Skip to content
Aktualizacja: 21/09/2022

Podziel się na:

Chciałoby się jak dawniej wyjechać na wakacje bez uciążliwych procedur i uprzedniego zaszczepienia się przeciwko Covid-19, wykonania testu czy nawet poddania się kwarantannie. Dobra wiadomość jest taka, że podróżowanie w końcu znowu staje się łatwiejsze — w wielu krajach na świecie zrezygnowano z ograniczeń związanych z koronawirusem. Ale dotyczy to głównie tych, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli. To z kolei prowadzi do pytania, jak podróżować będąc niezaszczepionym? Przepisy poszczególnych państw są nie tylko skomplikowane, ale także stale się zmieniają. Zatem każdy, kto planuje wyjazd potrzebuje teraz wytrwałości i musi stale być na bieżąco. Sprawdźcie, do których krajów możecie wyjechać na wakacje bez konieczności szczepienia!

 

1. Belgia

Belgia jest ważnym celem dla aktywnych zawodowo i wszystkich wielbicieli europejskich podróży. Wjazd do Belgii możliwy jest już bez paszportu covidowego. Liczba osób zarażonych w Belgii ustabilizowała się na możliwym do opanowania poziomie, a 7-dniowa zapadalność wynosiła na koniec sierpnia 92,1 zakażonych osób na 100 tysięcy mieszkańców. Uspokojeni tą wiedzą z łatwością możecie rezerwować na naszej stronie bilety i bez obaw podróżować do Belgii.

Belgia oferuje wszystko, co potrzebne do wspaniałych wakacji. Oprócz kilometrów piaszczystych plaż na flamandzkim wybrzeżu, to przede wszystkim piękne średniowieczne miasteczka Flandrii zachwycą Was kolorową mieszanką historycznego rozmachu i nowoczesnych, modnych kawiarni i butików. Najbardziej znane i popularne zabytki w Belgii czekają na Was, a jest ich tu mnóstwo do odkrycia. To małe, ale różnorodne państwo — królestwo zadziwi każdego swym urokiem i klimatem. Atmosfera wolności i wielokulturowości oraz wspaniałe zabytki i pyszne jedzenie gwarantują doskonały pobyt i relaks. Nie zwlekajcie i korzystajcie z naszej atrakcyjnej oferty lotów.

Gandawa, Flandria Wschodnia, Belgia

 

2. Dania

Nie ma już specjalnych wymagań związanych z pandemią przy wjeździe do Danii. Wjazd jest całkowicie swobodny i nie obowiązują już żadne dodatkowe procedury.
To świetna wiadomość biorąc pod uwagę fakt, że podróż do Królestwa Danii jest zawsze ekscytująca: możecie spodziewać się wielkiego bogactwa zabytków, ponieważ kraj ten ma do zaoferowania znacznie więcej niż plaże i latarnie morskie. Unikalny świat zwierząt i roślin, piękne krajobrazy, których przykładem jest Morze Wattowe w parku narodowym. Liczne parki rozrywki, ogrody zoologiczne i letniska zapewniają świetną zabawę dla całej rodziny. Przewodniki podpowiedzą Wam kilka pomysłów co do największych atrakcji, ale my polecamy zwiedzanie miasta na własną rękę. Dzięki temu lepiej poznacie charakter tego niesamowitego miejsca i będziecie mogli lepiej wczuć się w uwielbianych przez miejscowych “Hygge”

TANIE BILETY LOTNICZE_Dania

 

3. Francja

Od początku kryzysu system kontroli zdrowia na granicach chronił system opieki zdrowotnej i opóźniał przybycie do Francji niepokojących wariantów. System ten został usunięty 1 sierpnia 2022 r. i w związku z tym, przepisy obowiązujące wcześniej dla podróżnych do Francji nie mają już zastosowania. Oznacza to, że podróżni nie muszą już dopełnić żadnych formalności przed przybyciem do Francji kontynentalnej lub zamorskiej, a zaświadczenie COVID nie jest już wymagane, niezależnie od kraju lub obszaru pochodzenia. Podróżni nie muszą już przedstawiać oświadczenia, że nie są zakażeni COVID-19 i zobowiązywać się do wykonania testu antygenowego lub badania biologicznego po przybyciu do Francji.

Strasburgu, Alzacja, Francja
To wielka ulga dla niezaszczepionych, bo wiadomo, że Francja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych. Nie tylko ze względu na dobrą kuchnię i doskonałe wina, ale także z powodu licznych atrakcji podróżniczych. Czy to słynna wieża Eiffla w Paryżu, katedra w Strasburgu czy światowej sławy muzeum w Luwrze, Francja ma wszystko, czego potrzebujecie do idealnego wypoczynku między naturą a kulturą.

