Skip to content
Aktualizacja: 21/04/2022

Podziel się na:

Podróżowanie i odwiedzanie nowych miejsc może wiązać się z nieoczekiwanymi przeżyciami, które zamieniają się w najpiękniejsze wspomnienia.

Mamy na myśli te małe niespodzianki: weszliście do pubu w momencie, którym rozpoczął się koncert lokalnych artystów, albo zwiedzaliście muzeum w dniu otwarcia wystawy specjalnej. A może zaskoczyło Was inne wydarzenie, o którym nie wiedzieliście wybierając się podróż, a mieliście okazję uczestniczyć i było to fantastyczne przeżycie.

Planując city break w Europie w najbliższych miesiącach, warto zwrócić uwagę na nadchodzące wiosenne wydarzenia i festiwale. Możecie cieszyć się nimi w kwietniu, maju i później!

 

5 najciekawszych wiosennych wydarzeń i festiwali w Europie

 

1. Bloemencorso - Parada Kwiatów Bollenstreek, Holandia

Data wydarzenia: 23 kwietnia 2022

Jeśli wybieracie się wiosną na city break do Amsterdamu lub na dłuższe wakacje w Holandii, koniecznie zsynchronizuj się z Bloemencorso Bollenstreek, spektakularną paradą poświęconą wiosennym i sezonowym kwiatom.

Trasa parady wiedzie przez kilka wiosek: Noordwijk, Voorhout, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Heemstede i Haarlem. Więc jeśli jesteście w pobliżu bądźcie na bieżąco!

Bloemencorso Parada Kwiatów, Holandia

 

2. Dzień Króla, Amsterdam 

Data wydarzenia: 27 kwietnia 2022 

W Amsterdamie święto nosi nazwę Koningsdag i jest świętem państwowym, przez co niezwykle ważne dla Holendrów. 

Każdego roku, 27 kwietnia, mieszkańcy Amsterdamu ubierają się na pomarańczowo i świętują, urządzając targi, imprezy i koncerty, odbywające się w całym mieście. Nawet na wodzie, kultowe kanały wypełniają się wówczas świątecznie przystrojonymi łodziami.  

Będąc w tym czasie w Holandii, przygotujcie się na jedną z największych imprez plenerowych, na jakich kiedykolwiek byliście. A może nawet zaplanujcie wizytę na ten czas, aby przekonać o niezwykłości tego wydarzenia.  

P.S.: W Dzień Króla każdy może sprzedać wszystko na ulicy, więc co krok są pchle targi. Może odkryjecie skarb, który zabierzecie jako pamiątkę do domu!  

 

3. The RHS Chelsea Flower Show, Londyn 

Data wydarzenia: 24-28 maja 2022 

Dla miłośników przyrody i kwiatów ten festiwal jest niemalże obowiązkowy, oficjalnie nazywany Great Spring Show. Co roku w Royal Gardens w dzielnicy Chelsea w Londynie odbywa się spektakularna wystawa pięknych roślin i kwiatów, aranżowana przez najbardziej wykwalifikowanych projektantów. 

Będziecie mogli zobaczyć pięknie zagospodarowane ogrody, ale także pomysły na dekorację mieszkania, z wykorzystaniem popularnych i wyjątkowych rośliny. 

P.S.: W festiwalu biorą udział członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej.  

Great Spring Show, Chelsea, London

 

4. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Pradze

Data wydarzenia: 12 maja - 3 czerwca 2022

Miłośnicy muzyki klasycznej i orkiestry mają fantastyczny powód, by wiosną odwiedzić Pragę. W mieście odbędzie się około 40 koncertów w ramach wiosennego festiwalu skupiającego artystów z całej Europy. Sprawdź program i wydarzenia tegorocznego festiwalu tutaj, polecamy zarezerwować miejsce online, ponieważ festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

 

5. Łotewski Festiwal Piwa w Rydze  

Data wydarzenia: 25 - 29 maja 2022 

Jeśli w tym roku zdecydowaliście się polecieć wiosną do mniej popularnych europejskich kierunków i wyborem jest stolica Łotwy, Ryga to macie niepowtarzalną okazję uczestniczyć w największym Łotewskim Festiwalu Piwa.  

Festiwal odbywa się w Rydze od 2012 roku. Na imprezie można degustować piwa rzemieślnicze, lokalne, jak i międzynarodowe. I nawet jeśli piwo nie jest Waszym ulubionym napojem, obiecujemy, że z pewnością znajdziecie przynajmniej kilka gatunków, które polubicie! Poza tym będziecie mogli cieszyć się food truckami, plenerowymi koncertami i oczywiście pięknym centrum Rygi. 

Ryga, Stare Miasto, Łotwa

 

Jeśli jeszcze nie macie biletów lotniczych na Waszą wiosenną podróż, zarezerwujcie bilety do wybranego miasta na FRU.PL. Gwarantujemy, którykolwiek kierunek wybierzecie, wrażenia będą niezapomniane!