Skip to content
Aktualizacja: 14/04/2023

Podziel się na:

Zatrzymujesz się, aby przywitać każdego kota na ulicy a Twoja galeria w telefonie pełna jest zdjęć zwierząt z każdego miejsca, w którym spędzisz urlop? Jeśli tak, jasne jest, że: potrzebujesz listy kierunków dla miłośników zwierząt-miejsc, gdzie można spotkać jak najwięcej uroczych stworzeń.

Na szczęście świat jest pełen zwierząt, a dla ogrodów zoologicznych pojawia się coraz więcej bardziej etycznych alternatywy. Dzięki temu można spotkać się ze zwierzętami w ich naturalnym środowisku i wchodzić z nimi w interakcje w sposób, który im nie przeszkadza i nie zaburza ich komfortu.


Top 5 miejsc dla miłośników zwierząt


1. Konie, maskonury i owce na Islandii

W Islandii gdziekolwiek się udasz, natkniesz się na co najmniej jedno stado uroczych owiec, kilka małych islandzkich koni lub grupę maskonurów siedzących na wysokich klifach. Konie zamieszkujące wyspę są rasą wyhodowaną właśnie na Islandii, niską trochę przypominającą koce i z vikingowską historią, spacerują swobodne w cieplejszych miesiącach. Zwierzęta są w swoim naturalnym środowisku, dlatego zalecamy podziwianie ich i robienie zdjęć z zachowaniem pewnej odległości.

Więcej pomysłów na podróż na Islandię znajdziesz na naszym blogu tutaj.

Konie na Islandii

2. Koty na greckich wyspach

Greckie wyspy takie jak Santorini czy Mykonos zamieszkują setki kotów. Klimat jest dla nich przyjazny, więc znalazły tu idealne miejsce, by wygrzewać się i spać na słońcu przez cały dzień. Spotkasz je na każdej ulicy — nie krępuj się je głaskać i zaproponować coś do jedzenia, tak jak robią to lokalni mieszkańcy, którzy traktują koty jak część swojej społeczności.

Jeśli więc wybierasz się do Grecji w najbliższe wakacje, oto przewodnik, który pomoże Ci zaplanować idealną podróż, tanio i efektywnie. Gdy już się zdecydujesz, czekamy na Ciebie z biletami lotniczymi na FRU.pl!

3. Sanktuaria słoni w Tajlandii

Gdy na Twojej liście są egzotyczne wakacje, warto wiedzieć, że w Tajlandii słonie są czymś w rodzaju ikony — spotkanie je wszędzie! Niestety jest też wiele miejsc, które wykorzystują słonie w celach turystycznych, oferując różnego rodzaju spektakle i przejażdżki.

Jednak można również znaleźć sanktuaria, które ratują słonie, oferujące im naturalne warunki do życia i pozwalają turystom poznać zwierzęta w najłagodniejszy możliwy sposób, z szacunkiem dla najbardziej zainteresowanych.

Na przykład w Green Elephant Sanctuary Park w Phuket można karmić i głaskać słonie, obserwować bawiące się słoniątka, a wszystko to w ich naturalnym środowisku, gdzie pozostają w komfortowych warunkach i zrelaksowane. 

Inną opcją cruelty free i naprawdę wyjątkową jest Elephant Jungle Sanctuary w Chiang Mai, Phuket, Samui i Pattaya.

Sanktuarium słoni, Tajlandia

4. Wyspy Galapagos, nie tylko żółwie

Wyspy należące do Ekwadoru są znane z mieszkających tam gigantycznych żółwi, ale Galapagos to dom dla wielu innych fascynujących gatunków, których nie można zobaczyć nigdzie indziej.

Wakacje na wyspach Galapagos to doskonały pomysł dla każdego miłośnika zwierząt, a zwłaszcza morskiej fauny. Tam spotkasz lądowe iguany, lwy morskie, ptaki fregaty i pingwiny z Galapagos, jedyny gatunek żyjący na północy od równika.

5. Bahamy, krystalicznie czyste wody i pływające świnki 

Jeśli nie słyszałeś jeszcze o wspaniałych plażach na Bahamach, zamieszkałych przez świnki, które uwielbiają pływać z razem z plażowiczami, to czas to zmienić. Nikt nie ma logicznego wyjaśnienia, dlaczego świnki żyją na Karaibach, ale z pewnością spotkasz je na Exuma Bay.

Pływaj z nimi i ciesz się ich towarzystwem, ale nie karm ich i nie nalegaj na interakcję z nimi. Mimo że są bardzo przyjacielskie, zbyt wielu natarczywych turystów jest dla nich źródłem stresu.

Pływające świnki, Exuma Bay, Bahamy


To tylko kilka propozycji miejsc dla miłośników zwierząt, proponujemy zacząć od nich. Następnie możesz wejść na kolejny poziom wtajemniczenia i wybrać się na safari w poszukiwaniu wielkiej przygody!