Skip to content

Czas przejazdu autobusu między dworcem Warszawa Lotnisko Chopina a lotniskiem Warszawa-Modlin wynosi około półtorej godziny i obejmuje dystans około 49 km. Istnieje kilka sposobów na podróż między dwoma portami lotniczymi — są to zarówno połączenia bezpośrednie, jak i te wymagające przesiadek. Przygotowaliśmy listę dostępnych możliwości z podziałem na środek transportu.

 

Samochód

Zobacz możliwe trasy na Google Maps 

Odległość między Lotniskiem Chopina a lotniskiem Warszawa Modlin wynosi 50 km. Podróż zajmuje od 40 minut w zależności od warunków na trasie. Jest kilka możliwych tras prowadzących przez miasto, jak i również przez obwodnicę na trasę S2 i S8. W godzinach szczytu najlepiej jest skorzystać z obwodnic, ponieważ miasto może być zakorkowane.

Jeśli jednak dysponujecie zapasem czasu i chcielibyście zobaczyć miasto, to kierujcie się (prowadząc od Lotniska Chopina) ulicami Żwirki i Wigury, następnie Hynka, Łopuszańska, Al. Jerozolimskie, kolejno Aleją Prymasa Tysiąclecia. Później należy kontynuować trasą S8 mijając dzielnicę Piaski, Słodowiec, Żoliborz i Marymont. Kolejnym odcinkiem jest trasa 7 i S7 wzdłuż Wisły prowadząca do Lotniska Modlin. 

 

Pociąg

Kursowanie pociągów, które bezpośrednio łączyły stacje Warszawa Lotnisko Chopina z Modlinem, zostało wstrzymane ze względu na remont stacji Warszawa Zachodnia. Obecnie można skorzystać z połączeń wymagających kilku przesiadek.

Podróżując z Lotniska Chopina na Modlin:

Pierwszym etapem jest pociąg linii S2, który po wyjeździe ze stacji w porcie lotniczym mija takie stacje jak Służewiec, Żwirki i Wigury, Aleje Jerozolimskie, Ochota, Śródmieście, Powiśle, Stadion i Warszawa Wschodnia. Następnie wybieramy pociąg relacji RL97129, który zatrzymuje się na takich stacjach jak Warszawa Toruńska, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki i Modlin. Rozkład linii w zależności od danego dnia znajdziemy na stronie https://koleo.pl/pociag/KM/97129-RL. Ostatnim etapem podróży jest autobus, który kursuje pomiędzy stacją a Lotniskiem Modlin.


Podróżując z Lotniska Modlin na Lotnisko Chopina:

Na początku należy skorzystać z autobusu, który przewozi pasażerów z Lotniska na stację kolejową Modlin. Taka podróż trwa około 10 minut. Obsługiwana jest przez Koleje Mazowieckie. Więcej informacji, rozkład jazdy i ceny biletów można znaleźć na stronie przewoźnika. Na stacji Modlin wsiadamy w pociąg, który mijając stacje takie jak Nowy Dwór Mazowiecki, Legionowo i Warszawa Toruńska dojeżdża do Stacji Warszawa Wschodnia. Tam przesiadamy się do linii S2 i dojeżdżamy na samo Lotnisko Chopina w Warszawie.

 

Bus

Przewoźnikami oferującymi bezpośrednie połączenia do Warszawy z Lotniska w Modlinie są Contbus i Flixbus.

Flixbus

Flixbus oferuje bezpośrednie połączenie pomiędzy Lotniskiem w Modlinie a Lotniskiem Chopina. Przejazdy odbywają się kilka razy dziennie, a planowany czas to 80 minut. Koszt biletu może się zmieniać w zależności od zainteresowania, ale cena wyjściowa na stronie internetowej przewoźnika to 39,99 zł
Przystanki: 

Bilety można zakupić na stronie przewoźnika

Przewoźnik posiada również dedykowaną aplikację w której można zakupić bilety i zarządzać rezerwacją. 

 

Pobierz aplikację na iOSPobierz aplikację na Android

 

Kontakt 

Tel: (+48) 22 307 93 34
E-mail: uslugi@flixbus.pl

Adres:
FLIXBUS POLSKA Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa

Contbus

Na stronie www.contbus.pl można znaleźć kilkadziesiąt bezpośrednich kursów ekspresowych na przejazd z Lotniska Warszawa Modlin do Warszawy oraz z Warszawy na Port Lotniczy Modlin. Przyjazdy i wyjazdy z Warszawy realizowane są z przystanku znajdującego się tuż przy Hotelu „Marriott” (róg ul. T. Chałubińskiego i ul. Nowogrodzkiej), około 100 metrów od Dworca Centralnego. Czas podróży to około 45 minut.

Kontakt 

Tel: (+48) 607 66 90 80
E-mail:

Adres: 
Contbus Olszak Spółka Jawna
ul. Kolorowa 4/1, 20-802 Lublin

Autobusy miejskie 


Aby dostać się bezpośrednio na Lotnisko Chopina spod Dworca Centralnego, należy skorzystać z miejskich linii autobusowych:
Zobacz lokalizację przystanku na Lotnisku Chopina 

Linia 175
kursuje codziennie w godzinach 04:27 - 22:58
Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum; główne ulice ŻWIRKI I WIGURY – AL.JEROZOLIMSKIE (Dworzec Centralny) – KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE – PL.PIŁSUDSKIEGO

Linia 188
kursuje codziennie w godzinach 04:47 - 23:18
Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum (przystanek Metro Politechnika) – Praga Południe (Wiatraczna); główne ulice: ŻWIRKI I WIGURY – AL.ARMII LUDOWEJ – AL.STANÓW ZJEDNOCZONYCH – SZASERÓW – MAKOWSKA

N32 linia nocna
kursuje codziennie w godzinach 23:15 - 04:49
Trasa: Lotnisko Chopina – Dworzec Centralny.

 

Taxi

Najszybszym sposobem dostania się ze stacji Lotnisko Chopina na Lotnisko Warszawa Modlin jest taksówka, która kosztuje 150 zł - 190 zł i zajmuje 45-60 min. Lotnisko Chopina w Warszawie rekomenduje usługi korporacji taxi Ele Taxi. Jedynie samochody tej grupy mogą podjeżdżać pod samo lotnisko. Więcej informacji można zasięgnąć dzwoniąc do korporacji Ele Taxi pod numer telefonu +48 22 811 11 11 lub na stronie internetowej https://eletaxi.pl

 

Uber, Bolt

Z lotniska Warszawa Modlin możemy dotrzeć do lotniska Chopina w Warszawie zamawiając Ubera lub Bolta przez dedykowane aplikacje. Czas i koszt takiego przejazdu waha się w granicach 40-60 minut i 140-200 zł w zależności od warunków na trasie.

Aplikacja Uber

Aplikacja Bolt 

Pobierz aplikację na iOSPobierz aplikację na iOS
Pobierz aplikację na Android Pobierz aplikację na Android