Skip to content
Aktualizacja: 29/07/2022

Podziel się na:

Koniec z testami przy wjeździe, koniec z kwarantanną i maseczkami! Wiele popularnych krajów turystycznych złagodziło swoje restrykcje dotyczące koronawirusa lub nawet całkowicie je zniosło. Cieszcie się znów pełnią życia, bez ograniczeń związanych z obostrzeniami i bez maseczki, której tak wielu nie lubi. Fani wakacyjnych podróży musieli na to długo czekać, ale w tym sezonie wakacyjnym jest to wreszcie znów możliwe. Gdzie można wyjechać na takie wakacje? Przedstawiamy Wam wybrane z pośród wielu, 11 krajów, gdzie można jechać bez maseczki!

 

1. Dania

Czy myśląc o Danii, myślicie również o niekończących się wybrzeżach i plażach? Naszym zdaniem jest to jak najbardziej słuszne wyobrażenie. To niezwykle ciekawy cel podróży wakacyjnych! Oprócz pięknych krajobrazów nie można pominąć tętniącej życiem metropolii, jaką jest na przykład Kopenhaga. Na odwiedziny czekają również liczne inne atrakcje, takie jak zamki, muzea czy parki rozrywki.

Będąc w stolicy Danii, Kopenhadze, można łatwo odnieść wrażenie, że pandemia nigdy nie miała miejsca. W kawiarniach, restauracjach i barach nikt już nie nosi maseczki. W sklepach, metrze i autobusach widuje się je bardzo sporadycznie. Chociaż dla niektórych wciąż dziwnym uczuciem będzie brak wymogu noszenia maseczki i okazywania paszportu Covidowego, który przestał obowiązywać od dnia 1.02.22. Jeśli jeszcze ktoś korzysta z takich form ochrony, to robi to dobrowolnie. Możecie zatem, korzystając z naszej oferty lotów, wybrać się na niezwykły urlop do pięknej Danii i swobodnie cieszyć się wspaniałym wypoczynkiem.

Kopenhaga, Dania

 

2. Anglia

W Anglii maseczki od tygodni nie są obowiązkowe. W londyńskim metrze około jedna czwarta osób nadal nosi osłonę ust/nosa — jednak jest to dobrowolny wybór. Nie ma też już żadnych wymagań w pubach i supermarketach. Z łatwością możecie wraz z nami zaplanować wspaniałe wakacje, pełne wszelakich ciekawych atrakcji.

Anglia to największy kraj w Wielkiej Brytanii oferujący ponad 900 km oszałamiającego wybrzeża i jedne z najbardziej znanych zabytków na świecie. Składa się z dziewięciu odrębnych regionów, z których każdy ma własną historię, kulturę i charakter. Od zielonych wzgórz Cotswolds i uroczych wiosek Kornwalii, po tętniącą życiem metropolię Londyn. Angielskie miasta są różnorodne, podobnie jak dialekty ich mieszkańców, słyną z imponującej wiktoriańskiej architektury, kwintesencji angielskich ogrodów i osobliwych pubów. W Liverpoolu można odkryć dom Beatlesów, odwiedzić słynny klub piłkarski w Manchesterze lub przejść przez spektakularny most wiszący w Bristolu.

Maseczki to jedno, ale czy wizy są obecnie wymagane przy lotach do Anglii? Sprawdźcie nasz artykuł, aby dowiedzieć się o obowiązujących dokumentach, które trzeba przy sobie, mieć planując wjazd w Anglii! Lot do Anglii - czy potrzebuję wizy? czy zabrać paszport?

TANIE BILETY LOTNICZE_Dania

 

3. Austria

Od 5 marca Austria zniosła większość ograniczeń: zniesiono procedury bezpieczeństwa oraz zezwolono na ponowne otwarcie nocnej gastronomii. Nie ma już praktycznie żadnych ograniczeń dla większych zgromadzeń, a wymóg maski FFP2 również został złagodzony. Obowiązuje ona tylko w kilku wybranych miejscach, na przykład w aptekach, autobusach i pociągach. Urlop w Austrii doskonale zaspokoi Wasze apetyty na zwiedzanie wspaniałych zabytków, podziwianie górskich krajobrazów czy delektowanie się niezwykłymi austriackimi przysmakami.

