrzymać się i coś zjeść w restauracji, lodziarni i innych punktach rozsianych po całym terenie Sankampang Hot Springs w Chiang Mai. W gorących źródłach Sankampang w Chiang Mai znajduje się także spektakularny park rozciągający się na obszarze 40 akrów. Park został pięknie zagospodarowany i ma szeroką gamę pięknych kwiatów, których zdjęcia będą idealną pamiątką z podróży.

Gorące źródła Sankampang w Chiang Mai są otwarte od 8:00 rano do 4:30 wieczorem. Opłata za wstęp wynosiła 100 bahtów, a przy wejściu można kupić jajka przepiórcze i kurze w plecionych bambusowych koszykach do gotowania w specjalnych zbiornikach na terenie parku. Kosz 4 jaj (z małą fiolką sosu sojowego) za 20 bahtów do gotowania w Hot Springs.

Sankampaeng Hot Spring Chiang Mai, Thailand.

Gorące źródła Pong Kwao

Pong Kwao Hot Springs zostały po raz pierwszy odkryte około 120 lat temu przez grupę myśliwych i zostały otwarte w celach rekreacyjnych po roku 2000. Po wejściu do tego miejsca znajdziecie piękny ogród z fontannami i basenem, a wzdłuż ścieżek położone są drewniane bungalowy.
To miejsce ma zarówno kryte, jak i odkryte baseny lub onseny. Kryte baseny są idealne dla osób, które lubią prywatność i są bardziej podatne na poparzenia słoneczne. Te baseny oferują cień, w którym można odpocząć w gorącym źródle bez konieczności znoszenia palącego słońca. Na terenie kompleksu znajdują się łącznie dwa kryte baseny.
Jeśli chcecie rozkoszować się zapierającym dech w piersiach widokiem na okoliczne góry podczas kąpieli w ciepłej wodzie, wybierzcie się na odkryty basen. Istnieją trzy odkryte baseny, z których można podziwiać naturalny widok.

Poza tym na obszarze gorących źródeł Pong Kwao oferowanych jest dziewięć prywatnych pokoi, w których można cieszyć się gorącą wodą w spokoju z grupą przyjaciół lub rodziną. Wewnątrz chaty znajduje się mała czysta przestrzeń z kilkoma wieszakami i koszami, w których można przechowywać swoje rzeczy. Jeśli uznacie, że woda jest za gorąca, możecie skorzystać z małej kabiny prysznicowej, która ma dopływ świeżej zimnej wody. Do dyspozycji Gości jest specjalna tajska kabina prysznicowa z kamiennymi ścianami, w której można korzystać z tradycyjnej tajskiej kąpieli.

Gorące źródła Pong Kwao oferują ponadto aromaterapię, gorące olejki spa lub masaże stóp w czystym otoczeniu oraz saunę. Mają także specjalne gorące ziołowe zabiegi na skórę i skórę głowy wraz z tradycyjnymi tajskimi masażami. Na miejscu znajdują się lokale gastronomiczne, w których można usiąść na wystawny posiłek po relaksującej kąpieli w gorącej wodzie.

Gorące źródła Theppanom

Źródło Theppanom znajduje się w dystrykcie Mae Chaem. Ze względu na swoje odosobnione położenie miejsce to nie jest zbyt popularne wśród turystów. Znajduje się w odległości około 85 km od Chiang Mai, ale dotarcie do niego zajmuje bardzo dużo czasu. Jednak trasa z pewnością robi wrażenie. Droga prowadzi krętymi górskimi drogami, a widok jest wyjątkowo piękny.

Źródło Theppanom można podzielić na dwie części - gorące źródło i stawy przesiąkowe. Woda przepływa przez różne uskoki, zanim w końcu wpłynie razem do gorącego strumienia do rzeki Mae Chaem. Na niewielkim, otwartym obszarze równinnym o powierzchni około 10 rai znajduje się mały potok, dzięki czemu w okolicy można znaleźć zarówno zimne, jak i gorące źródła. Jeśli chcecie przeżyć bliskość natury, możecie zanurzyć się w ciepłej wodzie na odkrytym basenie. Dla rodzin i osób preferujących prywatność dostępne są prywatne pokoje z onsenami. Możecie także wybrać się na kąpiel w wodzie mineralnej, która ma udowodnione korzyści zdrowotne dla skóry i jest również dobra dla zdrowia psychicznego.


Gorące źródła Fang

Jest to prawdopodobnie jedno z największych gorących źródeł w północnej Tajlandii z około 50 miejscami do kąpieli w obszarze 10 rai. Znajduje się w Parku Narodowym Mae Fang i jest naturalnym gorącym źródłem. Temperatura wody wynosi około 40-88 stopni Celsjusza. Na obszarze około 10 rai powstaje wiele stawów (duże stawy uwalniają parę do wysokości 40-50 metrów). Park Narodowy oferuje kąpiele w wodach mineralnych i gorących kąpielach parowych, a także ścieżkę edukacyjną pod górę przez las w kierunku gorącego źródła o długości około 1,2 km.