 

4. Turcja

Turcja zniosła obowiązujące wcześniej przepisy wjazdowe związane z koronawirusem. Obecnie do wjazdu nie jest wymagany dowód szczepienia ani negatywny wynik testu covidowego. Po przybyciu na lotnisko możliwe są jeszcze losowe pomiary gorączki. W przypadku podwyższonej temperatury lub innych objawów choroby mogą zostać zlecone dodatkowe badania zdrowotne. To jednak niewielkie poświęcenie, aby móc cieszyć się tętniącymi życiem bazarami, mocną herbatą, historycznymi miejscami i strzelistymi górami. Turcja stanowi niesamowity pomost między Orientem a Zachodem i oprócz różnorodnych miast i atrakcji oferuje również rozległe krajobrazy z wartymi zobaczenia pomnikami przyrody. Piękne plaże, białe tarasy Pamukkale, a może lot balonem na gorące powietrze nad dziwacznym krajobrazem Kapadocji.

 

5. Austria

Obecnie przy wjeździe do Austrii nie jest wymagana rejestracja wjazdowa, a wjazd jest możliwy ze wszystkich krajów bez ograniczeń. Maski nie są obowiązkowe w życiu publicznym, ale wyjątek stanowi Wiedeń, bo tutaj wciąż jest obowiązek stosowania maski FFP2 w transporcie publicznym i aptekach.

Austria dysponuje niezwykłą paletą atrakcji od nowoczesności po piękno dziewiczej natury. Oddychajcie zatem swobodnie, poczujcie odprężenie, bo austriacka przyroda odmienia zmysły. Lasy, łąki, jeziora i łagodne górskie krajobrazy mają magiczny wpływ na zdrowie, więc to wspaniałe miejsce, aby odpocząć od codzienności. Nie zapominajcie, że z zachodu na wschód, od strudla jabłkowego do sznycla wiedeńskiego — Austria smakuje wyjątkowo. Jest to zasługa przede wszystkim ludzi. Austriaccy gospodarze są pełni pasji do kuchni regionalnej. W każdym regionie są specjały i chwile przyjemności do odkrycia. Razem z nami odkryjcie uroki tego cudownego kraju, więc bez zwlekania zarezerwujcie na naszej stronie bilety lotnicze do tego malowniczego miejsca.

 

6. Włochy

Włochy to jeden z ulubionych kierunków podróży, więc świetnie się składa, że urlopowicze znów mogą bez przeszkód wjeżdżać do tego kraju. Nie jest wymagany paszport covidowy, zaś maski obowiązkowe są wyłącznie w transporcie publicznym. Nie ma więc powodu, aby powstrzymywać się przed wyjazdem do słonecznej Italii! Wraz z urokliwym krajobrazem, doskonałym jedzeniem i winem Włochy są w czołówce światowych kierunków turystycznych.

Wenecja, Włochy
Odkrywanie zabytków we Włoszech jest tak proste, że każdy bez większego wysiłku natchnie się niemal na każdym kroku na coś, co przeniesie Was w dawne czasy. Ale są tam nie tylko takie popularne atrakcje jak Koloseum, Wenecja czy Katedra w Mediolanie. Jeśli dobrze się przyjrzycie, co kilka metrów w każdym regionie Włoch odkryjecie fascynujących świadków przeszłości. Zwłaszcza że we Włoszech odcisnęli swoje piętno jedni z największych artystów wszech czasów — Michał Anioł, da Vinci, Boticelli, Raphael. Ale to nie wszystko, co cenią we Włoszech urlopowicze z całego świata! Tutaj podróż odkrywczą zawsze można połączyć z "la dolce vita", czyli słodkim życiem. Na każdej piazzie znajdziemy kawiarnię z pierwszorzędnym espresso i restaurację z wykwintnymi daniami.

TANIE BILETY LOTNICZE_AustriaTANIE BILETY LOTNICZE_Wlochy

 

7. Hiszpania i Wysypy Kanaryjskie

Hiszpania to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. Kraj ten ma naprawdę wszystko, czego pragnie serce urlopowicza: liczne wymarzone plaże, piękne górskie krajobrazy, ekscytujące miasta oraz mnóstwo historii i kultury. Hiszpania jest niesamowicie różnorodna, choćby ze względu na wpływy Morza Śródziemnego i Atlantyku. To wspaniałe miejsca zarówno na urlopowe szaleństwo, jak i też na weekendowe wypady. Każdy tu naładuje baterie i cudownie zrelaksuje się po tygodniach ciężkiej pracy.

