Skip to content
Aktualizacja: 06/12/2022

Podziel się na:

Podczas gdy loty linią lotniczą Ryanair są zwykle tańsze niż w przypadku większości konkurencji, wymagają również kilku dodatkowych czynności logistycznych, co może prowadzić do mieszanych recenzji dotyczących podróży. Ryanair często lata z tanich lotnisk poza utartymi szlakami, w przeciwieństwie do głównych lotnisk miasta. Może to oznaczać, że będziecie musieli wstać trochę wcześniej i wykazać się kreatywnością w planowaniu transportu. Ale w zależności od danego przypadku pobudka pół godziny wcześniej może być niewielką ceną za niesamowite oferty lotów, które można zdobyć, decydując się na Ryanair. Sprawdźcie więc nasz przewodnik po tym, jak znajdywać tanie loty z tą linią lotniczą. Przeczytajcie do końca, żeby poznać najciekawsze oferty z polskich lotnisk!

Zanim zarezerwujecie lot, dobrze jest wiedzieć, co Was czeka podczas danej wyprawy. Tanie linie lotnicze Ryanair to irlandzki przewoźnik z 30-letnią historią firmy i największą siatką tanich połączeń lotniczych w Europie. Ryanair ma swoje bazy w najpopularniejszych miejscach lotniczych w Europie. Jako specjaliści od podróży przygotowaliśmy to, co powinniście wiedzieć o lataniu liniami Ryanair — i o tym, czy niedrogi lot jest tego wart.

Co to są tanie linie lotnicze?

Tanie linie lotnicze to sposób na podróżowanie z niewielkim budżetem. Przewoźnicy niskobudżetowi oferują bilety lotnicze w cenach konkurencyjnych w stosunku do tych, które oferują zwykli przewoźnicy, ale żądają oddzielnych opłat za większość usług dodatkowych — takich jak przewóz bagażu rejestrowanego, odprawa na lotnisku, rezerwacja określone miejsca w samolocie i posiłek w samolocie. Specyfiką tanich linii lotniczych jest ścisłe przestrzeganie wagi i wielkości bagażu podręcznego i rejestrowanego — przekroczenie, którego skutkuje wysokimi dopłatami na lotnisku. Następną istotną rzeczą jest korzystanie z lotnisk poza miastem lub w pewnej odległości od głównych miast przylotów, ale jeśli jesteście gotowi zrezygnować z niektórych udogodnień oferowanych przez regularne linie lotnicze, to możecie polecieć do wielu europejskich stolic i innych ciekawych miast za bardzo dobrą cenę.

Klasy taryf w Ryanair

Najtańszą taryfą w Ryanair jest ich najniższa taryfa Value. Posiadacze biletów w taryfie standardowej mają prawo do jednej małej torby podręcznej. Nie dostają bagażu rejestrowanego w ramach ceny biletu. Ponadto Wasze miejsce nie jest zarezerwowane — pasażerowie korzystający z taryfy standardowej mają zagwarantowane miejsce w kabinie, lecz nie jest ono przypisane aż do odprawy 24 godziny przed lotem. Jeśli macie bilet w taryfie standardowej, będziecie musieli zapłacić dodatkowo za wcześniejszy wybór miejsca.

Nieco droższa jest taryfa Regular, w której zwiększony został limit bagazy podręcznego, do dwóch sztuk - małej torby podręcznej i bagażu kabinowego do 10 kg, dodatkowo pasażerowie mają pierwszeństwo wejścia na pokład i możliwość rezerwacji miejsc w wyznaczonych rzędach. 

Pakiet lepszego standardu w Ryanair nazywa się Ryanair Plus. Posiadacze biletów Plus nadal otrzymują standardowe miejsce, ale jest ono zarezerwowane wcześniej, a posiadacze biletów Plus mają pierwszeństwo wejścia na pokład. Dodatkowo pasażerowie otrzymują dwie torby podręczne oraz jedną sztukę bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg.