Czy to aktywny wypoczynek na tle pięknych górskich krajobrazów, czy też urlop wellness w stylowych hotelach: Austria ma wiele do zaoferowania i jest jednym z ulubionych miejsc urlopowych. Bez zastanowienia rezerwujcie urlop w Austrii i wyruszajcie w drogę bez marnowania czasu na długie podróżowanie.

Hallstatt, Austria

 

4. Szwajcaria

Podobnie sytuacja wygląda w sąsiedniej Szwajcarii, wszystkie środki ochronne zostały zniesione. W całym kraju odbywają się festiwale muzyczne z udziałem tysięcy gości. Jeśli chcecie spędzić wakacje w Szwajcarii, możecie polecieć do tego przyjaznego kraju z niesamowitą różnorodnością krajobrazów, korzystając z naszej oferty tanich lotów! Sprawdźcie bilety, a poniżej to, co możecie zobaczyć w tym kraju.

Atrakcje jak okiem sięgnąć: Szwajcaria zachwyca ich niesamowitą różnorodnością. Odkryjcie lodowce, górskie światy, rzeki i imponujące budynki, albo zwiedzajcie muzea i instytucje, które są szczególnie reprezentatywne dla tożsamości tego kraju. Wakacje w Szwajcarii to sposób na zwolnienie tempa, prawdziwa przerwa od codzienności i obcowanie z niezwykłymi krajobrazami.

TANIE BILETY LOTNICZE_Austria

 

5. Włochy

We Włoszech zniesiono już prawie wszystkie ograniczenia dotyczące pandemii i nie jest już wymagany formularz zgłoszeniowy. Świadectwa szczepień lub rekonwalescencji nie są już także wymagane na granicy ani w hotelach, restauracjach, barach, dyskotekach, muzeach czy urzędach. Jedynie w placówkach służby zdrowia, czyli głównie w szpitalach, trzeba jeszcze przedstawić unijny certyfikat. Maski trzeba nosić tylko w publicznych autobusach, metrze i pociągach. Od 01 maja 2022 roku w większości obszarów nie obowiązuje już wymóg certyfikatów COVID-owych. Wystarczy tylko spakować kilka rzeczy i w drogę.

Mediolan, Włochy

Ruiny aren, światowej sławy muzea, zabytkowe place i imponujące katedry — Włochy są pełne zabytków. Trudno wymyślić listę najlepszych, bo wszystkie są warte odwiedzenia. Wspaniałe plaże, niezwykli ludzie i znane na cały świat jedzenie zaprasza Was na wspaniałe wakacje. Korzystając z naszej oferty lotów, rezerwujcie Wasze wymarzone wakacje i cieszcie się relaksem.

 

6. Hiszpania

A co się dzieje w Hiszpanii — w Waszym ulubionym miejscu wypoczynku? Wjazd ze wszystkich krajów UE do Hiszpanii, w tym na Wyspy Kanaryjskie i Baleary, jest już możliwy. Wirus w tej chwili nie jest już problemem w tym popularnym kraju. Przy wjeździe i wyjeździe z krajów UE i strefy Schengen nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące koronawirusa. Jedyną pozostałością z czasów pandemii jest obowiązkowe noszenie maseczek w publicznych pomieszczeniach zamkniętych i w środkach transportu publicznego.

Dzikie krajobrazy i starożytne mury miejskie, surowe góry i rozległe gaje oliwne, bielone wioski i głębokie błękitne morze — Hiszpania to "słońce, piasek i sangria". Ten kraj jest tak różnorodny, jak jego historia i fascynuje urzekającą kulturą, która łączy w sobie wiele wpływów.

TANIE BILETY LOTNICZE_Wlochy

 

7. Majorka

Przekazujemy Wam informacje dotyczące wjazdu na Majorkę dla osób szczepionych i nieszczepionych. Koronawirus w Hiszpanii jest obecnie klasyfikowana jako zwykła grypa. Praktycznie nie ma już żadnych zasad, których trzeba przestrzegać na wakacjach w tym pięknym miejscu. Wszystkie wymagania i procedury związane z pandemią dotyczące wjazdu na Majorkę zostały zniesione z dniem 3.06.2022 r. Nie jest już także wymagana cyfrowa rejestracja podróży. Maski są teraz obowiązkowe tylko w transporcie publicznym i podczas lotów.
Turystyczny raj czeka na Was ze swoimi bajecznymi plażami i cudownym morzem. Korzystajcie z wakacji i nie zwlekając, szykujcie walizki w podróż.