Gorące źródła, Tajlandia

Gorące źródła Sai Ngam

Sai Ngam Hot Spring to piękne gorące źródło otoczone bujnym, zielonym lasem na terenie parku narodowego, zaledwie 25 minut na północ od centrum miasta Pai.
Te wspaniałe gorące źródła obejmują 3-poziomowy kaskadowy naturalny basen z gorącą wodą, z których górny jest najgorętszy i ma 34 stopnie Celsjusza. W tym krystalicznie czystym gorącym źródle można spędzić godziny, a temperatura wody jest po prostu idealna! Co więcej, nie ma wielu źródeł słodkowodnych tak przezroczystych jak Sai Ngam.

Niedaleko źródeł znajduje się drewniana część wypoczynkowa, w której można spędzać wolny czas, a przebieralnie i toalety znajdują się przy wejściu. Ponadto, jeśli chcecie kupić przekąski i napoje, na ulicy w pobliżu parkingu znajduje się kilku sprzedawców. Nie zapominajcie, że źródło Sai Ngam znajduje się w drodze do jaskini Tham Lod, więc możecie łatwo połączyć te dwie wycieczki.

Sai Ngam Hot Spring, Tajlandia

Gorące źródła Ta Pai

Ta Pai Hot Spring to najpopularniejsze gorące źródła w Pai. Gorące źródła Ta Pai znajdują się około 8 kilometrów na południe od centrum miasta Pai, w pobliżu Kanionu Pai. Droga prowadzi obok pól ryżowych i pięknych punktów widokowych na dolinę Pai. Okolice są magiczne, zwłaszcza o świcie. Wyobraźcie sobie parujące gorące źródła otoczone naturą, zwisające winorośle i korzenie drzew. Podążajcie wzdłuż strumienia łatwą ścieżką prowadzącą do źródła. Woda na wiosnę jest wystarczająco ciepła, aby ugotować jajko (80°C), choć obecnie jest to zabronione.

Ścieżka prowadzi również do różnych kąpieli – takich mających od 34°C do 38°C. Chociaż podobno woda ma działanie lecznicze, najlepiej co 15 minut wyjść ze źródła na chwilę. Kąpiele w tak gorącej wodzie wymagają szczególnej ostrożności. Odwiedźcie gorące źródła Ta Pai wczesnym popołudniem i zakończcie dzień w kanionie Pai, gdzie złapiecie piękny zachód słońca.

Gorące źródła na południe od Bangkoku

Gorące źródła Tham Khao Phlu

W dystrykcie Lamae znajduje się gorące źródło Tham Khao Phlu. Miejsce otoczone jest zielenią i szczyci się pięknymi starożytnymi jaskiniami. Gorące źródła Tham Khao Plu obejmują trzy oddzielne gorące źródła o nazwach Auey Ar-ree Than Thip, Amarit Thara i Preuksa Chonlathan. Z ziemi wydobywa się gorąca woda mineralna o temperaturze 55-56 C. Odwiedzający mogą skorzystać z kąpieli w ciepłej wodzie mineralnej, która leczy różne choroby.

Gorące źródła Tham Khao Plu znajdują się u podnóża wapiennej wychodni, tuż za najbardziej wysuniętym na południe miastem dystryktowym Chumphon, Lamae. W pobliżu znajdują się również 4 jaskinie z pięknymi stalaktytami i stalagmitami. Woda tutaj robi się bardzo gorąca, czasem za bardzo, by nawet kąpać stopy. Dlatego możecie robić to, co robią miejscowi, którzy napełniają wiadra, pozwalają wodzie trochę ostygnąć, a następnie wylewają na siebie wodę mineralną.

Emerald Pool Krabi

Dotarcie do tego miejsca nie jest szybką wizytą. Około 65 kilometrów od Ao Nang, gdzie znajduje się większość hoteli, znajdują się piękne Szmaragdowe Baseny. Jeśli czujecie się wystarczająco komfortowo, prowadząc motocykl na dłuższych dystansach, najlepszym sposobem na dotarcie tam jest wynajęcie takiego pojazdu. Daje to swobodę podróżowania o dowolnej porze, dzięki czemu można uniknąć tłumów późnym rankiem i w południe. Możesz także zorganizować prywatnego kierowcę na cały dzień z grupą osób lub zarezerwować jednodniową wycieczkę u organizatora wycieczek.

Blue Pool, Krabi, (Emerald Pool Krabi)

30-minutowa kąpiel w naturalnym jacuzzi jest wręcz koniecznością! Wodospad Krabi Hot Spring znajduje się w pięknym małym lesie deszczowym, a strumienie spływają, tworząc wodospad kilku naturalnych basenów z wodą źródlaną. To relaksujące doświadczenie z ciepłą wodą o przyjemnej temperaturze 35-42C. Ze wspaniałymi widokami na rzekę poniżej możesz cieszyć się kąpielą w gorących źródłach. Tymczasem sole mineralne wody źródlanej wykonują dobroczynną pracę dla Waszej skóry. Później można popływać i ochłodzić się w rzece, co jest bardzo przyjemne po gorącym źródle!
Jeśli chcecie cieszyć się basenami dla siebie lub przynajmniej wtedy, gdy wokół nie ma zbyt wielu ludzi, najlepiej wybrać się tam rano w dni powszednie. Później w ciągu dnia, a zwłaszcza po pracy, jest szansa, że miejscowe dzieci i rodziny zbiorą się tutaj, aby cieszyć się wolnym czasem. Miejsce otwarte jest codziennie od 7:30 do 17:30.