Najwygodniejszym sposobem latania liniami Ryanair jest bilet Flexi Plus. Będziecie mieć szybką odprawę, pierwszeństwo wejścia na pokład, dwie torby podręczne i możecie zarezerwować dowolne miejsce w kabinie. Najważniejszym udogodnieniem jest to, że możecie zmienić czas lotu, miejsce docelowe i lotnisko odlotu do 2,5 godziny online lub do 40 minut na lotnisku, przed odlotem bez naliczania opłaty za zmianę, a wyłącznie ponosząc koszty różnicy w taryfie, jeśli taka wystąpi. 

Zasady i opłaty dotyczące bagażu w Ryanair 

Rzecz w niedrogim bilecie lotniczym polega na tym, że czasami opłata za bilet jest ceną bazową, a nie tym, ile faktycznie będzie kosztował lot. Kupując bilet Ryanair, pamiętajcie, aby wziąć pod uwagę cenę po doliczeniu opłat, a nie początkową niską cenę lotu. Może się okazać, że nawet po opłatach Ryanair nadal oferuje najniższą cenę, w takim przypadku nadal warto rezerwować.
Opłaty za mały bagaż rejestrowany (10 kg) zaczynają się od 12 € przy rezerwacji, ale mogą kosztować nawet 36 € przy bramce. Większy bagaż rejestrowany (20 kg) kosztuje co najmniej 18 € w momencie rezerwacji lub do 60 € przy odprawie na lotnisku, za jeden lot. Pamiętajcie, że przed przybyciem na lotnisko należy odprawić się online, aby uniknąć opłaty.

FRU zawsze rekomenduje, aby bagaże i usługi dodatkowe kupić razem z biletem lotniczym, ponieważ wtedy jest najtaniej. Dokupowanie usług, do biletu lotniczego zawesze wiąże się z wyższymi kosztami. 


Wejście na pokład

W Ryanair są tylko dwie klasy dotyczące wejścia na pokład: pierwszeństwo i ogólne. Osoby, które zakupiły bilet Regular, Plus lub Flexi Plus, mają pierwszeństwo wejścia na pokład. Możecie również wykupić pierwszeństwo wejścia na pokład i dwie sztuki bagażu rejestrowanego jako dodatek do biletu w taryfie standardowej. Wszyscy pozostali będą wchodzić na pokład w trybie ogólnym. Spodziewajcie się długich kolejek do wejścia na pokład! Najlepiej przybyć wcześniej do bramki, aby sprawdzić kolejki do wejścia do samolotu. W zależności od lotniska pasażerowie wejdą na pokład bezpośrednio z rękawa lub będą musieli wsiąść do autobusu, aby dotrzeć do samolotu.

Siedzenia i większa przestrzeń na nogi

Jeśli nie zapłacicie dodatkowo za wybór miejsca, miejsce zostanie przydzielone losowo. Oznacza to, że możecie skończyć na środkowym miejscu lub oddzielić się od swojej grupy. Zdaniem klientów Ryanair przestrzeń na nogi niekoniecznie sprawia wrażenie luksusowej. Aby zapobiec temu problemowi, możecie zarezerwować miejsce w Ryanair z dodatkową przestrzenią na nogi.

Udogodnienia i rozrywka

Podczas lotów Ryanair nie ma udogodnień i rozrywki, a jedzenie nie jest darmowe. Warto wziąć ze sobą książkę, laptopa lub inny przedmiot, który zapewni Wam rozrywkę i relaks podczas podróży.

Sprawdźcie nasz przewodnik, w którym opisujemy, co warto wziąć ze sobą do jedzenia i picia na pokład samolotu, żeby spędzić miło podróż: Przekąski i picie na pokładzie samolotu — o czym musisz pamiętać?

Wygoda

Czasami trzeba wylecieć z mniej dogodnego lotniska, aby zarobić na tanich okazjach lotniczych. Podróż na odległe lotnisko może kosztować więcej czasu lub pieniędzy i wymaga lepiej dopracowanej logistyki podróży. Na przykład paryskie lotnisko, Paris Beauvais, znajduje się godzinę drogi od miasta, a nie tak naprawdę w Paryżu. Należy skorzystać ze specjalnego autobusu wahadłowego, który kursuje z głównego dworca autobusowego w Paryżu do Lotniska Beauvais za ok. 100 zł za osobę dorosłą. To wszystko dodaje do podróży czasu i kosztów, choć nadal może być szybsze i tańsze niż inne nasze opcje.

