Skip to content
Aktualizacja: 13/02/2024

Podziel się na:

Paryż, Rzym czy Barcelona to miasta słynące z romantyzmu. Nic dziwnego, że to właśnie te europejskie stolice znalazły się na liście najpopularniejszych, okołowalentynkowych kierunków lotniczych na Fru.pl. Na zakochanych otwartych na inne destynacje czekały z kolei loty już od 49 złotych.

Ile osób, tyle sposobów na Walentynki – od wieczoru w domowym zaciszu, przez romantyczną kolację, podarunki, aż po wspólny czas spędzony w wyjątkowym miejscu. Fru.pl sprawdziło, dokąd wybierają się Polacy, którzy święto zakochanych postanowili uczcić dalej od domu.

Walentynkowe wypady do Europy

Z danych serwisu Fru.pl wynika, że Polacy na kierunek swoich podróży w okresie między 10. a 14. lutego bardzo chętnie wybierali europejskie stolice. Na liście najczęściej rezerwowanych lotów znalazły się: Barcelona, Rzym, Londyn oraz Paryż. Zestawienie uzupełniają hiszpańskie miasta: Alicante i Malaga, a także turecka, leżąca już w Azji Antalya.

Średnie ceny za bilet w powyższych kierunkach wahały się od niespełna 250 zł (do Londynu) do blisko 810 zł (za podróż do Paryża oraz Malagi).

– Bazując na danych rezerwacyjnych Fru.pl, możemy stwierdzić, że nasi klienci chętnie decydują się na krótkie wypady do romantycznych miejsc jako formę spędzania Walentynek. Najczęściej są to wycieczki czterodniowe (jedna na pięć wszystkich rezerwacji) lub pięciodniowe, ale nie brakuje też krótszych, trzydniowych wypadów, na które postawił nasz co dziesiąty klient. Taki okres pobytu na miejscu wydaje się być optymalnym, by móc w pełni poczuć klimat europejskich miast i być może… Zakochać się także w nich – mówi Marta Gałuszka, Brand Manager Fru.pl.

Okazyjne bilety lotnicze w lutym

Jak podaje serwis, średnia cena za jeden bilet lotniczy rezerwowany w lutym 2024 r. wyniosła 153,03 zł, co stanowi wzrost o niespełna 10 zł względem wyjątkowo okazyjnego stycznia. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze destynacje, najtańszym zakupem okazał się lot z Gdańska do Londynu. Za rezerwację dokonaną 5 lutego trzeba było zapłacić zaledwie 70,70 zł. Z kolei za najtańsze połączenia z Warszawy do najchętniej wybieranych miejsc kupujący musieli zapłacić odpowiednio: 208,49 zł do Paryża, 318 zł do Barcelony, 350,92 zł do Alicante i 523,55 zł do Malagi. Najtańszym lotem do Rzymu okazał się ten z Katowic – kosztował 238 zł.

– Romantyczne wypady we dwoje mogą być jeszcze bardziej przystępne cenowo. Analizując dane z rezerwacji obejmujących minimum dwóch podróżnych, z wylotem między 10. a 16. lutego, najtańszym połączeniem na Fru.pl okazał się być lot z Gdańska do Hamburga. Kupujący musiał zapłacić zaledwie 49 zł za osobę. Tej korzystnej rezerwacji dokonano 12. stycznia. Za niewiele więcej można było upolować także połączenia z Warszawy do Göteborga, Eindhoven czy Kopenhagi – także szukając już w lutym. Liczby dowodzą, że każdy spragniony romantycznych uniesień w ciekawym miejscu może znaleźć atrakcyjny kierunek dostosowany do własnych możliwości finansowych – dodaje Marta Gałuszka.


Najtańsze walentynkowe kierunki już od blisko 20 złotych

W okresie od 10. do 16. lutego szczęśliwcy mogą polecieć za naprawdę okazyjne ceny. Najtańszym połączeniem na Fru.pl okazała się podróż z Ibizy do Walencji za 19,09 zł (cena za osobę). Na drugim miejscu znalazł się lot z Fuerteventury do Sewilli w cenie 24,24 zł. Co zrobić, aby latać tak tanio? Rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem – obu rezerwacji dokonano w lutym 2023 r.

– Choć wielu osobom zapewne ciężko jest przewidzieć plany na za rok, przy tak niskiej cenie za bilet aż szkoda nie podjąć ryzyka i nie dokonać rezerwacji. Kupując bilety z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, może być nieraz łatwiej zaplanować wyczekany urlop, niż decydując się na ofertę last minute. Na Fru.pl znajdą się jednak okazje także dla bardziej zachowawczych klientów – trzecim najtańszym, okołowalentynkowym lotem jest ten z Walencji do Palma de Mallorca. Klient zapłacił za niego 43,58 zł, a rezerwacji dokonał z zaledwie miesięcznym wyprzedzeniem – zaznacza Marta Gałuszka.

 

Źródło danych: Analiza platformy do rezerwacji biletów FRU.pl na podstawie danych własnych za okres 01-11.02.2024.

Paryż, miasto miłości

 


FRU.pl to założona w 2007 roku internetowa platforma rezerwacji biletów lotniczych. Od początku swojego istnienia, FRU.pl koncentruje się na odpowiadaniu na potrzeby klientów, którzy często mają konkretne plany dotyczące podróży i różne obawy z nią związane. FRU.pl oferuje szeroki wybór lotów w konkurencyjnych cenach, którym towarzyszy profesjonalna i sprawna obsługa klienta świadczona przez zespół polskojęzycznych oraz angielskojęzycznych specjalistów.

Wraz z rozwojem platformy wprowadzono innowacyjne usługi fintech, które są odpowiedzią na częste obawy klientów związane z podróżą i zapewniające większą elastyczność planowania lotów. Usługi te mają na celu sprostanie wyjątkowym wyzwaniom i niepewnościom, które podróżni mogą napotkać podczas podróży, zapewniając im większy spokój ducha.

Mając na celu zadowolenie klientów i wprowadzanie ciągłych innowacji, FRU.pl z zaangażowaniem usprawnia proces rezerwacji podróży oraz zapewnia swoim klientom wsparcie posprzedażowe.

FRU.pl w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów, jak:

  • FRU Flex - możliwość odwołania lub zmiany terminu lotu bez podania przyczyny
  • FRU Fast Refund - zwrot środków za odwołany lot w ciągu 24 godzin
  • FRU Automatyczna Odprawa - automatyczna odprawa online dokonywana przez konsultantów FRU
  • FRU Medical - ubezpieczenie podróżne
  • FRU Trip Protect - bezpłatne alternatywy w przypadku opóźnienia, odwołania lub zmiany lotu

Więcej informacji:

  Blog

Facebook

 Instagram

YouTube

 TikTok