Palma de Mallorca, Baleary, Hiszpania

 

8. Turcja

Na początku czerwca zniesiono wszystkie procedury związane z pandemią na wjazd do Turcji — nie trzeba przedstawiać ani dowodu szczepienia, ani testu PCR a wymóg dotyczący maseczki nie ma już zastosowania. Nic nie stoi już na przeszkodzie, by wybrać się w cudowną podróż.

Turcja znana ze wspaniałych piaszczystych plaż i tętniącego życiem nocnego życia w Bodrum, Antalyi i Kemer zaprasza na niezwykły urlop. Znajdziecie tu również trochę architektury z fantastycznymi meczetami, trochę archeologii ze starożytnymi miejscami i kawałek zapierającej dech w piersiach scenerii z wapiennymi tarasami Pamukkale. Nie czekajcie więc i rezerwujcie czas na wspaniałą wycieczkę w tę magiczną krainę. Skorzystajcie z naszego przewodnika, aby wybrać idealne miejsce na Wasze wakacje! Turcja w sezonie — czy warto lecieć?

 

9. Szwecja

Na wakacjach w Szwecji nie ma czasu na nudę. Znajdziecie tu nie tylko ciszę, spokój i odosobnienie na łonie natury, ale także wiele różnych przyjaznych dzieciom zabytków, jak również ciekawych wycieczek i zajęć dla całej rodziny. Nieważne, czy wolicie muzea, czy przygody i zajęcia na łonie natury.

Osoby, które chcą wyjechać do Szwecji, nie muszą już rejestrować się online ani mieć gotowego dowodu zaszczepionego lub przetestowanego. W przypadku wjazdu z wszystkich innych krajów UE ograniczenia związane z COVID-19 nie obowiązują już od 9 lutego 2022 r. Również w samym kraju nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Rząd radzi jedynie, aby ludzie unikali zatłoczonych środków transportu lub nosili osłony na usta i nos. Nie ma już jednak takiego obowiązku. Nie pozostaje zatem już nic, jak tylko zarezerwować na naszej stronie wspaniały urlop nie tracąc czasu na zbędne formalności.

 

10. Grecja

Wymóg maseczki został w dużej mierze zniesiony z dniem 1 czerwca. Osłony ust i nosa mogą być noszone tylko w środkach transportu publicznego. Władze greckie nie wymagają świadectwa szczepienia ani ujemnego testu na koronawirusa od osób wjeżdżających do kraju od 1 maja 2022 r. Dotyczy to czasu do 31 sierpnia 2022 r. Osoby podróżujące samolotem proszone są o wcześniejszą odprawę online oraz zachowanie odpowiedniej odległości od innych pasażerów w poczekalniach i podczas wchodzenia na pokład. W środkach transportu publicznego taksówkach i promach należy nosić ochronę ustno-nosową lub maskę FFP2/KN9. Parki, plaże, ogrody zoologiczne i parki przyrody również są otwarte jak dawniej.

Gastronomia znów jest otwarta dla wszystkich gości. Ponownie otwarte są także kluby nocne, dyskoteki czy bary muzyczne. Zatem wszystko czeka na Wasz przyjazd do Grecji. Piękne greckie plaże cudowne błękitne morze oraz przepyszne jedzenie są do Waszej dyspozycji

 

11. Cypr

Od 01 czerwca 2022 roku wjazd na Cypr jest możliwy bez dowodu COVID-19. Maseczki są nadal obowiązkowe w szpitalach i środkach transportu publicznego. Do tego fantastyczne, piaszczyste plaże, na których można się zrelaksować, imponująca przyroda, którą można podziwiać — a wszystko to na niewielkiej wyspie. Brzmi w sam raz na wakacje? W takim razie lećmy na Cypr!

Liczne zabytki zapraszają do zwiedzania tej śródziemnomorskiej wyspy i sprawiają, że wakacje są wręcz idealne. Cypr jest podzielony na Republikę Cypryjską na południu i Turecką Republikę Cypru Północnego. W obu częściach wyspy można odkryć ciekawe zabytki, tętniące życiem kurorty wakacyjne, spokój, górskie krajobrazy i wymarzone plaże.

Przeczytajcie więcej o Cyprze w naszym artykule — Loty na Cypr latem — skąd? co zabrać? ile kosztują?

Famagusta, Cypr