Ryanair

Jak znaleźć tanie loty Ryanair na naszej stronie internetowej?

Najlepszym sposobem na znalezienie tanich lotów Ryanair na naszej stronie jest udanie się na poniższą zakładkę: FRU.PL — Tanie Linie Lotnicze 
To właśnie tam znajdziecie wszystkie opcje z każdego miasta w Polsce. Wystarczy, że wybierzecie miasto, z którego chcecie wylecieć — na przykład Poznań, a następnie możecie sprawdzić wszystkie dostępne połączenia startujące z tego lotniska. Po kliknięciu danej destynacji zostaniecie przeniesieni na zakładkę dotyczącą tego konkretnego lotu. Następnie możecie wybrać datę, długość podróży, a zostaną Wam przedstawione możliwe opcje.

 

Oto lotniska w Polsce, z których możecie wybrać się w podróż z linią Ryanair:

Z lotniska położonego pod Warszawą znajdziecie takie połączenia jak na przykład loty do:
✈️ Neapolu — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Pizy — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Oslo — Tanie Loty Ryanair
✈️ Budapesztu — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Teneryfy — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Tuluzy — Tanie Loty Ryanair

Korzystając z połączeń oferowanych przez Ryanair, możecie dolecieć z wrocławskiego na przykład do:

✈️ Londyn — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Shannon — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Podgorica — Tanie Loty Ryanair
✈️ Malty — Tanie Loty Ryanair   
✈️ Malaga — Tanie Loty Ryanair 

Neapol, Włochy

Jeśli mieszkacie w okolicach Krakowa, to wybierając lot Ryanairem z Balic, możecie odwiedzić takie miasta jak:
✈️ Marrakesz — Tanie Loty Ryanair
✈️ Birmingham — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Pescary — Tanie Loty Ryanair  
✈️ Las Palmas — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Mediolan — Tanie Loty Ryanair
✈️ Marsylia — Tanie Loty Ryanair

Jeśli macie łatwy dostęp do lotniska w Poznaniu, to z pewnością chętnie skorzystacie z oferty Ryanair startującego z Ławicy do takich miast jak:
✈️ Tel Awiw — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Walencja — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Alicante — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Barcelona/Girona — Tanie Loty Ryanair 

Mieszkając na północy Polski, możecie skorzystać z oferty lotów Ryanair, startujących z Gdańska takich jak:
✈️ Cork — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Malta — Tanie Loty Ryanair
✈️ Wiedeń — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Neapol — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Oslo — Tanie Loty Ryanair 

Malta

Ze Szczecina możecie wybrać się w podróż między innymi do:
✈️ Dublin— Tanie Loty Ryanair 
✈️ Liverpoolu — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Barcelona — Tanie Loty Ryanair 

Jeśli mieszkacie na Śląsku, to z pewnością możecie wybrać się w podróż do:
✈️ Mediolanu — Tanie Loty Ryanair
✈️ Dublina — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Katania — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Kolonia — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Eindhoven — Tanie Loty Ryanair

Centralna Polska to Wasze rejony? Sprawdźcie siatkę połączeń Ryanaira! Możecie wybrać się między innymi do:
✈️ Aten — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Londyn — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Alicante — Tanie Loty Ryanair
✈️ Bruksela — Tanie Loty Ryanair

Ryanair oferuje takie kierunki z Bydgoszczy jak:
✈️ Glasgow — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Londyn — Tanie Loty Ryanair
✈️ Bristol — Tanie Loty Ryanair
✈️ Madryt — Tanie Loty Ryanair

Z Rzeszowa możecie wylecieć na przykład do:
✈️ Burgas — Tanie Loty Ryanair 
✈️ Londyn — Tanie Loty Ryanair
✈️ Barcelona — Tanie Loty Ryanair

Oczywiście powyższe kierunki, są tylko nielicznymi przykładami, bezpośrednich połączeń z Polski oferowanych przez Ryanair jest całe mnóstwo! Wybierzcie swój lot Ryanair na FRU.PL i już dziś zarezerwujcie kolejną wspaniałą podróż!