Na pewno warto rozważyć wyjazd na Wyspy Kanaryjskie, które tworzą jedną z 17 hiszpańskich wspólnot autonomicznych. Teneryfa, Fuerteventura, Lanzarote, Gran Canaria, La Palma, La Gomera, El Hierro i kilka innych małych wysp tworzą wypoczynkowy raj. W sumie jest tu 7 dużych i 6 małych, niezamieszkanych wysp. Każda wyspa ma swój własny charakter i swój urok. Łączy je to, że wszystkie są pochodzenia wulkanicznego. To idealne miejsce, by chociaż na chwilę ogrzać nie w słońcu i z energią powrócić w owiane jesiennym chłodem domowe klimaty.
Sprawdźcie nasz poprzedni artykuł, w którym dokładnie opisujemy bajeczne wyspy Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie — co warto zobaczyć?

 

8. Grecja

Grecja zezwala obecnie na wjazd nieszczepionych podróżnych bez konieczności przedstawienia ujemnego testu PCR lub szybkiego testu antygenowego. Ponadto formularze lokalizatora pasażerów również nie są już wymagane. Jednak pasażerowie będą musieli przejść po przyjeździe szybki test antygenowy. To nie duża przeszkoda, aby cieszyć się greckim słońcem!

Oia, Santorini, Grecja

Kraina mitów, legend, pięknych wybrzeży i starożytnych pozostałości złotego wieku i wcześniejszych cywilizacji, Grecja to znacznie więcej niż wakacyjne wyspy. Główne atrakcje słyną na całym świecie ze swoich związków z okresami minojskimi, mykeńskimi i starożytnej Grecji, uwiecznionymi w dziełach wielkich poetów, dramaturgów i filozofów prawie 2000 lat temu. Ponadto Grecy należą do najbardziej gościnnych, przyjaznych i pomocnych na świecie, z otwartymi ramionami i sercem okazując wszystkim swoją słynną gościnność. Niezależnie od tego, czy mieszkacie w pięciogwiazdkowym kurorcie, czy w lokalnie prowadzonym pensjonacie przy plaży z kilkoma pokojami do wynajęcia, w mgnieniu oka zanurzycie się w lokalnej społeczności. Istnieje ogromny wybór miejsc na kontynencie i na greckich wyspach, które zaspokajają każdy styl wakacji, od plażowania po miłośników historii. Podróż między wyspami jest łatwa dzięki promom z portów na kontynencie, a większość zabytków znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie ważnego centrum miasta. Gotowi na wspaniałe wakacje?

TANIE BILETY LOTNICZE_HiszpaniaTANIE BILETY LOTNICZE-Grecja

 

9. Islandia

Islandia zniosła wszystkie ograniczenia COVID-19 dla wszystkich podróżnych. Nie są już zobowiązani do przedstawiania świadectwa szczepień, rekonwalescencji lub badań po przyjeździe. Ponadto władze islandzkie zniosły również wszystkie swoje środki krajowe, co oznacza, że podróżni nie muszą już przestrzegać żadnych przepisów związanych z pandemią.

Islandzka przyroda jest nieskażona, egzotyczna i mistyczna z tryskającymi gejzerami, aktywnymi wulkanami, spadającymi wodospadami, wysokimi górami, rozległymi równinami lawy i magicznymi jeziorami. Islandzkie fiordy, lodowce i wyżynne równiny oferują odwiedzającym jedne z najpiękniejszych i najbardziej czarujących miejsc, jakie kiedykolwiek zobaczą, a także rzadkie uczucie całkowitego spokoju potrzebne do prawdziwego wypoczynku. Islandia jest idealnym miejscem dla entuzjastów obserwacji ptaków, oferując jednocześnie jedne z najlepszych na świecie miejsc do obserwacji wielorybów. Kraj przyciąga turystów przez cały rok, nie tylko dzięki różnorodności krajobrazu, ale także energii życiowej i kontrastowi świateł, cieni i pór roku, które przy każdej wizycie oferują nowe odkrycia. Wyspa tętni życiem pod ziemią, a nieograniczone źródła ciepła geotermalnego są wykorzystywane do spa termalnych, taniego ogrzewania domów i wytwarzania naturalnej energii. Wybierzcie się na niezwykłą przygodę do magicznej krainy!

Islandia